Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wielka Polska atomowa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
25-03-2022 07:53Arminius (25555 punktów)Wielka Polska atomowa
Ocena -2 na 2
Wziąwszy pod uwagę napad Rosji na Ukrainę oraz niezwykle agresywne i buńczuczne wypowiedzi Kremla skierowane pod adresem zachodu - nie ulega chyba wątpliwości, że Polska winna jak najszybciej rozpocząć prace nad produkcją swojej własnej broni nuklearnej - np. przy okazji rozwoju polskiej energetyki jądrowej, o czym się ostatnio wiele mówi. Pytanie więc nie jest czy to robić, pytanie brzmi jak szybko można wejść w posiadanie tej broni. Jest wielce prawdopodobne, iż Polska posiada potencjał intelektualny zapewniający szybki sukces w tym zakresie. Pozostaje tylko problem surowca Problemem newralgicznym - wbrew pozorom - nie są środki przenoszenia tej broni. Polska nie musi ich mieć. Wystarczą walizkowe bomby atomowe, rozmieszczone w kilkunastu największych miastach Rosji - aby szachować Moskwę. Czas najwyższy rozpocząć prace nad nimi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
Arminus kłamco napisałeś o mnie kłamstwa .

Kłamco napisałeś to o mnie:

....trollu putinowksi..
.....putinowski poputcziku...

Łzesz na mój temat.

W obliczu wojny Putina zarzucasz mi bycie trolem Putina?

Łzesz jak bura suka kłamco.

Udowodnij moje powiazania.

Pisałem nie odpuszczę ci tych kłamstw.
Arminius (25555 punktów)bezmózgowiec
>Arminus kłamco napisałeś o mnie kłamstwa .


Bezmózgowie rozpoczęło emisję dziennej dawki plugawego spamu.
Ad rem duraku. A jak nie wiesz co to znaczy - rób stąd wypad jak najszybciej.
romaro (25211 punktów)Odp: bezmózgowiec
>Bezmózgowie rozpoczęło emisję dziennej dawki plugawego spamu.

A co powiesz na to seksualna amebo?
>Syntetyczna, banalna, odrażająca, przyprawiająca o odruch wymiotny pseudouroda (po angielsku bimbo look), dzieło botoksowych chirurgów i botoksowej kosmetologii. W sam raz dla takiego putinowskiego zboka jak ty - do ślinienia się obfitego i rytmicznego walenia człona.

Przyznasz, że toczona przez ciebie nienawiść jak wyżej spowodowała de-strukturę i dehumanizację twojej osoby.

8 lat pisania tekstów w których wybrzmiewają intymne emocje homofobiczne , pochłonęły cię do cna i całkiem chłopie zbzikowałeś.

Obleśny typ z ciebie jest.
25-03-2022 15:20 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Bezmózgowie rozpoczęło emisję dziennej dawki plugawego spamu.
>A co powiesz na to seksualna amebo?
>>Syntetyczna, banalna, odrażająca, przyprawiająca o odruch wymiotny pseudouroda (po angielsku bimbo look), dzieło botoksowych chirurgów i botoksowej kosmetologii. W sam raz dla takiego putinowskiego zboka jak ty - do ślinienia się obfitego i rytmicznego walenia człona.Przyznasz, że toczona przez ciebie nienawiść jak wyżej spowodowała de-strukturę i dehumanizację twojej osoby. 8 lat pisania tekstów w których wybrzmiewają intymne emocje homofobiczne , pochłonęły cię do cna i całkiem chłopie zbzikowałeś.
>Obleśny typ z ciebie jest.

Romaro.. ja tylko przypominam temu kłamcy że napisał kłamstwa na mój temat.

Kłamca Arminius .
25-03-2022 15:28 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Romaro.. ja tylko przypominam temu kłamcy że napisał kłamstwa na mój temat.
Nie tylko na twój, ale czego się spodziewasz po takiej oszczerczej hienie cmentarnej? Przeprosin? Prędzej "żonę" kurwą gotów nazwać niż przyznać się do oszczerstw.
>Kłamca Arminius .

Kłamca to mało powiedziane.
25-03-2022 15:19 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Arminus kłamco napisałeś o mnie kłamstwa .
>Bezmózgowie rozpoczęło emisję dziennej dawki plugawego spamu.
>Ad rem duraku. A jak nie wiesz co to znaczy - rób stąd wypad jak najszybciej.

Kłamco. Przypominam że jesteś kłamcą.

Arminus to kłamca.

