 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-02-2020 21:35 | Arminius (25555 punktów) | Obywatel Orangutan?
2 na 2 | Orangutany - samce potrafią zgwałcić kobietę (niewiele brakowało a jeden z nich zgwałciłby samą Julię Roberts), orangutany - samice były wykorzystywane w przeszłości jako prostytutki na terenie dzisiejszej Indonezji, potrafią też w wyrafinowany sposób uwodzić mężczyzn i reagować na odrzucenie ich zalotów dokładnie tak samo jak kobieta. Wreszcie są poszlaki - aczkolwiek w żadnym wypadku niezweryfikowane naukowo - iż ze związku orangutana i kobiety mogły powstawać zdolne do życia hybrydy. Ta ostatnia kwestia jest raczej zagadnieniem z zakresu kryptozoologii, jednakże eporuszam ją w tym wątku - ze względu na ciekawy materiał poznawczy, który podlinkowuję do wglądu. O inteligencji tych małp i ich życiu emocjonalnym mającym liczne analogie do sytuacji w świecie człowieka - wiedzą wszyscy Co z tego, co wyżej, wynika??? Może, to, iż małpom człekokształtnym - człowiekowatym ( goryl, orangutan, szympans, bonobo) winno się zagwarantować status inny, "lepszy" niż "zwykłego" zwierzęcia - ze wszystkimi skutkami takiej decyzji??? news.monga(*)-for-humans-closest-relatives/books.goog(*)s, julia roberts&f=falsewww.macroe(*)t/orangutan-human-hybrids.html"Male orangutans procreate by rape and have been known to rape the women studying them ([orangutan researcher Biruth] Galdikas' cook was raped). This was almost the fate of Julia Roberts when she made a documentary at Camp Leakey in 1996. One male took a shine to her and grabbed her as she walked along a path. Luckily, a film crew was present, though it took five men to free her from the ape's grasp". "The rape just mentioned took place when a wild-born male orangutan named Gundul, who frequented one of Galdikas's research camps, attacked a Dayak woman who worked there as a cook. In her book Reflections of Eden, (1995, 294) Galdikas says, "I had never seen Gundul threaten or assault a woman, although he often charged male assistants. The cook was screaming hysterically. I thought, 'He's trying to kill her.'" Galdikas relates how she beat Gundul and tried to pull him away, but then she says,I began to realize that Gundul did not intend to harm the cook, but had something else in mind. The cook stopped struggling. "It's all right," she murmured. She lay back in my arms, with Gundul on top of her. Gundul was very calm and deliberate. He raped the cook. As he moved rhythmically back and forth, his eyes rolled upward to the heavens. I was in shock....Gundal let the cook go, stood up, and, soundlessly, moved off the feeding platform into the trees. It was over just like that." "In another case the scientist Gary Shapiro spent many months as a young man at the camp teaching the young female orangutan known as Princess to use sign language.He was conducting the groundbreaking research for his doctorate. Princess was a good student and enjoyed the attention.Having bonded with her mentor, one day she took Shapiro to a ground nest she had prepared. Then she proceeded to lie down and very clearly invite young man to have sex with her. Was Princess confusing the signs or just acting within the norms of her own orangutan culture? When Shapiro turned her down, She was apparently confused and embarrassed, snubbing him for a period until she got over it and the two of them got back on with the job of teaching and learning." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Orangutany - samce potrafią zgwałcić kobietę [...] samice były wykorzystywane w przeszłości jako prostytutki [...] Może [...] małpom człekokształtnym - człowiekowatym ( goryl, orangutan, szympans, bonobo) winno się zagwarantować status inny, "lepszy" niż "zwykłego" zwierzęciaA może mężczyznom powinno się status obniżyć? 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | dlaczego? | > >Orangutany - samce potrafią zgwałcić kobietę [...] samice były wykorzystywane w przeszłości jako prostytutki [...] Może [...] małpom człekokształtnym - człowiekowatym ( goryl, orangutan, szympans, bonobo) winno się zagwarantować status inny, "lepszy" niż "zwykłego" zwierzęcia> A może mężczyznom powinno się status obniżyć?  Dlaczego chce pani dyskryminować ze względu na płeć???
