 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-07-2024 09:05 | okragly (21676 punktów) | bogactwo narodu | bogactwem narodu jest tez architektura. Polska jest zrujnowana poprzez architektów, mamy brzydkie, niefunkcjonalne, drogie w utrzymaniu domy. 60% domów nie spełnia wymogów ekonomi (energooszczędności), dlatego wydajemy tyle na grzanie, chłodzenie. Jesteśmy biedni bo mamy głupich architektów, oni się usprawiedliwiają że sa artystami a nie ekonomistami. W raju byliśmy zwierzętami, wiedzieliśmy jak budowac, za darmo  architektura ma wpływ na bogactwo naszego narodu i nasze samopoczucie. Mamy brzydkie domy, źle się w nich czujemy, dlatego jesteśmy brzydcy, wredni i głupi, z architektury (wpływ formy na treść) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | >Mamy brzydkie domy, źle się w nich czujemy Bo ludzie są głupi, nie myślą, nie postępują racjonalnie i nie przyjmują do wiadomości oczywistych prawd. -Zamiast drogiej w eksploatacji klimatyzacji wystarczy zastosować zewnętrzne okiennice bądź żaluzje i przewietrzanie mieszkań chłodnym powietrzem pobieranym z piwnicy bądź zakopanej w ziemi rury z jednoczesnym wypuszczaniem tego gorącego wywietrznikiem tuż przy suficie. Działa to siłami natury, grawitacyjnie. -Żeby południowa ściana budynku zbytnio się nie nagrzewała latem, wystarczy zamontować na niej lekką drewnianą kratownicę i pozwolić na niej rosnąć np. bluszczowi bądź innej pnącej roślinie. -Kto karze ludziom montować blachę na dachach w dodatku czarną ? Przez co na poddaszu jest gorąc jak w piekarniku ? Są inne kolory. Naturalne materiały są najlepsze, strzecha (nawet dziś się ją stosuje)- czcinę można pozyskać za darmo. Ściany można budować z gliny zmieszanej ze słomą, gliną można ściany otynkować. Taka ściana "oddycha" chłodząc latem (przez odparowywanie wody) i izolując termicznie zimą. Jest wiele sposobów na obniżenie kosztów przy jednoczesnym uzyskaniu dodatkowych korzyści. Poza tym aby mieszkać i być zadowolonym, trzeba kierować się swoimi potrzebami a nie tym "co ludzie powiedzą" i głupim naśladownictwem. Naturalne materiały nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji ani drażniących odorów "zapachów". Prostota jest kluczem do szczęścia, oraz czystość. Nawet skromny i tani domek ale czyściutki da więcej zadowolenia niż wielka chałupa ale brudna i nieposprzątana. -Ja też jestem zdania że państwo nie powinno się wpierniczać ludziom do tego w czym i jak chcą mieszkać. Żadnych przymusowych projektów ani nadzoru budowlanego o "pozwoleniach" na budowę nie wspominając. Na swojej ziemi każdy powinien móc zbudować dom dla siebie według własnego pomysłu, tak jak chce i NIKT nie powinien mieć prawa niczego z góry narzucać. (Poco wklejasz wciąż ten sam obrazek "dzikusów" w namiotach ze skór ?) -Poza tym ludzie źle się czują, a przez to są wredni dla innych, dlatego że źle się odżywiają a właściwie nie odżywiają się a "żrą" byle co, oraz zatruwają się alkoholem, dymem z papierosów itd. Odpowiedz sobie na pytanie.. ile energii życiowej musi zużyć organizm aby pozbyć się tych wszystkich trucizn z jedzenia i używek ? -Jak by się czuł jeden z drugim gdyby nie tracił tej energii ? Jak by wyglądało ich życie gdyby zainteresowali się samorozwojem (duchowością) zamiast marnowania czasu na pierdoły, głupoty i bzdury np. w telewizji itp. -Życie trwa TERAZ... nie ma innego czasu. Jeśli zadbasz o "teraz" - czyli o siebie, to będziesz dobrze się czuł zawsze.