Arminus kłamie i nie posiada dowodów na swoje kłamstwa.

Mówiłem ci że ci nie odpuszce twoich kłamstw
DyktaFon (9281 punktów)Odp: Wielka Polska atomowa
>Wziąwszy pod uwagę napad Rosji na Ukrainę oraz niezwykle agresywne i buńczuczne wypowiedzi Kremla
>skierowane pod adresem zachodu - nie ulega chyba wątpliwości, że Polska winna jak najszybciej
>rozpocząć prace nad produkcją swojej własnej broni nuklearnej - np. przy okazji rozwoju polskiej
>energetyki jądrowej, o czym się ostatnio wiele mówi. Pytanie więc nie jest czy to robić, pytanie
>brzmi jak szybko można wejść w posiadanie tej broni. Jest wielce prawdopodobne, iż Polska posiada
>potencjał intelektualny zapewniający szybki sukces w tym zakresie. Pozostaje tylko problem surowca
>Problemem newralgicznym - wbrew pozorom - nie są środki przenoszenia tej broni. Polska nie musi ich
>mieć. Wystarczą walizkowe bomby atomowe, rozmieszczone w kilkunastu największych miastach Rosji -
>aby szachować Moskwę. Czas najwyższy rozpocząć prace nad nimi.

Jeszcze tego by brakowało, abyśmy mieli broń atomową. Już widzę, jak Macierewicz wespół z kamratami decyduje o naciśnięciu guzika. Nie wiem czy śmiać się czy płakać... Albo jak ogłasza przetarg, kto dostąpi zaszczytu naciśnięcia guzika...
Arminius (25555 punktów)Macierewicz versus Putin?

>Jeszcze tego by brakowało, abyśmy mieli broń atomową. Już widzę, jak Macierewicz wespół z >kamratami decyduje o naciśnięciu guzika. Nie wiem czy śmiać się czy płakać... Albo jak ogłasza >przetarg, kto dostąpi zaszczytu naciśnięcia guzika...

A nie martwi pana fakt, iż w Rosji Putin - przy którym Macierewicz to siostra miłosierdzia - ma dostęp do takiej broni?
25-03-2022 08:57 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)Odp: Macierewicz versus Putin?
>>Jeszcze tego by brakowało, abyśmy mieli broń atomową. Już widzę, jak Macierewicz wespół z >kamratami decyduje o naciśnięciu guzika. Nie wiem czy śmiać się czy płakać... Albo jak ogłasza >przetarg, kto dostąpi zaszczytu naciśnięcia guzika...
>A nie martwi pana fakt, iż w Rosji Putin - przy którym Macierewicz to siostra miłosierdzia - ma dostęp do takiej broni?

Martwi... i w tym problem. Jesteśmy w kropce. Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. To jak wybór między tyfusem a cholerą.
Arminius (25555 punktów)franca Putin
>>>Jeszcze tego by brakowało, abyśmy mieli broń atomową. Już widzę, jak Macierewicz wespół z >kamratami decyduje o naciśnięciu guzika. Nie wiem czy śmiać się czy płakać... Albo jak ogłasza >przetarg, kto dostąpi zaszczytu naciśnięcia guzika...
>>A nie martwi pana fakt, iż w Rosji Putin - przy którym Macierewicz to siostra miłosierdzia - ma dostęp do takiej broni?
>Martwi... i w tym problem. Jesteśmy w kropce. Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. To jak wybór między tyfusem a cholerą.

Nie proszę pana. To złe porównanie. Przecenia pan - w swym antypisowskim zacietrzewieniu - potencjał Macierewicza. Putin to wielokrotnie, wielokrotnie, wielokrotnie gorsza franca niż Macierewicz. Więc nie bój się pan o potencjalna bombę w rękach Macierewicza, martw się pan o realną wielką bombę w rękach Putina.
Pański pogląd - nie wiem czy pan sobie z tego zdaje sprawę - ma już w sobie coś z narracji prorosyjskiej. Bo godzi w pomysł, którego Moskale bardzo się obawiają.
25-03-2022 20:32 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)Odp: franca Putin
>>>>Jeszcze tego by brakowało, abyśmy mieli broń atomową. Już widzę, jak Macierewicz wespół z >kamratami decyduje o naciśnięciu guzika. Nie wiem czy śmiać się czy płakać... Albo jak ogłasza >przetarg, kto dostąpi zaszczytu naciśnięcia guzika...
>>>A nie martwi pana fakt, iż w Rosji Putin - przy którym Macierewicz to siostra miłosierdzia - ma dostęp do takiej broni?
>>Martwi... i w tym problem. Jesteśmy w kropce. Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. To jak wybór między tyfusem a cholerą.
>Nie proszę pana. To złe porównanie. Przecenia pan - w swym antypisowskim zacietrzewieniu - potencjał Macierewicza. Putin to wielokrotnie, wielokrotnie, wielokrotnie gorsza franca niż Macierewicz.

