 |
Rasizm at work - odmiana samolotowa Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-01-2016 18:02 | Arminius (25555 punktów) | Rasizm at work - odmiana samolotowa
-7 na 11 | Aroganccy i agresywnie zachowujący się ortodoksyjni Żydzi są prawdziwym utrapieniem - ze względu na swój konserwatywny styl życia - wielu linii lotniczych na całym świecie, o czym zdarzyło mi się wzmiankować w wątku pt. "Podniebne siurpryzy"( www.racjonalista.pl/forum.php/s,664841). Tym razem jeszcze bardziej agresywne i w swej istocie sensu stricto rasistowskie zachowanie stało się udziałem Żydów nie tak bardzo religijnych, mających udać się samolotem z Aten do Tel - Awiwu. Rzecz miała miejsce na pokładzie samolotu należącego do greckich linii lotniczych Aegan Airlines. Lot tego samolotu został opóźniony o ok. dwie godziny (samolot stał na pasie startowym), ponieważ "kilku żydowskich pasażerów" powstało z miejsc i wywołało awanturę, żądając wydalenia dwóch palestyńskich pasażerów, których określili mianem "terrorystów". Utrzymywali oni, iż dwóch Palestyńczyków na pokładzie ( z izraelskimi paszportami) może być "terrorystami" oraz zażądali przeszukania ich bagaży osobistych przez personel samolotu, które to żądanie nie zostało spełnione przez stewardesy. Chcąc rozładować sytuację i wybrnąć z zaistniałego problemu - władze linii lotniczej zaoferowały Palestyńczykom darmowy nocleg w hotelu oraz możliwość wylotu tą samą linią - i do tej samej destynacji - następnego dnia. Palestyńczycy przystali na propozycję - oświadczając, iż nie będą się czuli( z powodu awantury) komfortowo, lecąc w okolicznościach przyrody jak wyżej. Jak się możemy domyślać, władze linii lotniczych złożyły wyrazy głębokiego ubolewania i przeprosiny ( bo rzecz jasna żadnego zagrożenia terrorystycznego nie było), a z kolei władze Palestyny wyraziły oburzenie z powodu zaistnienie owego incydentu, będącego podręcznikowym przykładem rasizmu at work. Ja - na razie nie będę wyrażał swojej opinii na temat - bo opisane zdarzenie jest jednoznacznie z kategorii tych, których się nie komentuje, bo najlepszym komentarzem do nich jest... brak komentarza. www.indepe(*)israelis-refused-a6799556.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 Radoslavus (546 punktów) (zablokowany) | Łamiąca wiadomość. A jaki jest cel twojego wpisu?
|
|
 | 3 na 3 | dzentelmen (2000 punktów) | > Łamiąca wiadomość. A jaki jest cel twojego wpisu?Jak zwykle, trza Żydkom dokopać...  Pozdrawiam.
"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae".
|
|
|  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | Kto metaforycznie wali kopniakami na oślep? | Ale z mojego wątku - przyzna pan, rzetelnie zweryfikowanego - wynika, iż to raczej "Żydkowie" dokopują i to podkutymi butami, że się tak wyrażę.
|
|
 | 3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | jak zawsze edukacyjny | "Łamiąca wiadomość. A jaki jest cel twojego wpisu?"
Edukowania jak najszerszego forum o zachowaniach i postawach braci starszych w wierze, którzy - jak to starsi bracia - mają patologiczny zwyczaj karcenia młodszych braci za przewiny, które oni sami popełniają na skalę znacznie większą.
Jest pan usatysfakcjonowany otrzymaną odpowiedzią?
|
|
|  | 6 na 6 Radoslavus (546 punktów) (zablokowany) | Odp: jak zawsze edukacyjny | Masz Arminiusie czytelników Racjonalisty za ludzi, którzy bez ciebie nie mieliby bladego pojęcia, że wśród żydów istnieje rasizm, złodziejstwo, krętactwo, kłamliwość i wiele innych negatywnych cech. Co chwila widzę pełno twojego spamu o żydach, ich różnych ciemnych sprawkach itp. co już staje się nudne, biorąc pod uwagę ilość materiału jaką nas świadczysz. Twoja obsesja na tym punkcie przypomina mi obsesje osób, które nieustannie informują o różnych takich zachowaniach wśród imigrantów czy muzułmanów i wydaje mi się, że zarówno w ich, jak i twoim przypadku, cel jest ten sam.
|
|
| |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | zawsze jest wybór | "Masz Arminiusie czytelników Racjonalisty za ludzi, którzy bez ciebie nie mieliby bladego pojęcia, że wśród żydów istnieje rasizm, złodziejstwo, krętactwo, kłamliwość i wiele innych negatywnych cech. Co chwila widzę pełno twojego spamu o żydach, ich różnych ciemnych sprawkach itp. co już staje się nudne, biorąc pod uwagę ilość materiału jaką nas świadczysz."
