Racjonalista - Strona głównaDo treści
gdzie jest ta ulica?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
07-05-2023 17:29okragly (21676 punktów)gdzie jest ta ulica?
urodziłem się i mieszkałem na ul Kopernika 13
teraz chciałbym zamieszkać na ul Einsteina Alberta (dorosłem)
ale gdzie ona?
sa ulice róznych osób z patoelit, ale nie ma ul Alberta E, czy naszego Kazimierza Łyszczyńskiego
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>urodziłem się i mieszkałem na ul Kopernika 13
>teraz chciałbym zamieszkać na ul Einsteina Alberta (dorosłem)
> ale gdzie ona
>[...]nie ma ul Alberta E
Jest kilka; aby zamieszkać na Einsteina 13 masz do wyboru willę w Warszawie, domek jednorodzinny w Częstochowie, w Tychach jednopiętrowe szeregowce, a w Gliwicach jakieś magazyny na odludziu. Rzuca się w oczy, że prócz stolicy tylko województwo śląskie ma taką ulicę.

>czy naszego Kazimierza Łyszczyńskiego
Takiej ulicy nie ma nigdzie.


cr
07-05-2023 20:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>czy Kazimierza Łyszczyńskiego
>Takiej ulicy nie ma nigdzie.
nawet tablicy
jak nie mogę na ul Einsteina to poproszę na ul chętnie racjonalistka 13
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jak nie mogę na ul Einsteina to poproszę na ul chętnie racjonalistka 13
Ten nick się nie nadaje, bo jest utworzony z ułomnego gramatycznie zwrotu.

Ale np. Aleje Racjonalności czy Rondo Zdrowego Rozsądku byłyby fajne.

cr
08-05-2023 16:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jak nie mogę na ul Einsteina to poproszę na ul chętnie racjonalistka 13
>Ten nick się nie nadaje, bo jest utworzony z ułomnego gramatycznie zwrotu.
>Ale np. Aleje Racjonalności czy Rondo Zdrowego Rozsądku byłyby fajne.



ulica jej imienia (Ewy?)
bym postawił jeszcze ołtarzyk
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ulica jej imienia (Ewy?)
To przecież Wenus z Willendrofu, nie żadna Ewa.

Można sobie wygooglować, że zarówno Wenus jak i Ewie poświęcono w Polsce ulice w kilku miastach; oczywiście tej Wenus z antycznej mitologii. Ale tej tzw Wenus z Willendorfu nie, co nie dziwi, bo w odczuciu części ludzi wizerunek tej grubaski jest nieco wyuzdany. No i nie niesie żadnego pozytywnego przekazu.

cr
09-05-2023 12:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ulica jej imienia (Ewy?)
>To przecież Wenus z Willendrofu, nie żadna Ewa.
nie wiemy jak do niej się zwracano, Wenus z Willendrof to współczesna etykietka.
tak że możemy ją nazwać jak chcemy, nawet Ewą z raju albo cr tym bardziej że pisałaś ze jesteś do niej podobna

>Można sobie wygooglować, że Wenus poświęcono w Polsce ulice w kilku miastach Ale tej tzw Wenus z Willendorfu nie, co nie dziwi, bo w odczuciu części ludzi wizerunek tej grubaski jest nieco wyuzdany.
uczeni pisali że to rajska pornografia, co uważam za bezsensowne

>No i nie niesie żadnego pozytywnego przekazu.
figurka nie ma twarzy, jedynie głowę, łono i piersi- istote
moglaby być wysłana w kosmos, by w zaswiatach wiedzieli jak wygląda ziemska rodzicielka, matka naszego rodzaju, łono, piersi i .... głowa (duża)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie wiemy jak do niej się zwracano, Wenus z Willendrof to współczesna etykietka.
>tak że możemy ją nazwać jak chcemy
I przecież nazwaliśmy.

>>...Wenus z Willendorfu...
>uczeni pisali że to rajska pornografia, co uważam za bezsensowne
Pewnie, przecież albo raj, albo ersatze.

cr
10-05-2023 16:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nie wiemy jak do niej się zwracano, Wenus z Willendrof to współczesna etykietka.
>>tak że możemy ją nazwać jak chcemy
>I przecież nazwaliśmy.
MY?
ale Wenus to adekwatne imie i nie związane z pornografią czy Twoimi słowy "Ale tej tzw Wenus [...] co nie dziwi, bo w odczuciu części ludzi wizerunek tej grubaski jest nieco wyuzdany. No i nie niesie żadnego pozytywnego przekazu."
wyuzdany? bo wybrałem takie ujęcie, to wina moja i fotografa a nie figurki Wenus, że wygląda naturalistycznie

>>>...Wenus z Willendorfu...
>>uczeni pisali że to rajska pornografia, co uważam za bezsensowne
>Pewnie, przecież albo raj, albo ersatze.
ersatze?
dzisiaj zakazano używać słowa Kaliningrad, mamy używać Królewiec
Ciebie tez trzeba zakazać
11-05-2023 12:45 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>nie wiemy jak do niej się zwracano, Wenus z Willendrof to współczesna etykietka.
>>>tak że możemy ją nazwać jak chcemy
>>I przecież nazwaliśmy.
>MY?
Znalazcy figurki, w pewnym ujęciu MY.

