Witam, Chyba wszyscy słyszeli a częśc na pewno brała udział w narodowym teście inteligencji w ubiegłą niedzielę. Cóż, jako naród wypadliśmy przeciętnie ze średnim wynikiem ok. 100  . Chciałbym jednak zaznaczyć że testy tego typu są dość specyficzne, ponieważ mierzą określony rodzaj intelig. np językową lub liczbową. Co do trudności pytań też można mieć zastrzeżenia np jaka liczba jest pierwiastkiem 9  . Dla wszystkich zainteresowanych tematem zamieszczam linki do stron o podobnej tematyce: 1. www.iqtest.dk - chyba najlepszy test, oparty na matrycach progresywnych Ravena, stosowany m.in. przez stowarzyszenie Mensa. Jego zaletą jest kompletne uniezależnienie od poziomu wiedzy człowieka i uwarunkowań kulturowych, może go rozwiązywać nawet analfabeta  . Polecam. 2. www.highiqsociety.org/ - stowarzyszenie grupujące ludzi z 5% najwyższych IQ. Jest tu dostępne 5 testów 'kwalifikacyjnych'. Dla wszystkich znudzonych i zblazowanych rekomenduje zagadke 'test for exceptional intelligence' -potrafi skutecznie wyprostować zwoje mózgowe  |