Nazisci a Mlodziez wszechpolska
Pare osob tu zauwazylo, ze jest roznica, bo jedni mordowali a drudzy nie morduja. A ja chce dodac, ze to wcale nie taka wyrazna roznica- bo ci drudzy po prostu nie morduja= jeszcze.
Faszystowska ideologia, wiara we wlasna wspanialosc i nizszosc innych... predzej czy pozniej doprowadza do checi wyeliminowania tej nizszej rasy, grupy.... (albo, motyw uczynienia z nich niewolnikow tez sie pojawial).
No wiec? czy jest roznica?
Wydaje mi sie ze wlasnie tym sie jeszcze roznia- stopniem tej zgnilizny ktora ich ogarnia. Jesli tak dalej pojda ta sciezka, to mysle, ze spokojnie stana sie nowymi nazistami- wlacznie z robieniem fizycznej krzywdy bliznim. Chyba, ze jakos ich sie zatrzyma... albo sami doznaja jakiegos olsnienia.
|