 |
zadanie z wykryciem fałszywej monety Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-12-2021 13:39 | alsor (3283 punktów) | zadanie z wykryciem fałszywej monety
1 na 3 | Mamy 10 monet, pośród których jedna jest fałszywa.
Wiemy że dobre monety ważą po 10 gramów, natomiast fałszywe 9.9 g.
Naszym zadaniem jest wykrycie fałszywej za pomocą wagi, ale tylko jeden raz możemy jej użyć - jeden pomiar!
Do dzieła. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | konradsadlik (308 punktów) |
Łatwe.
Masz odpowiedź zaszyfrowaną w rot13:
Cemrpvanz xnżqą zbargę an 10 eóralpu pmęśpv. Xłnqę an jntę wrqaą pmęść cvrejfmrw zbargl, qjvr qehtvrw vgq... Cb glz pb jfxnżr jntn oęqę zótł cerplmlwavr bxerśyvć, xgóen zbargn olłn snłfmljn.
|
|
 | 1 na 1 | konradsadlik (308 punktów) | O to chodziło?
|
|
|  | 1 na 1 | alsor (3283 punktów) | >O to chodziło? Nie, niestety.
|
|
| |  | 1 na 1 | konradsadlik (308 punktów) | > >O to chodziło?> Nie, niestety.Mam rozwiązania rezerwowe:  Bcpwn 1: Mnxłnqnwąp, żr mntnqxn wrfg mqrsvavbjnan j hxłnqmvr qjówxbjlz, znzl gnx ancenjqę qjvr zbargl. Jnżlzl wrqaą, tbgbjr... Bcpwn2: Mnxłnqnwąp, żr wrfg gb oneqmb fcrpwnyan jntn m qmvrfvępvbzn fmnyxnzv, xłnqmvrzl cb wrqarw zbarpvr an xnżqrw m fmnyrx v cngemlzl xgóen cówqmvr j tóeę...
|
|
| | |  | 1 na 1 | alsor (3283 punktów) | > >>O to chodziło?> >Nie, niestety.> Mam rozwiązania rezerwowe:  > Bcpwn 1: Mnxłnqnwąp, żr mntnqxn wrfg mqrsvavbjnan j hxłnqmvr qjówxbjlz, znzl gnx ancenjqę qjvr zbargl. Jnżlzl wrqaą, tbgbjr...> Bcpwn2: Mnxłnqnwąp, żr wrfg gb oneqmb fcrpwnyan jntn m qmvrfvępvbzn fmnyxnzv, xłnqmvrzl cb wrqarw zbarpvr an xnżqrw m fmnyrx v cngemlzl xgóen cówqmvr j tóeę...Sorry ale relatywizm tu nie działa.
|
|
| MaxGolonko3 (3459 punktów) | > Mamy 10 monet, pośród których jedna jest fałszywa.> Wiemy że dobre monety ważą po 10 gramów, natomiast fałszywe 9.9 g.> Naszym zadaniem jest wykrycie fałszywej za pomocą wagi,> ale tylko jeden raz możemy jej użyć - jeden pomiar!> Do dzieła.O, widzę, że Arminius potrzebuje punktów i antypunktów dla jego oponentów bo się boi, że Mariusz A./G.* w końcu wywali go za te antysemityzmy, z których pisania najwyraźniej żyje ekonomicznie. I dlatego pozorną aktywność wykazuje tu wspierający go osobnik (albo jego drugie wcielenie) Alsor. ODP: Na jedną szalkę kładziemy jedną z monet, na drugą szalkę drugą z moment. Mamy prawdopodobieństwo 1/8, że pomiar pokaże różnicę i prawidłowo wskażemy (lżejszą) monetę. Szanse możemy sobie podnieść wcześniej wykorzystując własne dłonie do wielu podobnych porównań bo nikt nie zabronił pieszczenia tych monet w rękach  __ Przepraszam z góry Arminiusa za słowo "pieszczenie" bo jego ujawniony na portalu wstręt do kobiet i inne wypowiedzi czynią bardzo prawdopodobnym, że uznaje tylko seks bez pieszczot typu: wbijanie penisa w odbyt podległego mu 16-toletniego ministranta (lub kolegi z zakonu) - czym zwiększa prawdopodobieństwo jego późniejszego zachorowania na raka odbytu, co odkryła nauka i tym samym jesteśmy (tym postem) jak najtrafniej w dziele NAUKA (sic!). W Polsce PIS takie wbijanie penisa w podległego ministranta jest niestety bezkarne. Siema p.s. Wszystkie wszechświaty są wieczne
|
|
 | 1 na 1 | konradsadlik (308 punktów) | Żle policzyłeś prawdopodobieństwo.
