Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szop pracz w Niemczech - do rzezi żurawiątek nie doszło!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
25-01-2022 09:38Arminius (25555 punktów)Szop pracz w Niemczech - do rzezi żurawiątek nie doszło!
Szop pracz został sprowadzony do Niemiec w latach 30 - tych ubiegłego wieku w celach hodowlanych. Był wielki popyta na futra z jego skór. Z biegiem czasu - zwłaszcza podczas zawieruchy wojennej - pewna liczba tych zwierząt zbiegła z niewoli i znalazła w północnych Niemczech idealne warunki do ekspansji. Dzisiaj jest ich tam pół miliona. Ekspandują na sąsiednie terytoria. W Polsce też już nie jest wielką sensacją napotkać na szopa pracza. Odnotowano jego obecność na obszarze Białorusi. Przez długi czas poważnie się obawiano, iż szop - pracz szczególnie występujący w dużej liczbie doprowadzi na zaburzenia funkcjonującego ekosystemu. Sądzono, że doprowadzi on do załamania się populacji żurawia w Meklemburgii - ptaka mającego w tym landzie status ikony. Tymczasem okazuje się, iż nie taki....szop - pracz straszny jak go malowali. Analiza jego diety dowodzi, iż żerując koncentruje się on głównie na owocach i jagodach. Do rzezi żurawich jaj i żurawiątek nie doszło. Wygląda n to, iż szop pracz wpasował się w ekologiczną niszę, bez dramatycznych szkód wyrządzonych innym jej użytkownikom. Jeżeli komuś czyni większe szkody to tylko człowiekowi - trochę tak jak kuny w Polsce.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego filmu.


www.youtube.com/watch?v=zbj0xOp_sLg
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)Armi skończmy jeden temat
Dla kogo ten przerywnik? Nie rób z siebie już tak żałosnego propagandysty. Tak ci śpieszna do wklejenia następnego zlepka propagandy. Armi nie mam zamiaru podporządkować sie twojemu zamordyzmowi. W swoim działaniu nie widzisz nic złego? Ja w swoim również.

Skończmy jedno

>Źle się dzieje w państwie amerykańskim.
Co ty nie powiesz. Firmę otwarli, i już masz odwagę (skryty za podwójną kominiarką), pisać z rana?
Ostatnio Arminius pisał o "bezkompromisowej nagonce na Iran ze strony USA".
W masakrze z 1988 roku reżim irański rozstrzelał ponad 30 000 więźniów politycznych, głównie członków i sympatyków Organizacji Mudżahedinów Ludowych Iranu (PMOI). Masakra została przeprowadzona na podstawie fatwy wydanej przez złowrogiego Ruhollaha Chomeiniego.
Jednym z najbardziej odrażających i jednym z głównych odpowiedzialnych za masowe egzekucje więźniów politycznych w Iranie w 1988 przywódców tamtej rewolty był członek komisji śmierci w Teheranie, ówczesny prokurator Trybunału Rewolucyjnego, obecny prezydent Iranu Ebrahim Raissi,

Napisałeś

>Iran został wepchnięty w ramiona Rosji przez taką a nie inną wściekle antyperską i irracjonalna politykę USA. A za taki stan rzeczy odpowiada Izrael i lobby wiadomo jakie nad wiadomo jaką rzeką. Jest to kolejny powód by krytycznie wypowiadać się o Żydach. Bo jak widać ich działania szkodzą Europie Środkowo - Wschodniej.
Nie raczyłeś odnieść się gdy wspomniałem o wizycie w ostatnich dniach w Rosyjskiej Dumie Irańskiego zbrodniarza.
Wrócę do tematu gdy będziesz gotów, a teraz w swej rozdwojonej jaźni ekscytuj się "rzezią żurawiątek". Psychopata czy co?
25-01-2022 10:10 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)nie sabotować
>Dla kogo ten przerywnik? Nie rób z siebie już tak żałosnego propagandysty. Tak ci śpieszna do wklejenia następnego zlepka propagandy. Armi nie mam zamiaru podporządkować sie twojemu zamordyzmowi. W swoim działaniu nie widzisz nic złego? Ja w swoim również.
>Skończmy jedno
>>Źle się dzieje w państwie amerykańskim.
>Co ty nie powiesz. Firmę otwarli, i już masz odwagę (skryty za podwójną kominiarką), pisać z rana?
>Ostatnio Arminius pisał o "bezkompromisowej nagonce na Iran ze strony USA".
>W masakrze z 1988 roku reżim irański rozstrzelał ponad 30 000 więźniów politycznych, głównie członków i sympatyków Organizacji Mudżahedinów Ludowych Iranu (PMOI). Masakra została przeprowadzona na podstawie fatwy wydanej przez złowrogiego Ruhollaha Chomeiniego.
>Jednym z najbardziej odrażających i jednym z głównych odpowiedzialnych za masowe egzekucje więźniów politycznych w Iranie w 1988 przywódców tamtej rewolty był członek komisji śmierci w Teheranie, ówczesny prokurator Trybunału Rewolucyjnego, obecny prezydent Iranu Ebrahim Raissi,
>Napisałeś
>>Iran został wepchnięty w ramiona Rosji przez taką a nie inną wściekle antyperską i irracjonalna politykę USA. A za taki stan rzeczy odpowiada Izrael i lobby wiadomo jakie nad wiadomo jaką rzeką. Jest to kolejny powód by krytycznie wypowiadać się o Żydach. Bo jak widać ich działania szkodzą Europie Środkowo - Wschodniej.
>Nie raczyłeś odnieść się gdy wspomniałem o wizycie w ostatnich dniach w Rosyjskiej Dumie Irańskiego zbrodniarza.
>Wrócę do tematu gdy będziesz gotów, a teraz w swej rozdwojonej jaźni ekscytuj się "rzezią żurawiątek". Psychopata czy co?


Wypowiedzi jak wyżej proszę zamieszczać pod adekwatnym wątkiem. Następny tego typu wpis zostanie usunięty.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365