Racjonalista - Strona głównaDo treści
94.9 % prawdy o Covid

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
11-12-2021 00:02Arminius (25555 punktów)94.9 % prawdy o Covid
Ocena 1 na 3
Badania przeprowadzone na ponad półmilionowej grupie pacjentów hospitalizowanych w USA z powodu Covid wykazały, że 94.9 % spośród nich cierpiało na przynajmniej jedną, dodatkową, poważną dolegliwość zdrowotną typu nadwaga, nadciśnienie, czy cukrzyca.
Wnioski płynące z tego sensu stricto naukowego studium są oczywiste. Covid stanowi niebezpieczeństwo dla ludzi dotkniętych poważnymi problemami zdrowotnymi i oni winni być objęci kompleksową ochroną przez złapaniem tej infekcji. Zdrowi ludzie nie muszą się obawiać covid bardziej niż innej przeciętnej choroby tego typu.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"Methods

We used data from more than 800 US hospitals in the Premier Healthcare Database Special COVID-19 Release (PHD-SR) to describe hospitalized patients aged 18 years or older with COVID-19 from March 2020 through March 2021. We used multivariable generalized linear models to estimate adjusted risk of intensive care unit admission, invasive mechanical ventilation, and death associated with frequent conditions and total number of conditions.

Results

Among 4,899,447 hospitalized adults in PHD-SR, 540,667 (11.0%) were patients with COVID-19, of whom 94.9% had at least 1 underlying medical condition. Essential hypertension (50.4%), disorders of lipid metabolism (49.4%), and obesity (33.0%) were the most common. The strongest risk factors for death were obesity (adjusted risk ratio [aRR] = 1.30; 95% CI, 1.27-1.33), anxiety and fear-related disorders (aRR = 1.28; 95% CI, 1.25-1.31), and diabetes with complication (aRR = 1.26; 95% CI, 1.24-1.28), as well as the total number of conditions, with aRRs of death ranging from 1.53 (95% CI, 1.41-1.67) for patients with 1 condition to 3.82 (95% CI, 3.45-4.23) for patients with more than 10 conditions (compared with patients with no conditions).Conclusion

Certain underlying conditions and the number of conditions were associated with severe COVID-19 illness. Hypertension and disorders of lipid metabolism were the most frequent, whereas obesity, diabetes with complication, and anxiety disorders were the strongest risk factors for severe COVID-19 illness. Careful evaluation and management of underlying conditions among patients with COVID-19 can help stratify risk for severe illness.

www.cdc.gov/pcd/issues/2021/21_0123.htm
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Badania przeprowadzone na ponad półmilionowej grupie pacjentów hospitalizowanych w USA z powodu
>Covid wykazały, że 94.9 % spośród nich cierpiało na przynajmniej jedną, dodatkową, poważną
>dolegliwość zdrowotną typu nadwaga, nadciśnienie, czy cukrzyca.
>Wnioski płynące z tego sensu stricto naukowego studium są oczywiste. Covid stanowi niebezpieczeństwo
>dla ludzi dotkniętych poważnymi problemami zdrowotnymi i oni winni być objęci kompleksową ochroną
>przez złapaniem tej infekcji. Zdrowi ludzie nie muszą się obawiać covid bardziej niż innej

PIS-owi bardzo psuje teraz bagatelizowanie covid bo liczy na polityczne poparcie młodych niedouczonych półgłówków z partii typu Konfederacja (Bosak), a zarazem na nie zdenerwowanie się reszty Polaków.

Grupa (ekipa) Arminiusa (czyli On+Alsor+Eru...) zachowują się tutaj (na zlecenie pis/kler-szefów) jak najobrzydliwsze kały moralne bo mącą w głowach Polaków zachęcając do nie szczepienia się.

Nawet jeśli tamto z USA jest prawdą to proponujesz - KALE MORALNY - by ludzie bez nadwagi, cukrzycy, nadciśnienia
RYZYKOWALI Z "SZANSAMI" NA ŚMIERĆ LUB INWALIDZTWO ODDECHOWE AŻ 5% (byle tylko się nie zaszczepić).

Won!

p.s.
Ten nowy user, Eru... napisał, że ma 142 IQ, a nie poznał się na oczywistym błaźnie - Alsorze (albo nie chciał poznać?).
Tak czy owak bzdura, a nie 142 IQ. Człowiek, który ma 142 IQ nie może być aż takim nie erudytą by pomylić dwa razy 5 milionów lat z 5 miliardami lat (czas do fazy czerwonego olbrzyma Słońca od dziś). 5 milionów lat w dziejach Ziemi to jest praktycznie ZERO i to każdy nawet ćwierć-erudyta wie.
romaro (25211 punktów)
>Ten nowy user, Eru... napisał, że ma 142 IQ, a nie poznał się na oczywistym błaźnie - Alsorze [..] 5 milionów lat w dziejach Ziemi to jest praktycznie ZERO i to każdy nawet ćwierć-erudyta wie.

