Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kiedy warto udać się do onkologa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
13-01-2025 10:51zolmak (19 punktów)
(zablokowany)
Kiedy warto udać się do onkologa
Cześć, od jakiegoś czasu mam dziwne bóle w brzuchu i spadek wagi, a badania krwi wykazały podwyższone markery. Czy to powód, żeby iść do onkologa, czy na razie szukać przyczyny gdzie indziej? Nie wiem, czy nie przesadzam z paniką.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

nodie (12 punktów)
(zablokowany)
>Cześć, od jakiegoś czasu mam dziwne bóle w brzuchu i spadek wagi, a badania krwi wykazały
>podwyższone markery. Czy to powód, żeby iść do onkologa, czy na razie szukać przyczyny gdzie
>indziej? Nie wiem, czy nie przesadzam z paniką.

Cześć, onkolog przede wszystkim zajmuje się leczeniem raka, ale badania przesiewowe to już często rola lekarzy rodzinnych albo innych specjalistów, np. ginekologa czy gastrologa. Oni kierują na odpowiednie badania, jak mammografia, kolonoskopia czy cytologia. Onkolog wkracza zwykle wtedy, kiedy są podejrzenia lub potwierdzenie nowotworu. Jak chcesz się przebadać profilaktycznie, zacznij od lekarza rodzinnego, który podpowie, jakie badania zrobić. Więcej o onkologii możesz poczytać tutaj: adedermatologia.pl/czym-zajmuje-sie-onkologia/.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365