 |
Twój najbardziej przekonujący dowód? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-06-2024 12:54 | vinomso (2 punktów) | Twój najbardziej przekonujący dowód? | Poza osobistym doświadczeniem i osobistą drogą wiary, jakie dowody znajdujesz na to, że twoja wiara jest prawdziwa, poprawna lub że posiadasz i używasz prawdziwych zasad?
Ujmę to inaczej: jakie „świeckie” dowody potwierdzają, że twoja wiara jest prawdziwa lub że jest prawdą?
Wiem, że nie wszystkie religie lub osoby religijne martwią się tym, więc tylko ci, którzy to robią, mogą odpowiedzieć lub możesz odpowiedzieć niezależnie od tego, czy uważasz, że takie istnieją. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| endymion (638 punktów) | >Poza osobistym doświadczeniem i osobistą drogą wiary, jakie dowody znajdujesz na to, że twoja wiara >jest prawdziwa, poprawna lub że posiadasz i używasz prawdziwych zasad? >Ujmę to inaczej: jakie "świeckie" dowody potwierdzają, że twoja wiara jest prawdziwa lub >że jest prawdą? >Wiem, że nie wszystkie religie lub osoby religijne martwią się tym, więc tylko ci, którzy to robią, >mogą odpowiedzieć lub możesz odpowiedzieć niezależnie od tego, czy uważasz, że takie istnieją.
bo tak jest napisane w kajbale, tajlmudzie i tojrze... które są instrukcją życia.
|
|
| vinomso (2 punktów) | > Poza osobistym doświadczeniem i osobistą drogą wiary, jakie dowody znajdujesz na to, że twoja wiara> jest prawdziwa, poprawna lub że posiadasz i używasz prawdziwych zasad?> Ujmę to inaczej: jakie "świeckie" dowody potwierdzają, że twoja wiara jest prawdziwa lub> że jest prawdą?> Wiem, że nie wszystkie religie lub osoby religijne martwią się tym, więc tylko ci, którzy to robią,> mogą odpowiedzieć lub możesz odpowiedzieć niezależnie od tego, czy uważasz, że takie istnieją.i got this... tutuapp.uno/
|
|
1 na 1 | saganigadiga (4 punktów) | >Poza osobistym doświadczeniem i osobistą drogą wiary, jakie dowody znajdujesz na to, że twoja wiara >jest prawdziwa, poprawna lub że posiadasz i używasz prawdziwych zasad? >Ujmę to inaczej: jakie "świeckie" dowody potwierdzają, że twoja wiara jest prawdziwa lub >że jest prawdą? 1) Jeśli chodzi o ogólny dowód na teizm to między innymi wygląda on tak już bity przez lata, argument kosmologiczny Otóż jak wiemy nie da się tak żeby coś samoistnie zaistniało z niczego tak więc dochodzimy do wniosku że wszystko ma swoją przyczynę, byt który rozpoczął ciąg przyczynowy musiałby być nieskończony, tym bytem nie mógłby być świat jak wiemy, bo świat jest skończony,skończona ilość wody, ropy, Tak więc potrzebujemy bytu wiecznego
2) Bywają i takie momenty kiedy Bóg decyduje się na objawienie się, nawet we własnej osobie Jezus Chrystus, po co miałby ,,bluźnić że jest Bogiem", wiedząc, że to doprowadzi do śmierci, (mimo iż jak wiemy był bardzo mądry, nawet ateiści temu przyznają (Kant)) nikt nigdy przed Nim ani po Nim nie wpadł na taki pomysł, uzdrawiał ludzi kolejna sprawa to cudy eucharystyczne było ich prawie 150 dla was to znaczy tyle że poświęcony opłatek zaczął krwawić opętania demoniczne - jest wiele ludzi którzy