Jakiego spamu? Przecież ja tych info nie tworze ani ich nie modyfikuję. To doniesienia prasowe renomowanych agencji medialnych i czasopism. Jak jest to nudne, proszę tego nie czytać. Przecież to takie proste. Zignorować mój wątek, no nie? Wszyscy krytycy mojej formuły tak piszą jak pan i wszyscy potem z wypiekami czytają, chociażby po to, żeby się utwierdzić na rzetelnych, zweryfikowanych przykładach, że jest tak jak Pan napisał: " że wśród żydów istnieje rasizm, złodziejstwo, krętactwo, kłamliwość i wiele innych negatywnych cech".
|
|
| | |  | 2 na 2 Radoslavus (546 punktów) (zablokowany) | Odp: zawsze jest wybór | >Jakiego spamu? Przecież ja tych info nie tworze ani ich nie modyfikuję. To doniesienia prasowe renomowanych agencji medialnych i czasopism. >Jak jest to nudne, proszę tego nie czytać. Przecież to takie proste. Zignorować mój wątek, no nie? Wszyscy krytycy mojej formuły tak piszą jak pan i wszyscy potem z wypiekami czytają, chociażby po to, żeby się utwierdzić na rzetelnych, zweryfikowanych przykładach, że jest tak jak Pan napisał: " że wśród żydów istnieje rasizm, złodziejstwo, krętactwo, kłamliwość i wiele innych negatywnych cech".
Mam prawo pomijać wątki, które mnie nudzą i mam prawo oświadczyć, że zaśmiecasz forum wątkami jak ten. Nie wnoszą one nic sensownego, a są manipulacjami skrytymi pod maseczką rzekomego obiektywizmu - niby podanie suchych faktów, niby ze słusznym potępieniem zjawiska. Ale jest to już dziesiąty, może dwudziesty taki wątek założony przez ciebie, w którym rolę złego - rasisty, wyzyskiwacza, spiskowca zawsze pełni żyd. Uczepiłeś się ich jak maniak i niestety swoją obsesję wylewasz na racjonaliście.
Jeszcze do ostatniego twego zdania: Czytamy nie z wypiekami aby się utwierdzić w zbrodniczości wielu żydów, ale z zażenowaniem, że Forum Racjonalisty jest pełne takich wątków.
|
|
| |  | 3 na 3 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: jak zawsze edukacyjny | A ja uważam, że Arminius robi dobrą robotę. W gąszczu informacji o holocauście, antysemityzmie i niestrawnej już poprawności politycznej, jego posty dają szansę na jakąś równowagę w przestrzeni publicznej, a przynajmniej na tym forum. A jak ktoś ma uwagi, to może podyskutować.
Ignoruję ideologicznych antyklerykałów w przeciwieństwie do normalnych antyklerykałów i ateistów. Ideologiczni są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam ideologicznych idiotyzmów.
|
|
| | |  | 3 na 3 | Marian Forewa (906 punktów) | >A ja uważam, że Arminius robi dobrą robotę. W gąszczu informacji o holocauście, antysemityzmie i niestrawnej już poprawności politycznej, jego posty dają szansę na jakąś równowagę w przestrzeni publicznej
Pisze według schematu: "Arkadiusz S., Polak ukradł krowę, więc Polacy są do dupy."
Jeżeli jego posty "dają szansę na jakąś równowagę", z pewnością nie jest to równowaga psychiczna.
|
|
|  | 12 na 12 oregani (375 punktów) (zablokowany) | >Edukowania jak najszerszego forum o zachowaniach i postawach braci starszych w wierze,
Rzeczywiście niezły z Ciebie edukator, bo nie miałem pojęcia jak pokręcony może być antysemityzm, co może siedzieć w takim umyśle, jakimi ścieżkami porusza się myśl i czym się karmi, jakie sposoby wynajduje, aby ignorować niewygodne fakty, z jaką łatwością zawęża horyzont do punktu. Coś fantastycznego! Prawdziwa kopalnia wiedzy na temat uprzedzeń, bo myślę, że podobne zjawiska występują także w odniesieniu do innych nacji, na przykład w tym momencie zdecydowanie lepiej rozumiem rasistowski Ku Klux Klan.
