Racjonalista - Strona głównaDo treści
głupie pytanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
04-09-2023 15:52okragly (21676 punktów)głupie pytanie
kupując jajka w markecie, bierzemy je z półki, a w domu chowamy do lodówki, czemu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>kupując jajka w markecie, bierzemy je z półki, a w domu chowamy do lodówki, czemu?
Bo sklepy są latem chłodzone, a zimą nieprzegrzane, a w mieszkaniach zawsze cieplutko.

cr
04-09-2023 21:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>kupując jajka w markecie, bierzemy je z półki, a w domu chowamy do lodówki, czemu?
>Bo sklepy są latem chłodzone, a zimą nieprzegrzane, a w mieszkaniach zawsze cieplutko.
a jajka lubią 20 st (to w lodówce jest im za zimno)

czemu kobiece piersi są na zewnątrz, może mleko też musi byc schłodzone?
Thoter (6650 punktów)

> czemu kobiece piersi są na zewnątrz, może mleko też musi byc schłodzone?

Są na zewnątrz i u góry, by mleko nie miało kontaktu z brudami wewnątrz organizmu.
05-09-2023 08:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> czemu kobiece piersi są na zewnątrz, może mleko też musi byc schłodzone?
>Są na zewnątrz i u góry, by mleko nie miało kontaktu z brudami wewnątrz organizmu.
szympansice mają tylko sutki, jak my, mężczyźni
12-10-2023 15:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> czemu kobiece piersi są na zewnątrz, może mleko też musi byc schłodzone?
>Są na zewnątrz i u góry, by mleko nie miało kontaktu z brudami wewnątrz organizmu.
ale jak się rodzimy to głową zwróconą w kierunku odbytu matki (a kał jest wypychany razem z noworodkiem)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>kupując jajka w markecie, bierzemy je z półki, a w domu chowamy do lodówki, czemu?
>>Bo sklepy są latem chłodzone, a zimą nieprzegrzane, a w mieszkaniach zawsze cieplutko.
>a jajka lubią 20 st (to w lodówce jest im za zimno)
Jak wiesz, to po co pytasz?

cr
05-09-2023 08:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>kupując jajka w markecie, bierzemy je z półki, a w domu chowamy do lodówki, czemu?
>>>Bo sklepy są latem chłodzone, a zimą nieprzegrzane, a w mieszkaniach zawsze cieplutko.
>>a jajka lubią 20 st (to w lodówce jest im za zimno)
>Jak wiesz, to po co pytasz?
często zadawałem sobie to pytanie, wczoraj znalazłem odpowiedź, znając ją, się podzieliłem pytaniem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>kupując jajka w markecie, bierzemy je z półki, a w domu chowamy do lodówki, czemu?[...]
>często zadawałem sobie to pytanie, wczoraj znalazłem odpowiedź
To gdzie ja mam trzymać jajka? I co im się stanie w lodówce?

cr
05-09-2023 14:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>>kupując jajka w markecie, bierzemy je z półki, a w domu chowamy do lodówki, czemu?[...]
>>często zadawałem sobie to pytanie, wczoraj znalazłem odpowiedź
>To gdzie ja mam trzymać jajka?
w spiżarce?
ale to mieszkańcy domów (w bloku nie ma gdzie urządzić)

>I co im się stanie w lodówce?
szkoda bezcennej energii i miejsca
lodówka pobiera najwiecej prądu, od niej zależą rachunki za prąd
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>I co im się stanie w lodówce?
>szkoda bezcennej energii i miejsca
Napisałeś, że jajka lubią 20st C.

cr
06-09-2023 16:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>I co im się stanie w lodówce?
>>szkoda bezcennej energii i miejsca
>Napisałeś, że jajka lubią 20st C.
w raju nie jedliśmy nasion zboża,
ono nas zniewoliło, udomowiło
nasiona doskonale trawią ptaki (kury)
nie powinniśmy jeść chleba (nie jedliśmy w raju) ale jajka (strawione nasiona zbóż) sa z raju,

>Napisałeś, że jajka lubią 20st C.
nie moge znaleźć tego artykułu z którego zaczerpnąłem info, ale ta bomba się aktywuje przy 34 stopniach? (siedząca na nich kura)
dlatego 20 st uważam za OK, tym bardziej że trzeba je jeść codziennie, są z raju
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Napisałeś, że jajka lubią 20st C.
>nie moge znaleźć tego artykułu z którego zaczerpnąłem info
Ja trafiłam na "jaja chłodnicze" - o przedłużonej trwałości.

cr
07-09-2023 09:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Napisałeś, że jajka lubią 20st C.
>>nie moge znaleźć tego artykułu z którego zaczerpnąłem info
>Ja trafiłam na "jaja chłodnicze" - o przedłużonej trwałości.
czy kupywanie jaj o przedłużonej trwałości jest racjonalne?
gdy racjonalnym jest spożywać 4 jajka dziennie!
Thoter (6650 punktów)

>czy kupywanie jaj o przedłużonej trwałości jest racjonalne?
>

Jak się uzyskuje przedłużoną trwałość ??
Są w handlu kasze, które potrzebują mniej czasu i energii na ugotowanie.
Czym się taka kasza różni od tradycyjnej ??
Masa do trawienia jest poddawana różnym zabiegom, a my nie interesujemy się tym.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>czy kupywanie jaj o przedłużonej trwałości jest racjonalne?
Z uwagi na wzmiankowane "kupy" nie jest, więc z tym skończono.

cr
12-10-2023 16:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>kupując jajka w markecie, bierzemy je z półki, a w domu chowamy do lodówki, czemu?
>Bo sklepy są latem chłodzone, a zimą nieprzegrzane, a w mieszkaniach zawsze cieplutko.
tu mam jeszcze jedną odpowiedź youtube.com/shorts/XTL_W6PDEis?si=W3Nho_UG_WbbiMfh
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>kupując jajka w markecie, bierzemy je z półki, a w domu chowamy do lodówki, czemu?
>>Bo sklepy są latem chłodzone, a zimą nieprzegrzane, a w mieszkaniach zawsze cieplutko.
>tu mam jeszcze jedną odpowiedź youtube.com/shorts/XTL_W6PDEis?si=W3Nho_UG_WbbiMfh
W Europie handlowcy mają zakaz mycia jaj.
e-mieszkan(*)c-przed-uzyciem/ar/c9-16387471


cr
13-10-2023 15:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>kupując jajka w markecie, bierzemy je z półki, a w domu chowamy do lodówki, czemu?
>>>Bo sklepy są latem chłodzone, a zimą nieprzegrzane, a w mieszkaniach zawsze cieplutko.
>>tu mam jeszcze jedną odpowiedź youtube.com/shorts/XTL_W6PDEis?si=W3Nho_UG_WbbiMfh
>W Europie handlowcy mają zakaz mycia jaj.
>e-mieszkan(*)c-przed-uzyciem/ar/c9-16387471
pamiętam wypicie jajka będąc małym dzieckiem, dziadek przyniósł świeże (jeszcze ciepłe) od kury, jedno dla siebie drugie dla mnie, pokazał jak zrobic dziurki, i wypiliśmy, to było dobre

a kogiel mogiel robiłaś?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>pamiętam wypicie jajka będąc małym dzieckiem, dziadek przyniósł świeże (jeszcze ciepłe) od kury, jedno dla siebie drugie dla mnie, pokazał jak zrobic dziurki, i wypiliśmy, to było dobre
>a kogiel mogiel robiłaś?
Jutro sobie ukręcę. Mikserem: minutka i gotowe.

cr
14-10-2023 18:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>pamiętam wypicie jajka będąc małym dzieckiem, dziadek przyniósł świeże (jeszcze ciepłe) od kury, jedno dla siebie drugie dla mnie, pokazał jak zrobic dziurki, i wypiliśmy, to było dobre
>>a kogiel mogiel robiłaś?
>Jutro sobie ukręcę. Mikserem: minutka i gotowe.
to ja też
jak dawno tego nie jadłem, bardzo dawno
Duch Prawdy (14790 punktów)
kopia, tak na wszelki wypadek, gdyby scriba144 usunął moją wypowiedź:

>Ponownie apeluję, w trosce o system, że Bóg Wszechmogący, który jest doskonałą miłością.
Skoro jest Wszechmogący i doskonałą miłością, dlaczego nie uwalnia Andrzeja Poczobuta?
>Dlatego Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka. Poniósł śmierć fizyczno - duchową w zastępstwie śmierci każdego z nas, za czynienie w systemie destrukcji.
Ale jak to możliwe, że nieśmiertelny poniósł śmierć?

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
12-09-2023 02:43 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>kopia, tak na wszelki wypadek, gdyby scriba144 usunął moją wypowiedź:

>Bóg Wszechmogący
Bóg Wszechmogący, który jest doskonałą miłością karmił Izraelitów, żeby nie pomarli z głodu, dlaczego nie karmi umierających z głodu dzieci? Przestał być Wszechmogący, czy już nie jest doskonałą miłością?

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
20-09-2023 01:47 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>kopia, tak na wszelki wypadek, gdyby scriba144 usunął moją wypowiedź:

>>>Bóg Wszechmogący
>>Bóg Wszechmogący, który jest doskonałą miłością karmił Izraelitów, żeby nie pomarli z głodu, dlaczego nie karmi umierających z głodu dzieci? Przestał być Wszechmogący, czy już nie jest doskonałą miłością?
>twoje bluźnierstwo
Bredzisz człowieku, pytania zadaję.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>kupując jajka w markecie, bierzemy je z półki, a w domu chowamy do lodówki, czemu?

>Obniżenie temperatury produktów spowalnia tempo przemian fizycznych, biochemicznych i mikrobiologicznych. Aktywność endogennych enzymów zmniejsza się, wzrost większości bakterii i pleśni zostaje zahamowany. Następuje zmniejszone parowanie i mniejszy ubytek masy produktu. Spowalniają się procesy utleniania tłuszczów.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Chłodnictwo

youtu.be/5VCiU1osa3w
10-09-2023 10:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>kupując jajka w markecie, bierzemy je z półki, a w domu chowamy do lodówki, czemu?
>>Obniżenie temperatury produktów spowalnia tempo przemian fizycznych, biochemicznych i mikrobiologicznych. Aktywność endogennych enzymów zmniejsza się, wzrost większości bakterii i pleśni zostaje zahamowany. Następuje zmniejszone parowanie i mniejszy ubytek masy produktu. Spowalniają się procesy utleniania tłuszczów.
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Chłodnictwo
w raju nie było lodówek, co oni robili z toną miesa upolowanego mamuta?
podobno w żołądku mamy tak mocne kwasy jak padlinożercy

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365