przyznają że się zetkneli z demonami, są filmy, są ludzie którzy autentycznie boją się np spać bez światła bo widzieli demona i możesz takiego człowieka śledzić i się przekonać, albo zobaczyć jak ktoś śledzić np na YT, nie to nie są halucynacje, są opętania w których ludzie mówią językami z którymi się nigdy wcześniej nie zetknęli, Ludzie którzy w ciągu jednej chwili z zagorzałych ateistów stają się wzorowymi chrześcijanami czyli nawrócenia, mnogość nawróceń, po co miałby ktoś to opłacać, powiedz mi, Biblia to arcydzieło 50 ludzi którzy się nie znali nie widzieli swoich dzieł, a te dzieła są wewnętrznie spójne, przepowiadają przeszłość w 100% trafnie, i podobno dochodzi do tego aż 60000 razy nie wiem jak to jest możliwe, samemu mi ciężko w to wierzyć, ale te przepowiednie są dosłownie na każdej stronie
3) Powiedz mi czemu TY nie wierzysz w Boga
|
|
 | 2 na 2 | panTeista (6808 punktów) | > 3) Powiedz mi czemu TY nie wierzysz w Boga1] Ponieważ Biblia jest niewiarygodna- jest zbiorem mitów i legend. www.racjon(*)p/s,4937/q,Ksiega.nad.ksiegami2] Ponieważ cuda się nie zdarzają. Uzdrowienia, zmartwychwstanie to fikcja literacka. 3] Ponieważ istnieją inne niż Biblia Pisma Święte i inne niż chrześcijaństwo religie. 4] Ponieważ wiele dzieci rodzi się niepełnosprawnymi.
|
|
|  | 1 na 1 | saganigadiga (4 punktów) | > >3) Powiedz mi czemu TY nie wierzysz w Boga> 1] Ponieważ Biblia jest niewiarygodna- jest zbiorem mitów i legend.> www.racjon(*)p/s,4937/q,Ksiega.nad.ksiegamiTen link nic za bardzo nie pokazuje, jeśli chodzi o wiarygodność kronikarzy z Biblii albo raczej proroków chociaż pisali jak kronikarze, niektórzy, to owszem istnieje np góra Synaj w prawdziwym życiu, jest w niej niewielka grota w której odpoczął Mojżesz, są ślady złotego cielca, jest ołtarz zbudowany na dwunastu kolumnach pod górą, jest i kamień massaimeriba z którego płynęła woda, oczywiście takich miejsc jest więcej > 2] Ponieważ cuda się nie zdarzają. Uzdrowienia, zmartwychwstanie to fikcja literacka.Są ludzie którzy byli blisko śmierci, przestał działać im puls, byli już po śmierci klinicznej, 5/10min później się obudzili, potem mówili że w jakiś sposób doświadczyli Boga, to nie jest pojedynczy przypadek, ci ludzie nie są anonimowi, można się zapytać ich znajomych, albo nawet lekarzy. Cuda na tym świecie są, opętania demoniczne, są i świadkowie i wideo, te dwa elementy to najbardziej wiarygodne dowody, Cudy eucharystyczne, to znaczy dla ciebie tyle, że poświęcony opłatek zaczął krwawić prawie 150 razy na mszy z losowymi ludźmi w środku dnia Cud słońca w Fatimie Psy szczekające bez powodu, oraz robi się zimno a potem inni mówią że widzieli ducha a potem boją się spać bez światła Ludzie oddający swoje życie dla Chrystusa, no nie wiem czy ktoś im to opłacił > 3] Ponieważ istnieją inne niż Biblia Pisma Święte i inne niż chrześcijaństwo religie.Na nie jest mniej dowodów i są mniej wiarygodne > 4] Ponieważ wiele dzieci rodzi się niepełnosprawnymi.Dylemat zła jest właśnie przez nas, to nie tak że Bóg się nami nie interesuje, Bóg z racji iż my wybraliśmy, że chcemy mieć wolną wolę i się go nie słuchać zdecydował się ograniczyć swoją moc, wtedy zło weszło do świata, bo wszystko co złe jest przeciwko Bogu, Bóg ogranicza swoją moc, bo my wybraliśmy że nie chcemy żeby on decydował za nas całe życie, my chcemy mieć wolną wolę i powiedzieliśmy mu odejdź, on zrobił krok w tył i zło weszło w świat