Zaczynam też dużo lepiej zdawać sobie sprawę z tego, dlaczego jest to tak niebezpieczne. Nieraz słyszałem, że najgorszym rodzajem kłamstwa jest prawda, ale nie do końca rozumiałem sens tego stwierdzenia, a teraz wszystko stało się niezwykle proste. Gdyby ktoś zebrał na mój temat jedynie te złe rzeczy, które rzeczywiście zrobiłem i zupełnie pominął te dobre, w najlepszym wypadku wyszedłbym na łajzę. To byłoby obrzydliwe, gorsze niż kłamstwa, dużo gorsze.
Oby ta lekcja rzeczywiście trafiła do jak najszerszego grona forumowiczów.
|
|
| |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | Doceniony | "Rzeczywiście niezły z Ciebie edukator, bo nie miałem pojęcia jak pokręcony może być antysemityzm, co może siedzieć w takim umyśle, jakimi ścieżkami porusza się myśl i czym się karmi, jakie sposoby wynajduje, aby ignorować niewygodne fakty, z jaką łatwością zawęża horyzont do punktu".
Czuję się doceniony, nie musi mi już nawet wstawiać pan plusa. Obiecuję więcej materiału edukacyjnego. Będzie Pan miał wiele okazji do cyzelowania swojej definicji "antysemity" i "antysemityzmu".
|
|
| | |  | 3 na 3 oregani (375 punktów) (zablokowany) | Odp: Doceniony | Poproszę o więcej, zawsze to jakaś szansa, że właściciel domeny zorientuje się wreszcie, że z racjonalizmu na forum pozostały jedynie resztki. Może marna, ale jednak.
|
|
1 na 1 | neutrinno (12 punktów) | Odp: Rasizm at work - odmiana samolotowa | a dlaczego zaoferowali Palestyńczykom? przecież to nie oni awanturowali hmm, osobniki z tego państwa w Palestynie powinni zostać pozwani. a panom co szukają "żydożerców" polecam zapoznać się z książkami tej pani: www.youtube.com/watch?v=_O9eee_SSpYPozdrawiam
|
|
11 na 11 | Hodża (11172 punktów) | >Aroganccy i agresywnie zachowujący się ortodoksyjni Żydzi są prawdziwym utrapieniem - ze względu na >swój konserwatywny styl życia
Zapewne. Są różni Żydzi i różni inni przedstawiciele poszczególnych nacji.
Minus, który postawiłem, jest za wybiórcze i obsesyjne traktowanie Żydów jako materiału do wątków przedstawiających tę nację w jednoznacznie negatywnym świetle.
Miałem kiedyś okazję wspólnie z krakowskimi Żydami spożywać paschę i chociaż wśród tej grupy znaleźli się też ortodoksi z Nowego Jorku czy Włoch a ja nie udawałem Żyda, ale zasiadłem do stołu jako Polak, którym jestem - nie doznałem nigdy z ich strony żadnego przejawu niechęci, pogardy czy wrogości. A okazji do kontaktów z nimi miałem dużo więcej z racji zaangażowania w zespół grający tradycyjną muzykę klezmerską.
Dlatego, Arminiusie, przestań doprawdy z uporem maniaka dążyć do wzbudzenia niechęci czy jeszcze gorszych uczuć skierowanych przeciwko Żydom. Wiadomo, że jak w każdym narodzie, są wśród nich i wariaci i wspaniali, dobrzy ludzie, do których można mieć większe zaufanie niż do niejednego świątobliwego męża wiary powszechnej. Wtedy, kiedy Europa ma problem, jak pogodzić paranoidalną polityczną poprawność z wypływającymi przy okazji noworocznych imprez na jaw coraz bardziej masowymi przejawami agresywnego zachowania wobec kobiet przedstawicieli innej jeszcze monoteistycznej wiary w Kolonii, Monachium, Hamburgu, Zurychu czy nawet Helsinkach, o czym teraz dopiero informują media paraliżowane strachem przed posądzeniem o rasizm - obsesyjne tropienie żydowskiego wątku całego zła, które się w świecie dzieje świadczy jedynie o umysłowej aberracji i doprawdy nie wzbogaca w żaden sposób naszej wiedzy o świecie. Powiem więcej: jest nieodpowiednie do racjonalnego pono profilu Forum, na którym swoje wrzuty zamieszczasz.
Życzę zatem przy tej okazji więcej obiektywizmu i psychicznej równowagi, którą Żydzi w jakiś tajemniczy sposób w Tobie zaburzyli.
