Racjonalista - Strona głównaDo treści
Grażyna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
14-09-2023 09:51okragly (21676 punktów)Grażyna
Grażyny to idealne kandydatki na żonę i matkę, imię popularne w PRL-u, którego w tym roku jeszcze nikt nie nadał
kto wymyślił to imię?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>kto wymyślił to imię?
Nawet ci, którzy nie znają odpowiedzi potrafią ją ustalić.

cr
14-09-2023 12:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>kto wymyślił to imię?
>Nawet ci, którzy nie znają odpowiedzi potrafią ją ustalić.
wiedziałem że wiesz, Ty, tylko Ty
a inni, komu by się chciało szukać
Czemu małym księżniczkom nie dają na imię Grażyna?, żeby żadnej, w całym kraju, w całym roku?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czemu małym księżniczkom nie dają na imię Grażyna?, żeby żadnej, w całym kraju, w całym roku?
Za modą nie trafisz. Ale nie ma co biadolić, imię Grażyna swój złoty okres miało.

cr
15-09-2023 12:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>kto wymyślił to imię?
>Nawet ci, którzy nie znają odpowiedzi potrafią ją ustalić.
skoro on mógł wymyslec imię, to czemu ja nie mogę?
dlatego wymyślam imię Raj sław (sławi raj), co ty na to?
pewno nie podoba, ale z tym trzeba sie osłuchać, wydaje się, że brzmi lepiej niż Stani sław (co on sławi?), lepszym jest Rado sław,
właśnie, Rajsław czy Rajosław?
Ty mogłabyś mieć imię Rajosława, po prostu Rajka?

słowo oznaczające raj, powinien mieć rodzaj żeński, ciekawe jak w innych językach

jest jeszcze imię Rajan (to może byc od Rajosława)
21-09-2023 01:46 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>dlatego wymyślam imię Raj sław (sławi raj), co ty na to?
Udane.

>właśnie, Rajsław czy Rajosław?
Rajsław; Rajosław to anagram Jarosława.

>Ty mogłabyś mieć imię Rajosława, po prostu Rajka?
Spoko, mogę.

>jest jeszcze imię Rajan
Jak Trajan (ten od kolumny).


cr
21-09-2023 12:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dlatego wymyślam imię Raj sław (sławi raj), co ty na to? Rajsław czy Rajosław?
>Rajsław; Rajosław to anagram Jarosława.
jest wiele imion -sław np Bolesław, dlatego Raj(o)sław,
może Racjosław (od racjonalisty?) Racjosława (Racja) to TY

w raju byłabyś najbardziej biegła językowo, byśmy wszyscy na Tobie polegali, co byś wymyśliła?
np Róża to rajskie imię?

>>Ty mogłabyś mieć imię Rajosława, po prostu Rajka?
>Spoko, mogę.
Czy gdybyś była Rajosława, byłabyś inną osobą, miałabyś inne JA?

>>jest jeszcze imię Rajan
>Jak Trajan (ten od kolumny).
tez ladne,
ale mieszkaniec raju to jak? Rajan?
21-09-2023 22:00 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Czy gdybyś była Rajosława, byłabyś inną osobą, miałabyś inne JA?
Licho wie.

>mieszkaniec raju to jak? Rajan?
Adam.


cr
21-09-2023 23:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> Czy gdybyś była Rajosława, byłabyś inną osobą, miałabyś inne JA?
>Licho wie.
jakbyś miała na imię Isaura, byłabyś niewolnicą , czy to znaczy że jestem licho?

>>mieszkaniec raju to jak? Rajan?
>Adam.
w raju nie było imion, one tworzą JA na które wtedy nie było miejsca
jeszcze 13 wieku imię było nadawane dopiero dla 7 letnich chłopców, tzw postrzyżyny
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> Czy gdybyś była Rajosława, byłabyś inną osobą, miałabyś inne JA?
>>Licho wie.
> jakbyś miała na imię Isaura, byłabyś niewolnicą , czy to znaczy że jestem licho?
Że rozgarnięty jak kupa liści, bo co to za logika?

>w raju nie było imion, one tworzą JA na które wtedy nie było miejsca
Imiona nade wszystko tworzą "ten, nie inny", na co jest zapotrzebowanie.

cr
22-09-2023 14:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>> Czy gdybyś była Rajosława, byłabyś inną osobą, miałabyś inne JA?
>>>Licho wie.
>> jakbyś miała na imię Isaura, byłabyś niewolnicą , czy to znaczy że jestem licho?
>Że rozgarnięty jak kupa liści, bo co to za logika?
sami na siebie nie mamy wpływu, reagujemy tylko na otoczenie (fizyka), dlatego gdyby do Ciebie zwracano się jak do niewolnicy, byłabyś niewolnica, do ciebie sie zwracano jak do księżniczki dlatego nią jestes
słowo stało się ciałem i zamieszkało pomiędzy nami

>>w raju nie było imion, one tworzą JA na które wtedy nie było miejsca
>Imiona nade wszystko tworzą "ten, nie inny", na co jest zapotrzebowanie.
mamy imiona nadane podczas chrztu, poźniej różni ludzie róznie nas nazywają, mnie na podwórku nazwali "globus", w pracy "okrągły", (jak było na poczatku tak i na końcu) wszystkie ksywki mialy uzasadnienie w cechach osoby, tak pewnie było w raju (okrągły nie odnosi sie do budowy ciala tylko do zainteresowań)

mojego ojca nazywali kodżak, mnie okragly, ale tak ludzie mówili pomiędzy sobą, bezposrednio zwracając sie normalnie

w raju "imiona" zmieniały się z wiekiem, np nie można było być kodzakiem w wieku 13 lat
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>> Czy gdybyś była Rajosława, byłabyś inną osobą, miałabyś inne JA?
>>>>Licho wie.
>>> jakbyś miała na imię Isaura, byłabyś niewolnicą , czy to znaczy że jestem licho?
>>Że rozgarnięty jak kupa liści, bo co to za logika?
>sami na siebie nie mamy wpływu, reagujemy tylko na otoczenie (fizyka), dlatego gdyby do Ciebie zwracano się jak do niewolnicy, byłabyś niewolnica,
Się Leôncio znalazł.