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: dlaczego? |
> >>Orangutany - samce potrafią zgwałcić kobietę [...] samice były wykorzystywane w przeszłości jako prostytutki [...] Może [...] małpom człekokształtnym - człowiekowatym ( goryl, orangutan, szympans, bonobo) winno się zagwarantować status inny, "lepszy" niż "zwykłego" zwierzęcia> >A może mężczyznom powinno się status obniżyć?  > Dlaczego chce pani dyskryminować ze względu na płeć???Bo w podanych przykładach nie uwzględniłeś innych cech.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | przykłady | > >>>Orangutany - samce potrafią zgwałcić kobietę [...] samice były wykorzystywane w przeszłości jako prostytutki [...] Może [...] małpom człekokształtnym - człowiekowatym ( goryl, orangutan, szympans, bonobo) winno się zagwarantować status inny, "lepszy" niż "zwykłego" zwierzęcia> >>A może mężczyznom powinno się status obniżyć?  > >Dlaczego chce pani dyskryminować ze względu na płeć???> Bo w podanych przykładach nie uwzględniłeś innych cech.Podane przykłady koncentrują się bardziej na zagadnieniach międzygatunkowych nie międzypłciowych - stąd postulaty "obniżania statusu", bazujące na kryterium płci - są trochę pozamerytoryczne.
|
|
| | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: przykłady |
> >>>>Orangutany - samce potrafią zgwałcić kobietę [...] samice były wykorzystywane w przeszłości jako prostytutki [...] Może [...] małpom człekokształtnym - człowiekowatym ( goryl, orangutan, szympans, bonobo) winno się zagwarantować status inny, "lepszy" niż "zwykłego" zwierzęcia> >>>A może mężczyznom powinno się status obniżyć?  > >>Dlaczego chce pani dyskryminować ze względu na płeć???> >Bo w podanych przykładach nie uwzględniłeś innych cech.> Podane przykłady koncentrują się bardziej na zagadnieniach międzygatunkowych nie międzypłciowychTe zagadnienia to samce małp potrafiące zgwałcić kobietę i przez samców ludzkich eksploatowane seksualnie małpie samice - wytłuszczam powyżej przytoczone przez Ciebie zagadnienia. > postulaty "obniżania statusu", bazujące na kryterium płci - są trochę pozamerytoryczneMoje postulaty są po prostu wobec zaproponowanych opozycyjne.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Obywatel Orangutan? | > >Orangutany - samce potrafią zgwałcić kobietę [...] samice były wykorzystywane w jako prostytutki [...] Może [...] małpom człekokształtnym - człowiekowatym zagwarantować status lepszy> A może mężczyznom powinno się status obniżyć?  jeśli tego nie zrobimy, będzie katastrofa, a i tak cierpimy wszyscy (szkoda że nie jestem samcem alfa) tylko jak to zrobić?