|
|
|  | | quick (6853 punktów) | > >3) Powiedz mi czemu TY nie wierzysz w Boga> 1] Ponieważ Biblia jest niewiarygodna- jest zbiorem mitów i legend.> www.racjon(*)p/s,4937/q,Ksiega.nad.ksiegami> 2] Ponieważ cuda się nie zdarzają. Uzdrowienia, zmartwychwstanie to fikcja literacka.> 3] Ponieważ istnieją inne niż Biblia Pisma Święte i inne niż chrześcijaństwo religie.> 4] Ponieważ wiele dzieci rodzi się niepełnosprawnymi.Czy jest pan pewnien, że każdy przypadek tzw. opętania, jest przypadkiem choroby psychicznej? Niektórzy lekarze, wobec niektórych przypadków, byli bezradni. pl.wikipedia.org/wiki/Anneliese_MichelWidział pan kiedyś nagrania z tzw. nawiedzonych miejsc? www.youtube.com/@neksuuWiem, że powyższe nie jest zbyt poważne, ale niech pan poszuka na tym kanale o miejscach lub rzeczach nawiedzonych przez duchy. Czy na pewno wszystko należy uznać za fake? Co prawda, w mojej ocenie, większość to ściema, to na pewno, ale są też takie, które uwieczniły obecność ducha. Albo tu; www.youtub(*)HLYXebfg&ab_channel=ChrisWellsUstawka? Takich, albo podobnych nagrań są setki. Słyszał pan o Medziugorie? Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
| |  | 2 na 2 | panTeista (6808 punktów) | > Czy jest pan pewnien, że każdy przypadek tzw. opętania, jest przypadkiem choroby psychicznej? Niektórzy lekarze, wobec niektórych przypadków, byli bezradni.> pl.wikipedia.org/wiki/Anneliese_MichelAnneliese_Michel była indoktrynowana od dziecka przez swoich rodziców. Niektórzy ludzie są podatni na psychomanipulacje. Miała niedobory odżywcze i niedobór snu. To sprzyja urojeniom i halucynacjom. Także dziś lekarze bywają bezradni wobec niektórych przypadków. > Widział pan kiedyś nagrania z tzw. nawiedzonych miejsc?> www.youtube.com/@neksuu> Wiem, że powyższe nie jest zbyt poważne, ale niech pan poszuka na tym kanale o miejscach lub rzeczach nawiedzonych przez duchy. Czy na pewno wszystko należy uznać za fake? Co prawda, w mojej ocenie, większość to ściema, to na pewno, ale są też takie, które uwieczniły obecność ducha.> Albo tu;> www.youtub(*)HLYXebfg&ab_channel=ChrisWells> Ustawka? Takich, albo podobnych nagrań są setki.Wszystko fake, podobnie jak "Marsjanie atakują", "kosmici atakują". > Słyszał pan o Medziugorie?Nawet Kościół nie potwierdza tych objawień. A słyszał pan o Świątyni Ludu? pl.wikipedia.org/wiki/Świątynia_Ludu
|
|