Więc jak jest wielokrotnie większą, chorą francą to żadna obca bomba atomowa ( szczególnie europejska) go nie zastraszy.

A Macierewicz to nie franca ino medyczny debil.
25-03-2022 09:16 
 Ocena 3 na 3
DyktaFon (9281 punktów)Odp: Macierewicz versus Putin?
>>>Jeszcze tego by brakowało, abyśmy mieli broń atomową. Już widzę, jak Macierewicz wespół z >kamratami decyduje o naciśnięciu guzika. Nie wiem czy śmiać się czy płakać... Albo jak ogłasza >przetarg, kto dostąpi zaszczytu naciśnięcia guzika...
>>A nie martwi pana fakt, iż w Rosji Putin - przy którym Macierewicz to siostra miłosierdzia - ma dostęp do takiej broni?
>Martwi... i w tym problem. Jesteśmy w kropce. Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. To jak wybór między tyfusem a cholerą.
>
Dla zobrazowanie dylematu proszę sobie wyobrazić, że Pana główny przeciwnik na tym forum ma czerwony guzik, którym może Pana wyłączyć na zawsze z tego forum. Niestety, działa to tak, że jednocześnie nieodwołalnie wyłącza też całe forum. To pierwsza wersja.
Druga wersja jest taka, że wszyscy na tym forum mają tak samo działający guzik.

Czy to forum jeszcze by istniało? Proszę sięgnąć pamięcią do historii forum i współczesności...

PS. Przeciwników też proszę o wpisy
Arminius (25555 punktów)argument z historii

>Dla zobrazowanie dylematu proszę sobie wyobrazić, że Pana główny przeciwnik na tym forum ma >czerwony guzik, którym może Pana wyłączyć na zawsze z tego forum. Niestety, działa to tak, że >jednocześnie nieodwołalnie wyłącza też całe forum. To pierwsza wersja.
>Druga wersja jest taka, że wszyscy na tym forum mają tak samo działający guzik.
>Czy to forum jeszcze by istniało?
>PS. Przeciwników też proszę o wpisy

Jest przykład historyczny na potwierdzenie zasadności mojego stanowiska. Dlaczego zimna wojna Zachodu z Sowietami nigdy się nie przerodziła w gorącą? Bo obydwie strony wiedziały, że mają broń nuklearną i że koszta takiej wojny będą nie do zniesienia dla żadnej z nich.
Jeżeli Moskale będą mieli świadomość, że ich atak nuklearny na Polskę spotka się z ryzykiem odpalenia kilkunastu, kilkudziesięciu walizkowych bomb atomowych ( oczywiście sposób użycia tych bomb to kwestia drugorzędna, tutaj przyjmuję akurat taki wariant) w ich największych miastach - sto razy się zastanowią nad podjęciem decyzji o takim ataku.
25-03-2022 09:44 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)Odp: argument z historii
>>Dla zobrazowanie dylematu proszę sobie wyobrazić, że Pana główny przeciwnik na tym forum ma >czerwony guzik, którym może Pana wyłączyć na zawsze z tego forum. Niestety, działa to tak, że >jednocześnie nieodwołalnie wyłącza też całe forum. To pierwsza wersja.
>>Druga wersja jest taka, że wszyscy na tym forum mają tak samo działający guzik.
>>Czy to forum jeszcze by istniało?
>>PS. Przeciwników też proszę o wpisy
>Jest przykład historyczny na potwierdzenie zasadności mojego stanowiska. Dlaczego zimna wojna Zachodu z Sowietami nigdy się nie przerodziła w gorącą? Bo obydwie strony wiedziały, że mają broń nuklearną i że koszta takiej wojny będą nie do zniesienia dla żadnej z nich.
>Jeżeli Moskale będą mieli świadomość, że ich atak nuklearny na Polskę spotka się z ryzykiem odpalenia kilkunastu, kilkudziesięciu walizkowych bomb atomowych ( oczywiście sposób użycia tych bomb to kwestia drugorzędna, tutaj przyjmuję akurat taki wariant) w ich największych miastach - sto razy się zastanowią nad podjęciem decyzji o takim ataku.
>
Zostawmy na razie Sowietów w spokoju, bo to znacznie bardziej skomplikowany układ, niż fR Skupmy się na naszym przypadku 1 i przypadku 2. Jak by się losy forum potoczyły w obu wersjach?
Arminius (25555 punktów)prosta zasada