szukanie raju, moim celem
|
|
Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Debata na temat zrównywania praw zwierząt z prawami człowieka to mistyfikacja propagandowo-polityczna. Po pierwsze - nie ma takiej debaty. Po drugie - prawa człowieka to również mistyfikacja propagandowo-polityczna. Mamy wyobrażać sobie, że człowiekowi w tej cywilizacji gwarantowane są jakieś prawa, a zewsząd płyną przykłady, że to po prostu fikcja. Nie ma czegoś takiego jak powszechnie uznawane i gwarantowane prawa człowieka. Wszędzie są bezdomni, bezrobotni, głodni, biedni, którym odmawia się podstawowej opieki medycznej, chorzy pozostawiani bez opieki, niedożywione i zaniedbywane dzieci itp. Zachodu nigdy nie było stać na tzw. prawa człowieka, były tylko szumne i kwieciste deklaracje, które miały skłonić ludzi do wiary, że skoro władze je ogłaszają, to nie ma problemów. Cały ten zakłamany i urojony zmistyfikowany system już dawno się zawalił. Duda jedzie gdzieś i podają w mediach informacje, że był niemile przyjęty przez publiczność. A tam nikt nie przyszedł i nikt nic nie mówił. Dziwne - zawsze publikują relacje z wydarzenia, nigdy jego zapowiedzi. Ty masz sobie myśleć, że żyjesz w kraju z wibrującą demokracją, zaangażowanym społeczeństwem obywatelskim i swobodą wyrażania opinii. Taki był zamysł propagandzistów i mistyfikatorów. Jakie są fakty? Fakty są takie, że Dudy nawet tam nie było, bo nikt nie wie, kto to jest. Nikt nie wiedział o żadnym spotkaniu, a opozycja wobec Dudy jest animowana, ale tylko medialnie, bo realnie nikt nie zwraca na niego uwagi. O wydarzeniu z udziałem Dudy wszyscy się dowiadują po fakcie z wrzutek medialnych okraszonych wyreżyserowanymi fotografiami. A nawet jak przyjedzie jakiś człowiek - co to oznacza? Nic! Połaził, pokręcił się, jak ma ręce sprawne, to się podtarł w toalecie, tylko zużył wodę, papier i napsuł powietrza. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | >Orangutany - samce potrafią zgwałcić kobietę (niewiele brakowało a jeden z nich zgwałciłby samą >Julię Roberts)...
Ważniejsze jest chyba to, czy potrafią nie zgwałcić. Być człowiekiem (istotą podobną do człowieka) -> być zdolnym do powstrzymania się od pewnych działań.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | co jest ważne? | > >Orangutany - samce potrafią zgwałcić kobietę (niewiele brakowało a jeden z nich zgwałciłby samą> >Julię Roberts)...> Ważniejsze jest chyba to, czy potrafią nie zgwałcić. Być człowiekiem (istotą podobną do człowieka) -> być zdolnym do powstrzymania się od pewnych działań.Chodzi o każdy rodzaj zachowania seksualnego orangutana ( w tym gwałtu), skierowanego wobec osobnika ludzkiego. Na mnie większe wrażenie niż orangutanie gwałty na ludzkich samicach wywarło uwodzenie samca homo sapiens przez Princessę - samicę orangutanią oraz jej reakcja na odrzucenie tych awansów. Takie zachowanie przemawiają za sui generis wyjątkowością orangutanów na tle innych zwierząt i uzasadniają postulat nadania im specyficznego statusu. Może coś na kształt deklaracji ONZ z 2007 r. dotyczącej praw ludów autochtonicznych, za którą pojawiłyby się konkretne konstrukcje prawne??? "In 2007, the United Nations issued a Declaration on the Rights of Indigenous Peoples........" en.wikipedia.org/wiki/Indigenous_peoples
|
|
|  | 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | Odp: co jest ważne? |
>Chodzi o każdy rodzaj zachowania seksualnego orangutana ( w tym gwałtu), skierowanego wobec osobnika ludzkiego. Na mnie większe wrażenie niż orangutanie gwałty na ludzkich samicach wywarło uwodzenie samca homo sapiens przez Princessę - samicę orangutanią oraz jej reakcja na odrzucenie tych awansów. >Takie zachowanie przemawiają za sui generis wyjątkowością orangutanów na tle innych zwierząt i uzasadniają postulat nadania im specyficznego statusu. Może coś na kształt deklaracji ONZ z 2007 r. dotyczącej praw ludów autochtonicznych, za którą pojawiłyby się konkretne konstrukcje prawne???