|
|
|  | | MaxGolonko3 (3459 punktów) | > Żle policzyłeś prawdopodobieństwo.Analnego wykorzystywania mężczyzn przez Arminiusa? Hmmm... Siema p.s. Jak pisałem ODP (przygotowywałem ją sobie w notatniku poza Racjonalista.pl) to Alsor zmienił treść. Najpierw w jego zagadce opisane było 16 monet o wadze 15 gramów i 16 gramów. Biedactwo - tak się skompromitować !
|
|
 | 1 na 1 | alsor (3283 punktów) | > Na jedną szalkę kładziemy jedną z monet, na drugą szalkę drugą z moment.> Mamy prawdopodobieństwo 1/8, że pomiar pokaże różnicę i prawidłowo wskażemy (lżejszą) monetę.> Szanse możemy sobie podnieść wcześniej wykorzystując własne dłonie do wielu podobnych porównań> bo nikt nie zabronił pieszczenia tych monet w rękach  marnie improwizujesz. Rozwiązanie jest proste i jednoznaczne.
|
|
1 na 1 | alsor (3283 punktów) | Widzę że zbyt trudne zagadnienie. Zatem podpowiem że tego typu problemik pojawił się w serialu z lat 80-tych pt. Porucznik Columbo. Columbo rozwiązał to oczywiście.  do roboty... miernoty!  do tej zagadki wystarczy jakieś... 150 IQ zaledwie!
|
|
 | 1 na 1 | konradsadlik (308 punktów) |
Tamta zagadka była inna, ale dla Ciebie pewnie żadna różnica czy 10 monet czy 10 worków z monetami....  Zadam Ci lepszą: Mamy *dwanaście* kulek, wszystkie wyglądają tak samo, ale jedna z nich ma odrobinę inną masę od pozostałych (nie wiemy: lżejsza czy cięższa). Mamy też wagę szalkową. Mamy do dyspozycji maksymalnie *trzy* ważenia, po których musimy wskazać kulkę różniącą się od reszty a także powiedzieć, czy jest ona cięższa czy lżejsza od każdej z pozostałych.
