 |
Przegląd wątków w dziale Kultura
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 17-03-2011 | diogenes | Fala piękna |
Przypadkowe spotkanie na stole sekcyjnym maszyny do szycia i parasola z Pieśni Maldorora surrealizm wybrał jako definicję piękna. Patrząc na zdjęcia z tsunami w Japonii mamy właśnie tego rodzaju przypadkowe spotkania. Całe morze niezwykłych zestawień.
Czy kataklizm jest dziełem sztuki? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 12-03-2011 | Anna5500 | Dali cd. | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 08-03-2011 | Anna5500 | surrealizm | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 62 (przedawniony) | | 27-02-2011 | Meretseger | "Kultura" chopinowska |
Z kilkudniowym opóźnieniem przeczytałam w Internecie wiadomość o wydaniu niebagatelnym kosztem ok. 30 tysięcy euro komiksu, który miał promować muzykę Chopina wśród niemieckiej młodzieży. Niedawno na forum wałkowaliśmy kwestię wulgaryzmów przy okazji bluzgu Durczoka i osobiście byłam zdania, że dalece nie w każdej sytuacji użycie wulgaryzmu jest wskazane. Nadal jestem tego samego zdania, przy czym o ile na Durczoka ostatecznie można machnąć ręką, sam sobie i nikomu innemu świadectwo wystawił, to w przypadku inkryminowanego komiksu ktoś powinien za to odpowiedzieć. Nie mam powodu nie wierzyć Sikorskiemu, że nie miał o treści komiksu pojęcia, trudno, żeby minister sam zajmował się takimi rzeczami, skoro ma od tego ludzi, ale teraz, gdy już mleko się wylało, powinien się domagać od personelu wylania osoby odpowiedzialnej za zmarnowanie pieniędzy na coś, co mogło się stać polską kompromitacją. Czy musimy się promować w TAKI sposób? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 24-02-2011 | devares | Wątpliwości co do książki. |
Zastanawiam się nad zakupem książki pt. "Nauka po prostu. Wywiady z wybitnymi.", której autorem jest T. Rożek. I o ile tematyka i forma oraz dość pobieżne zapoznanie się z zagadnieniami skłaniają mnie w kierunku kasy, tak fakt, iż wyżej wymieniony kieruje działem Nauka i Gospodarka w 'Gościu Niedzielnym' nieco mnie odrzuca...  Czy ktoś zapoznał się już z tą pozycją i może poświadczyć, że pod przykrywką 'wybitności', nie są tam aby przemycane treści w stylu misjonarskim?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 24-02-2011 | diogenes | Piękno braku |
Do piękna greckiego braku przywykliśmy. Nie trzeba go komentować: Co jednak powiedzieć o braku nosa na tym zdjęciu?: wiadomosci(*)photo,1,4171496,wiadomosc.htmlNa przyszły rok obstawiam faceta, któremu żona obcięła penisa. Tak dla równowagi, dla parytetu płci. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 23-02-2011 | big_zyd | Zmarł Jerzy Nowosielski |
Dziś w Krakowie w wieku 88 lat zmarł Jerzy Nowosielski, wielki malarz. Prócz tego, że wielki malarz, także wielki myśliciel. Moim skromnym zdaniem jedyny współczesny myśliciel chrześcijański zasługujący na traktowanie poważne - chociaż od stóp do głów się z nim nie zgadzam. Każdemu serdecznie polecam swoistą summę jego przemyśleń: Zbigniew Podgórzec Rozmowy z Jerzym Nowosielskim. Wokół ikony - Mój Chrystus - Mój Judasz Wydawnictwo Znak, Kraków 2010. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 17-02-2011 | sceptymucha | Biblioteka |
Witam! Jednym z ważniejszych wynalazków ludzkości, uważam, są biblioteki. Dzisiejszy świat wymiany informacji jest jednak "rządzony" działaniem praw autorskich i praw patentowych. Czy to znaczy, że państwo płaci ogromne pieniądze z powodu istnienia bibliotek, czy też rozwiązanie jest inne? By na to odpowiedzieć sięgnąłem do aktu prawnego: isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970850539Jednak nie potrafiłem się tam doczytać odpowiedzi. Może ktoś z Czytelników wie, jak to działa? Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 13-02-2011 | diogenes | Połamana gwiazda. |
Kubica miał wypadek. Kubica był w stanie krytycznym. Kubica nie był wyciągany pochopnie. Kubica jest połamany. Kubicy grozi amputacja Kubicy. Kubicy pierwsze słowa po wybudzeniu ze śpiączki. Kubica jest przytomny. Kubica powraca do zdrowia. Kubica ma szanse. Kubica nie ma szans. Kubica musi pokonać kontuzję. Kubica wróci na tor. Kubica ma za sobą tłumy trzymających kciuki. Kubica wystartuje w paraformule 1. Kubica ratuje honor.
Gwiazda wraca do siebie, zapada się w sobie,
gaśnie.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 09-02-2011 | Piękny Lolo | Odszedł Gary Moore | | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |