 |
W obronie atmosfery potrzeba nam odważnych polityczek,polityków i NATO Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-12-2022 12:51 | MaxGolonko3 (3459 punktów) | W obronie atmosfery potrzeba nam odważnych polityczek,polityków i NATO
1 na 1 | Zdjęcia: pbs.twimg.(*)AAD3hb?format=png&name=360x360bi.im-g.pl(*)ombowiec-USA---B-21-Raider.jpgpbs.twimg.(*)AAbA3m?format=jpg&name=900x900Tytułem wstępu: Walkirie, w mitologii nordyckiej, to pomniejsze boginie, zwykle przedstawiane jako piękne dziewice-wojowniczki dosiadające skrzydlatych koni (czasem wilków), uzbrojone we włócznie i tarcze. Najbardziej znane walkirie nosiły przydomki Wyjąca i Wściekła. Współcześnie postać o tym imieniu pojawia się w filmie "Avengers: Koniec gry", gdzie, w połowie wszechświata, tyran unicestwił już życie, grana przez Tessę Thompson (na miniaturze kultowego zdjęcia z planu tego filmu). pl.wikipedia.org/wiki/Walkiriewww.filmweb.pl/character/Walkiria-349Nowy amerykański bombowiec strategiczny B-21 Raider, szóstej generacji, biały, został zaprezentowany publicznie. Niebawem ma zacząć loty testowe. Konstrukcja B-21 jest podporządkowana zasadom technologii stealth, czyli maksymalnego możliwego ograniczenia wykrywalności przez radary i systemy działające w podczerwieni, czyli wykrywające ciepło. Maszyna jest z założenia bombowcem strategicznym i jej podstawowym zadaniem będzie wykonywać ataki na najważniejsze i silnie bronione cele, w tym przy użyciu broni jądrowej. Udane wykonanie misji będzie głównie zależeć od pozostania niezauważonym, a nawet jeśli dojdzie do wykrycia, to na tyle mało widocznym dla systemów naprowadzania rakiet przeciwnika, aby ten nie był w stanie trafić B-21. Poza ograniczeniem widzialności oznacza to też na pewno rozbudowane systemy walki elektronicznej, ale to sprzęt niezmiennie trzymany w tajemnicy. Na dole strony widać też film o innym samolocie: XB-70 Walkiria. wiadomosci(*)azali-b-21-nowy-bombowiec.htmlStrach się bać!  Gwiazdy domalowali czy prawdziwe? Tak czy owak bać się powinny Chiny i ich kominy - które prowadzą atmosferę planety do zabójczych dla wszystkich ludzi emisji siarkowodoru z przegrzanych oceanów. naukaoklim(*)h-epok-wielkie-wymierania-391/Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: W obronie atmosfery potrzeba nam odważnych polityczek,polityków i | Domyślam się, że ten samolot jest ekologiczny i nic a nic nie zaśmieci atmosfery? Bo jak nie, to będzie miał zakaz latania w Europie. Dostaną mandat i tyle.  Już powinniśmy stosowne ustawy głosować  )
|
|
 | | maurice_ (747 punktów) | > Domyślam się, że ten samolot jest ekologiczny i nic a nic nie zaśmieci atmosfery? Bo jak nie, to będzie miał zakaz latania w Europie. Dostaną mandat i tyle. Już powinniśmy stosowne ustawy głosować )W Europie nikt ich nie dostanie. Europejczycy będą sobie na nie mogli popatrzeć na obrazku.
|
|
|  | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | > >Domyślam się, że ten samolot jest ekologiczny i nic a nic nie zaśmieci atmosfery? Bo jak nie, to będzie miał zakaz latania w Europie. Dostaną mandat i tyle. Już powinniśmy stosowne ustawy głosować )> W Europie nikt ich nie dostanie. Europejczycy będą sobie na nie mogli popatrzeć na obrazku.Jak są nieekologiczne, to jak najbardziej jestem za  )))
|
|
| |  | | maurice_ (747 punktów) |
> Jak są nieekologiczne, to jak najbardziej jestem za )))W Europie w użyciu pozostaną inne nieekologiczne maszyny bojowe.
|
|
|  | 2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) |
>W Europie nikt ich nie dostanie. Europejczycy będą sobie na nie mogli popatrzeć na obrazku.
Polska dostanie, powiedzmy w ...2060r, kiedy Amerykanie zaczną go wycofywać z eksploatacji. W ramach demobilu, jak F16 zakupione przez Polskę.
|
|
| |  | 1 na 1 | maurice_ (747 punktów) |
> Polska dostanie, powiedzmy w ...2060r, kiedy Amerykanie zaczną go wycofywać z eksploatacji. W ramach demobilu, jak F16 zakupione przez Polskę.Na razie kupujemy 32 wielozadaniowe F35. Pierwsze ćwiczebne loty mają rozpocząć się w 2023 roku. tech.wp.pl(*)-stacjonowac,6628553340951392a
|
|
| | |  | | Thoter (6650 punktów) |
> Na razie kupujemy 32 wielozadaniowe F35.Nie kupujemy tylko na nasz rachunek kupuje dowódca "polskiego" wojska, żydowski zięć Duda. Umowę będzie prowadzić żydowska kancelaria prawna, żydowski bank i dopiero na końcu podpisze się amerykański Żyd. Amerykanie na nas zrobili najlepszy geszeft jaki im wyszedł. W tzw. solidarność zainwestowali tylko 20 mln dolarów, do tej pory nas złupili na 400 mld dolarów. 200 mld złotych poszło do amerykańskich kaerteli farmakochemicznych na szczepionki. Nie ma się co dziwić, że Niemcy wynoszą się do Chin. www.youtube.com/watch?v=w8Lb_fI8gGcJAK CIA OBALAŁO KOMUNIZM W POLSCE..! OPERACJA QRHELPFUL - HISTORIA PRAWDZIWA. Głupoty Polaków nie ma końca.
|
|
| | |  | 3 na 3 | Berzerac (5671 punktów) |
> Na razie kupujemy 32 wielozadaniowe F35. Pierwsze ćwiczebne loty mają rozpocząć się w 2023 roku.> tech.wp.pl(*)-stacjonowac,6628553340951392a> I bardzo dobrze. Niech zwiększone wydatki na obronność kraju idą w konkrety. Byle tylko nie odbywało się to kosztem innych dziedzin naszego życia. I nie na tej zasadzie, jak Macierewicz będąc szefem MON oświadczając, że kupi dla marynarki wojennej tylko takie okręty podwodne, na których będą mogły lądować samoloty. Sytuacja się zmieniła od czasu wybuchu wojny w Ukrainie. NATO na czele z USA zdaje sobie sprawę, że Polska jest wschodnia flanką sojuszu.
|
|
1 na 1 | maurice_ (747 punktów) |
Wyścig zbrojeń trwa w SZA nieustannie. Amerykański kompleks militarno-przemysłowy ma się znakomicie. Spróbujcie ich przegonić! (Ścigają się sami ze sobą). Chcą wydać 203 mld dolarów na nabycie, rozwój i utrzymanie floty 100 B-21 na przestrzeni trzydziestu lat. en.wikiped(*)mman_B-21_Raider#Program_costs
|
|
 | 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Wyścig zbrojeń trwa w SZA nieustannie. Amerykański> kompleks militarno-przemysłowy ma się znakomicie. Spróbujcie> ich przegonić! (Ścigają się sami ze sobą)Tak, pieniądze zainwestowane w Ukrainę zwrócą się USA raczej szybko. I bardzo dobrze. Zresztą Polska też "coś tam" produkuje Cytat: Polskiemu przemysłowi zbrojeniowemu daleko do osiągnięć, jakie notowane są przez największe rynki broni, jak USA. Jednak cały czas się rozwija i powiększa. Można go podzielić na dwa sektory. Firmy funkcjonujące w nim mogą być skupione wokół Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ale jest też całkiem dużo przedsiębiorstw niezrzeszonych w tej grupie, do których należy zaliczyć m.in.:
- Polskie Zakłady Lotnicze Mielec i Świdnik, Lubawa - Protektor Lublin, - Fabrykę Amunicji Myśliwskiej Fam-Pionki. W 2020 roku firmy zrzeszone w PGZ oraz niezrzeszone wygenerowały przychody na poziomie 9 mld zł, co oznacza wzrost rok do roku o 4,8 proc. Sama Polska Grupa Zbrojeniowa wypracowała w 2020 roku przychody rzędu 6,5 mld zł, czyli o 9 proc. więcej niż w 2019 roku. Misją, jaka przyświeca Grupie, jest stopniowe zwiększanie potencjału obronnego Polski. Zajmuje się ona modernizacją i serwisem samolotów, śmigłowców czy okrętów pochodzących z krajów byłego Związku Radzieckiego.
Do największych kontraktów, jakie realizuje Polska Grupa Zbrojeniowa, należy zaliczyć:
- budowę trzech okrętów dla Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej Polskiej, - umowę wykonawczą do zobowiązań offsetowych z Raytheon Missiles & Defense, - budowę nowoczesnego laboratorium hardware in-the-loop. Drugim pod względem wielkości po Polskiej Grupie Zbrojeniowej producentem przemysłu zbrojeniowego w Polsce są Zakłady Lotnicze Mielec, produkujące statki powietrzne. Trzecią pozycję zajmuje PGZ Huta Stalowa Wola, będąca producentem artyleryjskiego sprzętu wojskowego i opancerzonych transporterów gąsienicowych. Polska Grupa Zbrojeniowa jest jednym z największych koncernów obronnych w Europie. Zrzesza ponad 50 mniejszych producentów i ma udziały w 32 innych spółkach.
Ile przemysł zbrojeniowy zarabia na trwających konfliktach zbrojnych? Idealną sytuacją dla firm funkcjonujących w branży przemysłu zbrojeniowego jest pojawienie się konfliktu zbrojnego, a z tym mamy do czynienia od 24 lutego 2022 roku w Ukrainie, która została zaatakowana przez wojska rosyjskie.
Rosyjska agresja na wschodnich sąsiadów Polski sprawiła, że polski przemysł zbrojeniowy liczy gigantyczne zyski. Wystarczy wspomnieć o tym, że od początku wojny akcje Lubawy, tj. producenta m.in. hełmów i kamizelek kuloodpornych, wzrosły z niespełna 1 zł do 5 zł. Podobnie było w przypadku Protektora, tj. producenta butów dla wojska. www.money.(*)swiecie-6793115001195392a.html
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|