|
|
|  | 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | > Tamta zagadka była inna, ale dla Ciebie pewnie żadna różnica czy 10 monet czy 10 worków z monetami.... > Zadam Ci lepszą:> Mamy *dwanaście* kulek, wszystkie wyglądają tak samo, ale jedna z nich ma odrobinę inną masę od pozostałych (nie wiemy: lżejsza czy cięższa). Mamy też wagę szalkową. Mamy do dyspozycji maksymalnie *trzy* ważenia, po których musimy wskazać kulkę różniącą się od reszty a także powiedzieć, czy jest ona cięższa czy lżejsza od każdej z pozostałych.Ja mam jeszcze lepszą zagadkę. Mamy worek mąki, szklankę mleka i pięć złotych. Czy można ocenić wiek młynarza? Jak się znajdzie metodę, to trudności nie sprawi określenie w którym miesiącu ciąży i z kim jest Hanuś, córka młynarza.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
| |  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | > Ja mam jeszcze lepszą zagadkę. Mamy worek mąki, szklankę mleka i pięć złotych. Czy można ocenić wiek młynarza? Jak się znajdzie metodę, to trudności nie sprawi określenie w którym miesiącu ciąży i z kim jest Hanuś, córka młynarza.Wenancjuszu, mam nadzieję, że choć warta ch... (a nie ch... warta) była ta młynarzówna, ale nie ukrywam, że dla mnie jesteś pierwszym podejrzanym > Jednak jestem lepszy jak moja reputacja.Ciekawe co na to młynarzówna
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | > >Ja mam jeszcze lepszą zagadkę. Mamy worek mąki, szklankę mleka i pięć złotych. Czy można ocenić wiek młynarza? Jak się znajdzie metodę, to trudności nie sprawi określenie w którym miesiącu ciąży i z kim jest Hanuś, córka młynarza.> Wenancjuszu, mam nadzieję, że choć warta ch... (a nie ch... warta) była ta młynarzówna, ale nie ukrywam, że dla mnie jesteś pierwszym podejrzanym  > > Jednak jestem lepszy jak moja reputacja.> Ciekawe co na to młynarzównaNie wiem, bo jak widzę częste obcowanie z niejakim KHK, obniżyło Twoje loty do jego poziomu. (Też już zaczynasz dorabiać innym życiorysy?). Sex już mnie nie interesuje, bo jak dla mnie jest juuż monotonny, gdzie człowiek przyjmuje nienaturalne jego konstrukcji pozycje, wykonując nienormalne sobie ruchy. Niemniej pochlebiasz mi nie tak jak moja 18-ta już 72-letnia narzeczona, która stwierdziła ze jestem "do d..py". (wyobrażasz sobie sex uprawiany z młodzieńczą werwą przez ponad 70-cio latków?) Mam rozterkę teraz bo nie wyjaśniła czy do męskiej czy do kobiecej. Wyszła trzaskając drzwiami.. Taki bywa los 75-cio prawie latka. Ale zwróciłem w swojej wypowiedzi uwagę tylko w odniesieniu do tego co stworzył za zagadkę alsor. W szczególności jego uwaga w odniesieniu do "jednego" pomiaru. Dał zagadkę i uciekł. Więc postanowiłem dać inną zagadkę. Bo jak zabawa w intelektualistę, to na całego!.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
|  | 1 na 1 | alsor (3283 punktów) | > Tamta zagadka była inna, ale dla Ciebie pewnie żadna różnica czy 10 monet czy 10 worków z monetami.... Była identyczna i na tym polega skecz. > Zadam Ci lepszą:> Mamy *dwanaście* kulek, wszystkie wyglądają tak samo, ale jedna z nich ma odrobinę inną masę od pozostałych (nie wiemy: lżejsza czy cięższa). Mamy też wagę szalkową. Mamy do dyspozycji maksymalnie *trzy* ważenia, po których musimy wskazać kulkę różniącą się od reszty a także powiedzieć, czy jest ona cięższa czy lżejsza od każdej z pozostałych.to są stare banały. [log n].
|
|
| |  | 1 na 1 | konradsadlik (308 punktów) | > >Tamta zagadka była inna, ale dla Ciebie pewnie żadna różnica czy 10 monet czy 10 worków z monetami.... > Była identyczna i na tym polega skecz.Od 7 minuty: www.dailymotion.com/video/x82tfdh
|
|
| | |  | 1 na 1 | alsor (3283 punktów) | > >>Tamta zagadka była inna, ale dla Ciebie pewnie żadna różnica czy 10 monet czy 10 worków z monetami.... > >Była identyczna i na tym polega skecz.> Od 7 minuty:> www.dailymotion.com/video/x82tfdhBardzo dobrze, ale nadal nie rozwiązałeś mojej zagadki.
|
|
| | | |  | | haseleczko (418 punktów) | > >>>Tamta zagadka była inna, ale dla Ciebie pewnie żadna różnica czy 10 monet czy 10 worków z monetami.... > >>Była identyczna i na tym polega skecz.> >Od 7 minuty:> >www.dailymotion.com/video/x82tfdh> Bardzo dobrze, ale nadal nie rozwiązałeś mojej zagadki.  > Już myślałem, że wiedziałem, ale jednak nie wiem
|
|
1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Stawiamy wszystkie monety na wadze.