Naprawdę nie rozumiem, dlaczego się przyczepiłeś tak do nich. Alsor lubi imponować swoją wiedzą matematyczno-fizyczną, podobnie jak ty swoją. Robi tutaj dobrą robotę, a przynajmniej inną niż większość z nas. A to, że ktoś ma 142 IQ... zauważyłem, że to takie minimum na tym forum. Może przesadziłem, ale na pewno średnia.
>>Badania przeprowadzone na ponad półmilionowej grupie pacjentów hospitalizowanych w USA z powodu Covid wykazały, że 94.9 % spośród nich cierpiało na przynajmniej jedną, dodatkową, poważną

Armi pieprzy jak ten potłuczony Bosak i cała konfa. Matematyczne kalkulacje... nie kłamią?
No to inne wyliczenia:

"Według chińskich matematyków, analizy wykazały, że najludniejszy kraj na świecie nie może pozwolić sobie na rozluźnienie restrykcji w obliczy braku leku na Covid-19. Idąc w ślady USA, gdyby Chiny otworzyły się, jak zrobiły to Stany Zjednoczone, w ten czas liczba nowych infekcji sięgnęłaby 637 tys. na dobę. Z kolei, przyjmując taktykę Wielkiej Brytanii, Chiny odnotowałyby 278 tys. zakażeń dziennie. Natomiast wprowadzając działania zastosowane we Francji, w Chinach zmagano by się z 454 tys. osób z pozytywnymi wynikami testów na obecność wirusa SARS-CoV-2."

www.rmf.fm(*)-tysiace-zakazen-dziennie.html
11-12-2021 21:44 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)monit
>>Badania przeprowadzone na ponad półmilionowej grupie pacjentów hospitalizowanych w USA z powodu
>>Covid wykazały, że 94.9 % spośród nich cierpiało na przynajmniej jedną, dodatkową, poważną
>>dolegliwość zdrowotną typu nadwaga, nadciśnienie, czy cukrzyca.
>>Wnioski płynące z tego sensu stricto naukowego studium są oczywiste. Covid stanowi niebezpieczeństwo
>>dla ludzi dotkniętych poważnymi problemami zdrowotnymi i oni winni być objęci kompleksową ochroną
>>przez złapaniem tej infekcji. Zdrowi ludzie nie muszą się obawiać covid bardziej niż innej
>PIS-owi bardzo psuje teraz bagatelizowanie covid bo liczy na polityczne poparcie młodych niedouczonych półgłówków z partii typu Konfederacja (Bosak), a zarazem na nie zdenerwowanie się reszty Polaków.
>Grupa (ekipa) Arminiusa (czyli On+Alsor+Eru...) zachowują się tutaj (na zlecenie pis/kler-szefów) jak najobrzydliwsze kały moralne bo mącą w głowach Polaków zachęcając do nie szczepienia się.
>Nawet jeśli tamto z USA jest prawdą to proponujesz - KALE MORALNY - by ludzie bez nadwagi, cukrzycy, nadciśnienia
>RYZYKOWALI Z "SZANSAMI" NA ŚMIERĆ LUB INWALIDZTWO ODDECHOWE AŻ 5% (byle tylko się nie zaszczepić).
> Won!
>
p.s.
>Ten nowy user, Eru... napisał, że ma 142 IQ, a nie poznał się na oczywistym błaźnie - Alsorze (albo nie chciał poznać?).
>Tak czy owak bzdura, a nie 142 IQ. Człowiek, który ma 142 IQ nie może być aż takim nie erudytą by pomylić dwa razy 5 milionów lat z 5 miliardami lat (czas do fazy czerwonego olbrzyma Słońca od dziś). 5 milionów lat w dziejach Ziemi to jest praktycznie ZERO i to każdy nawet ćwierć-erudyta wie.

Bardzo proszę w wątku mojego autorstwa przestrzegać elementarnych zasad kindersztuby i nie obrażać - w formule lewackiego hejtu - uczestniczących w debatach na forum
romaro (25211 punktów)Odp: 94.9 % prawdy o Covid
>Badania przeprowadzone na ponad półmilionowej grupie pacjentów hospitalizowanych w USA z powodu Covid wykazały, że 94.9 % spośród nich cierpiało na przynajmniej jedną, dodatkową, poważną. nadwaga, nadciśnienie, czy cukrzyca.
Wymieniłeś nadwagę, ale nie wspomniałeś, że ludzie z nadwagą znacznie częściej chorują na niedokrwienne choroby serca, mają wysokie stężenie złego cholesterolu we krwi, są znacznie bardziej narażeni na wystąpienie nadciśnienia tętniczego, czy cukrzycy. A więc już sama otyłość jest powodem zapadalności na takie choroby jak cukrzyca czy nadciśnienie. Otyłość jest szóstym czynnikiem ryzyka, odpowiedzialnym za liczbę zgonów na świecie. Ma nieproporcjonalnie duży wpływ na niektóre mniejszościowe grupy rasowe i etniczne, w tym osoby czarnoskóre i Latynosów. Zgodnie z twoją logiką, w Polsce nie ma problemu. Dlaczego w Polsce - zachowując wszelkie proporcje - umiera obecnie statystycznie więcej osób na Covid niż w USA? Jak to wytłumaczysz?

Nie bójta się chudzielce, Armi mówi, że nie umrzecie na Covid. Podobne zdanie ma Edyta Górniak.
A na marginesie - nie musisz starać sie dorównać kserokopiarkom, podobne artykuły znajdziesz na stronach polskojęzycznych. Rozumiem, że musisz usatysfakcjonować swoich mocodawców, ale miej trochę szacunku dla forumowiczów.
www.labtes(*)o-ciezkiego-przebiegu-covid-19
11-12-2021 11:00 
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)
>Dlaczego w Polsce - zachowując wszelkie proporcje - umiera obecnie statystycznie więcej osób na Covid niż w USA?

