Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego filozofowie nie lubią Sama Harrisa?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
07-09-2023 17:15wooyo0 (3 punktów)Dlaczego filozofowie nie lubią Sama Harrisa?
Studiuję filozofię, a jeden z najbardziej znanych profesorów filozofii w mojej szkole gardzi Samem. Od nie zgadzania się z większością jego poglądów na temat wolnej woli i Boga, po nazywanie go jedynie popularyzatorem, Sam zostaje odrzucony, gdy tylko zostanie wychowany. Co innego widzieć, jak ludzie nie zgadzają się z nim i okazują mu brak szacunku w wątkach komentarzy (wiele z nich ma związek z tym, że mylił się co do Covid-19, mimo że Sam przyznał się do winy i nazwał COVID ruchomym celem), ale to zupełnie inna sprawa, gdy ktoś, kogo szanuję i podziwianie ich intelektu całkowicie odrzuca wszelkie „harrisowskie” podejście do tematów filozoficznych. Moje pytanie brzmi: czy ktoś inny to zauważył i jak sądzicie, dlaczego tak się dzieje?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Dlaczego filozofowie nie lubią Sama Harrisa?
może mu zazdroszczą wpływów
wszyscy możni studiują jego dzieła i chętnie sie z nim spotykaja w tym nasz premier
nie czytalem, ale z tego co słyszalem to sie z nim zgadzam, mysle podobnie
wooyo0 (3 punktów)
>Studiuję filozofię, a jeden z najbardziej znanych profesorów filozofii w mojej szkole gardzi Samem.
>Od nie zgadzania się z większością jego poglądów na temat wolnej woli i Boga, po nazywanie go
>jedynie popularyzatorem, Sam zostaje odrzucony, gdy tylko zostanie wychowany. Co innego widzieć, jak
>ludzie nie zgadzają się z nim i okazują mu brak szacunku w wątkach komentarzy (wiele z nich ma 10.0.0.0.1
>związek z tym, że mylił się co do Covid-19, mimo że Sam przyznał się do winy i nazwał COVID ruchomym
>celem), ale to zupełnie inna sprawa, gdy ktoś, kogo szanuję i podziwianie ich intelektu całkowicie
>odrzuca wszelkie "harrisowskie" podejście do tematów filozoficznych. Moje pytanie brzmi:
>czy ktoś inny to zauważył i jak sądzicie, dlaczego tak się dzieje?

I got this,...

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365