 |
Przegląd wątków w dziale Kultura
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 22-06-2006 | chinska zupka;) | wyższość teatru nad kinem, a może odwrotnie? |
co waszym zdaniem, drodzy racjonalisci stoi wyzej? wlasciwie obie dzidziny zarowno film jak i teatr to sztuka, ale sa rozne gusta i na pewno znajda sie tacy ktorzy stwierdza ze jedno jest wazniejsze od drugiego. mile widziane przyklady:D
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 22-06-2006 | chinska zupka;) | wielcy robią to specjalnie, nam ich wielbicielom |
czemu wszyscy dobrzy tafiajacy do mnie i nie tylko, do naprawde duzej rzeszy fanow artysci(najczesciej muzyczni) umieraja z przedawkowania? przykladem moze byc elvis, ale to za proste...freddy mercury, jeanis joplin, jimmy hendrix i wielu innych... szkoda ze inni rowniez biorą, ajakoś dalej żyją, tylko zabiera nam się tych najlepszych...no ale coz "w zyciu wazne są tylko chwile" | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 22-06-2006 | chinska zupka;) | czyz literatura rosyjska nie jest cudowna;) |
wprawdzie nie jestem specjalistką w tym temacie bo przeczytałam tylko kilka dzieł z powyzeszej dziedziny (jak B.smoleń to bez kozery powiem "pincet") no to piszcie, jaka ksiazke rosyjskiego pisarza kochacie najbardziej? tylko nie piszcie zbrodnia i kara (bo wtedy kazdy post bedize taki sam) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 22-06-2006 | Herr Raskolnikov | Wiedeń |
Zapraszam do refleksji natury czysto estetycznej  Napisz gdy tylko przychodzi Ci do głowy pozytywne wspomnienie, lub choćby samo tylko wyobrażenie(jak wiele stereotypów w naszym życiu). A temat? Co sądzicie o Wiediu? Miasto legendarne, niemożliwe do przemilczenia, mekka muzyki, dobrej kawy... Taki zamy Wiedeń z opisów przewodników turysztycznych... Ale czy można cos odczówać w stosunku do mista? Jakiego rodzaja są to odczucia? Ja sam wróciłem z Wiedia przed kilkoma dniami i do dziś nie moge ochłonąć. Niemal friedriechowski motyw podróży... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 21-06-2006 | Nie_Mira | POEZJA |
Jestem z Tobą...
Gdy światło widzę dziś nad sobą, to wiem że jestem właśnie z tobą i życie piję razem z winem i kocham... ciepło czuję miłe...
Jestem dziś taka... rozmarzona, barwą twych słów rozkojarzona. Nie znałam uczuć tak łagodnych, czystych mych myśli i swobodnych, co lecą w przestrzeń, by cię znaleźć i tam wysoko razem szaleć - w tańcu miłości co zachwyca, dotykiem dłoni żar roznieca.
Tańczymy w chmurach, czuję bicie serca twojego... milczę skrycie... Dźwięki muzyki tu dochodzą... i to co smutne... już łagodzą... ___________________________
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 20-06-2006 | chinska zupka;) | dzielnice artystyczne |
"dnia 22 października 1895 roku, rozpędzona lokomotywa linii Granville-Paris o godzinie czwartej po południu sforsowała kozioł odbojowy, przejechała przez halę dworcową i w komicznej pozycji z odwłokiem zadartym do góry, wylądowała na ulicy de Rennes, dziesięć metrów niżej. Układano na ten temat piosenki." wtedy pierwszy raz w gazetach napisano o dzielnicy niesławnej jeszcze Montparnasse w Paryżu, drugiej po Montmarte "dzielnicy artystycznej", gdzie cyganeria upodobała sobie zamieszkiwać i tworzyć. mam takie pytanie: czy u was w miastach również są takie dzielnice, a może były? jesli nie, to moze chociaz jakies osrodki zycia kulturalnego typu kawiarnie, gdzie lubią przesiadywać poeci,aktorzy i inni artyści?... jestem z Krakowa i moglabym wskazac na Kazimierz -byłą dzielnicę żydowską(ale on coraz czesciej jest kojarzony z zapiekankami) kiedys byl to Rynek Glowny, gdzie w kawiarniach przesiadywali przedstawiciele awangardy krakowskiej... a inne miasta Polski? jak to wyglada badz wygladalo u was? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 20-06-2006 | Głąbiński | Poprawność językowa |
