Moim zdaniem pytanie trochę bez sensu, podobnie jak : Samochód to to czy tamto? Takie postawienie tematu nie zostawia miejsca na inne odpowiedzi. W ogóle nie lubię pytań zamkniętych. Na ogół sa próbą manipulacji i wrobienia kogoś w odpowiedź, której nie chciał udzielić  Gdy jakaś kobieta chce mnie zmusić do odpowiedzi TAK lub NIE aż ciśnie mi się na usta: Odpowiem tak lub nie jeśli najpierw ty mi odpowiesz tak lub nie: Czy w końcu przestaniesz cudzołożyć?  Wracając do tematu, to chyba zależy, czu chodzi ci o twórców, czy posiadaczy  Większość, no w każdym bądź razie wielu, prawdziwych mistrzów umierała jeśli nie w nędzy, to na pewno w niedocenieniu. O wiele lepszą kondycję finansową prezentują zwykle miernoty tworzące pod publikę. Oczywiście sa wyjątki, ale z ogólnej prawidłowości wynika, że dla twórcy prawdziwej sztuki ani to szpan, ani nobilitacja. To po prostu pasja i sens życia. A dla posiadacza? Oczywiście, że i szpan, i nobilitacja (przynajmniej we własnych oczach), i Bóg wie co jeszcze, choć to pewnie też niesprawiedliwe uogólnienie krzywdzące prawdziwych miłośników sztuki - posiadaczy  Pzdr serdecznie 
www.rudimagx.republika.pl
|