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
 | | kaszelop (219 punktów) | >Stawiamy wszystkie monety na wadze.
To nic nie da.
|
|
|  | | Duch Prawdy (14790 punktów) | >>Stawiamy wszystkie monety na wadze. >To nic nie da. Jeśli waga wskaże 99.9 g. wykryłeś, że jedna moneta jest fałszywa. Można też postawić na wadze 9 monet, jeśli waga wskaże 89.9 g. wiesz, że w ręku została ci prawdziwa moneta, jeśli 90 g. - fałszywa, ale tylko w przypadku, gdy wcześniej wiesz, że jedna jest fałszywa.
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
-1 na 1 | Henryk.K (2246 punktów) | >Mamy 10 monet, pośród których jedna jest fałszywa. >Wiemy że dobre monety ważą po 10 gramów, natomiast fałszywe 9.9 g. >Naszym zadaniem jest wykrycie fałszywej za pomocą wagi, >ale tylko jeden raz możemy jej użyć - jeden pomiar! >Do dzieła.
Trzymam wszystkie monety w ręce ustawione w stos. Następnie delikatnie spuszczam je po kolei na wagę obserwując jej wskazania. Kiedy wskazanie nie będzie równe wielokrotności 10 gram to przerywam ważenie. Jest to jeden ciągły pomiar. W warunkach nie podano ile czasu może trwać pomiar.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
 | 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | > Trzymam wszystkie monety w ręce ustawione w stos. >Następnie delikatnie spuszczam je po kolei na wagę obserwując jej wskazania. >Kiedy wskazanie nie będzie równe wielokrotności 10 gram to przerywam ważenie. >Jest to jeden ciągły pomiar. >W warunkach nie podano ile czasu może trwać pomiar. To nie jest jeden pomiar, lecz następujące po pierwszym kolejne pomiary. Tylko w przypadku, gdy pierwsza moneta będzie ważyła 9.9 g. będzie to jeden pomiar.
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
|  | 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | >> Trzymam wszystkie monety w ręce ustawione w stos. >>Następnie delikatnie spuszczam je po kolei na wagę obserwując jej wskazania. >>Kiedy wskazanie nie będzie równe wielokrotności 10 gram to przerywam ważenie. >>Jest to jeden ciągły pomiar. >>W warunkach nie podano ile czasu może trwać pomiar. >To nie jest jeden pomiar, lecz następujące po pierwszym kolejne pomiary. Tylko w przypadku, gdy pierwsza moneta będzie ważyła 9.9 g. będzie to jeden pomiar.
Dla alsora to jest za trudne do zrozumienia, co to za proces ważenie jeden raz. Nie ma takiego pojęcia ciągłego ważenia w tej zagadce. Jest tylko jedno ważenie, co było warunkiem tej zagadki założonym przez niego. Dziecinada z tym alsorem i tyle. Każdy człowiek ma prawo być głupim, ale niektórzy nadużywają tego przywileju...
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | >>Mamy 10 monet, pośród których jedna jest fałszywa. >>Wiemy że dobre monety ważą po 10 gramów, natomiast fałszywe 9.9 g. >>Naszym zadaniem jest wykrycie fałszywej za pomocą wagi, >>ale tylko jeden raz możemy jej użyć - jeden pomiar! >>Do dzieła. > Trzymam wszystkie monety w ręce ustawione w stos. >Następnie delikatnie spuszczam je po kolei na wagę obserwując jej wskazania. >Kiedy wskazanie nie będzie równe wielokrotności 10 gram to przerywam ważenie. >Jest to jeden ciągły pomiar. >W warunkach nie podano ile czasu może trwać pomiar.
No tego głosu właśnie brakowało. Jak będziesz ważył/szukał fałszywej monety, gdy masz tylko jeden pomiar do wykonania, co było założeniem alsora, na wadze szalkowej? Czas jest niepotrzebny do niczego i jest bezsensowny, bo mamy do czynienia ze statyką. Poza tym każde dokładanie monet i odczytywanie, to osobny pomiar. Też widzę tego nie rozumiesz.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
|  | | Henryk.K (2246 punktów) |
>No tego głosu właśnie brakowało. Jak będziesz ważył/szukał fałszywej monety, gdy masz tylko jeden pomiar do wykonania, co było założeniem alsora, na wadze szalkowej? Czas jest niepotrzebny do niczego i jest bezsensowny, bo mamy do czynienia ze statyką. Poza tym każde dokładanie monet i odczytywanie, to osobny pomiar. Też widzę tego nie rozumiesz. >
Alsor nie wprowadził żadnego założenia co do rodzaju wagi. Pamiętam jak w czasach Gomułki w sklepach ważono produkty sypkie: sól, cukier, mąkę... Nie było jeszcze wówczas tych produktów paczkowanych. Powinien Pan to również pamiętać. Sprzedawczyni napełniała częściowo torebkę i stawiała ją na wadze. Następnie z łopatki zsypywała do torebki np cukier. Kiedy waga się zgodziła, to przestała dosypywać. Czy ważyła on tylko raz ten cukier, czy tysiące razy to robiła? Cukier jest przecież bardzo drobny. A ile razy mogła zważyć kilogram mąki krupczatki? Może lepiej jest w czasie bezsennej nocy liczyć drobiny mąki niźli barany?
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
| |  | 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | >>No tego głosu właśnie brakowało. Jak będziesz ważył/szukał fałszywej monety, gdy masz tylko jeden pomiar do wykonania, co było założeniem alsora, na wadze szalkowej? Czas jest niepotrzebny do niczego i jest bezsensowny, bo mamy do czynienia ze statyką. Poza tym każde dokładanie monet i odczytywanie, to osobny pomiar. Też widzę tego nie rozumiesz. >> > Alsor nie wprowadził żadnego założenia co do rodzaju wagi. >Pamiętam jak w czasach Gomułki w sklepach ważono produkty sypkie: sól, cukier, mąkę... >Nie było jeszcze wówczas tych produktów paczkowanych. >Powinien Pan to również pamiętać. >Sprzedawczyni napełniała częściowo torebkę i stawiała ją na wadze. >Następnie z łopatki zsypywała do torebki np cukier. >Kiedy waga się zgodziła, to przestała dosypywać. >Czy ważyła on tylko raz ten cukier, czy tysiące razy to robiła? >Cukier jest przecież bardzo drobny. >A ile razy mogła zważyć kilogram mąki krupczatki? >Może lepiej jest w czasie bezsennej nocy liczyć drobiny mąki niźli barany?
