Powiedzmy, że „dobro” można zdefiniować jako ilość doświadczonego życia ludzkiego. Używam tego jako ogólnego punktu odniesienia dla kogoś, kto wierzy w nieodłączną wartość ludzkiego życia. Należy pamiętać, że w tym pytaniu nie próbuję mierzyć jakości życia. Czy można przedstawić jakieś argumenty na to, że postęp nauki, technologii i ogólnych możliwości człowieka doprowadzi do samookaleczenia ludzkości? Albo nawet ogólnie, że ludzkość będzie w gorszej sytuacji z perspektywy życia ludzkiego, jeśli będziemy nadal rozwijać naukę, a nie zatrzymywać postęp naukowy. Jeśli macie jakieś argumenty lub literaturę omawiającą ten temat, dajcie mi znać, ponieważ chcę być bardziej świadomy wszelkich kontrargumentów wobec celów osoby, która chce przyczynić się do rozwoju ludzkości. |