Są inne ceremonie i rytuały, np.:
- ślub, - narodziny, - śmierć
a są i mniejsze:
sport: rozdanie medali, szkoła: wręczenie świadectw ukończenia szkoły,
albo indeksów, zdobycia tytułu naukowego...
biznes: nagród za sukces, premie, itd.
+ inne rozmaite jak np.: odwiedziny, wjazd, dojazd, lot na Księżyc, odkrycie... uranu,
i plus rocznice z tym związane: 10-lecie, 10-lecie;
100-lecie odkrycia relatywizmu...

już było,
teraz czekam na 100 lecie fizyki kwantowej... chyba w tuż tuż - w 2030+r(?), czyli niedługo.
ale to nie koniec: cała sztuka, zwłaszcza teatr, balet, opera,
to przecież jedna wielka ceremonia - bo niby cóż innego to jest?
Obiad? Przecież to też jest rytuał....
Przy okazji drobne pytanie:
dlaczego sportowcy podnoszą obie ręce wysoko w momencie sukcesu: na mecie, po udanym skoku, asie serwisowym, strzelonej bramce...?