Przecież orangutany są pod ochroną. Jakie prawa wykraczające poza tę ochronę chciałby pan im nadać? W rezerwatach mają opiekę weterynaryjną, ochronę przed intruzami (klusownikami) i swobodę przemiszczania się.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | przecież nie są |
> Przecież orangutany są pod ochroną. Jakie prawa wykraczające poza tę ochronę chciałby pan im >nadać? W rezerwatach mają opiekę weterynaryjną, ochronę przed intruzami (klusownikami) i swobodę >przemiszczania się.W teorii tak. W praktyce jest dokładnie na odwrót. Ale w tym wypadku nie chodzi o "podkręcenie" ich ochrony jako cennego, zagrożonego wyginięciem zwierzęcia. Chodzi o to, żeby ich status wyodrębniał je ze zbioru zwierząt do jakiejś nowej, całkowicie odrębnej (prawnej) jakości. Gimnastykując umysł - niech pan sobie wyobrazi, iż gdzieś przetrwał Neandertalczyk. Co wtedy??? Bo z człowiekowatymi jest trochę podobnie? Polecam lekturę: "Naukowcy zajmujący się badaniem i obserwacją populacji orangutanów na indonezyjskiej wyspie Borneo, ustalili, iż od 1999 roku liczba tych małp człekokształtnych zmniejszyła się o ok. 100 tysięcy osobników. Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za tak szokujące straty jest proces postępującej deforestacji, jakiej podlega obszar całej Indonezji - który z kolei jest następstwem pogoni za coraz większą ilością plantacji palm olejowych, na których produkt od wielu lat występuje wzrastający popyt w skali globalnej. Jednakże spory odsetek liczby jak wyżej stanowią orangutany, które padły ofiarą polowań i kłusownictwa ze strony lokalnych społeczności - traktujących małpy w kategoriach szkodników okradających sady z owoców. Jeżeli konflikt między ludźmi i małpami nie zostanie w najbliższym czasie skutecznie rozwiązany - w krótkim okresie czasu populacja orangutanów zostanie zredukowana do rozmiarów, które de facto uniemożliwią jej skuteczna regeneracją - i tym samym zostanie skazana na wymarcie". www.racjonalista.pl/forum.php/s,762144
|
|
| |  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: co jest ważne? |
Orangutany są pod ochroną i dzięki temu już dawno wyginęły. To inteligentne małpy, które są bardzo wścibskie i uparte. Żeby wykończyć planetę wystarczą nam dzieci - psotniki i psuje, które trzeba pilnować przez całą dobę. Wyginięcie orangutanów to inteligentne i ekologiczne posunięcie. Planeta będzie nam za to wdzięczna. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | |  | | Elasp (6859 punktów) | > Orangutany są pod ochroną i dzięki temu już dawno wyginęły. To inteligentne małpy, które są bardzo wścibskie i uparte...
Przestań trollować na forum.
|
|
| | | |  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
> Przestań trollować na forum.
Apeluj do Moderacji! ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | >> Przestań trollować na forum. > Apeluj do Moderacji! >****** ******* Apeluję do ciebie - byś mnie marnował czasu (swojego i innych) bezsensownymi wpisami.
|
|
| | | | | |  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
> Apeluję do ciebie - byś mnie marnował czasu (swojego i innych) bezsensownymi wpisami. Widocznie pomyliłeś adres. To się zdarza w tym wieku. Poproś o pomoc mamunię. Może razem jeszcze dacie radę!  ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
1 na 1 | R. KORG (4922 punktów) | Odp: Obywatel Orangutan? | >Co z tego, co wyżej, wynika??? Może, to, iż małpom człekokształtnym - człowiekowatym ( goryl, orangutan, szympans, bonobo) winno się zagwarantować status inny, "lepszy" niż "zwykłego" zwierzęcia - ze wszystkimi skutkami takiej decyzji?? -Nie znam się na tych "statusach", ale choć o stopień wyższy niż Żydom orangutanom się należy.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | a co z innymi? | >-Nie znam się na tych "statusach", ale choć o stopień wyższy niż Żydom orangutanom się należy.