| | |  | | quick (6853 punktów) | > >Czy jest pan pewnien, że każdy przypadek tzw. opętania, jest przypadkiem choroby psychicznej? Niektórzy lekarze, wobec niektórych przypadków, byli bezradni.> >pl.wikipedia.org/wiki/Anneliese_Michel> Anneliese_Michel była indoktrynowana od dziecka przez swoich rodziców. Niektórzy ludzie są podatni na psychomanipulacje. Miała niedobory odżywcze i niedobór snu. To sprzyja urojeniom i halucynacjom.> Także dziś lekarze bywają bezradni wobec niektórych przypadków.Nie ma miejsca na spekulacje, była chora, a jej rodzice przyczynili się do jej choroby. Co jednak z ludźmi, którzy byli, są, i będą świadkami zachowań, których nie są wstanie zdiagnozować, a które to zachowania wymykają się medycynie, stąd kierowanie się o pomoc do egzorcystów? > >Widział pan kiedyś nagrania z tzw. nawiedzonych miejsc?> >www.youtube.com/@neksuu> >Wiem, że powyższe nie jest zbyt poważne, ale niech pan poszuka na tym kanale o miejscach lub rzeczach nawiedzonych przez duchy. Czy na pewno wszystko należy uznać za fake? Co prawda, w mojej ocenie, większość to ściema, to na pewno, ale są też takie, które uwieczniły obecność ducha.> >Albo tu;> >www.youtub(*)HLYXebfg&ab_channel=ChrisWells> >Ustawka? Takich, albo podobnych nagrań są setki.> Wszystko fake, podobnie jak "Marsjanie atakują", "kosmici atakują".Czyli każdy tego typu materiał, to fake, bez względu na to co zawiera? Proszę pomyśleć o ich ilości, nie wydaje się panu dziwne, by każdy oszukiwał? > >Słyszał pan o Medziugorie?> Nawet Kościół nie potwierdza tych objawień.Ale też nie odrzuca. Sprawa jest w toku. > A słyszał pan o Świątyni Ludu? pl.wikipedia.org/wiki/Świątynia_Ludu> Cóż, przykry, ale i nierzadki, przypadek ludzkiej nikczemności i głupoty. Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
| | | |  | 2 na 2 | panTeista (6808 punktów) | >Nie ma miejsca na spekulacje, była chora, a jej rodzice przyczynili się do jej choroby. Co jednak z ludźmi, którzy byli, są, i będą świadkami zachowań, których nie są wstanie zdiagnozować, a które to zachowania wymykają się medycynie, stąd kierowanie się o pomoc do egzorcystów?
Tonący chwyta się brzytwy. Kiedy lekarze nie są w stanie pomóc, ludzie poszukują alternatywnego "leczenia" u bioenergoterapeutów, egzorcystów itp.
>Czyli każdy tego typu materiał, to fake, bez względu na to co zawiera? Proszę pomyśleć o ich ilości, nie wydaje się panu dziwne, by każdy oszukiwał?
Autorzy tych filmików chcą zaistnieć w sieci. Doniesienia sensacyjne bardziej temu sprzyjają niż zwykłe relacje wydarzeń.
|
|
 | 4 na 4 | Andrzej.51 (15814 punktów) | >1) Jeśli chodzi o ogólny dowód na teizm to między innymi wygląda on tak już bity przez lata, argument kosmologiczny >Otóż jak wiemy nie da się tak żeby coś samoistnie zaistniało z niczego tak więc dochodzimy do wniosku że wszystko ma swoją przyczynę, byt który rozpoczął ciąg przyczynowy musiałby być nieskończony, tym bytem nie mógłby być świat jak wiemy, bo świat jest skończony,skończona ilość wody, ropy, >Tak więc potrzebujemy bytu wiecznego
Daruj sobie nieudolne wymachiwanie argumentami kosmologicznymi i udawanie, że one coś udowadniają. Wielu już takich tu było, ale sukcesu nie odnieśli. Raczej porażkę. Wszelkie znane argumenty na istnienie Boga są niepoprawne i tego istnienia nie dowodzą, lecz jedynie postulują.
>2) Bywają i takie momenty kiedy Bóg decyduje się na objawienie się, nawet we własnej osobie
A skąd Ty to wiesz? Bóg Ci to powiedział, czy ksiądz z ambony?