>Zostawmy na razie Sowietów w spokoju, bo to znacznie bardziej skomplikowany układ, niż fR

Moskali - bo o nich zapewne panu chodzi - nie możemy zostawiać w spokoju. Oni są czynnikiem sprawczym tego wszystkiego co się dzieje.

>Skupmy się na naszym przypadku 1 i przypadku 2. Jak by się losy forum potoczyły w obu wersjach?

Zasada jest prosta - i wynika z brzytwy Ockhama. Jeżeli obydwie strony szachują się bronią nuklearną jest znacznie większa szansa na zachowanie - także - pokoju, niż w przeciwnym wypadku.
25-03-2022 11:01 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)Odp: prosta zasada
>>Zostawmy na razie Sowietów w spokoju, bo to znacznie bardziej skomplikowany układ, niż fR
>Moskali - bo o nich zapewne panu chodzi - nie możemy zostawiać w spokoju. Oni są czynnikiem sprawczym tego wszystkiego co się dzieje.
>>Skupmy się na naszym przypadku 1 i przypadku 2. Jak by się losy forum potoczyły w obu wersjach?
>Zasada jest prosta - i wynika z brzytwy Ockhama. Jeżeli obydwie strony szachują się bronią nuklearną jest znacznie większa szansa na zachowanie - także - pokoju, niż w przeciwnym wypadku.

Oczywiście tylko w przypadku, gdy ktoś pierwszy nie zacznie... Z głupoty lub z przypuszczenia, że inni się nie odważą. Wtedy pójdzie z górki... I najprawdopodobniej ten pierwszy będzie zwycięzcą. Niezależnie, jakie przy tym poniesie koszty. Zresztą rządzący są w pewnym zakresie zabezpieczeni przed takimi kosztami. Koszty poniosą zwykli obywatele. A co to, za przeproszeniem, Macierewicza czy innego ministra może obchodzić?

Ale odbiegliśmy od tematu fR
Arminius (25555 punktów)czas najwyższy
>>>Zostawmy na razie Sowietów w spokoju, bo to znacznie bardziej skomplikowany układ, niż fR
>>Moskali - bo o nich zapewne panu chodzi - nie możemy zostawiać w spokoju. Oni są czynnikiem sprawczym tego wszystkiego co się dzieje.
>>>Skupmy się na naszym przypadku 1 i przypadku 2. Jak by się losy forum potoczyły w obu wersjach?
>>Zasada jest prosta - i wynika z brzytwy Ockhama. Jeżeli obydwie strony szachują się bronią nuklearną jest znacznie większa szansa na zachowanie - także - pokoju, niż w przeciwnym wypadku.
>Oczywiście tylko w przypadku, gdy ktoś pierwszy nie zacznie... Z głupoty lub z przypuszczenia, że inni się nie odważą. Wtedy pójdzie z górki... I najprawdopodobniej ten pierwszy będzie zwycięzcą. Niezależnie, jakie przy tym poniesie koszty. Zresztą rządzący są w pewnym zakresie zabezpieczeni przed takimi kosztami. Koszty poniosą zwykli obywatele. A co to, za przeproszeniem, Macierewicza czy innego ministra może obchodzić?
>Ale odbiegliśmy od tematu fR


Ale tak już było przez pół wieku. I wzajemne szachowanie się dało pożądany rezultat. Wojny nuklearnej a nawet konwencjonalnej na dużą skalę - nie było między Sowietami i Zachodem. Więc ta metoda jest przetestowana czasem i życiem. Jeżeli Polska chce mieć przynajmniej duże prawdopodobieństwo, że nie zostanie zaatakowana przez Rosję - winna mieć pod ręką atut w postaci broni nuklearnej. Pańskie wątpliwości w tym względzie - to woda na młyn putinizmu. On właśnie gra na takich strachach i wątpliwościach. Wiec czas najwyższy zacząć mu to uniemożliwiać.
25-03-2022 12:03 
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)Odp: czas najwyższy

>Ale tak już było przez pół wieku.

