W Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym będzie się działo!!! www.festiw(*)p?content=festiwal_2011&page=6Polecam piątek 8 Października: 13.00-13.30 ks. kan. Wiktor Ojrzyński, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Warszawie, duszpasterz leśników w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie: Etos zawodu leśnika polskiego. Kościół pw. Ducha Świętego w Siedlcach, ul. Brzeska 37 18.00 Msza św. pod przewodnictwem o. Stanisława Marii Piętki OFMConv, gwardiana klasztoru i kustosza sanktuarium w Niepokalanowie. Po Mszy św. konferencja nt. „Ślad na Ziemi. Św. Maksymilian Maria Kolbe – modlitwa i czyn”. Patroni i Komitet Honorowy Festiwalu: między innymi: J.E. Biskup Siedlecki - Ks. Zbigniew Kiernikowski. J.E. Biskup Drohiczyński - Ks. Antoni Pacyfik Dydycz. J.E Biskup Łowicki - Ks. Józef Zawitkowski. Dodając do nazwy "Festiwal Nauki" magiczne słowo "sztuki" można sporo przemycić i namieszać ludziskom w głowach. W mowie potocznej wszyscy mówią "festiwal nauki" a teraz ta "nauka" może zacząć się kojarzyć z mszami, biskupami i wykładami księży. Zapraszam do Siedlec!!! |