>Jezus Chrystus, po co miałby ,,bluźnić że jest Bogiem", wiedząc, że to doprowadzi do śmierci, (mimo iż jak wiemy był bardzo mądry, nawet ateiści temu przyznają (Kant)) nikt nigdy przed Nim ani po Nim nie wpadł na taki pomysł,
--- Wymień wersety z Biblii, w których Jezus nazwał siebie Bogiem. --- Na jakiej podstawie twierdzisz, że Jezus był Bardzo mądry? Czy potrafisz to uzasadnić? --- Kant ateistą? Tenże Immanuel Kant twierdził, że idea Boga jest hipotezą potrzebną dla zaspokojenia rozumu, nigdy jednak nie jest (nie może być) faktem stwierdzonym przez rozum. Tenże Kant poddał szczegółowej krytyce wszystkie najważniejsze argumenty na istnienie Boga i wykazał ich niepoprawność i błędność. A Ty chcesz tu coś zawojować takim argumentem. Nie dasz rady. Polegniesz.
>uzdrawiał ludzi
Napisać wszystko można, a nawet jeszcze więcej. Papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie. Opowieści o uzdrawianiu również.
>kolejna sprawa to cudy eucharystyczne było ich prawie 150 dla was to znaczy tyle że poświęcony opłatek zaczął krwawić
Skoro podpierasz swoje wywody cudami, to ja już wiem, kto zawitał na forum.
>opętania demoniczne - jest wiele ludzi którzy przyznają że się zetkneli z demonami, są filmy, są ludzie którzy autentycznie boją się np spać bez światła bo widzieli demona i możesz takiego człowieka śledzić i się przekonać, albo zobaczyć jak ktoś śledzić np na YT, nie to nie są halucynacje, są opętania w których ludzie mówią językami z którymi się nigdy wcześniej nie zetknęli,
Opętania demoniczne. To Ty z tym na forum przybyłeś. Z ciemnotą i zacofaniem. Czego Ty tu szukasz? Lepiej by było dla Ciebie produkować się na jakimś forum zrzeszającym osoby wierzące w demony, diabły i tym podobne bzdury.
>Ludzie którzy w ciągu jednej chwili z zagorzałych ateistów stają się wzorowymi chrześcijanami czyli nawrócenia, mnogość nawróceń, po co miałby ktoś to opłacać, powiedz mi,
A ja znam ludzi, którzy z zagorzałych katolików stali się ateistami
>Biblia to arcydzieło 50 ludzi którzy się nie znali nie widzieli swoich dzieł, a te dzieła są wewnętrznie spójne, przepowiadają przeszłość w 100% trafnie, i podobno dochodzi do tego aż 60000 razy nie wiem jak to jest możliwe, samemu mi ciężko w to wierzyć, ale te przepowiednie są dosłownie na każdej stronie
--- Biblia jako całość nie jest arcydziełem literackim. Zbyt wiele jest w Biblii zła i nieprawości, zbyt wiele niemoralnych i ohydnych czynów, zbyt wiele zbrodni, przemocy i skandali, zbyt wiele wreszcie krwi tryskającej w nadmiernej obfitości na wszystkie strony i niemal na wszystkich, by można Biblię uważać za arcydzieło. --- Wymień tych pięćdziesięciu ludzi, którzy napisali Biblię. --- Skoro twierdzisz, że tych trafnych przepowiedni jest 60 tysięcy i są niemal na każdej stronie, więc wypisz choćby tylko dwadzieścia z nich. Konkretnie: podaj w jakich księgach biblijnych i w których miejscach tych ksiąg (numery rozdziałów i wersetów) znajdują się te przepowiednie, a następnie udokumentuj, że one się spełniły.
>3) Powiedz mi czemu TY nie wierzysz w Boga
Wypadałoby, abyś Ty najpierw napisał, dlaczego wierzysz w Boga. Może zachęcisz w ten sposób kogoś do zwierzeń.
Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane. H. Conzelmann, teolog
|
|
1 na 1 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | Wszystkie religie są nic nie wartymi zmyśleniami z całym swoim zapleczem dogmatów, rytuałów i praktyk.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|