Racjonalista - Strona głównaDo treści
Deszcz szamana

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
10-08-2003 22:26webmaster (moderator)Deszcz szamana
Papież wezwał wiernych do modlitwy o deszcz w intencji pożarów.

Pytanie: jaka modlitwa jest najskuteczniejsza na deszcz i dlaczego?

Pytanie dodatkowe: jeżeli Bóg jest 'zamieszany' w pogodę, to jaki sens ma modlitwa, skoro On wie najlepiej, jaka powinna być?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Roman (1901 punktów)
>Pytanie: jaka modlitwa jest najskuteczniejsza na deszcz i
>dlaczego?
"November Rain" (Guns'n'Roses) hihi...?
>Pytanie dodatkowe: jeżeli Bóg jest 'zamieszany' w pogodę,
>to jaki sens ma modlitwa, skoro On wie najlepiej, jaka
>powinna być?
A może ten Bóg po prostu zsyła upały z czystej złośliwości a modlitwa ma być formą przebłaganie gniewu bóstwa? Zawsze mi sie wydawało że chrześcijaństwo i pogaństwo mają wiele wspólnego, taka postawa papieza względem ichniego boga tylko to potwierdza.

--
Vranix
Mariusz Agnosiewicz
>>Pytanie: jaka modlitwa jest najskuteczniejsza na deszcz i
>>dlaczego?
>"November Rain" (Guns'n'Roses) hihi...?
Tak, zdecydowanie masz rację, zarówno w wymiarze artystycznym, jak i magicznym
verminat (7 punktów)
>Pytanie: jaka modlitwa jest najskuteczniejsza na deszcz i
>dlaczego?

Myślę że soczysta, potoczysta i wylewna... a to dlatego że o deszcz nie godzi się modlić oschle i zwięźle, mam rację ?
>Pytanie dodatkowe: jeżeli Bóg jest 'zamieszany' w pogodę,
>to jaki sens ma modlitwa, skoro On wie najlepiej, jaka
>powinna być?

No wiadomo przecież że On wie najlepiej - niemniej zawsze warto trochę się "rozpłaszczyć" przed Wszechmocnym Majestatem...
Marfik

>Pytanie: jaka modlitwa jest najskuteczniejsza na deszcz i
>dlaczego?


Z tego co jest mi wiadomo, to na deczcz najskuteczniejsze jest działo orgonowe
Ale niestety ma działania uboczne i pewnie dlatego nie jest powszechnie znane, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie - mogły z tego powstać zbyt duże perturbacje dla zachodniego świata

>Pytanie dodatkowe: jeżeli Bóg jest 'zamieszany' w pogodę,
>to jaki sens ma modlitwa, skoro On wie najlepiej, jaka
>powinna być?

Nie mieszajmy lepiej Boga do pogody, bo jest On już dostatecznie wmieszany w inne dziedziny naszego życia
Pozdrawiam
Marfik

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365