Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaki wpływ MOŻE mieć każdy z nas na wynik wyborów ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
05-08-2011 23:17Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Jaki wpływ MOŻE mieć każdy z nas na wynik wyborów ?
Ocena 2 na 2
Jest nas Polaków ~ 40 mln, do wyborów chodzi ~ 15 mln uprawnionych. 5% = osiągnięcie progu wyborczego, to jakieś 750,000 głosów. Wyniki podają najczęściej w zaokrągleniu do setnych %. 0,01% to ~ 1500 głosów. A zatem, jeśli nasza partia uzyska równe 5.00% i dostanie się do sejmu, to może być w dużej mierze NASZ sukces o ile przekonamy przez ten czas, jaki pozostał (do 9 października), te półtora tysiąca niegłosujących/głosujących bezmyślnie - do roboty !!! Tak naprawdę to każdy głos się liczy - byle pójść i oddać ważny !
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>jeśli nasza partia uzyska równe 5.00% i dostanie się do sejmu, to może być w dużej mierze NASZ sukces
A o jaką, naszą partię chodzi? I ten nasz sukces, to czyj będzie?
fiedorek.t (5805 punktów)
>>jeśli nasza partia uzyska równe 5.00% i dostanie się do sejmu, to może być w dużej mierze NASZ sukces
>A o jaką, naszą partię chodzi? I ten nasz sukces, to czyj będzie?
>
Tak właśnie się zastanawiałem, czyżby chodziło o Ruch Palikota? Ja od lat głosuję na lewicę, nawet jak dali dupy na wszelkich frontach, nadal jestem za, bo wierzę w utopię. Gdyby przyszło mi żyć 50 lat temu to byłbym pierwszym zetempowcem w kraju. Ale to było, minęło i nie wróci więcej. Jak nasza partia(?) nie uzyska 5.00% to co wtedy? Jakiś plan be?
06-08-2011 09:43 
 Ocena 3 na 3
Necrisss (60 punktów)
>>jeśli nasza partia uzyska równe 5.00% i dostanie się do sejmu, to może być w dużej mierze NASZ sukces
>A o jaką, naszą partię chodzi? I ten nasz sukces, to czyj będzie?

Ja tę 'naszą partię' zrozumiałem w ten sposób, że dla każdego kto to czyta powinna oznaczać inną partię.
Przykładowo ja mam zamiar głosować na Ruch Palikota, więc w moim przypadku to zdanie zinterpretowałem: "jeśli RP uzyska 5.00% i dostanie się do sejmu, to może być w dużej mierze mój sukces".
To samo można zrobić z każdą inną partią. Według mnie interpretacja "naszej partii" zależy od tego kto to czyta. Równie dobrze może być to Ruch Palikota co SLD czy PO.
Innymi słowy to zdanie odczytuję tak: "jeśli partia, którą popierasz uzyska równe 5.00% i dostanie się do sejmu, to może być w dużej mierze Twój sukces".
Meretseger (61860 punktów)
>jeśli nasza partia uzyska równe 5.00%
A która to ta wasza partia?

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
Selanos (12869 punktów)
Niestety bądź stety, jest dużo ludzi którzy uważają, że ich głos się nie liczy. No jasne, jeden głos to tyle co nic, ale jak Pan napisał, 750 000 takich 'nic', to być albo nie być dla jakiejś partii.

Nie dziwię się, że są osoby które nie chcą głosować, bo mają dość wybierania "mniejszego zła". Dla mnie wygląda to tak: PiS jakoś przeżyłem, nie chcę żeby wrócili, PO to jest to mniejsze zło, chociaż mniejsze to i tak straszne, na SLD się zawiodłem, zaciągnęli u mnie kredyt zaufania którego nigdy nie spłacą, PSL... a niech sobie będzie. Lubię 'poker face' Waldemara Pawlaka.

Jeśli będę miał możliwość, to zagłosuję na Palikota. Mógłbym powiedzieć o nim wiele złego, dużo mi się w Palikocie nie podoba, ale jego program jest najbardziej zbliżony do moich poglądów.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365