Racjonalista - Strona głównaDo treści
wyższość teatru nad kinem, a może odwrotnie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
27-05-2006 21:45chinska zupka;) (118 punktów)wyższość teatru nad kinem, a może odwrotnie?
co waszym zdaniem, drodzy racjonalisci stoi wyzej?
wlasciwie obie dzidziny zarowno film jak i teatr to sztuka, ale sa rozne gusta i na pewno znajda sie tacy ktorzy stwierdza ze jedno jest wazniejsze od drugiego.
mile widziane przyklady:D
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Witchfynde (121 punktów)
>co waszym zdaniem, drodzy racjonalisci stoi wyzej?
>wlasciwie obie dzidziny zarowno film jak i teatr to sztuka,
>ale sa rozne gusta i napewno znajda sie tacy ktorzy
>stwierdza ze jedno jest wazniejsze od drugiego.
>mile widziane przyklady:D

Według mnie najwyżej stoi słowo pisane, ono tak naprawde jest krystalizacją pomysłu czy to scenariusz filmowy czy sztuka teatralna, nie przepadam jakos szczegolnie za żadną z wymienionych przez Ciebie form, aczkolwiek zdarzają sie wyjątki potwierdzające regułę.

Przede wszystkim mnie osobiście bardziej skłania do refleksji dzieło literackie, ponieważ jak dla mnie można je poddać głebszej analizie, nie jest jeszcze narzucona końcowa interpretacja, za to to sztuka teatralna czy film jest już jakąś wariacją na temat słowa pisanego czy też idei.
chinska zupka;) (118 punktów)

>Przede wszystkim mnie osobiście bardziej skłania do refleksji dzieło literackie, ponieważ jak dla mnie można je poddać głebszej analizie, nie jest jeszcze narzucona końcowa interpretacja, za to to sztuka teatralna czy film jest już jakąś wariacją na temat słowa pisanego czy też idei.

to pozwolisz ze zaloze specjalnie dla ciebie nowy temat, skutkiem czego dodadzą mi kolejne punkty

a do nastepnych co beda pisac-to skupcie sie na filmie i teatrze.
placownik (17853 punktów)

>to pozwolisz ze zaloze specjalnie dla ciebie nowy temat, skutkiem czego dodadzą mi kolejne punkty

   Tak coś podejrzewałem, że za tą nagłą erupcją pomysłów na wątki kryje się jakiś "głębszy" cel.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
chinska zupka;) (118 punktów)
>>to pozwolisz ze zaloze specjalnie dla ciebie nowy temat, skutkiem czego dodadzą mi kolejne punkty
>   Tak coś podejrzewałem, że za tą nagłą erupcją pomysłów na wątki kryje się jakiś "głębszy" cel.

to jakby powiedzieć była ironio-aluzja do innego tematu na tym forum a propos zdobywania punktów...
pozdrawiam
i serio ten temat traktujcie, bo kultura musi sie rowniez rozwijac...a co do swiat...widze ze naprawde jest u was tak gleboko zakorzeniona wiara, ze wszystkie watki do jednego sprowadzacie...
to teatr czy kino i dlaczego?
RudiMagx (280 punktów)
a może porozmawiamy o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy?


www.rudimagx.republika.pl
chinska zupka;) (118 punktów)
>>to pozwolisz ze zaloze specjalnie dla ciebie nowy temat, skutkiem czego dodadzą mi kolejne punkty
>   Tak coś podejrzewałem, że za tą nagłą erupcją pomysłów na wątki kryje się jakiś "głębszy" cel.

to jakby powiedzieć była ironio-aluzja do innego tematu na tym forum a propos zdobywania punktów...
pozdrawiam
i serio ten temat traktujcie, bo kultura musi sie rowniez rozwijac...a co do swiat...widze ze naprawde jest u was tak gleboko zakorzeniona wiara, ze wszystkie watki do jednego sprowadzacie...
to teatr czy kino i dlaczego?
Gosia (9452 punktów)

>i serio ten temat traktujcie, bo kultura musi sie rowniez rozwijac...a co do swiat...widze ze naprawde jest u was tak gleboko zakorzeniona wiara, ze wszystkie watki do jednego sprowadzacie...>

A co "mniemanologia stosowana" i cytat RudiMagx mają do wiary?!

Polecam lekturę "Zezem.O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia" Jana Tadeusza Stanisławskiego.Zrozumiesz wtedy dlaczego RudiMagx tak właśnie odpowiedział na Twój wątek.
Pozdrawiam.
Osieł (106 punktów)
>to teatr czy kino i dlaczego?

I jedno i drugie. Tak samo ważne. Równie ważne jak literatura, malarstwo, muzyka, fotografia, matematyka, filozofia, fizyka i wszystko inne. To część NASZEJ kultury. Świadectwo, że jesteśmy stworzeniami myślącymi. Szeroko rozumiana kultura, nauka i sztuka.

Wróć do listy wątków działu Kultura

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365