Dixi et salvavi animam meam
|
|
 | 1 na 1 | Matix (5786 punktów) | Tak się zastanawiam. Kiedy przyjdzie czas, że zgwałcona w Europie kobieta uzna, że nie warto podawać w zeznaniach na policji, że sprawca był czarnoskóry, ponieważ będzie posądzona o rasizm? A może przyjdą i czasy, w których nie będzie sensu tego zeznawać z powodu znaczącej przewagi ciemnoskórych mężczyzn w społeczeństwie? Kto wie, może i przyjdą takie czasy, że nie będzie sensu tego zeznawać, ponieważ z góry będzie to oczywiste....
|
|
|  | 3 na 3 | Hodża (11172 punktów) | >Tak się zastanawiam. Kiedy przyjdzie czas, że zgwałcona w Europie kobieta uzna, że nie warto podawać w zeznaniach na policji, że sprawca był czarnoskóry, ponieważ będzie posądzona o rasizm? A może przyjdą i czasy, w których nie będzie sensu tego zeznawać z powodu znaczącej przewagi ciemnoskórych mężczyzn w społeczeństwie? Kto wie, może i przyjdą takie czasy, że nie będzie sensu tego zeznawać, ponieważ z góry będzie to oczywiste....
Taki mały OT. Zastanawia mnie coś jeszcze innego. Cała afera najwyraźniej wypłynęła pod ciśnieniem mediów społecznościowych bo policja ewidentnie próbowała zatuszować sprawę. A ile w takim razie dużo mniej spektakularnych, pojedynczych przypadków miało miejsce uprzednio, którym ukręcono łeb tylko dlatego, żeby nie nakręcać rasistowskich nastrojów? Państwo prawa? Wątpię.
Niemcy gonią w piętkę. Zamiatanie spraw pod dywan to tylko recepta na jeszcze gorszy bardak.
Dixi et salvavi animam meam
|
|
| |  | 2 na 2 | Matix (5786 punktów) | Ok, ile zostało zamiecionych pod dywan to jedna rzecz. Pytanie brzmi ile kobiet nawet nie zgłosiło takich przypadków...
|
|
 | 3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | Postawię plusa, nawet dwa | "Minus, który postawiłem, jest za wybiórcze i obsesyjne traktowanie Żydów jako materiału do wątków przedstawiających tę nację w jednoznacznie negatywnym świetle".
Proszę rozpocząć cykl przedstawiania "tej" nacji w jednoznacznie pozytywnym świetle. Przecież ma pan do tego pełne prawo? Będę wtedy - najpewniej - nie raz ostro z Panem polemizował i - uwaga - za każdy taki wątek dostanie Pan ode mnie plusa w nagrodę za tworzenie sprzyjającego klimatu dialektycznym debatom. Tylko proszę o rzetelne materiały, łatwe do weryfikowania - w tym względzie proszę brać przykład ze mnie
"Miałem kiedyś okazję wspólnie z krakowskimi Żydami spożywać paschę i chociaż wśród tej grupy znaleźli się też ortodoksi z Nowego Jorku czy Włoch a ja nie udawałem Żyda, ale zasiadłem do stołu jako Polak, którym jestem - nie doznałem nigdy z ich strony żadnego przejawu niechęci, pogardy czy wrogości. A okazji do kontaktów z nimi miałem dużo więcej z racji zaangażowania w zespół grający tradycyjną muzykę klezmerską".
O widzi Pan, taki miniwątek się pojawił - szkoda tylko że nie do zweryfikowania. Bo ja - jeżeli już takimi nieweryfikowalnymi argumentami operujemy - miałem kiedyś wielce oryginalną przygodę w antykwariacie na Kazimierzu krakowskim - gdzie zjawił się jakiś ortodoksa żydowski, który przeglądając książki na półkach musnął swoim ubraniem, ubranie innego klienta antykwariatu. Zrobiła się z tego ciężka awantura - bo był to jeden z tych, którzy uważali dotyk goja za rzecz nieczystą. Właściciel antykwariatu tłumaczył się podobnie jak ów nieszczęsny personel na pokładzie samolotu greckich linii lotniczych.
"Dlatego, Arminiusie, przestań doprawdy z uporem maniaka dążyć do wzbudzenia niechęci czy jeszcze gorszych uczuć skierowanych przeciwko Żydom".
Piszę o nich zawsze prawdę - bo często ta prawda jest przemilczana lub zniekształcana przez media głównego nurtu w Polsce. Robię to bez uciekania się do jakichkolwiek inwektyw, z zachowaniem zasad kindersztuby. Pańską zacytowaną wypowiedź można z powiedzeniem interpretować jako prośbę o założenie sobie kagańca - co jest rzecz jasna nie do przyjęcia.
"Wtedy, kiedy Europa ma problem, jak pogodzić paranoidalną polityczną poprawność z wypływającymi przy okazji noworocznych imprez na jaw coraz bardziej masowymi przejawami agresywnego zachowania wobec kobiet przedstawicieli innej jeszcze monoteistycznej wiary w Kolonii, Monachium, Hamburgu, Zurychu czy nawet Helsinkach..."
