 |
Koniec Lewicy - Będzie Dwupartyjny system... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-04-2008 22:42 | Internauta Mamut. | Koniec Lewicy - Będzie Dwupartyjny system... |
---Mam prośbę do Moderatorów o przeniesienia tego komunikatu na odpowiednie Forum.--- Koniec Lewicy - Będzie Dwupartyjny system...
Chciałem ogłosić b. radosną dla liberałów wieść, a b. smutną dla ludzi Lewicy - oto dziś nastąpiło ostateczne pogrzebanie szans Lewicy na wejście do następnego Sejmu RP, a więc de facto zupełny koniec lewicy w Polsce. Jak wiadomo do Sejmu RP po nieobecności, wobec braku regularnego bywania w TV (a do tego trzeba być w Sejmie) można wrócić tylko dzięki Kościołowi i Wlk. Biznesowi; tak więc w Polsce po następnych wyborach uformuje się system Dwupartyjny, w sumie mało demokratyczny, lecz za to bardzo stabilny...
Otóż Lewica ostatecznie się rozpadła - stan obecny ---
--- koło parlamentarne SdPl - lider M. Borowski, obecnie 8 posłów.
--- Klub Parl. Lewica - lider przyszły szef SLD, obecnie 42 posłów /// 40 z SLD i 2 z SdPl.
Tak więc dziś nastąpił pierwszy dzień końca.
Pytanie polityczne na przyszłość brzmi -- czy kiedy Platforma, w większości dzięki masowemu poparciu ludzi między 20. a 40. rokiem życia, będzie mieć większość parlament. (być może tzw. konstytucyjną), i oprócz premiera swego wyłącznego rządu, również prezydenta D. Tuska to możliwe jest "katolickie państwo liberalne" czy też "liberalne państwo katolickie" w którym państwo daje ogromny coroczny haracz na Kościół nie zyskując nic w zamian. Być może prez. i premier RP, kraju członka Sojuszu P.Atl., UE, OECD, OBWE, ONZ i wielu innych organizacji międzynar. pojedzie wtedy renegocjować Konkordat z Przywódcą Watykanu -- cóż, możliwości partnerskich dialogu Polski (zwłaszcza gospodarczych) z państwem zewn., nie będącym demokracją jest sporo, nie mówiąc już o b. prostym zapytaniu odpowiedniego Trybunału, czy aby na pewno Konkordat nie łamie prawa UE, o prawie RP nie wspominając...
5 mld pln za NIC dla Kościoła rocznie, nie mówiąc już o mniej oficjalnej pomocy w Państwie Liberalnym, tak nie będzie; tylko trzeba mieć pełnię władzy. Na razie Platforma jest zbyt słaba, a PiS i Episkopat zbyt silne, ale po klęsce PiSu w wyborach parlam. i prez., kolejnych setkach tysięcy ludzi mniej, którzy przestali chodzić do kościoła (milionach?), po zagładzie RM i naturalnym, biol. ""zbawieniu"" wielu słuchaczy ze względu na wiek i w końcu po kolejnym zwiekszeniu się liczby osób mających Internet to kto wie --- w Polsce NIE będzie państwa wyznaniow., to ostatnie 6 - 8 lat potęgi społ. Kościoła, któremu zostaną tylko finanse, a to za mało, zbyt mało -- Kościół to nie Coca-Cola, pieniądze NIE są główną siłą Kościoła, główną siłą jest powszechne przekonanie, że ""każdy Polak to katolik"", kiedy to zniknie - zniknie i potęga Episkopatu..
Internauta Mamut.
----- " Światopogląd, który nie ma żadnej współczesnej wizji dla człowieka nadal rozdaje weksle na życie pozagrobowe ". -----
|
2 na 2 | DawidKarolkievitz (984 punktów) | > > Koniec Lewicy - Będzie Dwupartyjny system... > Chciałem ogłosić b. radosną dla liberałów wieść, a b. smutną dla ludzi Lewicy - oto dziś nastąpiło >ostateczne pogrzebanie szans Lewicy na wejście do następnego Sejmu RP
Może mi kolega powiedzieć kiedy to Lewica miała sposobność być w Sejmie RP po '89? No chyba kolega nie jest aż takim ignorantem ażeby centrowców z SLD z Lewicę uważać?!
Dobrze dzieje się- już czas żeby elektorat lewicowy przetarł oczy i przestał marnować głos na tych przebierańców- prawdziwa polska lewica jest poza parlamentem. Może nieskonsolidowana ale ideowa, a to jest gwarantem sukcesu.
Co do liberałów co to się mają cieszyć z upadku LiD- u. Polskim liberałom do śmiechu nie jest ponieważ większość z nich właśnie w LiD bunkrowała się. Siostrę PiSu, Platformę Obywatelską i oszołomstwo z UPR z przyzwoitości do liberałów nie zaliczamy.
"...wiesz co robię, puszczam Cię przodem byś śladów stóp mych nie widział..." Moja Adrenalina "Radio Żywych"
|
|
 | 3 na 3 | DawidKarolkievitz (984 punktów) |
>czy aby na pewno Konkordat nie łamie prawa UE, o prawie RP nie wspominając...