Jak się od zawsze zajmuje Jezusem, religią, ukoronowaniem, pseudo dekomunizacją to nie ma czasu na stworzenie porządnego systemu opieki zdrowotnej. I wtedy nie ma na przykład wystarczającej ilości p*****lonych karetek. W 21 wieku i państwie, które chce należeć do Pierwszego Świata.

Poza tym liczby covidowe są same w sobie nieprzejrzyste.

No ale ratunek już tuż, tuż. Czwarta " szczepionka" w drodze. Będziemy ocaleni. A antyszczepionkowcy niebawem zdechną.

Dzieci już można szczepić a niebawem będzie szczepionka wśródmaciczna.

Będzie dobrze.
Eruyatar (62 punktów)

>dla ludzi dotkniętych poważnymi problemami zdrowotnymi i oni winni być objęci kompleksową ochroną
>przez złapaniem tej infekcji. Zdrowi ludzie nie muszą się obawiać covid bardziej niż innej
>przeciętnej choroby tego typu.

Bardzo płytki wniosek.

W marcu 2020, wystosowałem do wyższej uczelni w moim mieście list, z przewidywaniami dotyczącymi skutków upowszechnienia się covid19 w społeczeństwie. Jednym z nich było przewidywanie skrócenia życia przeciętnego człowieka, w związku z osłabieniem odporności. Patrząc na zagadnienie z punktu widzenia rządu, taki obrót sprawy wcale nie jest niepożądany. Obywatel jednak, którego rzecz dotyczy na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że warto skorzystać z emerytury, której nie dożyje.

Covid19 to dość specyficzna choroba. Nieco przypomina AIDS, gdzie to nie jednostka chorobowa sama w sobie powoduje śmierć. Osłabia organizm chorego do tego stopnia, że każda inna dodatkowa choroba powoduje śmierć bądź upośledzenie.
Można okreslić, że covid19 jest chorobą cywilizacyjną. Bardzo ściśle związaną z konsumenckim trybem życia. Wiadomym jest, iż otyłość, wysokie ciśnienie, choroby serca, mają bardzo istotny wpływ na przebywanie covid19. A dziś właśnie przeczytałem ciekawy artykuł, polecam: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3257639/

Nie przedłużając nadto, covid19 jest chorobą wszystkich grup wiekowych. Pomimo tego, iż śmiertelność głównie przypada na osoby starsze, skutku przebycia choroby w postaci długotrwałego upośledzenia organizmu moga być odczuwane również przez najmłodszych. Ponadto, jest to choroba, na któej nie nabywa się odporności - i ta kwestia się nie zmieni - SARS cov 2 nie jest jedynym coronavirusem z którym się zetknęliśmy. Rodzinę coronavirusów znamy od prawie 40 lat. Jeden z przedstawicieli, NL 63, powoduje tak zwane zwykłe przeziębienie. Sezonowo.
Jest to o tyle ciekawy wirus, że na początku pandemii wmawiano ogólnie ludziom na całym świecie, że dzieci nie zarażają się SARS cov 2, ponieważ w ich komórkach nabłonkowych nie znajduje się wystarczająca ilość receptorów ACE2, specyficznych dla SARS cov 2 by doszło do infekcji.
Otóż, NL 63 wykorzystuje tę samą drogę zakażenia, poprzez ACE2. I, rezerwuar wirusa stanowią dzieci, oraz starcy.

Miłego dnia!
11-12-2021 19:32 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)kto choruje na covid?
>Nie przedłużając nadto, covid19 jest chorobą wszystkich grup wiekowych.

Z danych amerykańskich wynika inna konkluzja. Że owszem, covid19 to choroba wszystkich grup wiekowych - ale to nie wszystko i oto kolejny bardzo istotny jej komponent - dotykająca w miażdżącej ilości przypadków (94.9 %) ludzi cierpiących na przynajmniej jeden ( a najczęściej więcej) poważnych dolegliwości zdrowotnych. Ludzie zdrowi najczęściej młodsi, bo starsi częściej mają owe dolegliwości jak wyżej - nie muszą się obawiać cięższego przebiegu choroby wymagającej hospitalizacji. Konkluzja jak wyżej ma kolosalne znaczenie w kontekście problemu szczepić się czy nie szczepionkami, które są słabej jakości i nie są należycie przetestowane. Zdrowi nie powinni się szczepić, cierpiący na dodatkowe poważne dolegliwości mogą się zaszczepić a następnie bardzo uważać nawet po zaszczepieniu, bo szczepionki działają jak wiadomo słabo.
11-12-2021 19:59 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: kto choruje na covid?
>Ludzie zdrowi najczęściej młodsi, bo starsi częściej mają owe dolegliwości jak wyżej - nie muszą się obawiać cięższego przebiegu choroby wymagającej hospitalizacji. Konkluzja jak wyżej ma kolosalne znaczenie w kontekście problemu szczepić się czy nie szczepionkami,

Nawet młody organizm, kiedy jest zarażony choruje
1 Chorując roznosi chorobę między tych słabszych, a nasz gatunek opanował planetę chroniąc słabszych
2 chorując daje wirusowi szansę na mutację, która w kolejnej postaci może "wybrać sobie" inny target
3 Istnieje "teoria" że chorobotwórcze twory mutują w kierunku większej zakaźności lub większej śmiertelności, bo inaczej zabijałyby same siebie.
3.1 Nie sądzę, aby wirusy MYŚLAŁY w tych kategoriach
3.2 Covid poraża węch i smak jeśli zmutuje do postaci porażającej wzrok.... nie zabije.
3.2.1 Jeśli zmutuje do postaci trwale porażającej wzrok też nie zabije

>które są słabej jakości i nie są należycie przetestowane.
Lepszych póki co nie ma
Nie wiem ile masz lat, ale ja pamiętam jak ciężkie były szczepienia przeciwko wściekliźnie. Ponad 100 lat trwało poszukiwanie zanim opanowano szczepienie praktyczne bezbolesne.

