Racjonalista - Strona głównaDo treści
Właściwa wiara a prawdziwa dobroć

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
12-06-2024 11:34narunrj (2 punktów)Właściwa wiara a prawdziwa dobroć
W jakim stopniu każda religia ma na celu naprawdę bycie dobrą (cnotliwą, mądrą, życzliwą) osobą, niezależnie od wyznania?

I do jakiego stopnia niektóre religie faktycznie cenią wiarę we „właściwe idee” na temat Boga, zbawienia, świętej księgi lub zbawiciela ponad bycie dobrym człowiekiem?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

endymion (638 punktów)
>W jakim stopniu każda religia ma na celu naprawdę bycie dobrą (cnotliwą, mądrą, życzliwą) osobą,
>niezależnie od wyznania?
>I do jakiego stopnia niektóre religie faktycznie cenią wiarę we "właściwe idee" na temat
>Boga, zbawienia, świętej księgi lub zbawiciela ponad bycie dobrym człowiekiem?

Nie, satanizm nie chce być dobry, cnotliwy, życzliwy, mądry... oni otwarcie mówią, że chcą wszystko na odwrót. Dlatego są głupi
12-06-2024 22:42 
 Ocena-1 na 1
haish (2904 punktów)
>>W jakim stopniu każda religia ma na celu naprawdę bycie dobrą (cnotliwą, mądrą, życzliwą) osobą,
>>niezależnie od wyznania?
>>I do jakiego stopnia niektóre religie faktycznie cenią wiarę we "właściwe idee" na temat
>>Boga, zbawienia, świętej księgi lub zbawiciela ponad bycie dobrym człowiekiem?
>Nie, satanizm nie chce być dobry, cnotliwy, życzliwy, mądry... oni otwarcie mówią, że chcą wszystko na odwrót. Dlatego są głupi

Sataniści próbują być przebiegi i są w tym niemal mistrzami -
znaczenie słowa szatan w języku polskim = 'przeciwnik(Boga)' - ludzkość, a raczej przywódcy religijni wskazują różnych szatanów.
Prawdziwym przeciwnikiem Boga jest niweczyciel boskiego planu - bóg dał gatunkowi ludzkiemu rozum, umysł, umiejętność komunikacji za pomocą ludzkiej mowy i pisma.
Prawdziwy szatan wymyślił religię 'syna człowieczego będącego jednocześnie synem bożym' - tenże idol zaleca spożywanie alkoholu na swoja pamiątkę i jakby tego było mało zamiast krwi jako człowiek ma w żyłach wino(8 -17 % alkoholu etylowego).
Obecnie wiadomo o wielce destrukcyjnym wpływie alkoholu na ludzki mózg i pozostałe organy.
Po spożyciu alkoholu mowa ludzka staje się bełkotliwa, o pisaniu też raczej nie ma mowy, znacząco zostaje zaburzone funkcjonowanie ludzkiego mózgu.
Wyznawcy idola-Jezusa gorliwie żłopią alkohol pod różną postacią, ale daleko im aby dorównać zbawiCiELCOWI - dla człowieka dawka śmiertelna alkoholu we krwi mierzona jest w promilach nie w procentach jak u idola.
Jezus namawia wszystkich do 'miłości', ale po alkoholu mamy do czynienia z instynktem, nigdy z uczuciem.
TO JEST PRAWDZIWY I JEDYNY SZATAN(PRZECIWNIK BOGA).

"Nie, satanizm nie chce być dobry, cnotliwy, życzliwy, mądry... oni otwarcie mówią, że chcą wszystko na odwrót."
13-06-2024 15:40 
 Ocena 2 na 2
Andrzej.51 (15814 punktów)
>Sataniści próbują być przebiegi i są w tym niemal mistrzami - znaczenie słowa szatan w języku polskim = 'przeciwnik(Boga)' - ludzkość, a raczej przywódcy religijni wskazują różnych szatanów.
>Prawdziwym przeciwnikiem Boga jest niweczyciel boskiego planu - bóg dał gatunkowi ludzkiemu rozum, umysł, umiejętność komunikacji za pomocą ludzkiej mowy i pisma.
>Prawdziwy szatan wymyślił religię 'syna człowieczego będącego jednocześnie synem bożym' - tenże idol zaleca spożywanie alkoholu na swoja pamiątkę i jakby tego było mało zamiast krwi jako człowiek ma w żyłach wino(8 -17 % alkoholu etylowego).
>Wyznawcy idola-Jezusa gorliwie żłopią alkohol pod różną postacią, ale daleko im aby dorównać zbawiCiELCOWI - dla człowieka dawka śmiertelna alkoholu we krwi mierzona jest w promilach nie w procentach jak u idola.
>Jezus namawia wszystkich do 'miłości', ale po alkoholu mamy do czynienia z instynktem, nigdy z uczuciem.
>TO JEST PRAWDZIWY I JEDYNY SZATAN(PRZECIWNIK BOGA).

Głupota zawsze pozostawia ślady. Najczęściej na piśmie.


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
narunrj (2 punktów)
>W jakim stopniu każda religia ma na celu naprawdę bycie dobrą (cnotliwą, mądrą, życzliwą) osobą,
>niezależnie od wyznania?
>I do jakiego stopnia niektóre religie faktycznie cenią wiarę we "właściwe idee" na temat omegle xender
>Boga, zbawienia, świętej księgi lub zbawiciela ponad bycie dobrym człowiekiem?

I got this,....

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365