Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy nauka wyrządza więcej szkody niż pożytku?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
26-06-2024 07:34nilonki (2 punktów)Czy nauka wyrządza więcej szkody niż pożytku?
Powiedzmy, że „dobro” można zdefiniować jako ilość doświadczonego życia ludzkiego. Używam tego jako ogólnego punktu odniesienia dla kogoś, kto wierzy w nieodłączną wartość ludzkiego życia. Należy pamiętać, że w tym pytaniu nie próbuję mierzyć jakości życia. Czy można przedstawić jakieś argumenty na to, że postęp nauki, technologii i ogólnych możliwości człowieka doprowadzi do samookaleczenia ludzkości? Albo nawet ogólnie, że ludzkość będzie w gorszej sytuacji z perspektywy życia ludzkiego, jeśli będziemy nadal rozwijać naukę, a nie zatrzymywać postęp naukowy. Jeśli macie jakieś argumenty lub literaturę omawiającą ten temat, dajcie mi znać, ponieważ chcę być bardziej świadomy wszelkich kontrargumentów wobec celów osoby, która chce przyczynić się do rozwoju ludzkości.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

nilonki (2 punktów)
>Powiedzmy, że "dobro" można zdefiniować jako ilość doświadczonego życia ludzkiego.
>Używam tego jako ogólnego punktu odniesienia dla kogoś, kto wierzy w nieodłączną wartość ludzkiego
>życia. Należy pamiętać, że w tym pytaniu nie próbuję mierzyć jakości życia. Czy można przedstawić
>jakieś argumenty na to, że postęp nauki, technologii i ogólnych możliwości człowieka doprowadzi do
>samookaleczenia ludzkości? Albo nawet ogólnie, że ludzkość będzie w gorszej sytuacji z perspektywy
>życia ludzkiego, jeśli będziemy nadal rozwijać naukę, a nie zatrzymywać postęp naukowy. Jeśli macie
>jakieś argumenty lub literaturę omawiającą ten temat, dajcie mi znać, ponieważ chcę być bardziej
>świadomy wszelkich kontrargumentów wobec celów osoby, która chce przyczynić się do rozwoju
>ludzkości.

i got this... omegle.onl/

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365