>Zdrowi nie powinni się szczepić,
Ospa tężec błonica cholera dur brzuszny dżuma
Na którą z tych chorób szczepi się chorych?

>bo szczepionki działają jak wiadomo słabo.
O czym antyszczepionkowcy w proroczym widzie wiedzieli zanim pojawiła się zaraza

Mam przed sobą opinię naczelnego lekarza Republiki, dziekana jednego z lekarskich fakultetów Uniwersytetu Karola, który pisze o konieczności masowych szczepień

Mam przed sobą opinię polskiej technik pszczelarstwa, która pisze, że chorzy w szpitalach to aktorzy

Nie jestem lekarzem, muszę się zdać na wiedzę innych.
Czyją w tym przypadku??

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-12-2021 20:40 
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)
.
>Czyją w tym przypadku??

Twój wybór. Szczep się jeśli chcesz. Jak na razie dwie dawki szczepionki=niezaszczepiony ( oficjalne stanowisko Niemiec). Dopiero po boosterze jesteś w pełni zaszczepiony. Czwarta dawka już blisko.

Nie bez powodu obowiązkowe szczepienia jak na razie nie są w państwach względnie ucywilizowanych wprowadzane.
Ze względów prawnych ( nie możesz szczepić eksperymentalnym medykamentem) oraz względów logicznych ( zarówno w krajach wysoko przeszczepienych jak i nisko przeszczepionych liczby zgonów są porównywalne. Różnice wynikają z lepszej lub gorszej opieki zdrowotnej i wydajności szpitali).

Jeśli kraj A twierdzi, że fryzjerzy, sklepy budowlane i knajpy mają być zamknięte bo inaczej armagedon a kraj B tego nie robi to któryś z nich powinien mieć armagedon. Jeśli oba kraje mają podobne liczby to co to znaczy?

Znaczy to, że wirus w dupie ma propagandę.

Rok temu 0% zaszczepienia i liczby na poziomie x. Dziś 50,60,80 a nawet 100% zaszczepienia i liczby na poziomie x razy dwa.

Nadal operuje się liczbą wyjętą z dupy i nazwaną incydencją. Rok temu mieliśmy 10000 zakażeń i była panika. Dziś mamy 70000 i jest panika. Ilu przetestowaliśmy rok temu? No powiedzmy 200 tysięcy. A ile teraz? No pomad milion. I co? Nie powinno się wziąć pod uwagę, że przetestowaliśmy 5 razy więcej osób więc LOGICZNE jest, że testem do kopiowania sekwencji DNA ( używanych dotychczas na przykład w kryminalistyce) wyłapiemy więcej zarażonych?

Nie!!! Szczep się bo to jedyny ratunek.

Ciekawy jestem gdzie jest granica przy której tacy jak ty zastanowią się, czy szczepionka to jedyny ratunek. 4 szczepionki na rok? 5? 6?
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>2 chorując daje wirusowi szansę na mutację, która w kolejnej postaci może "wybrać sobie" inny >target
>3 Istnieje "teoria" że chorobotwórcze twory mutują w kierunku większej zakaźności lub większej >śmiertelności, bo inaczej zabijałyby same siebie.
>

Wirusy mutują gdy się z nimi walczy. Identycznie jest z bakteriami i antybiotykami. Walka z bakteriami spowodowała powstanie nowych bakterii, które się teraz śmieją z człowieka, a się usadowiły w sterylnych szpitalach. Naprawdę niebezpieczny wirus będzie pochodził z Izraela.
Już tam siedzi wśród najlepszych lekarzy, wyposażonych w najlepszy sprzęt i czeka na Żyda zaszczepionego pięcioma dawkami.
Polaków uczy się by natychmiast po przyjściu do domu myć ręce. To jest bez sensu, po przyjściu do domu należy najpierw zdjąć obuwie a dopiero potem myć ręce. Obuwie to jest siedlisko wszystkiego, zaczynając od pasożytów na bakteriach i zarodniach grzybów kończąc.
11-12-2021 21:13 
 Ocena 1 na 1
j26c (338 punktów)
>1 Chorując roznosi chorobę między tych słabszych, a nasz gatunek opanował planetę chroniąc słabszych

To nie jest argument a opanowanie w takim wydaniu jak teraz wychodzi nam powoli bokiem (delikatnie mówiąc).
Pomijam że ssaki społeczne (np. dzikie psy) mają podobnie.

>2 chorując daje wirusowi szansę na mutację, która w kolejnej postaci może "wybrać sobie" inny target
>3 Istnieje "teoria" że chorobotwórcze twory mutują w kierunku większej zakaźności lub większej śmiertelności, bo inaczej zabijałyby same siebie.
>3.1 Nie sądzę, aby wirusy MYŚLAŁY w tych kategoriach

Nie musi to być bezwzględnie prawdziwe, zgoda ale sam się przyznałeś gdzieś tam że nie rozumiesz teorii ewolucji. Wirusy przecież nie myślą bo to nie SF o świecie studni Chalkera za to podlegają doborowi naturalnemu. Po prostu. Jak nosiciel umrze bo mu za mocno zawirusowanie zaszkodziło to nie zakaża ergo ten szczep (taki groźny) wymiera razem z nim.

