Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lesbijki lepszymi matkami?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
08-06-2010 10:29gwiazdeczka-16 (160 punktów)Lesbijki lepszymi matkami?
Ocena -2 na 8
    Świat już całkiem zwariował.
bo przecież to: wiadomosci(*)i_sa_lepiej_przystosowane.html nie może być prawda.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arystyp z Cyreny (6368 punktów)Odp: lesbijki lepszymi matkami?
>- Znaczącym czynnikiem może być zaangażowanie matek - podkreśla Gartrell i dodaje:
>- Te dzieci nie wzięły się z przypadku: ciąże były planowane. Matki były starsze,
>czekały na odpowiedni moment, by mieć dzieci, a wiek oznacza dojrzałość i lepsze
>macierzyństwo.

To było pierwsze o czym pomyślałem, że przecież tam były tylko 72 przypadki uwzględnione w badaniach. I jeżeli takie osoby poważnie myślały o macierzyństwie, miały środki finansowe i angażowały się bardziej to nie dziw, że tak to się przedstawia.

Ale fakt, od tego daleko jeszcze do stwierdzenia "lesbijki lepszymi matkami". Z tym że to raczej problem piszących "artykuły". W internecie nie ma miejsca na jakieś sensowne relacje. Musi być tytuł skandal, żeby piana ciekła, komentarze się sypały i reklamy klikały.

I ja bym wolał czerpać wiedzę na takie tematy z ambitniejszych źródeł niż gazeta.pl

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
gwiazdeczka-16 (160 punktów)
   No ja też lubie ambitne źródła.
Tylko, że na ten artykuł na stronie wyborczej trafiłam.
Ale jak pan może podać jakieś lepsze linki, to ja bym prosiła.
dstr (1474 punktów)
>    Świat już całkiem zwariował.

a ja bym powiedział, że to nic nowego

www.apa.org/pi/lgbt/resources/parenting-full.pdf
08-06-2010 11:20Nie na temat
 Ocena 1 na 5
Sylwek (15472 punktów)
NIeeeee, nieeee, k***aaaaa, nie nie może być, przecież zboczki, przecież nieee, wzorce, mamy , taty, tyle lat nam powtarzano, tyle lat w poczuciu moralnej słuszności, nieeeeee.....

ALE ŻAL.
08-06-2010 11:43 
 Ocena 3 na 5
pavvel (8272 punktów)
Sylwku, wiem że musi cię to boleć.

Bo pewnie zauważyłeś, że można wyciągnąć z tej informacji bardzo seksistowski wniosek: kobieta (statystycznie) lepiej radzi sobie z wychowaniem dziecka niż facet.

Po przyjęciu tego założenia można wszystko bardzo łatwo wyjaśnić:
zdolności wychowawcze dwóch pań, są większe niż zdolności wychowawcze pary pan+pani.

Proste? Niestety - dla ciebie bolesne.

Bo z tego wynika, że zdolności wychowawcze dwóch panów są mniejsze niż pary mieszanej.

Wiem, że twój żal wielki, ale wychodzi na to, że natury nie przeskoczysz.


                               

08-06-2010 11:52 
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)
>Sylwku, wiem że musi cię to boleć.

Jak to zwykle z Twoją "wiedzą" bywa...

>Bo pewnie zauważyłeś, że można wyciągnąć z tej informacji bardzo seksistowski wniosek: kobieta (statystycznie) lepiej radzi sobie z wychowaniem dziecka niż facet.

Albo bardzo anty-heteronormatywny - że "potrzeba" wzorca męskiego i żeńskiego to pic na wodę, albo precyzyjniej pseudoargument żerujący na "trosce o dobro dzieci".

>Po przyjęciu tego założenia można wszystko bardzo łatwo wyjaśnić:
>zdolności wychowawcze dwóch pań, są większe niż zdolności wychowawcze pary pan+pani.
>Proste? Niestety - dla ciebie bolesne.

Gdybyś poszukał dokładniej na forum, wspomniane badania, oraz inne podobne sam na tym forum cytowałem, włącznie z "bolesnymi" wnioskami, które są dosyć oczywiste. Ale spróbuj - może ciebie nie zaboli, i przemyśl raz jeszcze, wszak masz szansę i ty zrozumieć, ze te badania to przede wszytkim cios w homofobiczną retorykę antyadopcyjną.

>Bo z tego wynika, że zdolności wychowawcze dwóch panów są mniejsze niż pary mieszanej.

Już zapomniałeś co pisałeś wyżej? Statystycznie głuptasie, statystycznie.

>Wiem, że twój żal wielki, ale wychodzi na to, że natury nie przeskoczysz.

Wiem, że chciałeś, jak to obiecywałeś, wytropić "co większą bzdurę" mojego autorstwa, że wyszło jak wyszło.... może gdyby cię wychowały lesbijki radziłbyś sobie lepiej w życiu. Albo, gdyby geje - miałbyś jakieś usprawiedliwienie swojego nieudania. A tak? Co ci pozostało?

Nie rozumieć, że naśmiewałem się z histerycznego tonu, nie treści?

Biedny, cóż poradzisz...

PS: A zidoiciały zwyczaj wstawiania nadmiaru emotek (to jak mniemam sposób na obrazkowe artykułowanie myśli, gdy nie starcza intelektu na artykulację werbalną), to rozumiem przejąłeś od guru dzieci Neo - Adamiaka?
08-06-2010 12:16 
 Ocena 2 na 4
pavvel (8272 punktów)
>>Sylwku, wiem że musi cię to boleć.
>Jak to zwykle z Twoją "wiedzą" bywa...

A to nie bólem twój żal powodowany jest?

