Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego nie wykrywamy kosmitów?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
02-12-2021 15:08MaxGolonko3 (3459 punktów)Dlaczego nie wykrywamy kosmitów?
Grafika:
pbs.twimg.(*)fUcs?format=jpg&name=4096x4096

Emitery fotonów radiowych nie są w stanie wysyłać idealnie zbieżnej wiązki dlatego lecą one w stożku i wraz z ogromną odległością muszą pokrywać coraz większą powierzchnię jego przekroju.
Dlatego wykrywanie transmisji od kosmitów może być na Ziemi niewykonalne lub wymagające gigantycznych radioteleskopów.
Kosmici też musieli powstać w ramach jakiejś ewolucji gatunków na ich planecie i mają swoje wykopaliska w muzeach.
***
W Chile można względnie łatwo natknąć się na kości dinozaurów oraz na stada dużych ...
teleskopów

Grafika inna:
pbs.twimg.(*)XEAYrpqe?format=jpg&name=large

Siema
p.s.
30% Polaków nie wierzy w Teorię Ewolucji i nasze pochodzenie od Australopiteka
co jest smutnym ekstremum (nieuctwa i alogiczności) w krajach cywilizowanych.
***
Cynicznie korzysta na tym PIS i kler.
Pod rządami cynicznej Jarci Kwaczyński program biologii w szkołach na pewno nie polepszy się w obszarze edukacji o ewolucji człowiekowatych.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Dlaczego nie wykrywamy kosmitów?
Bo się ukrywają za kamieniami


Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365