Racjonalista - Strona głównaDo treści
Z kosmosu można już śledzić nawet owada

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
12-01-2022 10:04MaxGolonko3 (3459 punktów)Z kosmosu można już śledzić nawet owada
Grafika:
pbs.twimg.(*)WUAAu3X6?format=jpg&name=large

Ostatnio dodano czujnik lidardo na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Na podstawie wysokości drzew uzyskanych za pomocą lidaru i światła odbitego od roślin z powrotem
do samolotu lub satelity (lub ISS), można obliczyć biomasę lasu.

Naukowcy opracowali modele komputerowe, które przewidują produktywność lasów na podstawie zmian biomasy i składu biochemicznego roślin.
Potwierdzili, że czujniki satelitarne mierzące długie fale podczerwieni mogą śledzić skutki suszy.
Rośliny zwykle chłodzą liście poprzez transpirację wody; kiedy kończą się, temperatura ich liści wzrasta.

Dane satelitarne mogą nawet ujawnić aktywność drobnoustrojów i obieg składników odżywczych w glebie
- procesy, które również przyczyniają się do ogólnego stanu zdrowia i produktywności ekosystemu.

Poczyniono nawet postępy w patrzeniu na zwierzęta bezpośrednio z nieba.
Naukowcy wykorzystali już zdjęcia satelitarne do liczenia pingwinów na Antarktydzie i śledzenia wielorybów i gnu podczas ich migracji.
A od 2018 roku projekt International Cooperation for Animal Research Using Space wykorzystuje gigantyczną antenę
podłączoną do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej do śledzenia pojedynczych ptaków,
ssaków i wszelkich innych organizmów wyposażonych w rejestratory GPS.
Detektory zmalały do 4 gramów i stają się coraz mniejsze, co oznacza, że ​​z kosmosu można śledzić coraz mniejsze ptaki,
a nawet owady, takie jak ważki.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne

www.scienc(*)cosystems-maybe-even-save-them
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
Interesujące dane... ale dość dołujące dla ludzi. Bo jak można śledzić owady, to człowieka już bez problemu. Tym bardziej, że jednocześnie cały czas nosi on z sobą komórkę, która go identyfikuje. Można np. sprawdzić, ile zjadł przed chwilą i czy się dobrze ożywia. Ewentualnie, czy jest szczepiony
Ciekaw jestem kiedy będzie można człowieka zaszczepić bez jego wiedzy, z kosmosu... To by się niektórym b. podobało...
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Interesujące dane... ale dość dołujące dla ludzi. Bo jak można śledzić owady, to człowieka już bez problemu.

Zwłaszcza jak u władzy jest jakiś karzeł moralny lub kał moralny!

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365