Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak wzmocnić moją wiarę?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
05-06-2024 10:05vijayubha (2 punktów)Jak wzmocnić moją wiarę?
Potrzebuję pomocy.

Na początek myślę, że warto wspomnieć, że jestem osobą autystyczną, co bardzo utrudnia mi radzenie sobie z subiektywną stroną rzeczy; wiele sytuacji wymaga wyjaśnienia, abym je naprawdę zrozumiał.

Zawsze bardzo interesowałem się wiarą chrześcijańską. Jako dziecko zostałam umieszczona w szkole protestanckiej i tam mimo wszystko poczułam bliskość Boga. Zawsze jednak czułem, że czegoś brakuje, co teraz interpretuję jako brak Eucharystii, Maryi i wszystkiego, czego protestantyzm zaprzeczył katolicyzmowi.

Dziś czuję się oddalona od Boga i bardzo chcę się do Niego zbliżyć. Chcę chodzić na katechezę, przyjąć chrzest... Ale czuję, że moja wiara jest słaba, właśnie dlatego, że potrzebuję znaków fizycznych i oczywistych, i nie wiem, jak temu zaradzić... Czytałem, że powinniśmy Nie proszę Boga o znaki, ale naprawdę czuję w sercu, że ich potrzebuję. Czy ktoś kiedyś przechodził przez podobną sytuację? Potrzebuję rady.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

vijayubha (2 punktów)
>Potrzebuję pomocy.
>Na początek myślę, że warto wspomnieć, że jestem osobą autystyczną, co bardzo utrudnia mi radzenie
>sobie z subiektywną stroną rzeczy; wiele sytuacji wymaga wyjaśnienia, abym je naprawdę zrozumiał.
>Zawsze bardzo interesowałem się wiarą chrześcijańską. Jako dziecko zostałam umieszczona w szkole
>protestanckiej i tam mimo wszystko poczułam bliskość Boga. Zawsze jednak czułem, że czegoś brakuje,
>co teraz interpretuję jako brak Eucharystii, Maryi i wszystkiego, czego protestantyzm zaprzeczył
>katolicyzmowi.
>Dziś czuję się oddalona od Boga i bardzo chcę się do Niego zbliżyć. Chcę chodzić na katechezę,
>przyjąć chrzest... Ale czuję, że moja wiara jest słaba, właśnie dlatego, że potrzebuję znaków
>fizycznych i oczywistych, i nie wiem, jak temu zaradzić... Czytałem, że powinniśmy Nie proszę Boga o
>znaki, ale naprawdę czuję w sercu, że ich potrzebuję. Czy ktoś kiedyś przechodził przez podobną
>sytuację? Potrzebuję rady.

i got this.. vidmate.onl/
haish (2904 punktów)
>Potrzebuję pomocy.
>Na początek myślę, że warto wspomnieć, że jestem osobą autystyczną, co bardzo utrudnia mi radzenie
>sobie z subiektywną stroną rzeczy; wiele sytuacji wymaga wyjaśnienia, abym je naprawdę zrozumiał.
>Zawsze bardzo interesowałem się wiarą chrześcijańską. Jako dziecko zostałam umieszczona w szkole
>protestanckiej i tam mimo wszystko poczułam bliskość Boga. Zawsze jednak czułem, że czegoś brakuje,
>co teraz interpretuję jako brak Eucharystii, Maryi i wszystkiego, czego protestantyzm zaprzeczył
>katolicyzmowi.
>Dziś czuję się oddalona od Boga i bardzo chcę się do Niego zbliżyć. Chcę chodzić na katechezę,
>przyjąć chrzest... Ale czuję, że moja wiara jest słaba, właśnie dlatego, że potrzebuję znaków
>fizycznych i oczywistych, i nie wiem, jak temu zaradzić... Czytałem, że powinniśmy Nie proszę Boga o
>znaki, ale naprawdę czuję w sercu, że ich potrzebuję. Czy ktoś kiedyś przechodził przez podobną
>sytuację? Potrzebuję rady.

Pomyliłeś adres, innymi słowy pobłądziłeś to nie jest portal o chrześcijańskich pierdołach, - piszesz że czujesz w sercu (co takiego czujesz?, - może kardiolog będzie ci w stanie lepiej pomóc, niż jakiś wierny, - forumowicz, lub ten sercanin co odprawiał egzorcyzmy salcesonem, z dyplomem uniwersteckim).
Powinieneś sobie uzmysłowić, że ludzki umysł jest miejscem Boga i nie jest możliwe komunikowanie się z kimkolwiek(nawet z Bogiem) za pomocą narządu serca. Taki bełkot to pokłosie staroegipskich poglądów na funkcje narządów w organizmie ludzkim.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365