Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kultura

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 79 (przedawniony)
10-10-2023romaroMuzyk prezesa
Kaczyński uważa, że to najważniejsze wybory, więc (ze względu na szacunek dla swojego elektoratu) powinien stanąć do debaty z Tuskiem, gdy ten mu dzisiaj oficjalnie rękawice rzucił. Niestety nie doczekamy się, ponieważ Kaczyński oficjalnie oświadczył, że to... i tutaj nie bardzo zrozumiałem bo nim wybąkał to zamlaskał, ale jedno z dwóch, że Tusk to kłamca, albo, że Tusk to Wedel. Wiecie, Wedel też był Niemcem, więc może to moja wyobraźnia. Kaczyński, prezes czy nie, jak był cykorem, tak nadal nim jest.

I tak pomyślałem, może by tak Kukiz, przystąpił do debaty z Tuskiem. Wiecie, jak pamiętam to była wschodząca nadzieja mająca rozpieprzyć system. W takiej debacie miałby szansę ten były pankowiec, dzisiaj prezesa dachowiec.

youtu.be/8oxmmnZLBlc?si=zZKFQRoEICvqNE7r


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
09-10-2023carter5Jaki jest Twój ulubiony horror?
Uwielbiam horrory i bardzo interesują mnie zjawiska paranormalne, ale czytałem tylko „To” Stephena Kinga i było dobre, ale bardzo długie i przeczytanie ich zajęło mi sporo czasu. Odkryłem, że dużo bardziej interesują mnie historie, które wydarzyły się w prawdziwym życiu.

Czy ktoś może mi polecić jakieś dobre horrory na początek?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 68 (przedawniony)
30-09-2023okraglyGrażyna
Grażyny to idealne kandydatki na żonę i matkę, imię popularne w PRL-u, którego w tym roku jeszcze nikt nie nadał
kto wymyślił to imię?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
26-09-2023fugio9Jaka jest najgorsza książka, jaką kiedykolwiek czytałeś?
Coś z mnóstwem dziur w fabule, zakończeniem deux ex machina, niesympatycznymi postaciami, brakiem rozwoju postaci, niczym, co nie napędza fabuły do ​​przodu, lub jakąkolwiek książką, która ogólnie sprawia wrażenie, jakby była zrzucona w całość?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
18-09-2023jazmin8Książki z bardziej "dojrzałymi" dialogami?
Naprawdę nie wiem, jak to wyjaśnić, ale niektóre książki, które czytam, mają bardzo „żałosne” sformułowania.
Na przykład: próbowałam przeczytać książkę A Good Girl's Guide to Murder, ale niektóre dialogi wydawały mi się zbyt dziwne, w stylu „Gotowy na to?” – zapytał Pip Carę, uderzając ją biodrem na powitanie” i „Och, kawaleria tu jest”. Uśmiechnęła się." Inną, którą wypróbowałem, był Ready Player One, ale zawierał też sformułowania w rodzaju „Word” – powiedział Ache, kiwając głową na znak zgody. Uderzyliśmy się w pięść. i „Bingo!” Powiedziałem i znowu zderzyliśmy się w pięść.
Chcę przeczytać coś, co nie ma tego typu sformułowań/dialogów.
Więcej informacji: Książki, które przeczytałem i które mi się podobały – Droga, Harry Potter, Greenlights, Dune i Five Nights At Freddy's (w tej książce również pojawiają się sformułowania w stylu „żałosnego”, ale to historia mnie zatrzymała). 17, jeśli to pomoże w sugestii.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
14-09-2023elliot5nowe książki, takie jak Jackie Collins
Szukam nowych książek podobnych do Jackie Collinsa. Próbowałem poszukać czegoś, ale znalazłem tylko Judith Krantz i Jilly Cooper, ale nakład się wyczerpał czy coś, a biblioteka nie ma już ich książek. Chciałbym coś nowo opublikowanego (nie musi to być w tym roku, ale kilka lat też będzie w porządku), to w tym samym duchu, co książki Jackie Collinsa. Dzięki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
11-09-2023okraglydzieła Lenina
mam do sprzedania wszystkie (szt 52) dzieła Lenina,
za 1400 zł
oprawa skórzana, złote litery na okładce, bardzo ładnie wyglądają na półce, poza tym to dobra lokata kapitału (mamy kapitalizm, nasze marzenie się spełniło) za rok będą za min 2 000 zł
zapraszam na okrągło
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
20-08-2023techikZaproponuj mi dziwną fantazję
Szukam książki do zabrania na dwutygodniową wyprawę na kemping w terenie, więc dodatkowe punkty, jeśli jest osadzona w zalesionym/dzikim środowisku. Nie obchodzi mnie, o czym jest, ale chcę czuć się dobrze, kiedy skończę to czytać. Bez smutnych zakończeń proszę!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
18-08-2023bhireg0Literatura alternatywna?
Naprawdę dobrze mi się czytało Człowieka z Wysokiego Zamku, lubię oglądać For All Mankind (serial historii alternatywnej o zwycięstwie Rosji Sowieckiej w wyścigu kosmicznym) i szukam historii o podobnym klimacie. Ogromne wydarzenia w historii, które przybrały inny obrót. Jestem świadomy 11/22/63 Stephena Kinga i też podoba mi się ten pomysł. Czekamy na Twoje rekomendacje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
13-08-2023harta5Dziwny nawyk podczas czytania?
Hej! Po prostu ciekawostka

Właściwie już tego nie robię. Ale pamiętam, że lata temu, kiedy zaczynałem czytać książkę, przechodziłem do ostatniej strony, żeby zobaczyć ostatnią linijkę zakończenia. Oczywiście nic nie zrozumiałam, bo dopiero pierwszy raz wzięłam do ręki tę książkę. Nie mam pojęcia dlaczego, ale robiłam tak z każdą książką. Właściwie zerwałem z tym nawykiem, ponieważ zacząłem czytać w Kindle. Ale jestem ciekawy. Czy zdarza ci się mieć jakiś nawyk podczas czytania?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)