Problem to odrębny (z masami uchodźców) ale jeżeli już go Pan porusza, to nie "zaciemnię" pana wypowiedzi (pański modus operandi), tylko zwrócę panu uwagę na to, iż stosunek żydowskich ortodoksów (którzy bynajmniej nie stanowią jakiegoś ułamka procenta w całej społeczności żydowskiej) do kobiet nie jest przecież lepszy? Jeżeli żąda pan szczegółów, mogę na pańskie życzenie zaprezentować wkrótce stosowny wątek?
"Powiem więcej: jest nieodpowiednie do racjonalnego pono profilu Forum, na którym swoje wrzuty zamieszczasz".
Nie pierwszy już raz zdarza się Panu postulat zaprowadzenia cenzury na forum Racjonalisty. Świadczy to o zakodowanym w panu poczuciu wyższości i hołdowaniu swoistemu ekskluzywizmowi. Ale faktem jest również, iż owe postulaty są coraz łagodniejsze, przyobleczone w coraz zgrabniejsze eufemizmy. Znak to chyba, że jednak stopniowo następuje "demokratyzacja" pańskiego charakteru, co tylko może cieszyć.
|
|
|  | 1 na 1 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Postawię plusa, nawet dwa | >"Minus, który postawiłem, jest za wybiórcze i obsesyjne traktowanie Żydów jako materiału do wątków przedstawiających tę nację w jednoznacznie negatywnym świetle". >Proszę rozpocząć cykl przedstawiania "tej" nacji w jednoznacznie pozytywnym świetle.
A po cóż to? Czy nie byłoby to jakimś fałszem? Bynajmniej nie mam takiego zamiaru - tak jak już nie raz odpowiadałem, pośród rozmaitych grup Żydów na przestrzeni historii i w czasach obecnych łatwo wskazać zjawiska negatywne, jak choćby motywowana religijnie agresja niektórych ortodoksów, czy motywowane nacjonalizmem poglądy polityczne niektórych syjonistów. Nie są to jednak przypadłości tylko tej jednej nacji, ale dają się łatwo znaleźć we wszystkich niemal większych społecznościach od obu Ameryk poczynając na Japonii kończąc.
Ma Pan skłonności do dychotomicznych podziałów i czarno-białej wizji świata. To coś w rodzaju daltonizmu, tylko że dużo bardziej ograniczające. Umyka Panu szansa cieszenia się bogactwem i pięknem, którego nie potrafi dostrzec w ludziach.
>"Dlatego, Arminiusie, przestań doprawdy z uporem maniaka dążyć do wzbudzenia niechęci czy jeszcze gorszych uczuć skierowanych przeciwko Żydom". >(...)Pańską zacytowaną wypowiedź można z powiedzeniem interpretować jako prośbę o założenie sobie kagańca - co jest rzecz jasna nie do przyjęcia.
Aha. Ciekawy pogląd na wolność słowa jako prawo do propagowania nienawiści.
>Problem to odrębny (z masami uchodźców) ale jeżeli już go Pan porusza, to nie "zaciemnię" pana wypowiedzi (pański modus operandi), tylko zwrócę panu uwagę na to, iż stosunek żydowskich ortodoksów (którzy bynajmniej nie stanowią jakiegoś ułamka procenta w całej społeczności żydowskiej) do kobiet nie jest przecież lepszy?
Nie mam żadnego modusa i proszę mi nie przypisywać intencji, których nie posiadam. Znowu powtórzę, co kiedyś w odpowiedzi napisałem i co chyba umknęło Pańskiej uwadze, że nie sądzę, by hipotetyczne państwo religijnych Żydów znacząco się różniło od tego, co wyczyniają islamiści. I jeszcze raz podkreślę, że problemem jest religia w ogóle i to samo dotyczy choćby buddyzmu czy fundamentalistycznych nurtów chrześcijaństwa, a nie narodowość.
>"Powiem więcej: jest nieodpowiednie do racjonalnego pono profilu Forum, na którym swoje wrzuty zamieszczasz". >Nie pierwszy już raz zdarza się Panu postulat zaprowadzenia cenzury na forum Racjonalisty. Świadczy to o zakodowanym w panu poczuciu wyższości
Proszę wybaczyć, ale jakieś tam poczucie wyższości wobec przejawów podłości, głupoty czy szczucia ludzi na siebie rzeczywiście posiadam i nic na to nie poradzę.
> (...) i hołdowaniu swoistemu ekskluzywizmowi.
Tak, właśnie tak.
>Ale faktem jest również, iż owe postulaty są coraz łagodniejsze, przyobleczone w coraz zgrabniejsze eufemizmy.
Przepraszam, to się już nie powtórzy. Zdaje się że do zakutego łba Blaszanego Drwala można dotrzeć tylko za pomocą młotka.