Może. Tyle tylko, że alsor popełnił, jako umysł ścisły, wiele błędów. Pierwszy i zasadniczy błąd to nie uściślił warunków początkowych. A dalej to już poleciało. Napisał jeden pomiar nie wyjaśniając jak go rozumie, co wychwyciłeś, ale jak gdyby masz pretensje do mnie a nie do alsora. Ja przyjąłem proces ważenia wagą dowolną, a nie sprężynową do której się odwołujesz. Błąd. Gdy sprzedawczyni odsypuje cukier to znalazła się w procesie jednego pomiaru, do którego zmierzała.. Nie ma poza tym określenia "ciągłego pomiaru" w fizyce. Tworzysz egzotyczne nazewnictwa li tylko dlatego by się usprawiedliwiać niepotrzebnie w ogóle. W technice jest stosowana metoda "ciągłego" pomiaru gdy transporterem taśmowym przenosimy/przesyłamy np. węgiel czy to do załadunku wagonów czy do kotłowni. Nazwa jest błędna. Pomiar oparty już na elektronice faktycznie jest pomiarem impulsowym. Do tego jest potrzebna prędkość przesyłu i ciężar jednostkowy danego gatunku węgla. Także samo policja drogowa sprawdza czy samochody ciężarowe nie są przeładowane ponad dopuszczalną granicę nośności konstrukcyjnej samochodu ciężarowego, bo przeładowanie samochodu jest nieraz przyczyną groźnych wypadków drogowych zwłaszcza na zakrętach drogi. Jak widzisz ułomności języka w określeniach odnoszących się do fizyki akceptujesz i dokładasz swoje dziwactwa. Niczego nie odkryłeś Henryku K. Nie podważyłeś niczego co się da. Przykro. Nie wyszło.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
| | |  | | Henryk.K (2246 punktów) | >>>No tego głosu właśnie brakowało. Jak będziesz ważył/szukał fałszywej monety, gdy masz tylko jeden pomiar do wykonania, co było założeniem alsora, na wadze szalkowej? Czas jest niepotrzebny do niczego i jest bezsensowny, bo mamy do czynienia ze statyką. Poza tym każde dokładanie monet i odczytywanie, to osobny pomiar. Też widzę tego nie rozumiesz. >>> >> Alsor nie wprowadził żadnego założenia co do rodzaju wagi.
>Tyle tylko, że alsor popełnił, jako umysł ścisły, wiele błędów. Pierwszy i zasadniczy błąd to nie uściślił warunków początkowych. A dalej to już poleciało. <
Ja traktuję to w kategoriach zabawy intelektualnej, nic więcej. Może i dobrze, że nie ustalił żadnych warunków początkowych, daje to większą możliwość do rozważań.
Napisał jeden pomiar nie wyjaśniając jak go rozumie, co wychwyciłeś, ale jak gdyby masz pretensje do mnie a nie do alsora. Ja przyjąłem proces ważenia wagą dowolną, a nie sprężynową do której się odwołujesz. Błąd. Gdy sprzedawczyni odsypuje cukier to znalazła się w procesie jednego pomiaru, do którego zmierzała.. Nie ma poza tym określenia "ciągłego pomiaru" w fizyce. Tworzysz egzotyczne nazewnictwa li tylko dlatego by się usprawiedliwiać niepotrzebnie w ogóle. W technice jest stosowana metoda "ciągłego" pomiaru gdy transporterem taśmowym przenosimy/przesyłamy np. węgiel czy to do załadunku wagonów czy do kotłowni. Nazwa jest błędna. Pomiar oparty już na elektronice faktycznie jest pomiarem impulsowym. Do tego jest potrzebna prędkość przesyłu i ciężar jednostkowy danego gatunku węgla. Także samo policja drogowa sprawdza czy samochody ciężarowe nie są przeładowane ponad dopuszczalną granicę nośności konstrukcyjnej samochodu ciężarowego, bo przeładowanie samochodu jest nieraz przyczyną groźnych wypadków drogowych zwłaszcza na zakrętach drogi. Jak widzisz ułomności języka w określeniach odnoszących się do fizyki akceptujesz i dokładasz swoje dziwactwa. <
Niczego nie zamierzałem podważać, bo cóż to da. Problem jest testem na pomysłowość, a nie drogą do samozadowolenia. Przykład z tym pomiarem węgla na taśmie nie jest adekwatny do dosypywania mąki do torebki na wadze. Straszenie policją jest już humorystyczne. Przyszedł mi do głowy nowy pomysł, lecz muszę chwilowo przerwać pisanie.