Dokładnie... nie Przez pół wieku było tak, że broń nuklearną miało kilka dużych państw, które były duże czy z bronią, czy bez tej broni. Natomiast jeśli taką broń miałyby małe państewka (np. Polska), które bez tejże broni nie stanowią nic na arenie międzynarodowej, to jest wielka pokusa (na dodatek logicznie uzasadniona), żeby stać się wielkimi dzięki jednemu guzikowi. A jak to samo dotyczy "wielkiego gracza międzynarodowego", którego jedynym atutem jest to, że ma kota, to taki guzik jest wręcz nieoceniony.

>I wzajemne szachowanie się dało pożądany rezultat. Wojny nuklearnej a nawet konwencjonalnej na dużą skalę - nie było między Sowietami i Zachodem. Więc ta metoda jest przetestowana czasem i życiem. Jeżeli Polska chce mieć przynajmniej duże prawdopodobieństwo, że nie zostanie zaatakowana przez Rosję - winna mieć pod ręką atut w postaci broni nuklearnej.

Już sam Pan udowadnia moją tezę: będziemy czuli się pewniej. A wielkość kraju nie zależy od samopoczucia, a od wielkości gospodarki i potencjału ludzkiego. Przez jedną (a nawet wiele) bombę nie staniemy się mocarstwem. Tylko będziemy tak się czuli. I stąd też mogą zaistnieć rzeczywiste kłopoty. Np. spróbujemy udowodnić Czechom, że to my mamy rację z Turowem... i niech tylko spróbują się nie zgodzić...

>Pańskie wątpliwości w tym względzie - to woda na młyn putinizmu. On właśnie gra na takich strachach i wątpliwościach. Wiec czas najwyższy zacząć mu to uniemożliwiać.

Jeśli w wolnych chwilach Putin czytuje fR, to oczywiście masz Pan rację
szarley (54913 punktów)Odp: Wielka Polska atomowa
> Polska winna jak najszybciej rozpocząć prace nad produkcją swojej własnej broni nuklearnej

Problem Turoszowa byłby łatwy do rozwiązania

Kolejny Twój pomysł, po aneksji Królewca, który doskonale podbudowuje putinowską antypolską propagandę

Podobnie jak Farmer, czekam na jakiś cytat, który uzasadniłby nazwanie mnie rosyjskim trolem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-03-2022 12:27 
 Ocena-1 na 1
Arminius (25555 punktów)po co czekać, wszystko jasne

>Kolejny Twój pomysł, po aneksji Królewca, który doskonale podbudowuje putinowską antypolską propagandę
>Podobnie jak Farmer, czekam na jakiś cytat, który uzasadniłby nazwanie mnie rosyjskim trolem

Wpis jak wyżej jest dowodem na to, że jesteś rostrollem. Krytykujesz wszelkie poglądy forsujące bardziej stanowcze przeciwstawianie się Putinowi. Słowem jesteś jego pożytecznym idiotą, bez jaj, trzęsącym pi..ą ze strachu. Ten strach delikwentów jak ty - to wielka karta atutowa Putina.
25-03-2022 13:15 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: po co czekać, wszystko jasne
>>Kolejny Twój pomysł, po aneksji Królewca, który doskonale podbudowuje putinowską antypolską propagandę
>>Podobnie jak Farmer, czekam na jakiś cytat, który uzasadniłby nazwanie mnie rosyjskim trolem
>Wpis jak wyżej jest dowodem na to, że jesteś rostrollem. Krytykujesz wszelkie poglądy forsujące bardziej stanowcze przeciwstawianie się Putinowi.

Moje prawo krytykować każdy pogląd, dopóki mam argumenta

1 Rostrolem, jest wg Ciebie każdy, kto krytykuje polski rząd
2 Trzeba trochę realizmu.
2.1 Zabór Królewca oznacza totalną wojnę nie z państwem Putina, ale z Rosją, całą Rosją z całym jej narodem. Nawet jeśli cudem zatrzymasz rosyjską armię pod Wołominem, to nie rozwiniesz ofensywy na Moskwę, a rosyjskie rakiety będą raz w tygodniu nękać Warszawę. A nawet gdybyś wszedł zbrojnie do Rosji, to napotkasz taki sam opór Rosjan, jaki Ukraińcy stawiają Rosjanom.
2.2 Broń atomowa jest straszakiem wtedy i tylko wtedy, (dotyczy każdej innej broni) kiedy militarny potencjał byłby porównywalny. Zanim dorobisz się połowy tych rakiet, które ma Rosja, dostaniesz pierwszy szlag na Warszawę ( i ile wcześniej nie zbankrutuje gospodarka). A zdajesz sobie chyba sprawę z tego, że Polacy nie będą tak ochoczo jak Ukraińcy zaciągać się do armii

