Weźmy przykład religii egipskich lub religii sumeryjskich, co do których większość ludzi (ateistów i głównych teistów) zgadza się, że są stworzone przez człowieka.
Ale czy historie te nie są zbyt skomplikowane i dlaczego ludzie mieliby odbiegać od rzeczywistości, aby wyjaśnić zjawiska naturalne/historie o pochodzeniu/moralność?. To też 3000 lat wcześniej. Jaki cel osiągnęli tworząc te historie?.
Dziękuję. Popraw mnie gdziekolwiek, jeśli się mylę. |