Konkordat? Ma się dobrze. Nie widzę polityka, który mógły dać Watykańczykom po łapkach.
|
|
| puzzlewell | Twój tekst to hipokryzja i nadużycie, jednak nikt tego tutaj tak nie nazwie. Ludzie gdy twierdzą, że wierzą w Boga to nie zastanawiają się jak to jest możliwe, że Bóg zna przyszłe losy wszechświata. Czy to jest tak, że dla istoty żyjącej poza wszechświatem, jego zawartość skończy się w tej samej chwili co zaczęła, natomiast wchodząc do środka napotyka się czas lokalny. Ilu katolików rozważyło argumenty na tak i nie, bo przestać wierzyć zmuszałoby do myślenia a strach wysiłku przed myśleniem jest sprzymierzeńcem wierzyć. Czy paranoją jest twierdzić, że Bóg istnieje, ale w niego nie Wierzyć to nie znaleźć odpowiedź, ale przyjąć pewien kanon wartości lub maskę. A co jeśli wierzyć i twierdzić, że Boga nie ma. Na kogoś tę miłość trzeba przekierować, te same schematy, tylko inny target. Oczywiście wśród naczelnych zdarzają się przejawy bezinteresownego poświęcenia, ale tylko wobec osobników będących w bezpośrednim kontakcie a nie dla całości populacji. Jak ma się pomoc wszystkim do lwa zabijającego młode z innego miotu, czy nie dostrzegasz tu wierzyć?
|
|
 | 1 na 1 ramka (4752 punktów) (zablokowany) | Co Ci się stało? Przesilenie wiosenne?
|
|
| Głąbiński (3538 punktów) | > ---Mam prośbę do Moderatorów o przeniesienia tego komunikatu na odpowiednie Forum.--- do "Gospodarka i kraj"
Stach M. G.
|
|
1 na 1 | Kelly (2051 punktów) | Skrajna prawica to monarchia. Skrajna lewica to komuna. Złotym środkiem jest równowaga.
Nienawidzę podziału na "lewicę" i "prawicę". Jest bardzo niejasny i niepewny. Wolę wybierać np. pomiędzy liberalizmem konserwatyzmem; gospodarką scentralizowaną i wolnym rynkiem, itd.
|
|
 | Anarchista (2650 punktów) (zablokowany) | > Skrajna prawica to monarchia. Skrajna lewica to komuna. Skrajna lewica to nie komuna, tylko anarchia. A poza tym, o jaki komunizm Ci chodzi? Ja tam nigdy komunizmu nie widziałem  Ba! Nikt go nawet nie opisał zbyt dokładnie. Marks zaczął ale nie skończył > Nienawidzę podziału na "lewicę" i "prawicę". Jest bardzo niejasny i niepewny. Wolę wybierać np. pomiędzy liberalizmem konserwatyzmem; gospodarką scentralizowaną i wolnym rynkiem, itd. Podział, który proponujesz jest "niesprawny". Przede wszystkim program polityczny składa się z wielu różnych elementów. Można być liberalnym w perspektywie ekonomicznej, a konserwatywnym jeśli chodzi o wartości społeczne. Wolny rynek (ten zwrot powinien być zakazany - to eufemizm pierwszej wody!), też może różnie wyglądać. W którym momencie rynek staje się naprawdę "wolny"? Ile zasad zniewala rynek a ile puszcza go wolno? Pozdrawiam!
|
|
|  | 1 na 1 | Kelly (2051 punktów) | > Skrajna lewica to nie komuna, tylko anarchia.
Właśnie dlatego nie lubię tego podziału... Mnie zawsze uczono, że lewica opowiada się raczej za centralizacją władzy i gospodarki. A anarchia ma podobno polegać na braku takiego centrum.
|
|
|  | | salek (4701 punktów) | >>Skrajna prawica to monarchia. Skrajna lewica to komuna. > Skrajna lewica to nie komuna, tylko anarchia. Rilly? Skąd zatem będzie wiadomo, komu zabrać, a komu przydzielić? Co zrobić, jeżeli ten któremu trzeba zabrać nie będzie chciał oddać? Bez sprawnie działającego aparatu państwo zorganizowane według lewicowych konceptów po prostu funkcjonować nie będzie. Jakim cudem zatem skręcając w lewo dotrzeć do anarchii?
|
|
1 na 1 | Pabloss (4221 punktów) | Dodajmy, że koniec lewicy to także działanie Olewników i oskarżanie rządzącego w ówczesnym okresie SLD za nieudane prowadzenie procesu ich syna (zresztą co ma partia do sądownictwa?). Wspominanie otwarcie przez tę rodzinę w trakcie konferencji prasowej że to wina SLD jest działaniem politycznym za którym ktoś stoi. Naród będzie współczuł tej rodzinie i oskarży ostatecznie całą lewicę za bezduszność - w ten sposób część bastionu, który może uratować Polskę od zalewu kleru padł na oczach milionów zadowolonych klerofanatyków. Pesymistycznie patrząc - po nowych wyborach możemy liczyć, że ostatecznie klerycy rozprawią się z wszystkimi chwastami którymi dla nich jesteśmy.