Jedyną polską efektywną tarczą są sojusze i o nie trzeba dbać, czego zdrajcy w polskim rządzie zdają się nie dostrzegać, próbując udawać mocarstwo, które może walczyć ze wszystkimi wokół.
Oczywiście sojusznikom też trzeba zapewnić ochronę i dlatego trzeba dbać o własną armię, żeby dla nich jej pomoc była atrakcyjna, ale o to polski rząd nie dba. Powtórzę: polska marynarka ma bojową zdolność równą czeskiej.

Obroną jest też powiązanie gospodarki z gospodarkami silniejszych od Polski, żeby chcieli bronić swoich interesów, nawet zbrojnie jeśli zajdzie taka potrzeba
Obroną jest też wzmacnianie własnej gospodarki, żeby stawała się coraz bardziej niezbędna sąsiadom, ale Ziobro woli odsunąć dwóch sędziów niż skorzystać z unijnych pieniędzy na odbudowę gospodarki ze skutków zarazy. Cysorz woli grać na nosie potężnemu amerykańskiemu medialnemu koncernowi, żeby unikać krytyki i nie baczy, że jedynym ze skutków będzie kształtowany przez media spadek sympatii Amerykanów do Polski. Sasin woli pozorować negocjacje o Turów, zamiast się dogadać, choć w ten sposób utraci dostęp do produktów dobrego wojennego przemysłu w razie wojny.

>Słowem jesteś jego pożytecznym idiotą, bez jaj, trzęsącym pi..ą ze strachu. Ten strach delikwentów jak ty - to wielka karta atutowa Putina.

Umiejętność odczuwania strachu jest bronią, w którą wyposażyła nas ewolucja, abyśmy przeżyli, Odważny trup żadnej wojny nie wygra
Ja widziałem rosyjskie czołgi na ulicach mojego miasta i chowałem się w piwnicy, bo to nie były manewry. Możesz iść z szabelką na czołgi, ale nie wygrasz.

Dlaczego NATO nie stworzyło parasola lotniczego nad Ukrainą? Bo też się boi globalnego konfliktu i zagłady cywilizacji, nie mam pełnego zaufania do obrony przez NATO, ale jestem pewien, że nie wspomoże Polski w sytuacji, kiedy Polska za Twoją radą puści czołgi na Królewiec

Realizm nakazuje nie chodzić po Sosnowcu z szalikiem Ruchu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
uxbridge (5980 punktów)Odp: Wielka Polska atomowa
Stan umysłu przebijający z tej notki jest czymś zdumiewającym. Zdumiewająco absurdalnym.
Ale nie będę z tym polemizował. Natomiast krótko rozprawię się z bzdurami wynikłymi ze zwykłej niewiedzy i braków w wykształceniu.

1. Nie, w Polsce nie ma ani zaplecza naukowego ani przemysłowego aby zbudowac własną broń nuklearną. Gdyby się uprzeć i zacząć prace nad programem nuklearnym, zajełoby to dziesięciolecia o kosztach nie wspominając. Z wątpliwym rezultatem, bo napotkałoby natychmiastowe sankcje. Polska to nie Korea Pn.
2. Walizki atomowe to bzdura rodem z tanich powieści sensacyjnych. Sowieci posiadali coś takiego, ale to były ładunki o b.małej sile rażenia przeznaczone do dywersji.
3. Przemycenie do Rosji ładunku jądrowego który dość mocno "świeci" promieniowaniem, jest pomysłem dziecinnym. Między innymi dlatego rosjanie uznali tą broń za mało praktyczną. W sytuacji wojennej, przerzucenie dywersanta (niemal samobójcy) z taka bronią na tyły nieprzyjaciela ma jakieś szanse. Umieszczenie przez Polaków walizkowego ładunku jądrowego w którymś z miast dzisiejszej Rosji to kompletnie nierealistyczny scenariusz. Arminiusowi marzy się umieszczenie kilkunastu!
4. I najważniejsze. Takie bomby mają ZEROWĄ moc odstraszającą. Spowodowałyby zniszczenia w promieniu co najwyżej kilometra. Nawet kilkanaście takich bomb to dla przeciwnika potencjalne straty rzedu dziesiątek tysięcy ludzi. I żadne straty militarne. Za to odpalenie jednego ładunku termonuklearnego nad Warszawą, to setki tysięcy ofiar od razu a miliony, w perspektywie miesięcy. M.in rannych, chorych i głodujących bez możliwości ewakuacji, leczenia i opieki. Prócz tego zniszczenie kluczowego węzła komunikacyjnego, magazynów wojskowych, zaplecza szpitalnego, przemysłowego, żywnościowego. Zniszczenie samej Warszawy to praktycznie koniec jakiegokolwiek oporu na terenie Polski i pogrążenie kraju w kryzysie na dziesięciolecia. Nawet, gdyby na jednym ładunku się skończyło. Do skutecznego odstaraszania potęgi atomowej trzeba miec głowice termonuklearne mogace sięgnąc każdego punktu w kraju przeciwnika. I niedostępne dla jego głowic. Czyli okręty podwodne z pociskami balistycznymi.
Arminius (25555 punktów)troll uxbridge emituje
>1. Nie, w Polsce nie ma ani zaplecza naukowego ani przemysłowego aby zbudowac własną broń >nuklearną. Gdyby się uprzeć i zacząć prace nad programem nuklearnym, zajełoby to dziesięciolecia >o kosztach nie wspominając. Z wątpliwym rezultatem, bo napotkałoby natychmiastowe sankcje.