.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
| MaxGolonko3 (3459 punktów) | > Mamy 10 monetNajpierw napisałeś że 16 oraz że ważą 16 gramów a fałszywa 15 gramów. Co się z Tobą dzieje? Zadanie nie ma rozwiązania. To gra na pozory aktywności by jednocześnie dawać plusy antysemicie Arminiusowi i zadymiać jego przeciwników. BTW Twój obiekt wspierany zanudza antysemityzmami okropnie (3) *** Grafika: pbs.twimg.(*)QAMxXY0?format=jpg&name=mediumKAŁ MORALNY Polska sięgnęła dna! Zmuszanie kobiet do rodzenia dziecka z gwałtu lub z wadą, albo czekanie aż matka też umrze TO OBRZYDLIWA AMORALNA DECYZJA CYNICZNEGO KARŁA MORALNEGO. To jak tortury wobec młodych kobiet. Dla takich kanalii kobieta to państwowy inkubator, a nie człowiek. Kościół zarobi więcej na pogrzebach na skutek takiej, kałowej moralnie, taktyki. *** To już będziecie pamiętali, mam nadzieję, jak inaczej nazywać pewnego osobnika (i nawet to będzie oszczędność czasu bo krótsze): 'Kał Moralny'. Pan/Pani/Pano(niebinarny) Kał Moralny Mimo wszystko, jako człowiek kulturalny Pozdrawiam Kał Moralny
|
|
 | | alsor (3283 punktów) | > >Mamy 10 monet> Najpierw napisałeś że 16 oraz że ważą 16 gramów a fałszywa 15 gramów.W tym zadaniu nie ma znaczenie liczba monet, ani ich masa: 1. jest dowolna liczba monet: n sztuk 2. jedna jest fałszywa i różni się masą od dobrych, o dm <> 0 zatem sam widzisz że mogłem napisać: 666 monet, po 1gramie, itp. > Zadanie nie ma rozwiązania.Słaby jesteś i tyle. Ja z marszu zgadłem dwa rozwiązania, a nawet i 3.  Mam zadanie specjalnie dla ciebie: masz termometr, zegarek, i linijkę Twoim zadaniem jest zmierzyć wartość przyspieszenia ziemskiego - tego g. Zasuwaj z tym - dasz radę!
|
|
|  | | MaxGolonko3 (3459 punktów) | > >>Mamy 10 monet> >Najpierw napisałeś że 16 oraz że ważą 16 gramów a fałszywa 15 gramów.> W tym zadaniu nie ma znaczenie liczba monet, ani ich masa:> 1. jest dowolna liczba monet: n sztuk> 2. jedna jest fałszywa i różni się masą od dobrych, o dm <> 0> zatem sam widzisz że mogłem napisać: 666 monet, po 1gramie, itp.> >Zadanie nie ma rozwiązania.> Słaby jesteś i tyle.> Ja z marszu zgadłem dwa rozwiązania, a nawet i 3.  > Mam zadanie specjalnie dla ciebie:> masz termometr, zegarek, i linijkę> Twoim zadaniem jest zmierzyć wartość przyspieszenia ziemskiego - tego g.> Zasuwaj z tym - dasz radę!To łatwe, ale najpierw odszczekaj tamto czyli to fałszywe zdanie albo poproś Agnosa o przeniesienie wątku do bazgrołów. Antysemici się tu brzydko wspierają IMHO (lajki/plusy). Siema
|
|
1 na 1 | Henryk.K (2246 punktów) | >Mamy 10 monet, pośród których jedna jest fałszywa. >Wiemy że dobre monety ważą po 10 gramów, natomiast fałszywe 9.9 g. >Naszym zadaniem jest wykrycie fałszywej za pomocą wagi, >ale tylko jeden raz możemy jej użyć - jeden pomiar! >Do dzieła.