|
|
 | 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | >-Zamiast drogiej w eksploatacji klimatyzacji Masz rację
>-Żeby południowa ściana budynku zbytnio się nie nagrzewała latem Masz rację
>-Kto karze ludziom montować blachę na dachach w dodatku czarną ? Masz rację
>-Ja też jestem zdania że państwo nie powinno się wpierniczać ludziom do tego w czym i jak chcą mieszkać. Żadnych przymusowych projektów ani nadzoru budowlanego o "pozwoleniach" na budowę nie wspominając. >Na swojej ziemi każdy powinien móc zbudować dom dla siebie według własnego pomysłu, Nie masz racji
Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale pojedź do Krakowa do dzielnicy Tonie, lub innej podmiejskiej dzielnicy w dowolnym wielkim mieście Każdy ch na swój strój Powstaje urbanistyczny chlew
"Złej muzyki można nie słuchać, złego malarstwa można nie oglądać, oglądanie złej architektury jest przymusowe" Prof. Wiktor Zin (cytat z pamięci)
Państwo nie, ale lokalna społeczność tak! Ma prawo określania co i jak buduje się w sąsiedztwie. w tym celu tworzy się Miejscowe plany przestrzennego zagospodarowania Jeśli teren jest przeznaczony pod mieszkalną zabudowę, nie wolno między domami zbudować hałaśliwego warsztatu, spalarni śmieci, mieszalni pasz lub chlewni na 1000 tuczników
Jeśli ma być jednorodzinna zabudowa, to nie ma prawa zbudować między nimi mieszkalnego bloku dla stu rodzin Jeśli ma być osiedle jak warszawski Ursynów to nie ma miejsca na małe domki
Dla przeciwwagi pojedź do Zielonej Góry w okolice kampusu B. Osiedle wg jednolitego urbanistycznego planu, lub Nikiszowiec lub zabrskie osiedle w okolicach Słonecznej lun na warszawski Czerniaków w okolice CIOP
Jeden plan, różnorodne ale podobne domy. Piękno
MPZP jest potrzebny mieszkańcom nie państwu
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | >Powstaje urbanistyczny chlew >"Złej muzyki można nie słuchać, złego malarstwa można nie oglądać, oglądanie złej architektury jest przymusowe" Ja piszę o wolności do samostanowienia na swojej ziemi a Ty od razu widzisz (wyobrażasz sobie), to co złe, wadliwe i szkodliwe a o czym JA TEŻ pisałem i popieram. Miałem na myśli to, że chcąc wybudować na swojej ziemi dom dla siebie, każdy powinien mieć prawo zaprojektować go (jeśli potrafi) tak jak chce a nie jak urząd nakazuje (daje do wyboru). Takiego prawa nigdy tu nie było i dlatego do dziś stoją wszędzie "kwadratowe klocki" po wsiach i miasteczkach jak wyciosane siekierą z betonu. Zupełnie jak te blokowiska z wielkiej płyty. Moje zdanie dopełnię tak; mpzp. powinien obejmować wydzielenie terenów przemysłowych od mieszkalnych tak by nikomu z mieszkańców jakiś hałaśliwy, uciążliwy itd. zakład, warsztat itp. nie przeszkadzał, nie zakłócał i nie zatruwał życia. Sam mam w sąsiedztwie kilka takich warsztatów i kilku uciążliwych sąsiadów, którym "wszystko wolno" jak np. spalać śmieci w beczce na swoim podwórku albo smrodzić cuchnącym lepikiem bo on sobie dach smołuje.. i co takiemu zrobisz ? Na przeciwko mam firmę transportową.. 20 TiR-ów, jeździ dzień i noc wąską osiedlową uliczką rozjeżdżoną i rozwaloną do cna. Wiesz co powiedział po zwróceniu mu uwagi na zniszczoną drogę ?? -"Twoje to jest ?" Podatki płaci.. urząd nie ma nic do tego.. Ale to wszystko nie ma nic wspólnego z architekturą. Piękne zabudowy powstawały właśnie w czasach gdy nie było urzędniczego nadzoru budowlanego. Wolność samostanowienia na swoim polega na tym, że wolno ci u siebie robić wszystko co nie narusza wolności pozostałych mieszkańców w okolicy.
|
|
| |  | | szarley (54913 punktów) | >>Powstaje urbanistyczny chlew >>"Złej muzyki można nie słuchać, złego malarstwa można nie oglądać, oglądanie złej architektury jest przymusowe" >Ja piszę o wolności do samostanowienia na swojej ziemi a Ty od razu widzisz (wyobrażasz sobie), to co złe, wadliwe i szkodliwe a o czym JA TEŻ pisałem i popieram. >Miałem na myśli to, że chcąc wybudować na swojej ziemi dom dla siebie, każdy powinien mieć prawo zaprojektować go (jeśli potrafi) tak jak chce
I o tym piszę. Każdy sobie i powstaje urbanistyczny chlew, od którego nie odwrócisz oczu.