>3.2 Covid poraża węch i smak jeśli zmutuje do postaci porażającej wzrok.... nie zabije.

Jakoś wokoło mnie coraz więcej przypadków i polega to na tym (skrajne) że delikwenci lekko źle się czują. Jest jeden przypadek (z węchem) ale wcześniejszy, sprzed szczepionek jeszcze i innych mutacji, jest to jednostka słaba i z nałogami mocnymi. Tak że w ogóle zaczynam się przychylać do tego że to zagrożenie (w sensie że nie wiem co się stanie od tej grypki) to jakaś totalne mistyfikacja.

>Nie wiem ile masz lat, ale ja pamiętam jak ciężkie były szczepienia przeciwko wściekliźnie. Ponad 100 lat trwało poszukiwanie zanim opanowano szczepienie praktyczne bezbolesne.

Na wściekliznę się umiera i to nieprzyjemnie a na cov-19 jednostki słabe pokichuję i się źle czują lekko (bo reszta co z nimi jest nawet nie jest zarażona). Ale porównanie.

>>Zdrowi nie powinni się szczepić,
>Ospa tężec błonica cholera dur brzuszny dżuma
>Na którą z tych chorób szczepi się chorych?

To są choroby na serio, znane i określone, bez żartów i bez totalitarno-politycznego klucza. Jaka tam jest przeżywalność i zarażalność?

>Mam przed sobą opinię naczelnego lekarza Republiki, dziekana jednego z lekarskich fakultetów Uniwersytetu Karola, który pisze o konieczności masowych szczepień
>Mam przed sobą opinię polskiej technik pszczelarstwa, która pisze, że chorzy w szpitalach to aktorzy

Jak zwykle zestawiłeś skrajności. Może ten idiota od pszczelarstwa to jest specjalnie podstawiony by kompromitował racjonalnie myślących. Bo bełkocze i to oczywiste.

>Nie jestem lekarzem, muszę się zdać na wiedzę innych.
>Czyją w tym przypadku??

Jaką chcesz, ktoś Tobie szczepień broni ?

I jeszcze na koniec.
Jak będę postulował bezwzględną 100% odpłatność (mogą być jakieś formy składkowe/etc czy ubezpieczeń ale dobrowolne) od medycznych zabiegów specjalnych bardzo zaawansowanych jak np .przeszczep serca a objęcie bezpłatną opieka medycyny podstawowej to też pewnie będzie źle, tak?
szarley (54913 punktów)
>>1 Chorując roznosi chorobę między tych słabszych, a nasz gatunek opanował planetę chroniąc słabszych
>To nie jest argument a opanowanie w takim wydaniu jak teraz wychodzi nam powoli bokiem (delikatnie mówiąc).
Wychodzi bokiem planecie

>>2 chorując daje wirusowi szansę na mutację, która w kolejnej postaci może "wybrać sobie" inny target
>>3 Istnieje "teoria" że chorobotwórcze twory mutują w kierunku większej zakaźności lub większej śmiertelności, bo inaczej zabijałyby same siebie.
>>3.1 Nie sądzę, aby wirusy MYŚLAŁY w tych kategoriach
>Nie musi to być bezwzględnie prawdziwe,
Wystarczy,że jest prawdopodobne

>sam się przyznałeś gdzieś tam że nie rozumiesz teorii ewolucji.
Nie. Napisałem, że nie jest w centrum moich zainteresowań

>Wirusy przecież nie myślą bo to nie SF o świecie studni Chalkera za to podlegają doborowi naturalnemu. Po prostu. Jak nosiciel umrze bo mu za mocno zawirusowanie zaszkodziło to nie zakaża ergo ten szczep (taki groźny) wymiera razem z nim.
Niemniej, nie myślą o tym

>>3.2 Covid poraża węch i smak jeśli zmutuje do postaci porażającej wzrok.... nie zabije.
>Jakoś wokoło mnie coraz więcej przypadków i polega to na tym (skrajne) że delikwenci lekko źle się czują.
To nie obala mojego argumentu

>>Nie wiem ile masz lat, ale ja pamiętam jak ciężkie były szczepienia przeciwko wściekliźnie. Ponad 100 lat trwało poszukiwanie zanim opanowano szczepienie praktyczne bezbolesne.
>Na wściekliznę się umiera
Na covid też

>>>Zdrowi nie powinni się szczepić,
>>Ospa tężec błonica cholera dur brzuszny dżuma
>>Na którą z tych chorób szczepi się chorych?
>To są choroby na serio, znane i określone,
Covid też

>bez totalitarno-politycznego klucza. Jaka tam jest przeżywalność i zarażalność?
To racjonalistyczne forum, nie polityczne

>>Mam przed sobą opinię naczelnego lekarza Republiki, dziekana jednego z lekarskich fakultetów Uniwersytetu Karola, który pisze o konieczności masowych szczepień
>>Mam przed sobą opinię polskiej technik pszczelarstwa, która pisze, że chorzy w szpitalach to aktorzy
>Jak zwykle zestawiłeś skrajności.
Punctum

>Może ten idiota od pszczelarstwa to jest specjalnie podstawiony by kompromitował racjonalnie myślących. Bo bełkocze i to oczywiste.
Edyta Górniak

>>Nie jestem lekarzem, muszę się zdać na wiedzę innych.
>>Czyją w tym przypadku??
>Jaką chcesz, ktoś Tobie szczepień broni ?
A którą Ty radzisz?