>>>w raju nie było imion, one tworzą JA na które wtedy nie było miejsca
>>Imiona nade wszystko tworzą "ten, nie inny", na co jest zapotrzebowanie.
> mamy imiona nadane podczas chrztu, poźniej różni ludzie róznie nas nazywają
Dość, że imiona były i są (co było przedmiotem sporu) oraz zapewne będą, bo się sprawdziły.

>nie można było być kodzakiem w wieku 13 lat
Lubiąc lizaki zamiast papierosów - można.


cr
22-09-2023 17:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Dość, że imiona były i są (co było przedmiotem sporu) oraz zapewne będą, bo się sprawdziły.
w raju nie było imion, były etykiety, zmienne w czasie

później imiona nabrały silnego rysu magicznego, miały wyposażyć dziecko w moc, "zaprogramować" jego przyszłość, imię było wróżbą, błogosławieństwem, życzeniem.np np. jaro + sław - Jarosław, imię słowiańskie oznaczające kogoś, kto ma mocną, silną sławę. Słowo jary = krzepki, mocny, silny w okresie przedchrześcijańskim miało to samo znaczenie co słowo święty, co wskazuje na silną funkcję magiczną. Ale kto to wie, ja nie wiedziałem, dopiero dzięki twoim prowokacjom się dowiedziałem

imię z łaciny nomen
a nomen omen? to imię trafnie charakteryzuje tę osobę, w raju to było normą

w raju nie nadawano imion na stałe. Pozostałością tego jest np. bierzmowanie, dostajemy nowe imię, także wystąpienie w życiu znaczącego zdarzenia np. Karol Wojtyła na JP2. U zakonników, przybranie nowego imienia kładzie nacisk na wykluczenie z ich dotychczasowych społeczności. Zmiana imienia podkreśla rozpoczęcie nowego życia - to śmiercią przed śmiercią.

Obecnie mamy oderwanie imion od ich substancji, nie są rozumiane, rodzice nadają imiona ze względu na ładne brzmienie lub modę.

>>nie można było być kodzakiem w wieku 13 lat
>Lubiąc lizaki zamiast papierosów - można.

mogłobyć tak, że ktoś przyjezdny pytał gdzie mieszka -imie nazwisko- to nikt nie wiedział, ale gdy zapytał gdzie kodzak, to wszystko stalo sie jasne
rajskie sposoby identyfikacji sa praktyczniejsze

dlatego trzeba wrócić do raju, nazywać rzeczy po imieniu, jesli ktoś jest kuternoga to jest kuternogą, jeśli ktoś jest kodzak to jest kodzak, jeśli globus to globus.

a Ty jak masz na imię?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>trzeba wrócić do raju, nazywać rzeczy po imieniu, jesli ktoś jest kuternoga to jest kuternogą
Kulawy ten Twój raj.

>a Ty jak masz na imię?
W sumie może być ta Izałra.
(I nawet nick bym sobie zmieniła, ale się wszyscy, w tym ja, do cr przyzwyczaili.)

cr
23-09-2023 10:14 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>trzeba wrócić do raju, nazywać rzeczy po imieniu, jesli ktoś jest kuternoga to jest kuternogą
>Kulawy ten Twój raj.
mocno kulawa to jest współczesność, złamania, krzywizny są z biedy (braku skladnikow w pożywieniu, słońca)
w raju mieli optymalne pożywienie a więc mocne kości

>>a Ty jak masz na imię?
>W sumie może być ta Izałra.
farmer by sie ucieszył
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>trzeba wrócić do raju, nazywać rzeczy po imieniu, jesli ktoś jest kuternoga to jest kuternogą
>>Kulawy ten Twój raj.
>[...] w raju mieli optymalne pożywienie a więc mocne kości
Sam pisałeś o kuternodze w raju!

>>>a Ty jak masz na imię?
>>W sumie może być ta Izałra.
>farmer by sie ucieszył
Że Izałra = niewolnica?
Ale za to "Farmer" to dobre imię dla psa.

cr
23-09-2023 20:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>a Ty jak masz na imię?
>>>W sumie może być ta Izałra.
>>farmer by sie ucieszył
>Że Izałra = niewolnica?
a Jezus = bóg
nie powiesz że nadanie chłopcu imienia Jezus nie będzie miało na niego wpływu

>Ale za to "Farmer" to dobre imię dla psa.
tak jak "ugryź"
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie powiesz że nadanie chłopcu imienia Jezus nie będzie miało na niego wpływu
Mogę to powiedzieć, bo przecież nie da się udowodnić błędności tego twierdzenia.

cr
24-09-2023 14:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nie powiesz że nadanie chłopcu imienia Jezus nie będzie miało na niego wpływu
>Mogę to powiedzieć, bo przecież nie da się udowodnić błędności tego twierdzenia.
da się udowodnić tylko nie potrafię , znaczy trzeba poszukać w badaniach
Czytałem np. że przeciętny uczeń z matematyki przechodził z klasy do klasy i jego nauczycielka powiedziała nowej pani z matematyki że jest dobry, i w tej nowej klasie taki był
czary mary, słowo stało się ciałem

albo np dobry uczeń, zgłupieje, ale ma dobrą etykietkę, więc dalej dostaje dobre stopnie

jakbym miał etykietkę z napisem Jezus, byłbym w raju
np jeśli kiedyś w przeszłości byśmy się przypadkiem spotkali, bym sie przedstawił; Jezus jestem od razu chciałabyś mnie bliżej poznac, a tak, Stasiek? ...
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>nie powiesz że nadanie chłopcu imienia Jezus nie będzie miało na niego wpływu
>>Mogę to powiedzieć, bo przecież nie da się udowodnić błędności tego twierdzenia.
>da się udowodnić tylko nie potrafię , znaczy trzeba poszukać w badaniach
> Czytałem np. że przeciętny uczeń z matematyki przechodził z klasy do klasy i jego nauczycielka powiedziała nowej pani z matematyki że jest dobry, i w tej nowej klasie taki był
>czary mary, słowo stało się ciałem
>albo np dobry uczeń, zgłupieje, ale ma dobrą etykietkę, więc dalej dostaje dobre stopnie
Przecież to mogło się zdarzyć zarówno Jezusowi, jak i Staśkowi.

>jakbym miał etykietkę z napisem Jezus, byłbym w raju
>np jeśli kiedyś w przeszłości byśmy się przypadkiem spotkali, bym sie przedstawił; Jezus jestem od razu chciałabyś mnie bliżej poznac
Niby po co, skoro tj. właśnie stan, w którym najlepsze, czyli osobiste poznanie osoby z unikalnym imieniem, właśnie się ziściło?

A wracając do Jezusów, to na pęczki mają ich np. w Meksyku, bo ok. 1,5 miliona (więc pewnie niektórzy już zasilili amerykańską pulę posiadaczy tego imienia).

cr
Thoter (6650 punktów)

>A wracając do Jezusów,

Ja mam sąsiada, który wygląda jak sobowtór Jezusa. Jak się do niego powie Jezus, to dostaje wściekłości. Nosi brodę, którą jakby zgolił i zmienił uczesanie to nie wyglądałby jak Jezus.
24-09-2023 19:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>A wracając do Jezusów,
>Ja mam sąsiada, który wygląda jak sobowtór Jezusa.
Jezus, ten z kościoła, NT, powinienen wyglądać jak typowy polak, wtedy dziewczyny nie oglądałyby sie tak za obcokrajowcami (Jezusami)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ja mam sąsiada, który wygląda jak sobowtór Jezusa. Jak się do niego powie Jezus, to dostaje wściekłości.
To teraz pytanie: ateista czy antysemita?

cr
24-09-2023 20:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Ja mam sąsiada, który wygląda jak sobowtór Jezusa. Jak się do niego powie Jezus, to dostaje wściekłości.
>To teraz pytanie: ateista czy antysemita?
skoro wygląda jak semita to nie wypada być anty
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Ja mam sąsiada, który wygląda jak sobowtór Jezusa. Jak się do niego powie Jezus, to dostaje wściekłości.
>>To teraz pytanie: ateista czy antysemita?
>skoro wygląda jak semita to nie wypada być anty
Ale przecież nie jak przeciętny semita...


cr
25-09-2023 19:07 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Ja mam sąsiada, który wygląda jak sobowtór Jezusa. Jak się do niego powie Jezus, to dostaje wściekłości.
>>>To teraz pytanie: ateista czy antysemita?
>>skoro wygląda jak semita to nie wypada być anty
>Ale przecież nie jak przeciętny semita...
no właśnie
w Afryce Jezus jest murzynem, w Meksyku indianinem, dlatego w Polsce powinien byc naszym "Staśkiem" z sąsiedztwa

kiedyś miałem kolegę z Palestyny, w ramach pomocy (PRL) uczył sie w naszej szkole, (wcześniej w Łodzi j polskiego) mówił że żyda pozna na odległość, niektórzy mówią że polaka za granica można tez z daleka poznać
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Ja mam sąsiada, który wygląda jak sobowtór Jezusa. Jak się do niego powie Jezus, to dostaje wściekłości.
>>>>To teraz pytanie: ateista czy antysemita?
>>>skoro wygląda jak semita to nie wypada być anty
>>Ale przecież nie jak przeciętny semita...
>no właśnie
Przecież to tylko żartobliwe nawiązanie do Twojego stanowiska, że Jezus to znana marka. (Z wyglądu Jezus jest właśnie przeciętny.)

cr
25-09-2023 21:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Z wyglądu Jezus jest przeciętny
Z wyglądu to budda jest przeciętny, taki okrągły (byłem taki w niemowlęctwie)
a Jezus? tyle kobiet w niego wierzy? szczególnie mniszki, bo jest seksi
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>budda jest przeciętny[...] Jezus[...] jest seksi
Racja.
(Wśród bogów Jezus jest sexy, ale jako semita w normie?)

cr
26-09-2023 09:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>budda jest przeciętny[...] Jezus[...] jest seksi
>Racja.
>(Wśród bogów Jezus jest sexy, ale jako semita w normie?)
nie znam się ale semici są przystojni, taka mieszanka. Wszystkie zwierzeta i rośliny hodowlane są pochodzenia semickiego (z tamtego kręgu kulturowego)
semitą był też Mahomet

Porównano życie i nauki Jezusa i Mahometa.

termin Semici (semickie języki) używany na określenie ludów zamieszkujących w starożytności Bliski Wschód (Arabowie, Żydzi, Asyryjczycy, Babilończycy, Aramejczycy, Fenicjanie i in.)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>budda jest przeciętny[...] Jezus[...] jest seksi
>>Racja.
>>(Wśród bogów Jezus jest sexy, ale jako semita w normie?)
>nie znam się ale semici są przystojni, taka mieszanka.
A może taka dieta, religią sterowana?


cr
26-09-2023 16:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>budda jest przeciętny[...] Jezus[...] jest seksi
>>>Racja.
>>>(Wśród bogów Jezus jest sexy, ale jako semita w normie?)
>>nie znam się ale semici są przystojni, taka mieszanka.
>A może taka dieta, religią sterowana?
też dieta sterowana klimatem, sucho, ciepło, w takim klimacie narodził się człowiek
taki zakaz wieprzowiny miał jakieś znaczenie zdrowotne, kiedyś od niej umierali tak jak my dziś od cukru
jak byśmy dzisiaj pisali biblie (dla racjonalistów) byłby zakaz cukru, alkoholu, papierosów, narkotyków, pracy, hierarchii, własności, niewolnictwa, liberalizmu, co jeszcze?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>budda jest przeciętny[...] Jezus[...] jest seksi
>>>>Racja.
>>>>(Wśród bogów Jezus jest sexy, ale jako semita w normie?)
>>>nie znam się ale semici są przystojni, taka mieszanka.
>>A może taka dieta, religią sterowana?
>też dieta sterowana klimatem, sucho, ciepło, w takim klimacie narodził się człowiek
>taki zakaz wieprzowiny miał jakieś znaczenie zdrowotne, kiedyś od niej umierali tak jak my dziś od cukru
>jak byśmy dzisiaj pisali biblie (dla racjonalistów) byłby zakaz cukru, alkoholu, papierosów, narkotyków, pracy, hierarchii, własności, niewolnictwa, liberalizmu, co jeszcze?
Sól.


cr
okragly (21676 punktów)
>>>>>>budda jest przeciętny[...] Jezus[...] jest seksi
>>>>>Racja.
>>>>>(Wśród bogów Jezus jest sexy, ale jako semita w normie?)
>>>>nie znam się ale semici są przystojni, taka mieszanka.
>>>A może taka dieta, religią sterowana?
>>też dieta sterowana klimatem, sucho, ciepło, w takim klimacie narodził się człowiek
>>taki zakaz wieprzowiny miał jakieś znaczenie zdrowotne, kiedyś od niej umierali tak jak my dziś od cukru
>>jak byśmy dzisiaj pisali biblie (dla racjonalistów) byłby zakaz cukru, alkoholu, papierosów, narkotyków, pracy, hierarchii, własności, niewolnictwa, liberalizmu, co jeszcze?
>Sól.
sól tej ziemi? chlebem i sola? sól fizjologiczna? skład chemiczny naszej krwi "odpowiada wodzie morskiej", wszystkie cywilizacje rozwineły sie nad morzem lub wokół "wieliczki", jesteśmy ssakami morskimi które zeszły na ląd czego śladem jest warszawska syrenka
Podobno najlepsza jest sól himalajska w przeciwieństwie do czystej soli
sa nawet komnaty solne dla podratowania zdrowia czy sanatoria wokół wód mineralnych (solnych?)
w basenach powinna byc słona woda, z morza martwego (tam gdzieś narodził się człowiek a później cywilizacja) latwiej pływać i minerały wchłaniają sie przez skórę.

sól jest tak dobra że wszedzie jej pełno a lekarstwo od trucizny odróżnia stężenie/ ilość
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>jak byśmy dzisiaj pisali biblie (dla racjonalistów) byłby zakaz cukru, alkoholu, papierosów, narkotyków, pracy, hierarchii, własności, niewolnictwa, liberalizmu, co jeszcze?
>>Sól.
>sól tej ziemi? chlebem i sola? sól fizjologiczna?
Kuchenna. Która, jak wieść niesie, jest niezdrowa.

cr
27-09-2023 13:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>jak byśmy dzisiaj pisali biblie (dla racjonalistów) byłby zakaz cukru, alkoholu, papierosów, narkotyków, pracy, hierarchii, własności, niewolnictwa, liberalizmu, co jeszcze?
>>>Sól.
>>sól tej ziemi? chlebem i sola? sól fizjologiczna?
>Kuchenna. Która, jak wieść niesie, jest niezdrowa.
właśnie, bo jest czysta
czemu oceany są słone a jeziora, rzeki nie? jestem pewien że nie wiesz (też nie wiedziałem do dzisiaj)

wiedziałaś bez szukania w internetach skąd imię Grażyna,
mysle sobie, że nie ma nowonarodzonych Grażyn bo imię zostało ośmieszone, tak jak Isaura
mówi się pogardliwie o Januszach a jego odpowiednikiem jest Grażyna
Janusz i Grażyna

28-09-2023 11:53 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>czemu oceany są słone a jeziora, rzeki nie? jestem pewien że nie wiesz (też nie wiedziałem do dzisiaj)
Wszystko jedno czego o mnie jesteś pewien, bo mamy tu inny temat, ale proszę, oto przyczyna:



> mówi się pogardliwie o Januszach a jego odpowiednikiem jest Grażyna
>Janusz i Grażyna
Tymczasem Grażyny to np.: Szapołowska, Torbicka, Barszczewska czy Błęcka-Kolska.

cr
28-09-2023 14:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czemu oceany są słone a jeziora, rzeki nie? jestem pewien że nie wiesz (też nie wiedziałem do dzisiaj)
>Wszystko jedno czego o mnie jesteś pewien, bo mamy tu inny temat, ale proszę, oto przyczyna:
>


pokaż jak ty sikasz

>> mówi się pogardliwie o Januszach a jego odpowiednikiem jest Grażyna
>>Janusz i Grażyna
>Tymczasem Grażyny to np.: Szapołowska, Torbicka, Barszczewska czy Błęcka-Kolska.
Janusz Korczak, Gajos, Rewiński
28-09-2023 16:50 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> pokaż jak ty sikasz
Zrobimy inaczej: poczekam z pisaniem aż sobie przypomnisz jaki był temat.


cr
29-09-2023 11:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> pokaż jak ty sikasz
>Zrobimy inaczej: poczekam z pisaniem aż sobie przypomnisz jaki był temat.
temat został przez nas wyczerpany, nasze wnioski;
nikt nie nadaje imię Grażyna bo powszechnie kojarzy się z nie grzesząca inteligencją, lubująca się w zakupach i plotkach życiowa partnerka Janusza. Ich syn Sebastian kiedyś byłby nazwany dresem, a dziś jest po prostu Sebą lub Sebixem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> pokaż jak ty sikasz
>>Zrobimy inaczej: poczekam z pisaniem aż sobie przypomnisz jaki był temat.
>temat został przez nas wyczerpany,
To co mi tu nie na temat zagajasz?

cr
Thoter (6650 punktów)

>A może taka dieta, religią sterowana?
>

Dieta Alleluja polega na spożywaniu głównie świeżych warzyw i owoców oraz na całkowitym unikaniu mięsa, ryb, nabiału i wszelkich potraw przetworzonych. Opracowana została przez amerykańskiego pastora George'a Malkmusa i promowana przez niego, jako dieta oparta na słowach zaczerpniętych z Biblii.
26-09-2023 17:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>A może taka dieta, religią sterowana?
>Dieta Alleluja polega na [...] na całkowitym unikaniu mięsa, ryb, [...] promowana jako dieta oparta na słowach zaczerpniętych z Biblii.
przecież w bibli wystepują rybacy i pasterze



duzo więc było baraniny, ryb i wina
.
Thoter (6650 punktów)
>>Ja mam sąsiada, który wygląda jak sobowtór Jezusa. Jak się do niego powie Jezus, to dostaje wściekłości.
>To teraz pytanie: ateista czy antysemita?
>

Ten Jezus ma sklep z częściami do maszyn. Słyszałem jak mówił do chłopa, że Żydzi się dorobili bo w nocy handlowali. Powiedziałem mu, że od tej pory będę u niego robił zakupy tylko w nocy, po wcześniejszym telefonie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ten Jezus ma sklep z częściami do maszyn. Słyszałem jak mówił do chłopa, że Żydzi się dorobili bo w nocy handlowali. Powiedziałem mu, że od tej pory będę u niego robił zakupy tylko w nocy...

Powinien być Ci wdzięczny.

cr
24-09-2023 19:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>nie powiesz że nadanie chłopcu imienia Jezus nie będzie miało na niego wpływu
>>>Mogę to powiedzieć, bo przecież nie da się udowodnić błędności tego twierdzenia.
>>da się udowodnić tylko nie potrafię , znaczy trzeba poszukać w badaniach
>> Czytałem np. że przeciętny uczeń z matematyki przechodził z klasy do klasy i jego nauczycielka powiedziała nowej pani z matematyki że jest dobry, i w tej nowej klasie taki był
>>czary mary, słowo stało się ciałem
>>albo np dobry uczeń, zgłupieje, ale ma dobrą etykietkę, więc dalej dostaje dobre stopnie
>Przecież to mogło się zdarzyć zarówno Jezusowi, jak i Staśkowi.
nie
przykładowo, mamy na półce sklepowej takie same buty na jednych jest etykieta adidas na drugich okragły
to przez buty z znakiem adidas nie będziesz mogla zasnąć, te ze znakiem okraglego zignorujesz

>>jakbym miał etykietkę z napisem Jezus, byłbym w raju
>>np jeśli kiedyś w przeszłości byśmy się przypadkiem spotkali, bym sie przedstawił; Jezus jestem od razu chciałabyś mnie bliżej poznac
>Niby po co, skoro tj. właśnie stan, w którym najlepsze, czyli osobiste poznanie osoby z unikalnym imieniem, właśnie się ziściło?
napisałem poznać blizej, chciałabyś wiedzieć jak to z Jezusem jest później bys się chwaliła koleżankom, z tego powodu Staś byłby na przegranej pozycji

>A wracając do Jezusów, to na pęczki mają ich np. w Meksyku, bo ok. 1,5 miliona (więc pewnie niektórzy już zasilili amerykańską pulę posiadaczy tego imienia).
niedawno Biden był w Indiach i uściskał się z Stalinem ministrem rządu, mają tam wielu Leninów, Stalinów

ciekawe czy w Polsce można by nadać imię Okrągły?, nazwisko takie wystepuje, np Jan Okrągły
miałem znajomego, Jan Januszek
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>nie powiesz że nadanie chłopcu imienia Jezus nie będzie miało na niego wpływu
>>>>Mogę to powiedzieć, bo przecież nie da się udowodnić błędności tego twierdzenia.
>>>da się udowodnić tylko nie potrafię , znaczy trzeba poszukać w badaniach
>>> Czytałem np. że przeciętny uczeń z matematyki przechodził z klasy do klasy i jego nauczycielka powiedziała nowej pani z matematyki że jest dobry, i w tej nowej klasie taki był
>>>czary mary, słowo stało się ciałem
>>>albo np dobry uczeń, zgłupieje, ale ma dobrą etykietkę, więc dalej dostaje dobre stopnie
>>Przecież to mogło się zdarzyć zarówno Jezusowi, jak i Staśkowi.
>nie
>przykładowo, mamy na półce sklepowej takie same buty na jednych jest etykieta adidas na drugich okragły
>to przez buty z znakiem adidas nie będziesz mogla zasnąć, te ze znakiem okraglego zignorujesz
Nie ma analogii: imię nie działa jak marka; za znaną marką stoi określona opinia, za rzadkim imieniem - nic.

>>>jakbym miał etykietkę z napisem Jezus, byłbym w raju
>>>np jeśli kiedyś w przeszłości byśmy się przypadkiem spotkali, bym sie przedstawił; Jezus jestem od razu chciałabyś mnie bliżej poznac
>>Niby po co, skoro tj. właśnie stan, w którym najlepsze, czyli osobiste poznanie osoby z unikalnym imieniem, właśnie się ziściło?
>napisałem poznać blizej, chciałabyś wiedzieć jak to z Jezusem jest później bys się chwaliła koleżankom, z tego powodu Staś byłby na przegranej pozycji
Gdyby tak było, pospolite Staśki byłyby bez życiowych szans. I vice versa.

>ciekawe czy w Polsce można by nadać imię Okrągły?
Może Amerykanie by łyknęli, ale oni nie mają "ł".


cr
24-09-2023 20:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> mamy na półce sklepowej takie same buty na jednych jest etykieta adidas na drugich okragły
>>to przez buty z znakiem adidas nie będziesz mogla zasnąć, te ze znakiem okraglego zignorujesz
>Nie ma analogii: imię nie działa jak marka; za znaną marką stoi określona opinia, za rzadkim imieniem - nic.
Jezus to znana marka
zapewne Jezusy w Meksyku wyraźnie różnią się od przeciętnego, tak można by udowodnić wplyw imienia na osobę

>>napisałem poznać blizej,
>Gdyby tak było, pospolite Staśki byłyby bez życiowych szans. I vice versa.
ale Staśki nie konkurują z Jezusami tylko z Mirkami

>>ciekawe czy w Polsce można by nadać imię Okrągły?
>Może Amerykanie by łyknęli, ale oni nie mają "ł".
u nas też można dawać wymyslne imiona, tylko nie moga poniżać, ośmieszać, mają określac płeć itp
To byłoby niebezpieczne imię, ten kto by je otrzymal stalby się okrągły
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jezus to znana marka
Że niby gdzieś idzie produkcja markowych jezusów?

>zapewne Jezusy w Meksyku wyraźnie różnią się od przeciętnego, tak można by udowodnić wplyw imienia na osobę

Jesus Corona z Meksyku, dajesz.

>u nas też można dawać wymyslne imiona, tylko nie moga poniżać, ośmieszać, mają określac płeć itp
Ale muszą to być imiona certyfikowane, a nie dowolne określenia na imię przez kogoś upatrzone.

>To byłoby niebezpieczne imię, ten kto by je otrzymal stalby się okrągły
Każdy jest w jakiejś mierze okrągły.

cr
25-09-2023 18:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Jezus to znana marka
>Że niby gdzieś idzie produkcja markowych jezusów?
wyobrażam sobie młodą dziewczynę, której mówię żem Jezus (bóg w domyśle), to nawet Ty byś drgneła
Wiele dziewczyn ma taki trik, drga przed czymś "większym", tez tak masz?

>>zapewne Jezusy w Meksyku wyraźnie różnią się od przeciętnego, tak można by udowodnić wplyw imienia na osobę

>Jesus Corona z Meksyku, dajesz.
niejedna wymieknie w kolanach
powinni do nas sprowadzac Jezusów a naszych Staśków wysłac do Meksyku (celem zwiększenia jakości i ilości naszej i ich populacji)

>>u nas też można dawać wymyslne imiona, tylko nie moga poniżać, ośmieszać, mają określac płeć itp
>Ale muszą to być imiona certyfikowane,
mogą być dowolne, panująca u nas religią jest indywidualizm, wolność, własność
ale jakbyś była nowonarodzona, nie można by tobie nadać imienia Isaura (poniżające )

>>To byłoby niebezpieczne imię, ten kto by je otrzymal stalby się okrągły
>Każdy jest w jakiejś mierze okrągły.
to jest warunek konieczny dla kobiet, ale my?
musimy miec np kwadratową szczękę
25-09-2023 20:59 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>zapewne Jezusy w Meksyku wyraźnie różnią się od przeciętnego
>>
>>Jesus Corona z Meksyku, dajesz.
>niejedna wymieknie w kolanach
I jego imię to sprawiło? A jak?


cr
25-09-2023 21:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>zapewne Jezusy w Meksyku wyraźnie różnią się od przeciętnego
>>> >>Jesus Corona z Meksyku, dajesz.
>>niejedna wymieknie w kolanach
>I jego imię to sprawiło? A jak?
masz racje, to nie tak, bo
też jesteście wzrokowcami, słuchowcami, zapachowcami, myslę że Jezus jako ciekawostka w Polsce zrobiłby zamieszanie w sensie że każda dziewczyna w szkole, mieście by wiedziała kto to, byłby sławny, tylko z powodu imienia a to jest poważne wzmocnienie jego mocy

jakbym miał na imie Jezus to idaa raju ruszyłaby dawno z kopyta, np byłbym stałym gościem telewizji śniadaniowej
a tak, sama widzisz
gdyby nie TY, nikt by nie chciał ze mną rozmawiac
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Jezus jako ciekawostka w Polsce zrobiłby zamieszanie w sensie że każda dziewczyna w szkole, mieście by wiedziała kto to, byłby sławny, tylko z powodu imienia a to jest poważne wzmocnienie jego mocy
Ale przecież ten meksykański Jesus istnieje, a żadnego zamieszania nie ma.

>jakbym miał na imie Jezus to idaa raju ruszyłaby dawno z kopyta, np byłbym stałym gościem telewizji śniadaniowej
>a tak, sama widzisz
Nie widzę, przecież tu mamy nazwy z wyboru własnego, ale nickiem mało kto tu kozaczy.

>gdyby nie TY, nikt by nie chciał ze mną rozmawiac
A bo tu nikt nie chce zaryzykować sympatyzowania z niesprawdzonymi ideami, bo tu są głównie pieski szukające akceptacji u panów i owi panowie demonstrujący swoje przywódcze kompetencje. A np. ja jestem poza tymi układami.

cr
26-09-2023 09:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> Jezus jako ciekawostka w Polsce zrobiłby zamieszanie w sensie że każda dziewczyna w szkole, mieście by wiedziała kto to, byłby sławny, tylko z powodu imienia a to jest poważne wzmocnienie jego mocy
>Ale przecież ten meksykański Jesus istnieje, a żadnego zamieszania nie ma.
bo mają ich miliony, spowszechniały, u nas takie imię zastąpiłoby wchodzącemu w dorosłe życie mężczyźnie ferrari (1000 koni)

>>jakbym miał na imie Jezus to idaa raju ruszyłaby dawno z kopyta, np byłbym stałym gościem telewizji śniadaniowej
>>a tak, sama widzisz
>Nie widzę, przecież tu mamy nazwy z wyboru własnego, ale nickiem mało kto tu kozaczy.
to dobry pomysł, nadać sobie nick Jezus w naszej jaskini , to byłaby prowokacja

>>gdyby nie TY, nikt by nie chciał ze mną rozmawiac
>A bo tu nikt nie chce zaryzykować sympatyzowania z niesprawdzonymi ideami,
są sprawdzone przez 2 000 000 lat naszego istnienia, kiedy to nie było hierarchii, własności, niewolnictwa, indywidualizmu, biedy
wierze że historia kołem sie toczy i co człowiek ustanowił; hierarchia, własnośc, niewolnictwo, indywidualizm, bieda, człowiek może znieść

> ja jestem poza tymi układami.
jak każda wiedźma, w raju byłabyś najbardziej szanowana, ale jeszcze 200 lat temu byśmy ciebie spalili na stosie
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ale przecież ten meksykański Jesus istnieje, a żadnego zamieszania nie ma.
>bo mają ich miliony
Znam gościa o imieniu tak rzadkim, że nie powinnam podawać, bo RODO - w google wyskakuje razem z nazwiskiem, a mimo to średniak z niego.

>nadać sobie nick Jezus w naszej jaskini , to byłaby prowokacja
Albo ktoś by uznał, że obraza, żeby pozarządzać Twoim postępowaniem.

(I chyba z tych samych pobudek farmer usiłuje mnie do czegoś zmusić.)

>200 lat temu byśmy ciebie spalili na stosie
Kolejny raz to piszesz, chyba Cię korci.


cr
26-09-2023 16:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Ale przecież ten meksykański Jesus istnieje, a żadnego zamieszania nie ma.
>>bo mają ich miliony
>Znam gościa o imieniu tak rzadkim, że nie powinnam podawać, bo RODO - w google wyskakuje razem z nazwiskiem, a mimo to średniak z niego.
tak, ale on nie budził takich emocji u pań w żłobku, przedszkolu, szkole, pracy, czy relacjach męsko-damskich, czy ojcowskich

>>200 lat temu byśmy ciebie spalili na stosie
>Kolejny raz to piszesz, chyba Cię korci.
nie pamiętam ale jeśli już to bym

ale, póki co, nie żyjemy w raju
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Znam gościa o imieniu tak rzadkim, że nie powinnam podawać, bo RODO - w google wyskakuje razem z nazwiskiem, a mimo to średniak z niego.
>tak, ale on nie budził takich emocji u pań w żłobku, przedszkolu, szkole, pracy, czy relacjach męsko-damskich, czy ojcowskich
Dobry wygląd sprawdza się bez względu na imię.

cr
okragly (21676 punktów)

>Dobry wygląd sprawdza się bez względu na imię.
wydaje się że chodzi o wygląd świadczący o zdrowiu
nie postępujemy racjonalnie tylko emocjonalnie (jest tak jak ma być, inaczej być nie może). Emocje sa mądrzejsze od racjonalności
27-09-2023 12:35 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Emocje sa mądrzejsze od racjonalności
Pitolenie o tym niebywale mnie wkurza.


cr
27-09-2023 13:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Emocje sa mądrzejsze od racjonalności
>Pitolenie o tym niebywale mnie wkurza.
prawda jest wkurzająca
jestesmy zwierzetami, one zawsze postepują emocjonalnie
niemowlak jest emocjonalny, jest w tym geniusz
niemowlak racjonalny by umarł,
my racjonalisci nic nie znaczymy a powinno byc odwrotnie
28-09-2023 11:53 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Emocje sa mądrzejsze od racjonalności
>>Pitolenie o tym niebywale mnie wkurza.
>prawda jest wkurzająca
Ale skoro "emocje są mądrzejsze", to przecież dobrze.

cr
28-09-2023 14:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Emocje sa mądrzejsze od racjonalności
>>>Pitolenie o tym niebywale mnie wkurza.
>>prawda jest wkurzająca
>Ale skoro "emocje są mądrzejsze", to przecież dobrze.
ja niedorozwojek zrozumiałem wpis dosłownie a to przecież Twój szelmowski żart
mówi się że kobiety są bardziej emocjonalne, popłacze, uderzy partnera, wygada się przyjaciółce, pokrzyczy i juz jej lepiej, taka to pożyje, też dłużej
28-09-2023 16:50 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Emocje sa mądrzejsze od racjonalności
>>>>Pitolenie o tym niebywale mnie wkurza.
>>>prawda jest wkurzająca
>>Ale skoro "emocje są mądrzejsze", to przecież dobrze.
>zrozumiałem wpis dosłownie a to przecież Twój szelmowski żart
Mam gorszą skłonność: ripostuję bez czytania przedmówcy.

Co jak rozumiem, popierasz?

>mówi się że kobiety są bardziej emocjonalne, popłacze, uderzy partnera, wygada się przyjaciółce, pokrzyczy i juz jej lepiej, taka to pożyje, też dłużej
A to czasem nie mężczyźni "myślą" bynajmniej nie mózgiem, a emocje rozładowują obijając partnerkę i monologując z przyjacielskim barmanem?

Chyba jednak emocjonalność nie przedłuża życia.

cr
29-09-2023 11:14 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>mówi się że kobiety są bardziej emocjonalne, popłacze, uderzy partnera, wygada się przyjaciółce, pokrzyczy i juz jej lepiej, taka to pożyje, też dłużej
>A to czasem nie mężczyźni "myślą" bynajmniej nie mózgiem, a emocje rozładowują obijając partnerkę i monologując z przyjacielskim barmanem?
>Chyba jednak emocjonalność nie przedłuża życia.
przedłuża
racjonalisci umieraja bezpotomnie np Newton, Einstein
ale nasza noblistka Skłodowska nie była racjonalna, miała emocje, z nich genialne córki i zdrada męża
30-09-2023 11:54 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>mówi się że kobiety są bardziej emocjonalne, popłacze, uderzy partnera, wygada się przyjaciółce, pokrzyczy i juz jej lepiej, taka to pożyje, też dłużej
>>A to czasem nie mężczyźni "myślą" bynajmniej nie mózgiem, a emocje rozładowują obijając partnerkę i monologując z przyjacielskim barmanem?
>>Chyba jednak emocjonalność nie przedłuża życia.
>przedłuża
Nie; choć kobiety żyją dłużej, nie ma podstaw do twierdzenia, że się bardziej emocjonują.

>racjonalisci umieraja bezpotomnie np Newton, Einstein
Podobnie wielu księży, ale co to ma do długości życia?

>Skłodowska nie była racjonalna, miała emocje
Toż każdy je ma, racjonaliści nie są z kamienia.

>zdrada męża
A kto kogo?

cr
30-09-2023 14:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>mówi się że kobiety są bardziej emocjonalne, popłacze, uderzy partnera, wygada się przyjaciółce, pokrzyczy i juz jej lepiej, taka to pożyje, też dłużej
>>>A to czasem nie mężczyźni "myślą" bynajmniej nie mózgiem,
>>>Chyba jednak emocjonalność nie przedłuża życia.
>>przedłuża
>Nie; choć kobiety żyją dłużej, nie ma podstaw do twierdzenia, że się bardziej emocjonują.
życie traktuje jako trwanie naszych genów (nie ma JA) emocjonalna łatwiej popłynie tak jak myślący "nie mózgiem", duzo łatwiej się samoodtworzą poprzez potomstwo, tym sposobem będą żyć dłużej (wiecznie?)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>życie traktuje jako trwanie naszych genów (nie ma JA)
Napisałeś to Ty z potomstwem, czy Ty sam, a zatem nikt?

cr
30-09-2023 17:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>życie traktuje jako trwanie naszych genów (nie ma JA)
>Napisałeś to Ty z potomstwem, czy Ty sam, a zatem nikt?
poczekam z pisaniem aż sobie przypomnisz jaki był temat
30-09-2023 20:40 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>życie traktuje jako trwanie naszych genów (nie ma JA)
>>Napisałeś to Ty z potomstwem, czy Ty sam, a zatem nikt?
>poczekam z pisaniem aż sobie przypomnisz jaki był temat
Nie zdołam sobie przypomnieć, ponieważ nie zapomniałam.


cr

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365