Ale pier...lisz na putinowskiej częstotliwości.

Poczytaj rostrollu wypowiedź speca i nie bredź:

"Co by było, gdyby nagle rządzący Polską zmienili zdanie i uznali, że bomba atomowa jest nam niezbędna? Podobne pomysły zgłaszał kandydat na prezydenta Stan Tymiński już ponad 20 lat temu. Wyobraźmy sobie sytuację, że nagle do naszych naukowców przychodzą tajemniczy panowie z jeszcze bardziej tajemniczych służb i zadają pytanie: ile czasu trzeba byśmy skonstruowali bombę atomową? - To jest bardzo złożony problem pod względem technologicznym. Złożony, ale to nie znaczy, że taki, z którym byśmy sobie nie poradzili - wyjaśnia prof. Andrzej Korejwo, fizyk jądrowy z Uniwersytetu Łódzkiego. - Zasady funkcjonowania tego typu ładunków są doskonale znane od lat, ale diabeł tkwi w szczegółach. By skonstruować taką bombę potrzebowalibyśmy co najmniej kilku lat. Jeśli chodzi o koszty, to nie podejmę się takich szacunków. Ale mówimy tu co najmniej o setkach milionów złotych - dodaje naukowiec.
Oprócz linii technologicznych, których obecnie nie mamy, do stworzenia bomby atomowej potrzebny jest wzbogacony uran. - Kupno uranu naturalnego nie jest dziś większym problemem, na świecie wydobywa się go stosunkowo dużo. Z kolei technika wzbogacania uranu też jest bardzo rozpowszechniona i to nie jest jakoś szczególnie tajemnicze - stwierdza prof. Korejwo."

wiadomosci(*)-mozemy-miec-bron-jadrowa.html

Słowem to kwestia kilku lat i paru, parunastu milardów złotych góra. Czyli hetka z pętelką.
Berzerac (5671 punktów)Odp: troll uxbridge emituje

>"Co by było, gdyby nagle rządzący Polską zmienili zdanie i uznali, że bomba atomowa jest nam niezbędna? Podobne pomysły zgłaszał kandydat na prezydenta Stan Tymiński już ponad 20 lat temu.

Rządzący Polską mogą zmieniać sobie zdanie ile chcą, a i tak w kwestii broni nuklearnej musieli by mieć błogosławieństwo sojusznika zza oceanu. Prędzej już oni sami na terytorium Polski taką broń by umieścili.

Tymiński - wyborne, ale się uśmiałem. Agent KGB czy GRU, którego ruscy chcieli nam "zainstalować" podczas pierwszych wolnych wyborów.
DyktaFon (9281 punktów)

>Słowem to kwestia kilku lat i paru, parunastu milardów złotych góra. Czyli hetka z pętelką.
>
Nie wypowiadam się w ogóle na temat bomby... ale proszę mi wskazać jakiś większy, nowatorski temat, który w Polsce udało się przeprowadzić z sukcesem do końca. Cokolwiek o wysokim poziomie technicznym i organizacyjnym. Coś, z czym daliśmy sobie radę jako państwo. Najlepiej, jakby tu stworzyć taką listę sukcesów państwa
A w wątku obok listę porażek...
25-03-2022 16:04 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>proszę mi wskazać jakiś większy, nowatorski temat, który w Polsce udało się przeprowadzić z sukcesem do końca.

