Racjonalista - Strona głównaDo treści
POEZJA

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
22-05-2006 01:13Nie_Mira (80 punktów)POEZJA

Jestem z Tobą...

Gdy światło widzę dziś nad sobą,
to wiem że jestem właśnie z tobą
i życie piję razem z winem
i kocham... ciepło czuję miłe...

Jestem dziś taka... rozmarzona,
barwą twych słów rozkojarzona.
Nie znałam uczuć tak łagodnych,
czystych mych myśli i swobodnych,
co lecą w przestrzeń, by cię znaleźć
i tam wysoko razem szaleć -
w tańcu miłości co zachwyca,
dotykiem dłoni żar roznieca.

Tańczymy w chmurach, czuję bicie
serca twojego... milczę skrycie...
Dźwięki muzyki tu dochodzą...
i to co smutne... już łagodzą...
___________________________
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Nie_Mira (80 punktów)

Morze i może...

Może zobaczę twe ślady na piasku.
Fala łagodnie je dotknie i zmyje...
Na brzegu morza będę już o brzasku.
Tam wezmę wszystkie nieznane mi chwile...

W małej muszelce zamknę je przed światem.
Gdy będzie szumieć głos twój też usłyszę.
W złych chwilach szum ten powróci wraz z latem..
Choć jest noc ciemna - ja ten obraz widzę...


"Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi".
Nie_Mira (80 punktów)

O miłości...

O Miłości słów kilka..
Bo ile byś nie pisał -
Miłość nie jest jak chwilka -
Trwa wiecznie złotą ciszą...

"Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi".
maciejka

Tajemnicą jest ta Miłość...

Tajemnicą jest ta Miłość...
Bo kochając, jesteś siłą..
Spokój w Tobie już zagości,
Ciepło Jego, moc radości..
Jakbyś ciągle był w ramionach,
Głos wciąż słyszał, co nie skona...
Blask słoneczny, co nie razi,
Oczy cieszy i nie zdradzi..
Śmiać się pragniesz i przytulać,
Śpiewać, tańczyć, grać na strunach..

Zda się cały jesteś Jego..
A to nie jest jeszcze Niebo...
Nie_Mira (80 punktów)
>maciejka, to byłam ja tylko zalogowanie mi si nie udało.

Ty masz serce

Ty masz serce, ja mam także..
Słuchaj ciągle jego bicia..
Szukaj zranień, nie myśl wcale,
Czasem na to szkoda życia...

Rany Twoje, tak jak moje,
Można ciepłem innych ogrzać..
Można łączyć je ze sobą,
By się wspierać, by podążać
Do radości doskonałej...
Chociaż jeszcze takiej małej....

"Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi".
plodzien (7378 punktów)
>Jestem z Tobą...
>Gdy światło widzę dziś nad sobą,
>to wiem że jestem właśnie z tobą
>i życie piję razem z winem
>i kocham... ciepło czuję miłe...
>Jestem dziś taka... rozmarzona,
>barwą twych słów rozkojarzona.
>Nie znałam uczuć tak łagodnych,
>czystych mych myśli i swobodnych,
>co lecą w przestrzeń, by cię znaleźć
>i tam wysoko razem szaleć -
>w tańcu miłości co zachwyca,
>dotykiem dłoni żar roznieca.
>Tańczymy w chmurach, czuję bicie
>serca twojego... milczę skrycie...
>Dźwięki muzyki tu dochodzą...
>i to co smutne... już łagodzą...
>___________________________
>
Nie jestem z Tobą (a szkoda)

Od tak już dawna... jakby od zawsze
Rolę grasz główną w niespełnionym
Marzeniu moim. Co gorsza także
Przed Tobą nigdy nie wyrażonym.

Ten ogień ciągle we mnie buzuje
Choć między nami nic się nie działo
Mnie wciąż niezmiennie elektryzuje
Tak Twój intelekt jak Twoje ciało.

Ach! Gdyby kiedyś fortuna szczodra
Raz chociaż prośby me wysłuchała
Bym ujrzał piersi i kształtne biodra
Coś je w bieliznę przyodziała.

Zgadywać Twoje skryte życzenia
Zdradzane ledwo tłumionym krzykiem
Móc doprowadzić Cię do omdlenia
Łowiąc najczulsze miejsca dotykiem.

Choć moc przesądów ciągle nas straszy
Wiem jak to bardzo byłoby miło
Ustami błądzić, gdzie dziadkom naszym
Nawet by nigdy się nie przyśniło.

Bo czyż być może coś piękniejszego
Gdy czar Twój bardzo pali mnie wszędzie
Od odkrywania skarbu skrytego
Co pod bielizną wilgotny będzie?

Gdy nie panując nad swym szaleństwem
U bram finału staję nareszcie
To i tak myślę, że jest przekleństwem
Fakt, iż się cały tam nie pomieszczę.


Chociaż daleko mi do Twojej wrażliwości, chciałem powiedzieć, że można to widzieć również tak.
P.s.
Zmień pseudonim. Nie-Mirą jesteśmy wszyscy. Ty zasługujesz na więcej.
Pozdrawiam
Nie_Mira (80 punktów)

Czytam strofy zamyślona.
Widzę taniec, co nie skona...
Taniec życia wciąż wznawiany,
W ludzkich ciałach kodowany....

Radość niesie, przedsmak szczęścia,
Zapomnienie o nieszczęściach,
Siłę wielką do tworzenia,
Sens naszego tu istnienia....

Na parkiecie roztańczeni,
Bez wytchnienia, niezmęczeni,
Zatrzymani w wyciszeniu,
W cieple marzeń... w zapomnieniu....

PS. Nie_Mirą jestem ja... Pozdrawiam.


"Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi".
ocykan
Już czas nasz dobiegł kresu...

Już czas nasz dobiegł kresu,
Bo wszystko ma swój kres.
A chociaż żal nam będzie,
Nie uronimy łez.

Ta wakacyjna miłość
Już niepotrzebna nam,
Nie będziesz przecież sama
I ja nie będę sam.

Lecz choć się rozstaniemy
Zostanie przecież ślad.
Może się odnajdziemy,
Za rok, za kilka lat...

Bo jak latarnie morskie,
Na jawie i we śnie,
W oddali będą płonąć
Zielone oczy Twe.
Nie_Mira (80 punktów)
>Już czas nasz dobiegł kresu...

>Już czas nasz dobiegł kresu,
>Bo wszystko ma swój kres.
>A chociaż żal nam będzie,
>Nie uronimy łez.

Czy wszystko ma swój koniec?
Popatrz na cały świat...
Jak w sinusojdzie życia
Toczy się jego kształt...

>Ta wakacyjna miłość
>Już niepotrzebna nam,
>Nie będziesz przecież sama
>I ja nie będę sam.

Miłość, co raz powstała,
W sercu zostaje już...
Niby jest taka mała,
Niby przykrył ją kurz...

>Lecz choć się rozstaniemy
>Zostanie przecież ślad.
>Może się odnajdziemy,
>Za rok, za kilka lat...

Lata żłobią nam twarze,
Włosy przykrywa biel..
Kilka lat... a ja marzę,
Że dzisiaj ujrzę cię...

>Bo jak latarnie morskie,
>Na jawie i we śnie,
>W oddali będą płonąć
>Zielone oczy Twe.

Oczy patrzą na morze,
Ja słyszę jego szum..
Fale niosą w pokorze -
Muszelek białych run...

PS. Dopiero teraz odpisuję, bo byłam bardzo zapracowana. Pozdrawiam

"Wielu zaś pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi".

Wróć do listy wątków działu Kultura

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365