A co z pozostałymi człowiekowatymi?
|
|
|  | 1 na 1 | R. KORG (4922 punktów) | Odp: a co z innymi? | >>-Nie znam się na tych "statusach", ale choć o stopień wyższy niż Żydom orangutanom się należy. >A co z pozostałymi człowiekowatymi? -Nie wiem jak dobrze gwałcą. Według tych kryteriów najwyższy status przypadłby muzułmanom, zresztą sami się uważają za istoty wyżej postawione od niewiernych. Potem zwykli ludzie i orangutany, następnie reszta hominidów. No i wreszcie Żydzi.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | wreszcie | > >>-Nie znam się na tych "statusach", ale choć o stopień wyższy niż Żydom orangutanom się należy.> >A co z pozostałymi człowiekowatymi?> -Nie wiem jak dobrze gwałcą.Nie gorzej niż orangutany ( i ludzie) > Według tych kryteriów najwyższy status przypadłby muzułmanom, zresztą sami się uważają za istoty >wyżej postawione od niewiernych. Potem zwykli ludzie i orangutany, następnie reszta hominidów. >No i wreszcie Żydzi.Czyli znów pan faworyzuje Żydów. A słyszał pan o żydowskich seksualnych predatorach: Epsteinie i Weinsteinie??? O tym drugim traktuje wątek, który polecam wnikliwej lekturze: www.racjonalista.pl/forum.php/s,752057"Lista ofiar seksualnego predatora Harveya Weinsteina jest nadzwyczaj imponująca i - co równie ważne - wcale jeszcze nie jest zamknięta. Nie wiem jaka gwiazda Hollywoodu została dzisiaj do niej dopisana - wiem natomiast, iż patologiczna perwersja Weinsteina wpasowuje się perfekcyjnie w pogardliwy i przedmiotowy stosunek do nieżydowskich kobiet, jakże charakterystyczny dla żydowskiej, zdublowanej, starotestsamentowo - talmudycznej etyki. Zresztą nie jest to bynajmniej li tylko i wyłącznie mój pogląd. Wśród materiału weryfikacyjnego, do którego odsyłam zainteresowanych problemem, jest także tekst żydowskiego autora - Marka Oppenheimera - w którym "nienormatywne" zachowania Weinsteina porównuje on do patologii seksualnych opisanych w - poniekąd kultowej - książce Philipa Rotha, "Kompleks Portnoya". Dla obiektywnego, bezstronnego obserwatora brewerie seksualne Weinsteina to wyborna ilustracja żydowskiej fascynacji kobietą - gojką z jednej strony, z drugiej zaś, przejaw głębokiej pogardy i braku szacunku do niej. Seksualne ekscesy Weinsteina nieodmienie przywołują na myśl instytucję służacej - gojki ( zazwyczaj pochodzenia chłopskiego - Polki, Ukrainki, Białorusinki) jakże charakterystyczną dla rodzin bogatszych Żydów w Polsce minionych wieków, której celem było także - a w wielu wypadkach przede wszystkim - zadbanie o należytą inicjację seksualną żydowskich wyrostków - Piotrusiów Panów."
|
|
 | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Orangutany już wyginęły. Na psy też przyjdzie pora. Sprawdzałeś aktualne stężenie tlenu w atmosferze? ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 1 na 1 | rogaliczek (669 punktów) | Na każdego przyjdzie pora. > Sprawdzałeś aktualne stężenie tlenu w atmosferze?Dopóki nie jest mi duszno, to jest wystarczające
|
|
2 na 2 | hanging_bishop (1112 punktów) | Małpy skaczą niedościgle, Małpy robią małpie figle, Oto, proszę, orangutan! Trzyma w łapie swego fiuta I nim wymachuje zręcznie, Nie będzie stał z nim tak wiecznie Więc namierza wnet dziewoję I zaczyna swe podboje, Zapytacie jak się zowie, Nie ma sprawy, wam powiem: Arminus!
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | zowię się "Arminius" | >Małpy skaczą niedościgle, >Małpy robią małpie figle, >Oto, proszę, orangutan! >Trzyma w łapie swego fiuta >I nim wymachuje zręcznie, >Nie będzie stał z nim tak wiecznie >Więc namierza wnet dziewoję >I zaczyna swe podboje, >Zapytacie jak się zowie, >Nie ma sprawy, wam powiem: >Arminus!
