Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wolność człowiecza

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
14-03-2007 15:52AgnieszkaWolność człowiecza
Czasem mysle, ze osoby podobne Emanuelowi wchodza na podobne strony tylko dlatego, zeby z wlasciwym sobie grubianstwem i sarkazmem osmieszac ludzi myslacych inaczej. O ironii to wlasnie ludzie myslacy racjonalistycznie, czesciej daja innym prawo do wolnego gloszenia swoich pogladow. Czasem zamkniecie w kulturowo-religijnej tradycji uniemozliwia prawdziwe otwarcie na czlowieka... Smutne. Ale nie od dzis wiadomo, ze system religijny, mimo, ze wciaz ma na ustach czlowieczenstwo, niewiele ma z demokracji i checi zrozumienia innego czlowieka. Od lat jestem ateistka , ateistka z przekonania i wyboru. Wiele lat temu , zgodnie z przyjetym w naszym kraju kanonem probowalam wierzyc, ale nie odpowiadala mi ani ideologia koscielna, ani w ogole wyznaniowa. Przestalam wiec sie zadreczac i pozwolilam moim myslom biec wolno w poszukiwaniu swojej drogi, drogi nieograniczonej plotem zakazow i zezwolen, postami, ewangelia... Nie znaczy to, ze jestem niemoralna, nie oznacza to ze jestem zla. Jestem czlowiekiem, istota otwarta na nowoodkryte prawdy , na swiat, pogodzona z tym ze kiedys przyjdzie umrzec i nie przeraza mnie, ze ``tam`` nic nie ma. Zawsze beda mnie smucic wypowiedzi, ze wierzyc trzeba..., ze to grzech itp. Grzechem jest zyc wbrew sobie, z pietnem niechcianej wiary i jarzmem ludzkich spojrzen. Ja jestem wolna!

Patty Matheson (2087 punktów)Odp: wolnosc czlowiecza
>Grzechem jest zyc wbrew sobie,
>z pietnem niechcianej wiary i jarzmem ludzkich spojrzen. Ja
>jestem wolna!

Daj nam Boże więcej takich ludzi!

Niestety piętno wiary, a właściwie religii cały czas nie daje mi spokoju. Ja od dawna oficjalnie przyznaję się do Ateizmu, ale mafia nie wybacza. Im bardziej się sprzeciwiam, tym bardziej otoczenie się czepia, dając mi poczuć życie pod jarzmem ludzkich spojrzeń - nieufnych spojrzeń oddanych sprawie baranków. Czasem mam wrażenie, że religia katolicka tylko po to jest, bo praktycznie nie widzę innych jej przejawów jak wszędobylskość i gnębienie innowierców.
Ale pies na to, i tak jestem wolna!

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365