>Jak będę postulował bezwzględną 100% odpłatność (mogą być jakieś formy składkowe/etc czy ubezpieczeń ale dobrowolne) od medycznych zabiegów specjalnych bardzo zaawansowanych jak np .przeszczep serca a objęcie bezpłatną opieka medycyny podstawowej to też pewnie będzie źle, tak?

Napisałem już, że podoba mi się model widziany w Szwajcarii i Kanadzie
Szczepienia są dobrowolne a finansowane przez ubezpieczyciela
Nie szczepiłeś się? Wolno Ci. Ale polisa nie obejmuje kosztów leczenia
Informacja (z drugiej ręki) Pewien Szwajcar nie zaszczepił się przeciw gruźlicy i go dopadła. Wyleczono go, ale potem sprzedał dom.

W wielu krajach nie leczy się raka, bo ... pierwszeństwo mają nieszczepieni

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
j26c (338 punktów)
>>>1 Chorując roznosi chorobę między tych słabszych, a nasz gatunek opanował planetę chroniąc słabszych
>>To nie jest argument a opanowanie w takim wydaniu jak teraz wychodzi nam powoli bokiem (delikatnie mówiąc).
>Wychodzi bokiem planecie

Wg mnie nie przeżyjesz bez planety nawet w dalekiej przyszłości jak już opanuje się powiedzmy pas asteroid i to tak że będą ludzie z pasa (rodziny, rozmnażanie itp). Nie chce umierać z powodu drastycznego przyrostu naturalnego nie wiadomo po co (en problem to nie tylko biosfera) więc nie podoba mi się dyskusja w stylu opanowaliśmy itp. Jesteśmy tu razem z innymi zwierzakami jak już i nie wolno nadmiernie podskakiwać bo nie ma do czego a i skutek będzie jeden - zostanie po nas wspomnienie.

>Wystarczy,że jest prawdopodobne
>>sam się przyznałeś gdzieś tam że nie rozumiesz teorii ewolucji.
>Nie. Napisałem, że nie jest w centrum moich zainteresowań

Nie no ok.

>>Wirusy przecież nie myślą bo to nie SF o świecie studni Chalkera za to podlegają doborowi naturalnemu. Po prostu. Jak nosiciel umrze bo mu za mocno zawirusowanie zaszkodziło to nie zakaża ergo ten szczep (taki groźny) wymiera razem z nim.
>Niemniej, nie myślą o tym

Ale ja nie twierdziłem nigdy że wirusy myślą.

>>>3.2 Covid poraża węch i smak jeśli zmutuje do postaci porażającej wzrok.... nie zabije.
>>Jakoś wokoło mnie coraz więcej przypadków i polega to na tym (skrajne) że delikwenci lekko źle się czują.
>To nie obala mojego argumentu

Obala argument o jakiejś strasznej epidemii i konieczności nie wiadomo jak częstych szczepień które przeradzają się z racjonalnego zabezpieczenia w klucz polityczny.
3 dawki to jeszcze rozumiem, więcej to już sorry ale szopa. A na to się zanosi.
Poza tym podejście do szczepienia. No 6 miesięcy odstępu to 6 miesięcy a nie że najpierw data wyznaczona a później nie nie koniecznie wcześniej. Albo jest procedura jakaś minimalnie chociaż testowana i tego się trzymamy (może być np. 6 miesięcy a w uzasadnionych przypadkach można skrócić ale to ma być jasne od razu) albo szopa.

>>>Nie wiem ile masz lat, ale ja pamiętam jak ciężkie były szczepienia przeciwko wściekliźnie. Ponad 100 lat trwało poszukiwanie zanim opanowano szczepienie praktyczne bezbolesne.
>>Na wściekliznę się umiera
>Na covid też

Coraz więcej wokół mnie i to w bezpośrednim kontakcie przypadków tego Cov-19.
Skutki poza incydentalnymi są minimalne albo żadne albo np. nikt się nie zaraża. Więc ja się tego zupełnie nie boję, maskę noszę dla pozoru coby się ktoś nie czepiał itp.

Ze wścieklizną i resztą wymienioną bym sobie nie żartował. TO rzutuje na podejście i koniec.

>>To są choroby na serio, znane i określone,
> Covid też

Covid jest chorobą o incydentalnie małym zagrożeniu (jak chcesz w ten sposób).

>>bez totalitarno-politycznego klucza. Jaka tam jest przeżywalność i zarażalność?
>To racjonalistyczne forum, nie polityczne

ale covid jest mocno polityczny obecnie.

>>Może ten idiota od pszczelarstwa to jest specjalnie podstawiony by kompromitował racjonalnie myślących. Bo bełkocze i to oczywiste.
>Edyta Górniak

Też coś podobnego bredzi (nie znam)?

>>>Nie jestem lekarzem, muszę się zdać na wiedzę innych.
>>>Czyją w tym przypadku??
>>Jaką chcesz, ktoś Tobie szczepień broni ?
>A którą Ty radzisz

Myślę że 2-3 dawki można zaliczyć.
Nadmiernie częste bym odradzał.