A do reszty twoich żałosnych wypocin się nie odniosę, bo widzę, że przynajmniej na naszym forum gejostwo połączone jest z totalnym brakiem poczucia humoru i szybkim sięganiem po inwektywy.
08-06-2010 12:19 
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)
>po inwektywy.

Hipokryta.
08-06-2010 12:22 
 Ocena 1 na 3
pavvel (8272 punktów)
>>po inwektywy.
>Hipokryta.

Wreszcie się podpisałeś.
08-06-2010 12:24 
 Ocena-2 na 2
Sylwek (15472 punktów)
Ujmę jaśniej: hipokryta o wybiórczym poczuciu humoru z ciebie.
08-06-2010 12:36 
 Ocena 4 na 4
gwiazdeczka-16 (160 punktów)
    Wynocha z mojego wątku. Ja chcę poczytać ludzi, którzy mają coś do powiedzenia.
Nie po to zakładałam wątek, żeby wasze durne przepychanki czytać.
08-06-2010 12:41 
 Ocena-1 na 3
Sylwek (15472 punktów)
Gwoli ścisłości założyłaś wątek by obwieścić:

>Świat już całkiem zwariował.

BTW - załóż sobie prywatne forum, będziesz mogła decydować kto ci na nim pisze.
08-06-2010 12:59 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)
Sylwku! Czy ty nie przeczytałeś tematu wątku, czy zdążyłeś go już zapomnieć?

Przypominam: lesbijki lepszymi matkami?

Na końcu wyraźnie jest znak zapytania.
A treść jej wypowiedzi, to albo prowokacja (jak i moim zdaniem cała ta gwiazdeczka), albo wyraz infantylności autorki.

Czytaj ze zrozumieniem sylwek.
08-06-2010 12:22 
 0 na 2
kognitywista (3391 punktów)
>>Bo z tego wynika, że zdolności wychowawcze dwóch panów są mniejsze niż pary mieszanej.
>Już zapomniałeś co pisałeś wyżej? Statystycznie głuptasie, statystycznie.

Tak. Statystycznie !
Statystycznie szybciej jadący samochód częściej powoduje wypadek. Dlatego ograniczamy prędkość na drogach. Choć przecież można pruć 250 km/h i nie spowodować wypadku.
Statystycznie pęknięte mosty częściej ulegają zawaleniu niż nieuszkodzone. Dlatego warto zamknąć pęknięty most, choć mógłby on, być może, służyć jeszcze z 10 lat.
Statystycznie ojciec gorszą jest piastunką niż matka ... dlatego rozsądne jest podchodzenie z rezerwą do wychowania bez matki.
Argumenty statystyczne mają wiele sensu, wbrew pozorom.
08-06-2010 12:26 
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)

>Tak. Statystycznie!

Tak, dlatego czas wreszcie by społeczeństwo dojrzało to tej mężnej, podyktowanej dobrem dzieci decyzji o zakazie innego rodzicielstwa niż statystycznie najlepszego lesbijskie.

Precz ze szkodliwymi rodzinami, gdzie dziecku zaburza rozwój obecność taty w rodzinie (bo o dwóch tatach już lepiej nie mówić).
Sakowicz2 reaktywacja (105 punktów)
>    Świat już całkiem zwariował.
>bo przecież to:
>wiadomosci(*)i_sa_lepiej_przystosowane.html
>nie może być prawda.

Kto płacił za badania? I tylko 78 par? Równie dobrze możnaby zbadać dzieciaki z najlepszych warszawskich podstawówek na IQ i ogłosić na podstawie tych badań, że polskie dzieci deklasuja intelektualnie rówieśników z Europy.
08-06-2010 13:04 
 Ocena 3 na 9
Sylwek (15472 punktów)
>Kto płacił za badania?

Żydy.
08-06-2010 14:15 
 Ocena-1 na 1
nomilk (1013 punktów)
Kto płacił za badania?
Żydy.


Pikne!

three of a perfect pair
08-06-2010 15:11 
 Ocena-1 na 1
apud (4399 punktów)
>>Kto płacił za badania?
>Żydy.
ale na rowerach!!!
apud (4399 punktów)
Usunięte przez moderatora
Sakowicz2 reaktywacja (105 punktów)
>>Kto płacił za badania?
>Żydy.
To Żydzi są tęczowi? Zaiste naród wybrany.
lotrek (14275 punktów)
O w mordę....jak pięknie umiesz sprzątać w swoim wątku




"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
PiotrPęciak (634 punktów)Odp: Lesbijki lepszymi matkami?
A matki się czasem biją, która da pierś possać? A, która reaguje na wezwanie "mamo"?
Ale ogólnie spoko. Kobiety sobie dobrze radzą dzięki zdolnościom społecznym.
Szkoda tylko, że dziecko nie ma szans na naukę cech męskich.
09-06-2010 14:41 
 Ocena 1 na 1
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Kiedy właśnie najważniejszym wynikiem tego badania (i paru innych podobnych) było, że efektów braku jakichkolwiek mitycznych "cech męskich" się nie obserwuje.
Sylwek (15472 punktów)
Cóż, jeśli komuś nie starcza tej odrobiny rozumu by dostrzec tą mityczność bez badan, to jak mu jej starczy by dostrzec ją w faktach?

Przecież nie ma czegoś takiego jak "wzorzec męski" i "wzorzec żeński" który byłby w jakikolwiek powtarzalny sposób powielany przez rodziny dwupłciowe.

A to co jest powielane, to wynika z biologii - ot siusiaki chłopcom nie odpadną z braku taty, a dziewczynką wyrosną w odpowiednim wieku piersi, choćby nie miały mamy.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365