Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ustawa (o mowie) nienawiści

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-07-2011 21:29kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Ustawa (o mowie) nienawiści
Ocena 12 na 12
Właśnie się dowiedziałem, że są propozycje rozszerzenia zmian Kodeksu Karnego zaproponowanych przez SLD (tzw. Ustawa o mowie nienawiści).

Otóż za używanie "mowy nienawiści" ma być karana nie tylko osoba, która tej mowy użyła, ale także - UWAGA, TO NIE ŻART - organizacja, do której taka osoba ewentualnie należy, a także pracodawca takiej osoby.

Hurrra! Wreszcie za wypowiedzi swoich członków będą karane partie polityczne!
No i trochę mniej hurrra, bo ja też będę karany za takie wypowiedzi, jako że jestem pracodawcą tych głąbów-posłów.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

perun (8610 punktów)

>Otóż za używanie "mowy nienawiści" ma być karana nie tylko osoba, która tej mowy użyła, ale także -
>UWAGA, TO NIE ŻART - organizacja, do której taka osoba ewentualnie należy, a także pracodawca
>takiej osoby
.
Niektórzy nie wyrośli z dzieciństwa i nadal uważają , że jak się zabroni brzydko mówić , to brzydkie słowa znikną z mowy .
Nie wiem czy mi się wydaje tylko , czy jednak rzeczywiście jest jakis paragraf w kk na ta mowe nienawiści . ( chyba juz jest )
Ale ciekawy projekt .Szkoda , że nie idzie dalej . Jak mowy nienawiści używa np; mąż to karać za to żone , dziecko i teściową ...czemu tylko pracodawce?
Niektórym odbija juz całkiem dekiel
Dean11 (302 punktów)
>>Otóż za używanie "mowy nienawiści" ma być karana nie tylko osoba, która tej mowy użyła, ale także -
>>UWAGA, TO NIE ŻART - organizacja, do której taka osoba ewentualnie należy, a także pracodawca
>>takiej osoby
.

Źródło?
Beata.D (83 punktów)
Według mnie to absurdalny pomysł. A po drugie nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Skąd masz takie informacje?
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Skąd masz takie informacje?
Z informacji radia TOK FM.
Jan Rylew (3965 punktów)
>Otóż za używanie "mowy nienawiści" ma być karana nie tylko osoba, która tej mowy użyła, ale także -
>UWAGA, TO NIE ŻART - [b]organizacja, do której taka osoba ewentualnie należy, a także pracodawca
Jeśli to jest to o czym myślę to najdalej za rok większość posłów znajdzie się za kratkami. Tylko jak posadzić ich "pracodawców" doprawdy nie wiem.
fiedorek.t (5805 punktów)
>No i trochę mniej hurrra, bo ja też będę karany za takie wypowiedzi, jako że jestem pracodawcą tych
>głąbów-posłów.[/color]
Pomysł raczej nierealny,choć nie głupi.Już widzę jak się wszyscy po sądach ciągają zamiast zająć się sprawami kraju.Przecież oni nie umieją inaczej do siebie przemawiać.Ba nawet do społeczeństwa(vide spieprzaj dziadu )
Wszyscy pracodawcy mogą zwolnić swoich pracowników,niedługo będzie okazja
Grzegorz (5685 punktów)
>Hurrra! Wreszcie za wypowiedzi swoich członków będą karane partie polityczne!
Partie są finansowane w dużej mierze z budżetu państwa, więc raczej nie ma powodów do radości. Pominę już fakt że posłowie i tak mają immunitet. Gdyby nie to, to chętnie obstawiałbym kto zapłaci więcej - PiS (Kaczyński, Kurski), PO (Sikorski, Niesiołowski)... czy może obie partie przebije ojciec Rydzyk&Co.
fiedorek.t (5805 punktów)
>Partie są finansowane w dużej mierze z budżetu państwa, więc raczej nie ma powodów do radości. Pominę już fakt że posłowie i tak mają immunitet. Gdyby nie to, to chętnie obstawiałbym kto zapłaci więcej - PiS (Kaczyński, Kurski), PO (Sikorski, Niesiołowski)... czy może obie partie przebije ojciec Rydzyk&Co.
Racja!Nikt nie wziął pod uwagę najbardziej politycznej z politycznych opcji w kraju.Krk!
Ale w tym przypadku mogę nawet krzyknąć:hip,hip hurra jako,że nie uczęszczam więc na tace nie daję.
DyktaFon (9281 punktów)

>Ale w tym przypadku mogę nawet krzyknąć:hip,hip hurra jako,że nie uczęszczam więc na tace nie daję.
>
Mnie też tak się wydaje... ale wiem, że to nieprawda
Rafal Kaminski (128 punktów)
"propozycje zmian do ustawy"... Jakbym czytał nagłówek Onet-u. Ludzie, nie podniecajcie się propozycjami, ustaw. PO może zaproponować zniesienie wszelkich podatków i danie każdemu polakowi 100 milionów z tego totalnie nic nie wynika. Jałowa paplanina i paćka. Szum medialny dla idiotów. Jak bym był w SLD to bym dał leak-a do routers-a że proponuje meżczyzną nakaz sikania na siedząco-taka propozycja partii. A wy tu sobie o tym dyskutujcie!!!rozważajcie wszystkie za i przeciw czasem rece mi opadają...
28-07-2011 09:44 
 Ocena 3 na 3
Dean11 (302 punktów)
>"propozycje zmian do ustawy"... Jakbym czytał nagłówek Onet-u.>

Jest strona Sejmu - można projekt znaleźć. Można przeczytać i zrozumieć (nieobowiązkowe). Potem można (też nieobowiązkowe) wrócić na forum i sprostować co się napisało...
28-07-2011 16:58 
 Ocena 1 na 1
Gosia (9452 punktów)
>>"propozycje zmian do ustawy"... Jakbym czytał nagłówek Onet-u.>Jest strona Sejmu - można projekt znaleźć. Można przeczytać i zrozumieć (nieobowiązkowe). Potem można (też nieobowiązkowe) wrócić na forum i sprostować co się napisało...

Dla leniwych,
DEMONICON (4893 punktów)
Jakoś mi to niebezpiecznie blisko się kręci wokół obrazy uczuć religijnych.

Dodatkowe zajęcie dla sądownictwa.

Czy pan X użył mowy nienawiści względem pani Y? Wystarczy tylko ciągle zmieniać, czy ubogacać definicję mowy nienawiści i mamy haki na każdego człowieka lub niewygodą organizację.

Mówiło się o kulturze nienawiści ... pragnie się dominacji kultury miłości.

Może by tak pomyśleć o kulturze racjonalizmu?

Pozdrawiam
Konowal (6291 punktów)
>Właśnie się dowiedziałem, że są propozycje rozszerzenia zmian Kodeksu Karnego
>zaproponowanych przez SLD (tzw. Ustawa o mowie nienawiści).
>Otóż za używanie "mowy nienawiści" ma być karana nie tylko osoba, która tej mowy użyła, ale także -
>UWAGA, TO NIE ŻART - organizacja, do której taka osoba ewentualnie należy, a także pracodawca
>takiej osoby
.

>Hurrra! Wreszcie za wypowiedzi swoich członków będą karane partie polityczne!
>No i trochę mniej hurrra, bo ja też będę karany za takie wypowiedzi, jako że jestem pracodawcą tych
>głąbów-posłów.
>
ciekawie jakich łamańców użyją do pogodzenia tego z wolnością wypowiedzi

niemniej już dawno pod rządami PO przestało być "śmieszno"

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Selanos (12869 punktów)
Głupota. Co jest lepsze, polityk który otwarcie używa "mowy nienawiści" i przynajmniej wszyscy wiedzą kim jest i czego się po nim spodziewać, czy może polityk który wszystkich głaszcze po główkach, a w myślach w te główki wbija siekierę? Większość ludzi nie potrafi zbyt długo tłumić swoich emocji, prędzej czy później, taka osoba nie wytrzyma. Lepiej niech ludzie sobie pokrzykują, niż gdyby mieli cichutko "zbierać" nienawiść w sobie i jeszcze ciszej konstruować dwustukilogramowe bomby w garażu. Jak co jakiś czas ulicami przejdzie jakaś demonstracja ONRowców, to przynajmniej ludzie dowiadują się, czego należy się wystrzegać.
sztejkat (4743 punktów)
>Hurrra! Wreszcie za wypowiedzi swoich członków będą karane partie polityczne!(...)

Nie. Partie polityczne NIE są pracodawcami swoich członków.

Propozycja durna ze wszech miar - nie może być kary, gdy nie ma czynu bądź zaniedbania. Fakt bycia czyimś pracodawcą w żaden sposób nie uzasadnia odpowiedzialności za jego zachowanie POZA czynnościami wynikającymi z umowy o pracę.

Byłbym wielce zniesmaczony, gdyby taki zapis znalazł się w prawodawstwie.

Pozdrawiam,

Tomasz Sztejka

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365