Racjonalista - Strona głównaDo treści
racjonalne pytanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
21-12-2022 08:47okragly (21676 punktów)racjonalne pytanie
Czemu te żółwie nie mają ładnie wysklepionej skorupy, jak inne, (czy nasza czaszka), po co im te stożkowe "cycki"



może to innowacja którą powinniśmy zaadaptować?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Berzerac (5671 punktów)
>Czemu te żółwie nie mają ładnie wysklepionej skorupy, jak inne, (czy nasza czaszka), po co im te
>stożkowe "cycki"
>może to innowacja którą powinniśmy zaadaptować?

Nieprawda. Niektórym facetom z dnia na dzień na głowie wyrastają rogi
okragly (21676 punktów)
>Czemu te żółwie nie mają ładnie wysklepionej skorupy, jak inne, (czy nasza czaszka), po co im te
>stożkowe "cycki"
>

dla żółwia przewrócenie na plecy to śmiertelne zagrożenie, budowa jak wyżej -zakończone zaostrzonymi ołówkami- spełnia funkcje "wańki wstańki",
22-12-2022 14:48 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>te żółwie [...] mają [...] funkcje "wańki wstańki"
Tu pytanie czemu tamte (=nie te) tej funkcji nie mają?

cr
22-12-2022 15:13 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>te żółwie [...] mają [...] funkcje "wańki wstańki"
>Tu pytanie czemu tamte (=nie te) tej funkcji nie mają?
dobre pytanie,
w raju jedliśmy takie i takie żółwie, stąd znam odpowiedź,
ujawnię, jak nikt nie rozwiąże
24-12-2022 09:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>te żółwie [...] mają [...] funkcje "wańki wstańki"
>Tu pytanie czemu tamte (=nie te) tej funkcji nie mają?
"ołówkowe" żółwie mają krótkie nóżki, szyję, są bez ogona, łatwo chowają się w skorupę

(=nie te) żeby wyjść z wywrotki musiały wykształcić dłuższe kończyny (szyje, ogon, nogi z pazurami), tak nimi balansują, bujają, że wstają
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>te żółwie [...] mają [...] funkcje "wańki wstańki"
>>Tu pytanie czemu tamte (=nie te) tej funkcji nie mają?
>"ołówkowe" żółwie mają krótkie nóżki, szyję, są bez ogona
OK, tak mają, ale pytanie "a czemu?" zostaje.


cr
24-12-2022 15:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>te żółwie [...] mają [...] funkcje "wańki wstańki"
>>>Tu pytanie czemu tamte (=nie te) tej funkcji nie mają?
>>"ołówkowe" żółwie mają krótkie nóżki, szyję, są bez ogona
>OK, tak mają, ale pytanie "a czemu?" zostaje.
presja środowiska
były tereny gdzie drapieżnik przewracał żółwia, ten który miał krótką szyje, nogi, brak ogona, chował się cały i wracał do pozycji marszowej bez otwierania się

tam gdzie nie było presji środowiska, (odwracanie przez drapieżniki) wykształciły łatwiejszą opcję, dłuższe nogi, szyję i ogon celem powrotu do pozycji marszowej
Elasp (6859 punktów)
>Czemu te żółwie nie mają ładnie wysklepionej skorupy, jak inne, (czy nasza czaszka), po co im te
>stożkowe "cycki"

Żółw może zapytać: "po co ludziom okrągła głowa, skoro mogliby mieć ładne stożkowe wypustki?"
24-12-2022 23:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Czemu te żółwie nie mają ładnie wysklepionej skorupy, jak inne, (czy nasza czaszka), po co im te stożkowe "cycki"
>Żółw może zapytać: "po co ludziom okrągła głowa, skoro mogliby mieć ładne stożkowe wypustki?"



forma a treść
.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365