Racjonalista - Strona głównaDo treści
Twardościomierz do stali

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
13-01-2025 10:22zolmak (19 punktów)
(zablokowany)
Twardościomierz do stali
Hej, zastanawiam się nad zakupem twardościomierza do stali. W sumie nigdy takiego sprzętu nie używałem i nie wiem, czy jest sens inwestować w taki sprzęt, czy to się bardziej opłaca po prostu wynajmować? Może ktoś z was korzystał i podpowie, jak to wygląda w praktyce?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

nodie (12 punktów)
(zablokowany)
>Hej, zastanawiam się nad zakupem twardościomierza do stali. W sumie nigdy takiego sprzętu nie
>używałem i nie wiem, czy jest sens inwestować w taki sprzęt, czy to się bardziej opłaca po prostu
>wynajmować? Może ktoś z was korzystał i podpowie, jak to wygląda w praktyce?

Cześć, moim zdaniem wszystko zależy od tego, jak często będziesz go używać. Jeśli robisz testy sporadycznie, to faktycznie lepiej pożyczyć, bo dobre twardościomierze są dość drogie. Ale jak potrzebujesz regularnie sprawdzać różne próbki, to lepiej mieć swój. Ważne jest, żeby twardościomierz był dokładny i łatwy w obsłudze, bo jak zaczniesz się męczyć z ustawieniami, to szybko się zniechęcisz. Zwróć też uwagę na zakres pomiaru - niektóre modele są dość ograniczone. Jak chcesz więcej info, to zerknij tutaj, tam jest sporo wyjaśnione: techniczny24.pl/twardosciomierz-do-stali

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365