Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy reinkarnacja jest chciwa?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
28-06-2024 12:54kinopmi (2 punktów)Czy reinkarnacja jest chciwa?
Przez większość mojego życia byłem chrześcijaninem, przez kilka lat byłem także katolikiem i baptystą, po trudnym dzieciństwie i wielu niewysłuchanych modlitwach skłaniam się ku agnostycyzmowi. Jestem trochę nihilistycznym absurdem, który niestety stara się znaleźć sens w życiu, ponieważ kiedyś byłem bardzo szczęśliwą i dającą życie osobą. Chociaż nadal jestem empatyczny dla innych i mam „fomo”, zacząłem mieć myśli o reinkarnacji. Chociaż wydaje mi się, że reinkarnacja całkowicie neguje moje absurdalne poglądy i mam wrażenie, że czekam na kolejną okazję, aby „spróbować jeszcze raz”. Że może moje cierpienie tutaj przełoży się na coś pozytywnego w moim następnym życiu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2904 punktów)
>Przez większość mojego życia byłem chrześcijaninem, przez kilka lat byłem także katolikiem i
>baptystą, po trudnym dzieciństwie i wielu niewysłuchanych modlitwach skłaniam się ku agnostycyzmowi.
>Jestem trochę nihilistycznym absurdem, który niestety stara się znaleźć sens w życiu, ponieważ
>kiedyś byłem bardzo szczęśliwą i dającą życie osobą. Chociaż nadal jestem empatyczny dla innych i
>mam "fomo", zacząłem mieć myśli o reinkarnacji. Chociaż wydaje mi się, że reinkarnacja
>całkowicie neguje moje absurdalne poglądy i mam wrażenie, że czekam na kolejną okazję, aby
>"spróbować jeszcze raz". Że może moje cierpienie tutaj przełoży się na coś pozytywnego w
>moim następnym życiu.

Podobno Konfucjusz powiedział coś takiego ->
'Każdy człowiek ma dwa życia, to drugie zaczyna się od momentu gdy zorientujemy się i uzmysłowimy sobie że mamy tylko JEDNO ŻYCIE.'
Ważne jest też aby rozumieć, że każdy ma takie samo prawo do życia(nawet tępi i nieświadomi).
kinopmi (2 punktów)
>Przez większość mojego życia byłem chrześcijaninem, przez kilka lat byłem także katolikiem i
>baptystą, po trudnym dzieciństwie i wielu niewysłuchanych modlitwach skłaniam się ku agnostycyzmowi.
>Jestem trochę nihilistycznym absurdem, który niestety stara się znaleźć sens w życiu, ponieważ
>kiedyś byłem bardzo szczęśliwą i dającą życie osobą. Chociaż nadal jestem empatyczny dla innych i
>mam "fomo", zacząłem mieć myśli o reinkarnacji. Chociaż wydaje mi się, że reinkarnacja
>całkowicie neguje moje absurdalne poglądy i mam wrażenie, że czekam na kolejną okazję, aby
>"spróbować jeszcze raz". Że może moje cierpienie tutaj przełoży się na coś pozytywnego w
>moim następnym życiu.

i got this... 19216801.onl/

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365