Nin. wątek nawiązuje do dyskusji jaka, urągając potrzebie trzymania się założonego tematu, rozgorzała w www.racjonalista.pl/forum.php/s,46255/i,98 ("Marek Koterski i jego Miauczyński"). Bowiem często, także na nin. forum, napotykamy rażące nas przypadki składni, ortografii, itp.. Dyskutować nad nimi w konkretnym wątku nie wypada, a - z jednej strony rzecz biorąc - chęć wypowiedzenia się niezależnego od tego, co w telewizji ma okazję przedstawić prof. Miodek, jest bardzo silna - z drugiej - popełniający błąd i osoby postronne mają z tego korzyść. Proponuję wobec tego założenie stosownej rubryki, w której możemy, bez obawy narażenia się Moderatorowi, wymieniać uwagi nt. poprawności językowej. Co Wy na to? I chwytając byka za rogi: w w.w. wątku (co za efektowne 4-krotne powtórzenie jednej litery nie zaprzeczające logice!) jeyes dodał: > Ja zaś dorzucę używanie "tobie" zamiast "ci".Należy zastrzec, że są sytuacje, gdy bezwzględne unikanie tego jest błędem. Np.: - Komu wypadło to z kieszeni? - Ci! Albo: Ten sukces zawdzięczamy ci. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 13-06-2006 | Ocykan | Wiersz "Szachy" - prośba o korektę |
Buszując po Internecie trafiłem na poemat nieistniejącej już niestety grupy kabaretowej Loża 44 pod tytułem "Szachy", który bardzo mi się spodobał. Niestety, opublikowany tekst jest (jak to określają bibliści) skażony. W dwóch wierszach (2 od góry, 5 od dołu) znajdują się nic nie znaczące wyrazy: "anem" i "zdarzeńsanem" (wyróżnione przeze mnie). Może ktoś z dobrą pamięcią zna oryginalny tekst i wie co tam powinno być? Lub przynajmniej domyśla się, co by pasowało do reszty tekstu i miało sens. Będę wdzięczny... SZACHY Na swej wielkiej szachownicy, Za zdarzeń anem, Los ustawia kukiełki drewniane. Znowu stają przy sobie, pozornie bezduszne, Zwykłych szachów szeregi posłuszne. Na bezkresnej platformie Tysiąc drewnianych graczy Staje w miejscach, które los im wyznaczył. I za chwilę gra już rozpocznie się! Jeden będzie królem! Drugi pionkiem w grze! Ty nie będziesz królem, Ty nie będziesz panem, Czcić nie będą cię kukły drewniane. Musi ktoś być na dole, aby inny był górą, Więc będziesz pionkiem posłusznym figurom! Takie losu zrządzenie niech cię nie zastanawia, Wszak nie tylko los grę całą ustawia. I reguły gry nie dotyczą cię. Ty masz słuchać, bowiem jesteś tylko Pionkiem w grze! Czasem błyśnie odmiany nadzieja spóźniona Gdy figury się zmieniają na tronach. Umarł król - niech więc rządzi następny wybrany, Zabrzmią głosy pochlebców drewnianych. I już wiesz, choć dotychczas może nie rozumiałeś, Że grasz w grę, którą dawno przegrałeś. I że naprawdę.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 05-06-2006 | chinska zupka;) | sztuka-nobilitacja czy szpan? |
waszym zdaniem? tylko prosze uzasadnić... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 51 (przedawniony) | | 05-06-2006 | Lorenc-Karcz | Artysta. Co to takiego |
Witam chciałbym zadać pytanie nieco dziwne. Czy wiecie państwo co takiego/kim jest artysta? Czym różni sie od twórcy i co sprawia, że artysta artystą jest. Kto ma prawo nazywać siebie artystą i na jakiej podstawie. Lub kto może nazywać artystą innych? Proszę wziąć pod uwagę zjawisko jakim jest snobizm intelektualny. Ciekaw jestem państwa odpowiedzi | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |