 |
Wątpliwości co do książki. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kultura
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-02-2011 17:58 | devares (605 punktów) | Wątpliwości co do książki. | Zastanawiam się nad zakupem książki pt. "Nauka po prostu. Wywiady z wybitnymi.", której autorem jest T. Rożek. I o ile tematyka i forma oraz dość pobieżne zapoznanie się z zagadnieniami skłaniają mnie w kierunku kasy, tak fakt, iż wyżej wymieniony kieruje działem Nauka i Gospodarka w 'Gościu Niedzielnym' nieco mnie odrzuca...  Czy ktoś zapoznał się już z tą pozycją i może poświadczyć, że pod przykrywką 'wybitności', nie są tam aby przemycane treści w stylu misjonarskim?  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | Jest strona na facebooku (jak książka), a na niej linki do różnych medialnych wystąpień autora na temat książki. Recenzji w necie nie znalazłem.
Pozdrawiam
Aktualnie brak stopki.
|
|
 | | devares (605 punktów) | Ha! Konta na facebooku brak, a link do audycji nie kwapi się przemówić, niemniej - lepiej wiedzieć więcej, niźli mniej, także książkę poznam - ewentualnie później podzielę się wrażeniami. 
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." mentalrapist.blogspot.com/
|
|
|  | | sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | .../pages/Nauka-po-prostu-Wywiady-z-wybitnymi/155958134453996 - to jest do facebooka. Jest w telewiozji regionalnej, Katowice chyba, wywiad, obejrzyj sobie.
Pozdrawiam
Aktualnie brak stopki.
|
|
| |  | 1 na 1 | devares (605 punktów) | Dzięki.  Nie takie złe. A i czyta się nie gorzej. Pozdrawiam także.
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." mentalrapist.blogspot.com/
|
|
 | | Joanna Wydrzyńska (1 punktów) | > Jest strona na facebooku (jak książka), a na niej linki do różnych medialnych wystąpień autora na temat książki. Recenzji w necie nie znalazłem.> Pozdrawiam> Aktualnie brak stopki.Na stronie wydawnictwa demart.com(*)ostu--wywiady-z-wybitnymi.html są recenzje oraz prezentacja książki. pozdrawiam
|
|
| Arłukowicz (3162 punktów) | Znając zdolność "racjonalizowania" niemalże każdego absurdu w pismach typu Gość Niedzielny, ja bym nie ryzykował tego podejścia do kasy, chyba że byłby to antykwariat.
|
|
 | | coreless (16088 punktów) | > (...) chyba że byłby to antykwariat.
Czyli stary pierdoła?
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
1 na 1 | KarolG (2892 punktów) | Słyszałem jego wypowiedź w TokFM. Powiedział, że jego esej w tej książce ma tytuł "44 zera" i dotyczy różnicy wielkości między tym, co największe, a tym co najmniejsze, czyli o tym, że wszechświat jest ponoć 1e44 razy większy ni kwarki. Dosyć banalne jest to spostrzeżenie, ale może być pretekstem do ciekawego eseju, więc nie mam zamiaru się czepiać. Niestety potem dodał, że człowiek mieści się w środku skali co pewnie ma wymiar magiczny (sic!). Ciekawe, czy równie magiczne jest to, że krowa też jest w środku skali. Może dlatego w Indiach krowy są święte  Ja chyba jednak nie pójdę do kasy...
Thank God, I'm an atheist
|
|
 | | devares (605 punktów) | Cóż, książkę już mam - autor ur. w 1976 r., a wywiady z Ewą Bartnik, Grzegorzem Wrochną, Rafałem Ohme, Ryszardem Tadeusiewiczem, Lechem Górniakiem, Andrzejem Huczko i Tadeuszem Niedźwiedziem. Niemal wszyscy w tytule profesora. Choć miejscami sposób prowadzenia wywiadów wydaje się być irytująco tendencyjny, tak wypowiedzi samych uczonych zdają się rekompensować zakup.  Wszechświat ma tu ~14 miliardów lat, a Wielki Wybuch to nie Pierdnięcie JEBI (Jakiejś Ekstremalnie Boskiej Istoty), a po prostu Wielki Wybuch. Przynajmniej na początku wywiadu o fizyce cząstek.  Polecilibyście może podobne, bogato ilustrowane i o atrakcyjnej formie książki poświęcone popularyzowaniu nauki?  Prócz oczywiście tych najbardziej znanych, jak "Najwspanialsze widowisko świata" Dawkinsa, itd. 
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." mentalrapist.blogspot.com/
|
|
|  | | devares (605 punktów) | W kwestii zaś wybuchów i nauki gorąco polecam film dokumentalny "Trinity and Beyond (The atomic bomb movie)". Istne cudo, które ukazuje nigdy przeze mnie wcześniej niespotkane, archiwalne materiały ukazujące potęgę bomb atomowych i podobnych. Muzyka zaś to majstersztyk! 
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." mentalrapist.blogspot.com/
|
|
| |  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >polecam film dokumentalny "Trinity and Beyond (The atomic bomb movie)". Może tak jakiś link?
Doświadczenie to nazwa, którą każdy nadaje swoim błędom. (O.Wilde)
|
|
| | | |  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Na youtube dostępna jest tylko 1/5 filmu, który zareklamowałeś, dlatego spytałem o link. Cóż, sądziłem, że zrozumiesz.
Doświadczenie to nazwa, którą każdy nadaje swoim błędom. (O.Wilde)
|
|
Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów) (zablokowany) | |
|
 | | devares (605 punktów) | Eter? A to przypadkiem nie Einstein, niejako przy okazji, udowodnił, że takiego czegoś nie ma? Cóż, rzucę okiem z chęcią - dzięki! 
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." mentalrapist.blogspot.com/
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|