Arminius, tak brzmi poprawnie moje pseudo, pisze o orangutanach, nie jest zaś jednym z nich - co, nota bene, w żadnym wypadku nie jest powodem do jakiejkolwiek nieuzasadnionej gatunkowej dumy i arogancji.
|
|
|  | | hanging_bishop (1112 punktów) | Odp: zowię się "Arminius" | Acha, to napiszę też coś o panu.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | pochlebiając? | >Acha, to napiszę też coś o panu.
Chce pan zostać moim nadwornym błaznem???
|
|
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Obywatel Orangutan? | >Co z tego, co wyżej, wynika??? Może, to, iż małpom człekokształtnym - człowiekowatym ( goryl, >orangutan, szympans, bonobo) winno się zagwarantować status inny, "lepszy" niż "zwykłego" zwierzęcia >- ze wszystkimi skutkami takiej decyzji???
Ciekawe, że "podobnych", "zgodnych" należy traktować lepiej a niepodobnych i niezgodnych bezwzględnie.
Ciekawe czy to różne traktowanie objawia się również na poziomie różnic kulturowych miedzy ludźmi.
Jesli ktoś uważa podobnie to mu nieba uchylić ale nie daj Boże uważa sprzecznie, to niech go piekło pochłonie?
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | klarowniej | >>Co z tego, co wyżej, wynika??? Może, to, iż małpom człekokształtnym - człowiekowatym ( goryl, >>orangutan, szympans, bonobo) winno się zagwarantować status inny, "lepszy" niż "zwykłego" zwierzęcia >>- ze wszystkimi skutkami takiej decyzji??? >Ciekawe, że "podobnych", "zgodnych" należy traktować lepiej a niepodobnych i niezgodnych bezwzględnie. >Ciekawe czy to różne traktowanie objawia się również na poziomie różnic kulturowych miedzy ludźmi. >Jesli ktoś uważa podobnie to mu nieba uchylić ale nie daj Boże uważa sprzecznie, to niech go piekło pochłonie?
Chyba nie rozumiem, co pan chciał powiedzieć. Proszę jeszcze raz mniej zakodowanym tekstem.
|
|
|  | Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: klarowniej | >Chyba nie rozumiem, co pan chciał powiedzieć. Proszę jeszcze raz mniej zakodowanym tekstem.
Dlaczego orangutany mają mieć człowiecze prawa a goryle nie?
Dlatego, że samiec orangutana chciał zgwałcić samicę homo sapiens i samica orangutana oczekiwała od samca homo sapiens zachowań seksualnych względem niej?
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | dlatego | >>Chyba nie rozumiem, co pan chciał powiedzieć. Proszę jeszcze raz mniej zakodowanym tekstem. >Dlaczego orangutany mają mieć człowiecze prawa a goryle nie?
Postulat dotyczy także goryli. Wyraźnie to zostało napisane. Zreszta nie tylko goryli. Poz atym nie chodzi o "człowiecze prawa" tylko prawa - jeżeli już to tak formułować - inne, lepsze niż "zwykłych" zwierząt
"Co z tego, co wyżej, wynika??? Może, to, iż małpom człekokształtnym - człowiekowatym ( goryl, orangutan, szympans, bonobo) winno się zagwarantować status inny, "lepszy" niż "zwykłego" zwierzęcia - ze wszystkimi skutkami takiej decyzji???
>Dlatego, że samiec orangutana chciał zgwałcić samicę homo sapiens i samica orangutana >oczekiwała od samca homo sapiens zachowań seksualnych względem niej?
Tak. Oraz dlatego, że są to zwierzęta ( te co wyżej) bliższe nam intelektulanie i emocjonalnie niż pozostałe. Pan sądzi, że kura potrafiłaby "uwodzić" pana w formule jak owa Princessa z przykładu???
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|