|
|
 | 2 na 2 barycki (7788 punktów) (zablokowany) | >oskarżanie rządzącego w ówczesnym okresie SLD za nieudane prowadzenie procesu ich syna (zresztą co ma partia do sądownictwa?). > Nie sądownictwa, sąd ponad dożywocie, nie mógł więcej, a policyjno - prokuratorskiego i nie procesu tylko śledztwa i postępowania. Rząd odpowiedzialny konstytucyjnie za służby mu podległe, tu nie o sądownictwo chodzi, w których zamiast profesjonalistów, za przyzwoleniem tegoż, szwagier szwagra szwagrem pogania, jest krzywdzony odpowiedzialnością za nie. Jest to niesprawiedliwe, wszak wszystkim jest wiadome, że to bóg za wszystko odpowiada. > >w ten sposób część bastionu > Ostatnio w sejmie usuwano z nazwy jednej uczelni imię profesora Oskara Lange. Nikt z Pańskiego bastionu nie zabrał w tej sprawie głosu, to nawet nie koniunkturalizm, a wie Pan dlaczego, bo to są najzwyklejsze głupki, po prostu nie wiedzą kim był, tak jak nie wiedzą też, kim sami są. Adam Barycki
|
|
|  | 1 na 1 | Pabloss (4221 punktów) | Szanowny Panie
Jest takie powiedzenie "tonący brzytwy się chyta" dlatego też Ci co dążą do odzielenia Państwa od Kościoła gdzieś muszą ulokować swoje zaufanie. Rzeczą oczywistą jest że żadna prawica nie podniesie ręki na kler więc pozostaje tylko lewica. Nie mówię tu o tej o skrajnej lewicy bo ta w niczym się nie liczy i ma tylko małe grono przyjaciół wzajemnej adoracji - takie partie jesli nawet mają częśc słusznych postulatów są za marginesem politycznym i zapewne wiele marychy musiałby naród wypalić aby na nie zagłosować. Jaka więc partia lewicowa dość znacząca pozostaje? Prostym jest, że największe szanse mają te, które załapały się do obecnego sejmu i są tam od kilku lat reprezentowane przynajmniej przez kilkunastu członków. Pozytywne zmiany nastąpią tylko wtedy, gdy wreszcie z lewicy pousuwają się mąciciele, karierowicze i lizusy, którzy tylką szkodzą. Kiedy to nastanie? - lewica jest juz rozłożona na łopatki stąd też sporo czasu zajmie jej odbicie się od dna.
|
|
| |  | 2 na 2 barycki (7788 punktów) (zablokowany) | >jej odbicie się od dna. >"tonący brzytwy się chyta" > Żeby się od dna odbić, trzeba do dna dojść. Jest zbyt duże grono tych, którym pozycja przydenna odpowiada, profity z tego czerpane zaspakajają ich ambicje. Moim zdaniem, tylko kontakt z dnem może ich unicestwić. Kiedy słucham opowiastek o wartościach lewicowych, głoszonych przez tych, którzy kiedy mogli je realizować lizali d...ę biskupom i tych którzy na to przyzwalali, powiem bardzo delikatnie, nie przekonuje mnie to. Nie będę dokonywał wyborów, które przynoszą skutek odwrotny. Jakie społeczeństwo, tacy jego przedstawiciele, jeżeli chce czegoś lepszego niech zacznie zmiany od siebie, chyba, że jesteśmy małymi dziećmi, które potrzebują tatusia, z pasem, chętnych do tej roli nie brakuje, w środku Europy byłoby to bardziej śmieszne niż trudne. Od łapania brzytwy w oceanie pełnym rekinów, zamiast się utopić, można tylko zostać pożartym, najlepszym rozwiązaniem jest nauka pływania, a tę zaczyna się w wieku przedszkolnym. A jak Pan sobie to wyobraża, kiedy większość dzieci idzie do komunii nie z powodu wiary rodziców, a ich koniunkturalizmu. Socjalizm jest niemodny i na razie, nie sprzedają go w marketach. Może zamiast atrapy, poczekać aż przyjdzie koniunktura, atrapa ją opóźnia. Adam Barycki
|
|
| | |  | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Witam.
Wydaje mi się, że należałoby zwrócić uwagę na środowisko "Krytyki Politycznej" Sławomira Sierakowskiego. Osobiście tam widzę zaczątki nowej, współczesnej lewicy.
Pozdrawiam - Zbyszek
Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
|
|
| | | |  | 3 na 3 barycki (7788 punktów) (zablokowany) | >zaczątki nowej, współczesnej lewicy. > Też tak uważam. Starzy mogą go tylko wykorzystać jak nowa tapetę, jeżeli się na to zgodzi, to jako tapeta, tylko nią będzie. Jest w trudnej sytuacji, bez zaplecza które jeszcze pozostało starym, może nic mu nie wyjść, a z "tapeciarzami" tylko g...no. Adam Barycki
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|