Racjonalista - Strona głównaDo treści
jak ważne są praktyki rytualne w twojej religii?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
25-08-2024 16:31kaynebr1 (2 punktów)jak ważne są praktyki rytualne w twojej religii?
Przykład: Jest osoba, która wierzy w Biblię i stara się naśladować charakter Jezusa ze względu na jego współczującą naturę i bezinteresowność, ale rzadko chodzi do kościoła w niedziele i nie obchodzi ważnych świąt. Czy teoretycznie nadal jest dobrym chrześcijaninem, ponieważ przypisuje mu sedno duchowej strony?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

endymion (638 punktów)
>Przykład: Jest osoba, która wierzy w Biblię i stara się naśladować charakter Jezusa ze względu na
>jego współczującą naturę i bezinteresowność, ale rzadko chodzi do kościoła w niedziele i nie
>obchodzi ważnych świąt. Czy teoretycznie nadal jest dobrym chrześcijaninem, ponieważ przypisuje mu
>sedno duchowej strony?

żeby chodzić do kościoła to każe kościół, bo to jest jedno z przykazań kościelnych...
czyje przykazania są dla chrześcijanina ważniejsze, Jezusa czy kościoła? Jezus to nawet stwierdzał, że szabat jest dla ludzi a nie ludzie dla szabatu.
26-08-2024 05:09 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Jezus to nawet stwierdzał
Twardowski mieszka na księżycu.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
endymion (638 punktów)
na księżycu to byli amerykanie pół wieku temu, a potem nikomu nie udało się tego powtórzyć

a Pani Twardowska była kobietą! i nie do pokochania była przez szatana
Duch Prawdy (14787 punktów)
>na księżycu to byli amerykanie
Oni tak.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Dobrym chrześcijaninem jest ten kto dobro i miłość uczynił cechami swojego charakteru a nie ten kto do kościoła chodzi i świąt przestrzega, które zresztą są pogańskie i całkowicie bez znaczenia.
kaynebr1 (2 punktów)
>Przykład: Jest osoba, która wierzy w Biblię i stara się naśladować charakter Jezusa ze względu na
>jego współczującą naturę i bezinteresowność, ale rzadko chodzi do kościoła w niedziele i nie
>obchodzi ważnych świąt. Czy teoretycznie nadal jest dobrym chrześcijaninem, ponieważ przypisuje mu
>sedno duchowej strony?

i got this... 19216801.onl/

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365