>Na początku zaznaczam, że mówię o Sataniźmie LaVey'a >>Przed chrześciaństwem nie istniało coś takiego jak >>szatan. >Błąd. Satanizm to nie jest jakaś opozycja wobec chrześcijaństwa. Ma on swoje początki w dużo starszych kultach, niż chrześcianstwo. Tylko dopiero po pojawieniu się chrześcijaństwa zostały wszystkie te wcześniejsze "idee" zebrane do wspólnego worka "Satanizm" >> jak szatan, który miał na początku >>za zadanie straszyć ludzi, aby ci czym prędzej się >>ochrzcili bo szatan inaczej się za nich wezmie. >Nie mam pojęcia skąd masz taką wiedzę :/ >> Czy >>szatanizm jest reakcją na chrześcianizm? >Satanizm, a Szatanizm :/ >Nie, nie jest jakąs śmieszną reakcją. >Zapraszam do poczytania literatury. > tak, a czym jest kolejn religi czy sekta?
|