>Znak to chyba, że jednak stopniowo następuje "demokratyzacja" pańskiego charakteru, co tylko może cieszyć.
Och, może to późna pora sprawiła, że nie dość wyraziście sformułowałem to, co mam na myśli a moja wypowiedź została niewłaściwie odebrana. Zapewniam, że jeśli chodzi o rzetelność informacji i oddzielania ich od nienawistnej propagandy nie jestem skłonny do kompromisów i, jak to Pan dziwnie ujął, "demokratyzmu", cokolwiek by to miało znaczyć.
Dixi et salvavi animam meam
|
|
| |  | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | Filozofowanie młotem i braki w pokorze | "A po cóż to? Czy nie byłoby to jakimś fałszem? Bynajmniej nie mam takiego zamiaru - tak jak już nie raz odpowiadałem, pośród rozmaitych grup Żydów na przestrzeni historii i w czasach obecnych łatwo wskazać zjawiska negatywne, jak choćby motywowana religijnie agresja niektórych ortodoksów, czy motywowane nacjonalizmem poglądy polityczne niektórych syjonistów. Nie są to jednak przypadłości tylko tej jednej nacji, ale dają się łatwo znaleźć we wszystkich niemal większych społecznościach od obu Ameryk poczynając na Japonii kończąc".
Nacja żydowska ma skłonność do karcenia i krytykowania innych ze przewiny, które sama popełnia w znacznie większej skali i zakresie. I niestety - z różnych względów - o tym "fenomenie" media głównego nurtu w Polsce należycie nie informują. Więc moje wątki w tym zakresie pełnią sui generis funkcję komplementarną, pozwalając czytelnikowi uzupełnić sobie i zobiektyzować obraz sytuacji. A panu, jeżeli ma Pan problem z czytaniem obiektywnych tekstów wspieranych rzetelnym materiałem informującym, nie pozostaje nic innego jak tylko omijać moje wątki. Nie obrażę. Gdybym ja miał do pana wątków taki stosunek jak pan do moich - sekundy jednej bym im nie poświęcił. W mojej opinii jednakże fakt, iż jednak tak mocno się Pan angażuje w polemikę z moja skromną - i tak wielce cierpiącą na daltonizm - osobą świadczy o tym, iż jednak znajduje Pan w moich materiałach sporo obiektywnej prawdy, która nie daje Panu spokoju, dekonstruując naiwny, egzaltowany i wyidealizowany obraz Żyda jakiemu Pan hołduje.
"Ma Pan skłonności do dychotomicznych podziałów i czarno-białej wizji świata. To coś w rodzaju daltonizmu..."
Mój ewentualny daltonizm, to mój problem. Proszę się pocieszyć moim przypadkiem - że jednak pan nie stoczył się do takowego daltonizmu - i nie czytać moich wątków skażonych owym strasznym daltonizmem.
"Aha. Ciekawy pogląd na wolność słowa jako prawo do propagowania nienawiści"
A gdzież ja propaguje nienawiść? Proszę podać przykłady? Ja krytykuję - ostro ale de lege artis - Żydów, którzy propagują nienawiść i uprawiają politykę przepełnioną nienawiścią. Przecież scena na pokładzie samolotu jak wyżej - jest jedną z niezliczonych odmian tej nienawiści, nieprawdaż?
"Proszę wybaczyć, ale jakieś tam poczucie wyższości wobec przejawów podłości, głupoty czy szczucia ludzi na siebie rzeczywiście posiadam i nic na to nie poradzę.
(...) i hołdowaniu swoistemu ekskluzywizmowi.
Tak, właśnie tak."
To bardzo przykre. Ale przynajmniej przyznał się Pan do owego poczucia zadufania w sobie. Nie postawię więc panu zarzutu hipokryzji. Więcej pokory zalecałbym pańskiej postawie. Bo bardzo często trudno jednoznacznie zdefiniować głupotę czy podłość. Scio me nihil scire. A jeżeli Pan twierdzi, że jest inaczej, to ci którzy formułowali tę prawdę uznaliby Pana za... niezbyt mądrego. Ja w każdym razie także w stosunku do uchodzących za głupców nie przejawiam żadnego poczucia wyższości - także w trosce o swoje własne zdrowie psychiczne.
"Przepraszam, to się już nie powtórzy. Zdaje się że do zakutego łba Blaszanego Drwala można dotrzeć tylko za pomocą młotka".