>>Jak będę postulował bezwzględną 100% odpłatność (mogą być jakieś formy składkowe/etc czy ubezpieczeń ale dobrowolne) od medycznych zabiegów specjalnych bardzo zaawansowanych jak np .przeszczep serca a objęcie bezpłatną opieka medycyny podstawowej to też pewnie będzie źle, tak?

>Napisałem już, że podoba mi się model widziany w Szwajcarii i Kanadzie
>Szczepienia są dobrowolne a finansowane przez ubezpieczyciela
>Nie szczepiłeś się? Wolno Ci. Ale polisa nie obejmuje kosztów leczenia
>Informacja (z drugiej ręki) Pewien Szwajcar nie zaszczepił się przeciw gruźlicy i go dopadła. Wyleczono go, ale potem sprzedał dom.

Ale to jest całkiem inna dyskusja (ja jestem zdecydowanie za ostrzejszym modelem).
Masz 100% poparcia. I nie porównujmy gruźlicy i szczepienia (reszty chorób zakaźnych też) do przeszczepu serca może. A ja za przeszczepy i inne specjalne płace w składce a na operację taką nie pójdę bo ja o tym decyduje w końcy więc mam powód by narzekać, nie ? Pomijam ze serce to wyłącznie moja sprawa bo się nikt nie zarazi.

>W wielu krajach nie leczy się raka, bo ... pierwszeństwo mają nieszczepieni

Nie no ok, tu masz racje.
11-12-2021 22:42 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
.
>W wielu krajach nie leczy się raka, bo ... pierwszeństwo mają nieszczepieni

Manipulacja!!!

Poza tym: kazdy chory na raka jest zaszczepiony? Bo jak nie jest i nie jest leczony to jednak niezaszczepieni nie mają pierwszeństwa.

W Niemczech zniknęło 6000 łóżek intensywnej terapii. Fizycznie są ale nie ma personelu. Personel albo znalazł inną pracę albo wypowiedział umowy - słowy z frustracji porzucił zawód. Dlaczego? Bo rząd wraz z tobą od roku skanduje, że winni są niezaszczepieni.
Zamiast ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ I ZREFORMOWAĆ SYSTEM OPIEKI ZDROWOTNEJ łatwiej jest wskazać winnego. W 33 był to zawszony Żyd a dziś niezaszczepiony szczepionką chroniąca być może, najprawdopodobniej.

Oddziały intensywnej terapii są w 25% obłożone przez covidowców ( dziwnym trafem nie ma oficjalnych, rzetelnych i weryfikowanych liczb ile % z tych 25% jest podwójnie lub potrójnie zaszczepionych) ale to nie przeszkadza politykom i takim fanboyom jak ty, skandować, że za całą mizerę odpowiedzialni są niezaszczepieni.

Jesteś jak Söder, która z premedytacją szkaluje niezaszczepionych sfałszowanymi liczbami ( przetestowanych pozytywnych, którzy nie podali swojego statusu szczepień lub status ten z niewiadomych przyczyn nie został podany zostają automatycznie zaliczani do niezaszczepionych).
To skurwysyństwo najwyższych lotów.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Zamiast ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ I ZREFORMOWAĆ SYSTEM OPIEKI ZDROWOTNEJ łatwiej jest wskazać >winnego.

"Nasz" system opieki zdrowotnej zreformowały obce kartele farmakochemiczne. Polak inwestuje w przyszłość FINANSUJĄC obcym kartelom przedłużanie niedołężnym starcom starości. Ile kosztuje przedłużanie starości i ile na tym zarabiają obce kartele farmakochemiczne??
Stworzono nam szlachtę w białych fartuchach, która wyciąga kasę z systemu jak się da i nikt się temu nie sprzeciwia. Za komuny JEDEN LEKARZ przyjeżdżał wartburgiem do ośrodka zdrowia, w zimie schody i teren w koło był odśnieżony. Była jedna apteka. Dzisiaj przyjeżdża TRZYDZIESTU, autami po 1OO OOO zł, schody i teren nie odśnieżone. Rano na tych zasypanych schodach widzę tłum ludzi, w pobliżu od razu powstało PIĘĆ aptek, ale tylko w jednej jest non stop kolejka.
Obce kartele farmakochemiczne NAS SKOLONIZOWAŁY. Połowa wypłacanych emerytur trafia w ich szpony.
Jeden lekarz dostał Alzheimera, to jego żona, po podstawówce, miała pieczątkę, przejęła "pacjentów", wystawiała zwolnienia i sprzedawała recepty. Trwało to bardzo długo aż się tym prokuratura zajęła. "Polski" system "opieki" zdrowotnej to fabryka pieniędzy: dla cwaniaków i firm farmakochemicznych.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Zamiast ZAINWESTOWAĆ W PRZYSZŁOŚĆ I ZREFORMOWAĆ SYSTEM OPIEKI ZDROWOTNEJ łatwiej jest wskazać >winnego.
>"Nasz" system opieki zdrowotnej zreformowały obce kartele farmakochemiczne. Polak inwestuje w przyszłość FINANSUJĄC obcym kartelom przedłużanie niedołężnym starcom starości. Ile kosztuje przedłużanie starości i ile na tym zarabiają obce kartele farmakochemiczne??
>Stworzono nam szlachtę w białych fartuchach, która wyciąga kasę z systemu jak się da i nikt się temu nie sprzeciwia. Za komuny JEDEN LEKARZ przyjeżdżał wartburgiem do ośrodka zdrowia, w zimie schody i teren w koło był odśnieżony. Była jedna apteka. Dzisiaj przyjeżdża TRZYDZIESTU, autami po 1OO OOO zł, schody i teren nie odśnieżone. Rano na tych zasypanych schodach widzę tłum ludzi, w pobliżu od razu powstało PIĘĆ aptek, ale tylko w jednej jest non stop kolejka.
>Obce kartele farmakochemiczne NAS SKOLONIZOWAŁY. Połowa wypłacanych emerytur trafia w ich szpony.
>Jeden lekarz dostał Alzheimera, to jego żona, po podstawówce, miała pieczątkę, przejęła "pacjentów", wystawiała zwolnienia i sprzedawała recepty. Trwało to bardzo długo aż się tym prokuratura zajęła. "Polski" system "opieki" zdrowotnej to fabryka pieniędzy: dla cwaniaków i firm farmakochemicznych.