>Piękne zabudowy powstawały właśnie w czasach gdy nie było urzędniczego nadzoru budowlanego. Np piękny Zamość czy Kraków? Wprost przeciwnie, te miasta powstawały z ówczesnym PZP
Nie odpisuję na to, z czym się zgadzam
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >Mamy brzydkie domy, źle się w nich czujemy> Bo ludzie są głupi,jesteśmy tacy sami > Poza tym aby mieszkać i być zadowolonym, trzeba kierować się swoimi potrzebami a nie tym "co ludzie powiedzą" i głupim naśladownictwem.jesteśmy zwierzętami stadnymi > Prostota jest kluczem do szczęścia, oraz czystość. Nawet skromny i tani domek ale czyściutki da więcej zadowolenia niż wielka chałupa ale brudna i nieposprzątana.kluczem do szczęścia jest komuna, jak na obrazku > Na swojej ziemi każdy powinien móc zbudować dom dla siebie według własnego pomysłu, tak jak chce i NIKT nie powinien mieć prawa niczego z góry narzucać.człowiek liberalny (indywidualność, wolność, własność) jest głupi  w komunie tworzy się umysł boga, supermuzg. > (Poco wklejasz wciąż ten sam obrazek "dzikusów" w namiotach ze skór ?)bo tam jest zawarte piękno raju, komuna, harmonia, zaangażowanie, równość, sprawiedliwość, ruch, brak hierarchii, > -Poza tym ludzie źle się czują, a przez to są wredni dla innych, dlatego że źle się odżywiają a właściwie nie odżywiają się a "żrą" byle co, oraz zatruwają się alkoholem, dymem z papierosów itd.brak ruchu zabija > Odpowiedz sobie na pytanie.. ile energii życiowej musi zużyć organizm aby pozbyć się tych wszystkich trucizn z jedzenia i używek ?może to z powodu braku ruchu, organizm musi coś robic, w zastepstwie dajemy mu "trucizny" by miał zajęcie i ćwiczył się? > -Jak by się czuł jeden z drugim gdyby nie tracił tej energii ?no niewiem? > Jak by wyglądało ich życie gdyby zainteresowali się samorozwojem (duchowością) zamiast marnowania czasu na pierdoły, głupoty i bzdury np. w telewizji itp.samorozwój to nowybuk jedyny samorozwój to rozwój komuny (jak na obrazku) > Jeśli zadbasz o "teraz" - czyli o siebie, to będziesz dobrze się czuł zawsze.ciągle JA, JA, JA. to nieszczeście gwarantowane. Zamień JAJAjA na komunę, na MY MY MY
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>-Kto karze ludziom montować blachę na dachach w dodatku czarną ? Przez co na poddaszu jest gorąc jak w piekarniku ? Są inne kolory. ja bym projektował dach pod panele słoneczne, one by były pokryciem dachowym, byłoby ładniej i taniej (sa nawet takie dachówki, wyglądają jak zwykłe a to małe panele słoneczne)
>Naturalne materiały są najlepsze, strzecha kiedys tu gdzie mieszkam wszystkie domy były kryte strzechą, wystarczył piorun, paliła się cała wieś. Król nakazał administracyjnie budowac domy tylko kryte dachówką, problem został rozwiązany
>Naturalne materiały nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji ani drażniących odorów w Afryce, Azji, lepianki budowali z placków krowich, wysuszone sa tez dobre na ognisko
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem św czwórca racjonalistów wg okraglego
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>60% domów nie spełnia wymogów ekonomi (energooszczędności), dlatego wydajemy tyle na grzanie, chłodzenie. Jesteśmy biedni bo mamy głupich architektów, oni się usprawiedliwiają że sa artystami a nie ekonomistami. W raju byliśmy zwierzętami, wiedzieliśmy jak budowac, za darmo budynki odpowiadają za połowę (48%) konsumpcji całej energii i emisji gazów cieplarnianych Koszty eksploatacji szpitala po 4 latach przekraczają koszt budowy
|
|
 | | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | >Koszty eksploatacji szpitala po 4 latach przekraczają koszt budowy Tak jest ze wszystkim.. koszt eksploatacji samochodu również po paru latach przewyższa jego wartość.. bo wydatki na paliwo i koszty stałe rosną.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|