Powracam do wątku. Należy wykonać z lekkiego materiału dziesięciokąt o równych ramionach. Ustawiamy jego środek ostrzu i wyważamy. Po wypoziomowaniu podpieramy podkładkami tak żeby leżał stabilnie. Następnie na rogach układamy monety, tak aby znajdowały się w równej odległości od środka dziesięciokąta. Po szybkim usunięciu podkładek obserwujemy,w którym miejscu uniesie się róg wielokąta do góry. Dokładnie w tym miejscu znajduje się lżejsza moneta. Jedno ważenie jeno wskazanie.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
 | | alsor (3283 punktów) | > >Mamy 10 monet, pośród których jedna jest fałszywa.> >Wiemy że dobre monety ważą po 10 gramów, natomiast fałszywe 9.9 g.> >Naszym zadaniem jest wykrycie fałszywej za pomocą wagi,> >ale tylko jeden raz możemy jej użyć - jeden pomiar!> >Do dzieła.> Powracam do wątku.> Należy wykonać z lekkiego materiału dziesięciokąt o równych ramionach.> Ustawiamy jego środek ostrzu i wyważamy. Po wypoziomowaniu podpieramy podkładkami tak żeby leżał stabilnie.> Następnie na rogach układamy monety, tak aby znajdowały się w równej odległości od środka dziesięciokąta.> Po szybkim usunięciu podkładek obserwujemy,w którym miejscu uniesie się róg wielokąta> do góry.> Dokładnie w tym miejscu znajduje się lżejsza moneta.> Jedno ważenie jeno wskazanie.Dziesięciokąt?  Weź sobie prostą deskę, podeprzyj na środku (coś jak waga szalkowa), i postaw na niej w równych odstępach te monety...
|
|
|  | | Henryk.K (2246 punktów) |
> Dziesięciokąt?  > Weź sobie prostą deskę, podeprzyj na środku (coś jak waga szalkowa),> i postaw na niej w równych odstępach te monety...> Może być okrągła płytka.Tylko wówczas trudno będzie równomiernie na jej powierzchni rozmieścić monety. A dziesięciokąt jest podobny do sześciokąta,tylko ma więcej kątów. Przy ważeniu na listewce uzyskamy taki sam efekt jak na wadze szalkowej. Ustalimy jedynie które pięć monet jest cięższe, a które lżejsze. Potrzebne będą jeszcze kolejne pomiary.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
| |  | | alsor (3283 punktów) | > >Dziesięciokąt?  > >Weź sobie prostą deskę, podeprzyj na środku (coś jak waga szalkowa),> >i postaw na niej w równych odstępach te monety...> >> Może być okrągła płytka.Tylko wówczas trudno będzie równomiernie na jej powierzchni> rozmieścić monety.> A dziesięciokąt jest podobny do sześciokąta,tylko ma więcej kątów.> Przy ważeniu na listewce uzyskamy taki sam efekt jak na wadze szalkowej.> Ustalimy jedynie które pięć monet jest cięższe, a które lżejsze.> Potrzebne będą jeszcze kolejne pomiary.Zapytaj się aptekarza jak działa waga szalkowa.
|
|
| | |  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | > Zapytaj się aptekarza jak działa waga szalkowa.Dziś używa się takich wag: 
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | |  | | alsor (3283 punktów) | >>Zapytaj się aptekarza jak działa waga szalkowa. >Dziś używa się takich wag:
Też może być.
W tym przypadku wykrywamy fałszywą wg receptury porucznika Culombo:
z pierwszej monety bierzemy 1 promil (można użyć pilnika), z drugiej 2 promile... itd.
Kładziemy to wszystko na wagę apteczną i mamy wynik.
Proste?
|
|
| | | | |  | | szarley (54913 punktów) | >>>Zapytaj się aptekarza jak działa waga szalkowa. >>Dziś używa się takich wag: >Też może być. >W tym przypadku wykrywamy fałszywą wg receptury porucznika Culombo: >z pierwszej monety bierzemy 1 promil (można użyć pilnika), z drugiej 2 promile... itd. >Kładziemy to wszystko na wagę apteczną i mamy wynik. >Proste?
Nie.
Kładziemy na szalce wagi po kolei monety odczytując wskazanie wagi, jeśli za każdym razem tarujemy, to jest to osobne ważenie, jeżeli nie tarujemy, jest to ciągiem jedno ważenie
W pracowni zbędne komplikowanie pomiarów jest ... głupie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|