Trzy godziny minęły i na potwierdzenie tego co pisałem wcześniej pojawił się artykuł na money.pl

www.money.(*)procent-6714605619284704a.html

"Kilkuletnie śledztwo wykazało, że w Stanach Zjednoczonych firmy farmaceutyczne od momentu wprowadzenia wielu leków podniosły ich ceny o kilkaset procent. Dotyczy to m.in. popularnych preparatów dla osób chorych na cukrzycę. Raport miażdży producentów i obnaża praktyki takie jak "product hopping", które służą tylko do tego, żeby podnosić ceny pod pozorem wprowadzania innowacji."

Dobre, Amerykanie potrzebowali prowadzić kilka lat śledztwo, by dojść do tego co jest oczywiste.
Kartele farmakochemiczne coś słabo łapówkami działali, że musiano ujawnić to co jest dla ślepych widoczne.
Za następne kilka lat wyjdzie, że FDA w tym bierze udział a "leczenie" to niekończąca się kosztowna fikcja.

Eruyatar (62 punktów)Odp: 94.9 % prawdy o Covid
>3.2 Covid poraża węch i smak jeśli zmutuje do postaci porażającej wzrok.... nie zabije.
SARS cov 2 dostaje się do komórki poprzez receptory ACE2. Komórki nabłonkowe w okolicy oczodołu również je posiadają, jednak badania wskazują, że mechanizmy obronne tej okolicy powstrzymują infekcje, może poza nielicznymi wyjątkami z zespołem suchego oka.
Poraża węch, bo zabija komórki nabłonkowe wyściełające jamę nosową, powodując powstawanie stanów zapalnych, co uwala połączenia nerwowe w tej okolicy. Regeneracja owych trwa, więc węch odzyskuje się zwykle dość długo. Nie poraża smaku.

>Zdrowi nie powinni się szczepić,
No jasne, panie doktorze, szczepić powinni się chorzy. Najlepiej przeciw debilizmowi. A nie, na to już za późno.

>3 Istnieje "teoria" że chorobotwórcze twory mutują w kierunku większej zakaźności lub większej śmiertelności, bo inaczej zabijałyby same siebie.
Organizmy mutują bez celu. Środowisko rewiduje mutację. Lepiej dostosowany organizm ma większe szanse przeżycia, stąd ma większe szanse wyparcia poprzednika. To znaczy, wirusy nie są organizmami, ale zasada jest ta sama. Przykładowym, faworyzowanym kierunkiem zmian w wirusie jest zwiększenie powinowactwa do receptora ACE2, powodując większą zakaźność.

>zeniu73
szczepienia dotyczące chorób niegdyś epidemicznych, są zalecane, w niekórych krajach obowiązkowe, ale być takie nie muszą, pod warunkiem, że szczepiła się będzie większość, w celu wytłumienia ewentualnej infekcji poprzez mechanizm odporności stadnej.
>Wirusy mutują gdy się z nimi walczy. Identycznie jest z bakteriami i antybiotykami. Walka z bakteriami spowodowała powstanie nowych bakterii, które się teraz śmieją z człowieka, a się usadowiły w sterylnych szpitalach. Naprawdę niebezpieczny wirus będzie pochodził z Izraela.
Wirusy mutują, bo taka jest natura życia oparta o kwasy rybo i deoksyrybonukleinowe. Dzięki czemu istnieje zmienność genetyczna i organizmy się przystosowują do środowisk. W przypadku SARS cov 2, mutacje i tak są ograniczone poprzez <proofreading>, minimalizujący ilość mutacji - to mechanizm naprawczy.
>Polaków uczy się by natychmiast po przyjściu do domu myć ręce.
Wszystkich się tego uczy, bo wbrew pseudonaukowym wywodom, część pacjentów jako pierwsze objawy generuje te, związane z układem pokarmowym, co wskazuje na drogę zakażenia.
>j26c
Tu sobie daruję, bo z ciemniakami się nie dyskutuje.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Tu sobie daruję, bo z ciemniakami się nie dyskutuje.
>

Niesamowite. Skryba, klikacz internetowy z osobowością anakastyczną, wypalił z grubej rury.
Jak romaro. Na pewno nikt by nie chciał rozmawiać z automatyczną sekretarką, która uważa się za najmądrzejszą.
Eruyatar (62 punktów)
>>Tu sobie daruję, bo z ciemniakami się nie dyskutuje.
>>
>Niesamowite. Skryba, klikacz internetowy z osobowością anakastyczną, wypalił z grubej rury.
>Jak romaro. Na pewno nikt by nie chciał rozmawiać z automatyczną sekretarką, która uważa się za najmądrzejszą.
>
Zazdrośnik.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365