O proszę, znów postuluje Pan filozofowanie młotem. I już mamy przykład owych niedoborów pokory o których wyżej.
|
|
| mm34 (237 punktów) | Odp: Rasizm at work - odmiana samolotowa | Moj kolega biznesmen, który dużo lata samolotami twierdzi ze zamawiając koszerna jedzenie w samolocie będziemy najszybciej i najlepiej obsłużeni, jedzenie koszerne jest tez dużo smaczniejsze nie tradycyjne menu. Zamówienie takiego zestawu w niemieckiej lini lotniczej powoduje "powstanie na baczność całej zalogi samolotu". Ciekawe co.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | Dlaczego? | "Zamówienie takiego zestawu w niemieckiej lini lotniczej powoduje "powstanie na baczność całej zalogi samolotu". Ciekawe co."
Tak, ciekawe dlaczego? Ma ktoś jakiś pomysł?
|
|
6 na 6 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Rasizm at work - odmiana samolotowa | > Aroganccy i agresywnie zachowujący się ortodoksyjni Żydzi są prawdziwym utrapieniemPrawdziwym utrapieniem są też aroganccy i agresywni muzułmanie, katolicy, lewacy, prawacy, feministki, narodowcy, tradycyjnie cykliści, fani Legii i Lecha, blondyni i bruneci, itd. Ogólnie można przyjąć, że arogancja i agresja jest od początku wpisana w ludzką naturę. Są one obecne w każdym czasie i miejscu w dotychczasowej historii z różnym nasileniem i wektorem. Wspomniane wyżej ekscesy sylwestrowo-noworoczne w paru, jak się już okazało, krajach europejskich są o wiele groźniejszym zjawiskiem niż wybryki jakichś tam chasydów czy innych sekciarzy w samolocie, bo skala ilościowa i jakościowa jest nieporównywalna, podobnie jak reakcja (w pierwszym przypadku raczej jej brak) odpowiedzialnych służb. Mamy XXI wiek, centrum zdawałoby się cywilizacji a kobieta może mieć obawy co do swobodnego poruszania się w przestrzeni publicznej bo może zostać bezkarnie poniżona i okradziona, a jak będzie miała większego pecha to i zgwałcona. Reakcja władz: "trzeba zakneblować media ile się da", a do już i potencjalnie poszkodowanych: "uważać, trzymać się na dystans, nie prowokować, i pamiętać, że ten kto krytykuje te zjawiska jest równy gwałcicielom." Czy komuś się coś nie poje.. pokręciło? A całkowitym kuriozum jest reakcja gdzieindziej zaciekłych obrończyń praw kobiet, w stylu: "nic się nie stało, chłopacy nic się nie stało..."  Chyba już przestaję ogarniać ten świat.
|
|
 | | Matix (5786 punktów) | Kluczem do wszystkiego jest błędna polityka otwartych granic. Gdzieś po drodze integracji europejskiej zapomniano, że suwerenne, szczelne granice są o wiele ważniejsze od korzyści wynikających z ich otwarcia. Są rzeczy mniej i bardziej ważne i często trzeba poświęcać jedne dla innych.
"Głupi jak Niemiec"
|
|
|  | | finerbijk (17282 punktów) | >Kluczem do wszystkiego jest błędna polityka otwartych granic. Lewicowcy tak zawsze proeuropejscy i prointegracyjni doprowadzili do tego, że pewnie niedługo te otwarte granice znikną, a wraz z nimi pomysł zjednoczonej Europy. Polska nie bardzo ma się z czego cieszyć, nam zalew imigrantów nie grozi.
|
|
2 na 2 | ZaKotem (8733 punktów) | >incydentu, będącego podręcznikowym przykładem rasizmu at work.
Ja tu widzę raczej podrecznikowy przykład używania słów, których się nie rozumie, at internet. Nie ma tu ani odrobiny rasizmu, bo Żydzi izraelscy i Palestynczycy należą to tego samego typu rasowego. Jest to raczej przykład strachu przed pewną narodowoscią, graniczacego z paranoją. Czy jednak w przypadku Izraela taki strach na oewno nie ma podstaw? Palestyńczycy są podejrzewani o skłonność do wysadzania Żydów nie dlatego, że taką Zydki mają fantazję, tylko dlatego, że Palestynczycy na prawdę czasem wysadzają Żydów. Owszem, tylko niektórzy. I nie tak znowu często. Tak samo, jak tylio niektore, w gruncie rzeczy bardzo nieliczne amstaffy zagryzają ludzi. Ale jak znałeś kogoś, kogo zagryzł amstaff, będzie ci trudno przebywać w towarzystwie innego i uwierzyć w zapewnienia, że nie gryzie. Może nie jest to stuprocentowo głupio wiee, ale czy nazwiesz takiego czlowieka niesprawiedliwie i glupio uprzedzonym?