Centralny port komunikacyjny

P. Duda poleciał na Jasionkę, a wylądował....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
DyktaFon (9281 punktów)
>>proszę mi wskazać jakiś większy, nowatorski temat, który w Polsce udało się przeprowadzić z sukcesem do końca.
>Centralny port komunikacyjny
>P. Duda poleciał na Jasionkę, a wylądował....


Arminius (25555 punktów)to nie marzenie - to realna perpektywa
>Umieszczenie przez Polaków walizkowego ładunku jądrowego w którymś z miast dzisiejszej Rosji to >kompletnie nierealistyczny scenariusz. Arminiusowi marzy się umieszczenie kilkunastu!

Kilkadziesiąt lat temu Moskale wyprodukowali walizkowe bomby nuklearne. Wniosek z tego taki, ż dzisiaj tez je można wyprodukować, co więcej najpewniej mogą mieć większą moc i być "lepsze" niż tamte. Problem z przemyceniem kilkunastu takich pakunków na terytorium Rosji - zważywszy na rosyjski totalny bardak i powszechną korupcję ( widzimy to na co dzień obserwując wojnę ukraińsko - rosyjska) nie będzie żadnym problemem. Ich moc odstraszająca będzie ogromna - wbrew temu co rostrollujesz. Nie chodzi przecież o to, żeby za ich pomocą atakować przeciwnika. Chodzi o to, żeby Moskale wiedzieli - że jak uderzą nuklearnie , to w ich największych miastach też zakwitną atomowe grzybki. Duże prawdopodobieństwo takiej perspektywy ma ogromną moc odstraszająca.
Oczywiście poza tą opcją należy rozwijać technologię rakietową, tak żeby można było sięgnąć Petersburga czy Smoleńska nie mówiąc o Kaliningradzie. To przecież tez nie jest przeszkoda nie do pokonania.
25-03-2022 15:20 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Wielka Polska atomowa
>Stan umysłu przebijający z tej notki jest czymś zdumiewającym. Zdumiewająco absurdalnym.

Mnie to nie dziwi. Arminius, jak oświadczył Sarley'owi, jest tylko doktorem geografii. Nie można być wiec zaskoczonym jego stanem umysłu. No chyba, że ma w tym bełkocie jakiś interes. Inspirowany jest pewnie dziwną manierą cechującą kompleksy judofobii. Taki mały Izrael, a ma swój potencjał atomowy, a my takie mocarstwo nie. Bombę siły atomowej, to raczej wypuścił Arminius na tym forum.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Wziąwszy pod uwagę napad Rosji na Ukrainę oraz niezwykle agresywne i buńczuczne wypowiedzi Kremla
>skierowane pod adresem zachodu - nie ulega chyba wątpliwości, że Polska winna jak najszybciej
>rozpocząć prace nad produkcją swojej własnej broni nuklearnej - np. przy okazji rozwoju polskiej
>energetyki jądrowej, o czym się ostatnio wiele mówi. Pytanie więc nie jest czy to robić, pytanie
>brzmi jak szybko można wejść w posiadanie tej broni. Jest wielce prawdopodobne, iż Polska posiada
>potencjał intelektualny zapewniający szybki sukces w tym zakresie. Pozostaje tylko problem surowca
>Problemem newralgicznym - wbrew pozorom - nie są środki przenoszenia tej broni. Polska nie musi ich
>mieć. Wystarczą walizkowe bomby atomowe, rozmieszczone w kilkunastu największych miastach Rosji -
>aby szachować Moskwę. Czas najwyższy rozpocząć prace nad nimi.

Głupoty

Armiunius czasem udaje, że pisze coś neutralnego i wtedy są to bzdury bo słaby jest w samodzielnym myśleniu.
Maskuje takimi wypocinami swoją robotę, za która mu płacą, czyli atakowanie Żydów, wybielanie PIS albo popieranie tych bzdurnych idei, które akurat pasują PIS
(np antyszczepionkowe - bo w Sejmie jest nieformalna koalicja PIS z partiami ludzi chorych psychicznie czyli z Kukizem, Konfederacją i Ziobro).
Płacą Arminiusowi za to.
Nie komentujmy jego wątków.
Poczekajmy do 17-tej jak Armiunus skończy pracę i piszmy wtedy normalne wątki.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365