Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Premier Palikot: Czas na Nowoczesne Państwo" vs ...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-08-2011 09:36Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
"Premier Palikot: Czas na Nowoczesne Państwo" vs ...
Ocena 6 na 6
Jak już pisałem w jakimś wątku, cała Polska oplakatowana jest bilbordami "informacyjnymi" PiSu - z naszych podatków. PO 4 lata temu zrobiła to samo na jeszcze większą skalę (choć fundusze były pewnie częściowo z haraczy: wiadomosci(*)byly_prezydent_Walbrzycha.html )

Tymczasem nowa partia nie dostaje żadnych dotacji (POPiS już ~500 mln zł (kiedyś tak nie było)), nie można wpłacać własnych funduszy >20,000zł/rok (!), a główne media wolą zajmować się wojenką między dwiema pochodnymi AWSu...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

pompa (524 punktów)
Myślę że Palikot jest w tej kwestii najuczciwszy. Jemu jako jedynemu można zaufać. Oto przykład m.wiadomos(*)_nieuczciwe__Kontrola_nie.html

Myślę również że pomysły takie jak ten wiadomosci(*)_w_zyciu_publicznym__Nie_.html Na pewno znacznie obniżą dług publiczny. Pomyślcie ile pieniędzy idzie na te opłatki i ile idzie na kartki świąteczne.

Jak widać ten człowiek sam ma problemy z własną uczciwością a kogoś by chciał pouczać. A po za tym on chyba nie wie co się na świecie dzieje skoro największym problemem są opłatki i kartki świąteczne.
04-08-2011 12:04 
 Ocena 4 na 4
Ondraszek (612 punktów)
>Myślę że Palikot jest w tej kwestii najuczciwszy. Jemu jako jedynemu można zaufać. Oto przykład m.wiadomos(*)_nieuczciwe__Kontrola_nie.html
>Myślę również że pomysły takie jak ten wiadomosci(*)_w_zyciu_publicznym__Nie_.html Na pewno znacznie obniżą dług publiczny. Pomyślcie ile pieniędzy idzie na te opłatki i ile idzie na kartki świąteczne.
>Jak widać ten człowiek sam ma problemy z własną uczciwością a kogoś by chciał pouczać. A po za tym on chyba nie wie co się na świecie dzieje skoro największym problemem są opłatki i kartki świąteczne.

Może i te "opłatki itp." nie są porównywalnym problemem z "Tragedią Norweską" .Tylko dlaczego np. "ja" aby takie "kartki" sprzedawać to zgodnie z prawem muszę być zarejestrowany i odprowadzać podatki .Dlatego te "opłatki i kartki" nie są istotne ,tylko istotą jest przestrzeganie prawa .Kk stawia się ponad obowiązujące prawo i przepisy jest bezkarny .Sprzedawczyni w kiosku musi mieć kasę fiskalną jak i taksówkarz .Dlaczego w tym kraju są równi i równiejsi ?
04-08-2011 12:25 
 Ocena 4 na 4
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Polecam Ci obrazek i linki pod nim

kwejk.pl/obrazek/329664

-> www.youtube.com/watch?v=BbI6NUsweYQ
04-08-2011 21:28 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz (5685 punktów)
>Oto przykład m.wiadomos(*)_nieuczciwe__Kontrola_nie.html
Tłumaczenie CBA dość słabo wygląda. Zaczynając od przedstawienia kontroli oświadczeń Palikota jako elementu szerszej kontroli wśród posłów i senatorów... jakieś ponad pół roku po tym jak Palikot złożył mandat. Za to jakoś przypadkowo tuż przed wyborami.

Równie wątpliwie brzmi wypowiedź "obecnie pogłębiamy analizy dotyczące kilkudziesięciu osób, które budzą nasze wątpliwości, ale nie informujemy opinii publicznej o osobach które kontrolujemy, żeby ponieważ mogłoby to być traktowane jako działania polityczne". Tyle że w przypadku Palikota to właśnie CBA bez oporów poinformowało o wynikach swojej "pogłębionej analizy". Niezależnie czy Palikot coś tam poknocił z oświadczeniami (świadomie lub nie) całość wskazuje na to że problemem jest raczej to że wystąpił z partii rządzącej i próbuje robić jej konkurencję, a to czy rzeczywiście coś zbroił jest sprawą drugorzędną.
random (197 punktów)
>>Oto przykład m.wiadomos(*)_nieuczciwe__Kontrola_nie.html
>Tłumaczenie CBA dość słabo wygląda. Zaczynając od przedstawienia kontroli oświadczeń Palikota jako elementu szerszej kontroli wśród posłów i senatorów... jakieś ponad pół roku po tym jak Palikot złożył mandat...
Tłumaczenie się CBA w ogóle jest bezsensowne bo zeznaniami podatkowymi zajmować ma się Urząd Skarbowy a nie CBA.
Selanos (12869 punktów)
>Jak już pisałem w jakimś wątku, cała Polska oplakatowana jest bilbordami "informacyjnymi" PiSu - z
>naszych podatków.