>ale Wenus to adekwatne imie i nie związane z pornografią czy Twoimi słowy "Ale tej tzw Wenus [...] co nie dziwi, bo w odczuciu części ludzi wizerunek tej grubaski jest nieco wyuzdany. No i nie niesie żadnego pozytywnego przekazu."wyuzdany? bo wybrałem takie ujęcie
Wizerunek ma te cechy, nie ujęcie. Chcesz nazwać ulicę jej imieniem, a cała jaj zasługa, że nie ma ubrania - w naszej obyczajowości to słabe.

>wygląda naturalistycznie
A jakby Mickiewicza dla naturalizmu dać na cokół w stroju Adama?

>dzisiaj zakazano używać słowa Kaliningrad, mamy używać Królewiec
>Ciebie tez trzeba zakazać
Można też poczekać, aż zamilknę naturalistycznie.

cr
11-05-2023 13:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>ale Wenus to adekwatne imie i nie związane z pornografią czy Twoimi słowy "Ale tej tzw Wenus [...] co nie dziwi, bo w odczuciu części ludzi wizerunek tej grubaski jest nieco wyuzdany. No i nie niesie żadnego pozytywnego przekazu."wyuzdany? bo wybrałem takie ujęcie
>Wizerunek ma te cechy, nie ujęcie.
ma uwypuklać cechy istotne

>Chcesz nazwać ulicę jej imieniem, a cała jaj zasługa, że nie ma ubrania
w raju nie nosili
ubranie jej to byłoby kłamstwo

>w naszej obyczajowości to słabe.
inny klimat

>>wygląda naturalistycznie
>A jakby Mickiewicza dla naturalizmu dać na cokół w stroju Adama?
Polski Adam to co innego niż ubieranie Ewy z raju, to fałszerstwo, karane więzieniem
cr poszłaby do więźienia

była sekta Adamitów, rozbierali się do naga przed kościołem, naśladujących nagość Ewy i Adama jako symbol pierwotnej czystości człowieka przed popełnieniem grzechu pierworodnego. głosili wspólnotę dóbr i wolną miłość, propagowali nagość. W 1421 r zostali wymordowani przez wojska husyckie

>>dzisiaj zakazano używać słowa Kaliningrad, mamy używać Królewiec
>>Ciebie tez trzeba zakazać
>Można też poczekać, aż zamilknę naturalistycznie.
wielu naszych kolegów się ucieszy
ale wtedy i ja zamilknę,
naturalistycznie
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ma uwypuklać cechy istotne
Nazwa 'Wenus z Willendorfu' ten postulat spełnia; w szczególności podkreśla podstawowe analogie oraz dokonuje istotnego rozróżnienia. Wenus, bo przedstawia kobietę w wieku reprodukcyjnym, z Willendorfu, bo nie z Milo.

>>cała jaj zasługa, że nie ma ubrania
>w raju nie nosili
No to tym bardziej.

>>A jakby Mickiewicza dla naturalizmu dać na cokół w stroju Adama?
>Polski Adam to co innego
A czemuż to nagość Ewy vel Wenus miałaby być lepsza od nagości polskiego Adama?

>była sekta Adamitów, rozbierali się do naga przed kościołem,
O, mnie o nich nie uczyli. Ale że też nie 'Adamici i Ewitki'!
A dla odmiany w Wikipedii pod 'nagość' kobiety wygrywają 6:2.

>>Można też poczekać, aż zamilknę naturalistycznie.
>wielu naszych kolegów się ucieszy
>ale wtedy i ja zamilknę,
>naturalistycznie
Po tej deklaracji zamordują mnie, żeby uciszyć Ciebie.

cr
CubitumEamus (4 punktów)
>>urodziłem się i mieszkałem na ul Kopernika 13
>>teraz chciałbym zamieszkać na ul Einsteina Alberta (dorosłem)
>> ale gdzie ona
>>[...]nie ma ul Alberta E
>Jest kilka; aby zamieszkać na Einsteina 13 masz do wyboru willę w Warszawie, domek jednorodzinny w Częstochowie, w Tychach jednopiętrowe szeregowce, a w Gliwicach jakieś magazyny na odludziu. Rzuca się w oczy, że prócz stolicy tylko województwo śląskie ma taką ulicę.
>>czy naszego Kazimierza Łyszczyńskiego
>Takiej ulicy nie ma nigdzie.
>
cr

>
Nieźle
17-05-2023 16:41 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>...Kazimierza Łyszczyńskiego
>>Takiej ulicy nie ma nigdzie.
>Nieźle
Niedobrze.


cr

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365