Racjonalista - Strona głównaDo treści
Skok przez niemowlaki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
09-06-2010 08:47kognitywista (3391 punktów)Skok przez niemowlaki
Ocena 3 na 3
Myślałem, że z racjonalizmem w Polsce jest katastrofalnie.
A tymczasem w Hiszpanii ...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Taki skok ma uwolnić dzieci od zła.
Jak mu przy skoku rozgniecie główkę bo na nią wskoczy, to zaraz go od zła uwolni i grono aniołków powiększy!

Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
09-06-2010 10:29 
 Ocena 1 na 1
kognitywista (3391 punktów)
>Jak mu przy skoku rozgniecie główkę bo na nią wskoczy, to zaraz go od zła uwolni i grono aniołków powiększy!
Wniosek wtedy oczywisty: widocznie Bóg tak chciał !
tavv (15 punktów)
Co z tymi wolnymi od "gatunkowistycznych" "uprzedzeń" racjonalistami, nie uznającymi życia niemowlaków (które przecież żadnego rodzaju świadomości nie posiadają) za bardziej wartościowe niż np. mrówek, które przecież takie przygniecenie buciorami również niewątpliwie zdziesiątkuje?

Czy widzą w tym coś niestosownego?
09-06-2010 14:36 
 0 na 2
kognitywista (3391 punktów)
Skoro świadomość dorosłego szympansa ocenia się na porównywalną z półtorarocznym dzieckiem to świadomość niemowlęcia dorównuje na pewno szympansiemu młodzieńcowi. Mrówki to całkiem inna kategoria wagowa w konkursie na sprawność umysłów. Ta sama w której wystąpić mogą ludzkie płody na bardzo wczesnym etapie rozwoju.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Skoro świadomość dorosłego szympansa ocenia się na porównywalną z półtorarocznym dzieckiem to świadomość niemowlęcia dorównuje na pewno szympansiemu młodzieńcowi. Mrówki to całkiem inna kategoria wagowa w konkursie na sprawność umysłów. Ta sama w której wystąpić mogą ludzkie płody na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Przepraszam, kognitywisto! Mysz mi się omsknęła, ten minus miał być plusem !!!

"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
10-06-2010 11:34 
 Ocena 1 na 1
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
> Co z tymi wolnymi od "gatunkowistycznych" "uprzedzeń" racjonalistami, nie uznającymi życia niemowlaków (które przecież żadnego rodzaju świadomości nie posiadają)

A znasz takich? Podaj namiary na trzech.

Kolejny co sobie wymyśla "racjonalistów" którzy mu pasują do koncepcji.

Lenistwo i tchórzostwo intelektualne czystej wody.

Z prawdziwymi zmierzyć się na poglądy jest dużo trudniej, prawda? Nie stanowią spójnej grupy której można zarzucić "bo wy uważacie że..."
Często mówią nie to czego byś się spodziewał (i na co masz już gotową, o jakże ciętą, ripostę) i nie pasują do schematu.

Łatwiej sobie coś uroić, prawda?


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365