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | Proporcje | "Czy jednak w przypadku Izraela taki strach na oewno nie ma podstaw? Palestyńczycy są podejrzewani o skłonność do wysadzania Żydów nie dlatego, że taką Zydki mają fantazję, tylko dlatego, że Palestynczycy na prawdę czasem wysadzają Żydów".
A Żydzi naprawdę zabijają Palestyńczyków i to nie czasami tylko bardzo często. Proszę sobie poczytać ilu zabitych Palestyńczyków przypada na jednego zabitego Żyda
|
|
|  | | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: Proporcje | >" >A Żydzi naprawdę zabijają Palestyńczyków i to nie czasami tylko bardzo często. Proszę sobie poczytać ilu zabitych Palestynczyków przypada na jednego zabitego Żyda
A czy ktoś temu przeczy? Znaczy, ktoś normalny? Co to jednak zmienia w opisanej sytuacji? Kontynuujac poprzednue porownanie, ludzie zabijają wielokrotnie wiecej amstaffów, niż amstaffy ludzi. Żeby nie było nieporozumień - nie przyrównuję tu ludzi do psów, natomiast porównuję sytuację strachu, ktory jest podobny i podobnie uzasadniony.
|
|
| eipi (774 punktów) | Odp: Rasizm at work - odmiana samolotowa | A może to była po prostu - zapewne bezpodstawna, przesadna, może nawet histeryczna - reakcja strachu?
> Jak się możemy domyślać, władze linii lotniczych złożyły wyrazy głębokiego ubolewania i przeprosiny ( bo rzecz jasna żadnego zagrożenia terrorystycznego nie było),
Skąd ta pewność (czy jednak tylko domysły?), skoro bagaży jednak nie przeszukano?
Stąd, jak rozumiem, że wśród Palestyńczyków terroryzm - a już zwłaszcza wymierzony w Żydów - praktycznie się nie zdarza; w każdym razie o wiele rzadziej, niż wśród owych Żydów, czy choćby Polaków?
|
|
1 na 1 | lekkoduch (425 punktów) | - Nie wolno krytykować żydów! - Nie! Nie wolno krytykować muzułmanów! - Ależ skąd! Nikogo nie wolno krytykować! To szczucie!!!11!!!1 - Wcale nie! Nie wolno (...) Powiedz, gdzie ona jest Powiedz, gdzie ona jest Powiedz, gdzie ona jest Wolność. Słowa. Nie bierzcie tego do siebie. Tak tylko piszę
|
|
 | 1 na 1 jamci (4752 punktów) (zablokowany) | > Nie bierzcie tego do siebie. Tak tylko piszę  Pisz sobie palcem na wodzie. Bo jak tu napiszesz to muszę przeczytać by zorientować się, że nie było warto.
|
|
 | | ZaKotem (8733 punktów) |
>Powiedz, gdzie ona jest >Wolność. >Słowa.
Tu jest, na przykład. Ktoś krytykuje Żydów i pozostałych, i co - zostaje aresztowany? Wychłostany? Zbananowany chociaż? Nie, zostaje tylko skrytykowany. A to chyba nic złego. Czyż nie? Bo chyba nie uważasz, że tak nie należy? Tak właśnie działa wolność słowa. Jak również każda inna wolność. W obie strony.
|
|
|  | 1 na 1 zxcvb (71 punktów) (zablokowany) | >> A co wyprawiają pijani Polacy w samolotach i na lotniskach to istna epopeja.Miałem w swojej pracy do czynienia ze Strażą Graniczną to mi opowiadali takie historie , że byście nie uwierzyli, takie siary ludzie odstawiają.Polacy katolicy.
|
|
| |  | 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | >>>A co wyprawiają pijani Polacy w samolotach i na lotniskach to istna epopeja.Miałem w swojej pracy do czynienia ze Strażą Graniczną to mi opowiadali takie historie , że byście nie uwierzyli, takie siary ludzie odstawiają.Polacy katolicy.
Rozumiem, że prawosławni Polacy już siary nie robią.... Po czym rozpoznajesz katolika?
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | Logika filosemicka? | "A co wyprawiają pijani Polacy w samolotach i na lotniskach to istna epopeja.Miałem w swojej pracy do czynienia ze Strażą Graniczną to mi opowiadali takie historie , że byście nie uwierzyli, takie siary ludzie odstawiają.Polacy katolicy".
Święta prawda. I wtedy stosowne służby czy personel lini lotniczych traktują należycie tych Polaków - i słusznie. Więc - per analogiam - odpowiednie służby w przypadku debatowanym winny potraktować należycie awanturujących sie Żydów. Tymczasem należycie potraktowały tych, którym awanturujący się Żydzi dawali w tyłek - to jest zachowującym się jak należy Palestyńczykom. Hmm.... przyzna Pan iż nie ma tu za grosz logiki?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|