Prawda to, w Jastrzębiu mamy plakaty z mor... twarzą niejakiego Matusiaka, jednego z dwóch jastrzębskich PiSesmańskich braci bliźniaków który zasłyną z tego, że nie potrafi czytać swojego własnego programu podczas debaty prezydenckiej oraz z czystek w lokalnej spółdzielni mieszkaniowej, w której zatrudnia się teraz działaczy PiSesmańskich bądź innych tego typu... Chociaż możliwe, że w spółdzielnie działa jego brat, nie odróżniam ich, chociaż jest ich dwóch, grają jedne skrzypce. W każdym razie teraz pcha się na wiejską.

>Tymczasem nowa partia nie dostaje żadnych dotacji (POPiS już ~500 mln zł (kiedyś tak nie było)), nie można wpłacać własnych funduszy >20,000zł/rok (!), a główne media wolą zajmować się wojenką między dwiema pochodnymi AWSu..

No jasne, wielka czwórka nie chce żeby ktokolwiek zburzył ich święty spokój. Nie ważne która partia teraz jest na górze, ważne żeby to nie był ktoś, kto może wyskoczyć z czymś, czego się zawodowi politycy nie spodziewają. Taki Palikot, albo niech nawet będzie Korwin-Mikke, mają środki do tego, żeby ich twarze konkurowały we wszelakich spotach z twarzami wielkiej czwórki.

Jestem ciekaw jak wypadnie Pan P. w tych wyborach. W oficjalne sondaże nie wierzę już od lat, a z tego co widzę, Palikota jest wszędzie coraz więcej.
Bezdomny (621 punktów)
Ruch Poparcia Palikota w najnowszym sondażu SMG/KRC z dnia 3.08 otrzymał 3% poparcia. Bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę sondażownie, która przeprowadzała badanie oraz zlecenodawcę (TVN24). Myślę, że Palikota stać na wynik w granicach 8% w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Wyniki RPP do końca będą raczej niedoszacowane gdyż w opinii publicznej ten projekt polityczny przedstawiany jest jako "obciachowy" oraz bez większych szans na przekroczenie progu wyborczego. Wśród moich znajomych wiele jest osób, których poglądy są zbieżne z tym co głosi Palikot ale gdy pada propozycja oddania na niego głosu często spotykam się z niesmakiem. Fakt, że Palikot zapracował na swoją obiegową opinię, gdy wyłamał się z main streamu media dołożyły swoje. Ja jednak w październiku oddam głos na jego partię, mają dobre pomysły. Akurat Palikot nie jest facetem, który chce się tylko dostać do parlamentu i tam trwać, nie musiał opuszczać platformy. Nie twierdzę, że kierują nim same szlachetne pobudki ale sądzę, że jemu z tego czy innego powodu się chce coś zdziałać.

EDIT: poza tym facet wykonał kawał ciężkiej roboty. Moim zdaniem udowodnił, że nie jest dobry tylko w błaznowaniu. Od dłuższego czasu jeździ po całej Polsce, założył osobiście struktury we wszystkich miastach powiatowych, codziennie spotyka się z ludźmi na uczelniach, na placach czy nawet w restauracjach. 1-3 spotkań dziennie każde w innej miejscowości, czasem dla 300 osób czasem dla 20. Nie pamiętam by ostatnio jakiemukolwiek politykowi się coś takiego chciało. Lepiej jest zostawić swoją ekipę, która dla takiej Rostkowskiej wyszła z bezpiecznego PiSu i przejść do Platformy jak szczur z tonącego okrętu. To wolą pokazywać media a Palikota przy okazji jakiejś kontroli CBA....

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365