Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nieważne

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
06-07-2006 02:23faustoNieważne
niewazne czy bog jest czy niewazne ze jego idea jest nam potrzebna bo daje nadzieje na zycie po smierci i szczecie.....dlatego uwazam ze nalezy wiezyc w boga - caly ten portal jest gdybaniem -bo tak naprawde nie wiemy skad pochodzimy co robimy i dokad idziemy -jedyne co nam pozostaje to wlasnie wiara...

joice
>nie wazne czy bog jest czy nie -wazne ze jego idea jest
>nam potrzebna bo daje nadzieje na zycie po smierci i
>szczecie.....dla tego uwazam ze nalezy wiezyc w boga -
>caly ten portal jest gdybaniem -bo tak naprawde nie wiemy
>skad pochodzimy co robimy i dokad idziemy -jedyne co nam
>pozostaje to wlasnie wiara...wiara w siebie,w CZLOWIEKA
a skad pochodzimy co robimy i dokad idziemy to chyba kazdy trzezwo myslacy czlowiek potrafi powiedziec...jak na razie to idziemy ku wlasnej zgubie
prawie znana juz calkowicie abiogeneza organiczna potwierdza,ze zycie na Ziemi powstalo przez przypadek,a pochodzomy od szympansow(najblizsi krweniP
a co robimy? czesc woli sie oglupiac wyimaginowana wiara,a czesc szanuje to zycie i planete,na ktorej przyszlo je spedzic...

dla mnie wlasnie trzymanie sie wiary w jakies wyimaginowane byty ze strachu przed smieria jest zalosne.
a zwracanie swej uwagi za zycia na to co mogloby byc po nim to dla mnie schizofrenia.
czy nie lepiej przyjac,ze to zycie to wszystko co jest nam dane?
czy nie uproszcza to sprawy? nie staje sie wszystko bardziej przejzyste?
bo do jakichs odkryc moralnych religia ( jakakolwiek) zdecydowanie nie jest potrzebna...
DawidKarolkiewicz (984 punktów)

>a zwracanie swej uwagi za zycia na to co mogloby byc po nim to dla mnie schizofrenia.

Religijność jest raczej formą zaburzeń neurastenicznych (ktos to opisał, można poszukać).
Ale tak, zgadzam się- schizofrenii nierzadko towarzyszą komfabulacje treści religijnej- kobieta spodziewa się urodzenia Mesjasza nie będąc w ciąży ( Dziadek Freud się kłania ), inna urodzi Antychrysta, ba- niejeden chory jest Mesjaszem, chore rozmawiają ze stwórcą później zlecają namalowanie obrazu i zostają się świętymi (już raczej nie dziewicami, ale cóż nie można mieć wszystkiego).
Obiektywnie patrząc- z każdej strony otaczają nas schizofrenicy, nerwicowcy. Należy pamiętać o podstawowej zasadzie obcując z osobą zaburzoną- nie negować, nie krytykować treści urojeń, rozmowę skierować na inny tor, np. obniżka cen skarpet męskich w jebiedronce.
joice (259 punktów)
>Należy pamiętać o podstawowej zasadzie obcując z osobą zaburzoną- nie negować, nie krytykować treści urojeń, rozmowę skierować na inny tor, np. obniżka cen skarpet męskich w jebiedronce.
dobra rada,serdeczne dzieki:P
Przemek K.
>nie wazne czy bog jest czy nie -wazne ze jego idea jest
>nam potrzebna bo daje nadzieje na zycie po smierci i
>szczecie.....

Najlepsze jest to, że nie ma równoważności pomiędzy istnieniem/wiarą w Boga, a życiem po śmierci. Religie potrafiły się bez tego obywać -- oczywiście dokładnie tak samo jak ich wyznawcy.
DawidKarolkiewicz (984 punktów)Odp: Niewazne
>nie wazne czy bog jest czy nie -wazne ze jego idea jest
>nam potrzebna bo daje nadzieje na zycie po smierci i
>szczecie.....dla tego uwazam ze nalezy wiezyc w boga -
>caly ten portal jest gdybaniem -bo tak naprawde nie wiemy
>skad pochodzimy co robimy i dokad idziemy -jedyne co nam
>pozostaje to wlasnie wiara...

Dlaczego płaskość swojego światopoglądu przypisujesz innym?
Bardzo często spotykam się z takim stanowiskiem- zakładam, że nic nie wiem a skoro ja nie wiem to skąd ty możesz wiedzieć cokolwiek więcej przecież my z jednej piaskownicy.
Podejrzewam, że autor tego postu już sie więcej nie pojawi, a nuż zmieniłby zdanie a tego nie chcemy- wylał marnej jakości słowotok i znikł oblizując się z satysfakcją.
Sceptycyzm niektórych przyprawia mnie o dreszcze...
Sapczyńska (39 punktów)
mysliciel się znalazl! wierzacym nic nie wolno powiedziec, bo od razu chmara oswieconych pastwi sie nad nim! skoro masz takie poglady a nie inne wiec dlaczego innym nie wolno wypowiedziec swoich?- bo dostajesz Dreszczy???
DawidKarolkiewicz (984 punktów)
>innym nie wolno wypowiedziec swoich?- bo dostajesz Dreszczy???

Pani się nie krępuje- wypowiada, akurat wam z tym problemu nikt nie robi...

>mysliciel się znalazl!

Tak, Proszę Pani, znalazł się. Jeśli Pani ma zamiar obrażać to wyżej proszę celować i nie nerwowo bo zacznę to wykorzystywać i dopiero bedzie sie działo Bóg zapłacił
Volrath (3440 punktów)Odp: Nieważne
Który bóg? Bo wymyślono wielu bogów - do wyboru, do koloru.
Pare tysięcy można spokojnie naliczyć.
Sapczyńska (39 punktów)
wreszcie ktoś napisal cos mądrego! Myslalam, że wszyscy juz zwariowali, ale jednak nie!
Trzeba wierzyc,bo tylko wiara do czegoś prowadzi
DawidKarolkiewicz (984 punktów)

>Trzeba wierzyc,bo tylko wiara do czegoś prowadzi

Do czego?

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365