Racjonalista - Strona głównaDo treści
Powstrzymać zmowę milczenia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
09-06-2010 10:13plodzien (7378 punktów)Powstrzymać zmowę milczenia
Ocena 18 na 26
Nie mogę tego tak zostawić.
Napad na statek Mavi Marmara miał miejsce w maju. Na forum, na którym pierdnięcie księdza na lekcji religii w Pcimiu jest od razu przedmiotem kilkudziesięciopostowego wątku - cisza pomimo tylu ofiar.
Dopiero po tygodniu jeden uczestnik zdecydował się "Powstrzymać kłamstwa".
I ja się zgadzam, że kłamstwa trzeba powstrzymywać. Tyle tylko, że według mnie powstrzymać należy wszelkie kłamstwa, a nie tylko jednej strony.
Należy przerwać zmowę milczenia polskojęzycznej prasy i Internetu zalegającą nad zbrodniami drugiej strony.
Autor wątku tłumaczy, że niby chodziło mu o przekłamania zachodniej prasy, że to zbrodniczo przycięła zdjęcie z widocznym nożem do obierania pomarańczy, ale już pierwsze zdanie a później odpowiedź, której mi udziela - formułuje tak, że nie ma wątpliwości, iż w incydencie uczestniczyli Ci dobrzy i ci źli:
> "Wśród zachodnich sympatyków Hamasu znalazło się wielu gotowych uwierzyć, że pokojowi aktywiści gołymi rękoma próbowali łagodnie powstrzymać izraelskich żołnierzy." >
Jako dziennikarz, w dodatku świetnie znający angielski powinien poszperać wszędzie a nie tylko tam, gdzie sam chce.
1. Zróbmy to za niego i wrzućmy w wyszukiwarkę nazwisko: Rachel Corrie.
Znajdziemy tam kilkadziesiąt wiadomości opisujących jak to Rachel stanęła na drodze izraelskiej koparki burzącej palestyński dom, pod którym wydrążono tunel. Przez tunel Hamas dostarczał broń.
Kiedy została już śmiertelnie przejechana a dom zburzony - okazało się, że tunel miał trochę wspólnego z bronią na Mavi Marmara. To znaczy, że go tam nie było.
2. To teraz nazwisko: James Miller, albo Tom Hunrdall.
Zginęli, bo nagrywali, albo próbowali wyciągnąć palestyńskie dziecko z ostrego ostrzału. Nie pomogło, że mieli na głowach kaski z prasowym identyfikatorem, czy pomarańczowe kamizelki.
Uprzedzając pytania zaznaczam, że okoliczności wskazywały na morderstwo a nie przypadkowe postrzały.
3. No i wiadomość dosłownie z ostatniej chwili świadcząca, że żołnierze izraelscy przechodzą jednak pewną ewolucję, bo ostatnio do osób niezaangażowanych w konflikt strzelali nie amunicją ostrą, ale świecami dymnymi.
Tyle, że pani Henochowicz strzelili tą świecą w twarz z odległości pół metra, kiedy protestowała przeciw krwawej jatce na Mavi.



Dziewczyna straciła oko.

Dla mnie przerażające są dwie rzeczy. Jedno na forum i drugie w Izraelu.
Na forum
Po tygodniu pojawia się temat, ale przedstawiony skrajnie jednostronnie. Winni są pasażerowie i załoga statku, bo mieli noże, a dostarczenie pomocy humanitarnej dla głodujących dzieci i ich matek to udana prowokacja złych w stosunku do zawsze dobrych.
Nad tym, co napisałem powyżej panuje zmowa milczenia. Na portalu racjonalistycznym.
W Izraelu
Opisane przypadki (tak się złożyło, że wczoraj wieczorem wpadła mi w ręce gazeta pana Urbana, który je zebrał do przysłowiowej kupy) dokonane zostały przez żołnierzy, którzy za swoje zbrodnie nigdy nie zostali postawieni przez rząd Izraela przed sądem.
W III Rzeszy również tak było.
Jest się czego bać.
Na forum i w Izraelu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)
>Nie mogę tego tak zostawić.

      
rexus (2343 punktów)
Wnioski...
Tam jest wojna.
Jedni sympatyzują za Izraelem, inni za Palestyńczykami.
09-06-2010 11:30 
 Ocena 12 na 12
plodzien (7378 punktów)
> Jedni sympatyzują za Izraelem, inni za Palestyńczykami. >
Sympatyzowanie jest z natury irracjonalne i ja, tutaj na przykład sympatyzuję z kilkoma osobami.
Jeśli jednak ktoś sympatyzuje z jednymi zabijającymi drugich i z tego powodu przemilcza "sympatyczne" zbrodnie - to gratuluję postawy godnej racjonalisty.
ps.
W tym wypadku chodzi o sympatyzowanie z tymi, którzy akurat zabijają ludzi niezaangażowanych w konflikt.
09-06-2010 15:53 
 Ocena 5 na 5
immune.ltd (1783 punktów)
do: plodzien
Każdy kto tam był ( ale nie na wycieczce krajoznawczej)wie, że prawie niemożliwym jest rozróżnienie dobra od zła. Są to wieloletnie zaszłości, których nie sposób ot tak sobie zniwelować. Media i władze poszczególnych krajów praktycznie nic nie robią, aby powstrzymać obie strony od przemocy. W samym Izraelu mamy do czynienia z mechanizmami żywcem wyjętymi z Niemiec przed II wojną światową (paradoksalnie Żydzi niczym się nie różnią od nazistowskich Niemiec ). Palestyńczycy są dyskryminowani na każdym kroku i nie pozostają dłużni. Starając się jak tylko mogę ponieważ po obu stronach konfliktu mam bardzo dobrych przyjaciół zacząłbym wdrażać metody czysto pokojowe. Pod żadnym pozorem nie należy usprawiedliwiać przemocy i odpowiadać przemocą na przemoc to do niczego nie prowadzi, to ślepa uliczka. Opinia publiczna powinna zacząć wymuszać rozmowy, zniesienie barier i bacznie przyglądać się zbrojeniom. Misje rozjemcze tam nie są złym pomysłem, bo brak uzbrojonego Izraelczyka uspokoi Palestyńczyków
09-06-2010 16:52 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>paradoksalnie Żydzi niczym się nie różnią od nazistowskich Niemiec

   Każdemu kto tam był (ale nie na wycieczce krajoznawczej) szczęka opada aż do podłogi. Dobrze, że mam dywan.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
09-06-2010 17:04 
 Ocena 7 na 7
Adamiak (36436 punktów)
>   Każdemu kto tam był (ale nie na wycieczce krajoznawczej) szczęka opada aż do podłogi.
   Ze zdziwienia, bólu, śmiechu, trwogi, współczucia, satysfakcji?
   Czy z zaskoczenia, że jest tak samo, jak wszędzie?

   Pytam, bo tam też nie byłem.

>Dobrze, że mam dywan.
   Chcesz sprzedać?
   Pytam, bo też mam.

   Szczękę.

   Pozdrawiam.
09-06-2010 17:23 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>   Chcesz sprzedać?

   Jeśli masz poważne zamiary daj znać. Na priva! Bo plodzien się wkurzy, że robimy z jego wątku bazar. I będzie miał rację.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
09-06-2010 17:50 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>... plodzien się wkurzy, że robimy z jego wątku bazar. I będzie miał rację.
   Zdrowa uwaga, ale może też go zainteresuje przyczyna masowych upadków żuchw na jeszcze niesprzedany dywan?

   Pozdrawiam.
09-06-2010 18:43 
 Ocena 2 na 2
immune.ltd (1783 punktów)
do: placownik
Nie rozumiem czemu wyjąłeś te zdanie z kontekstu i w jakim celu ? Tam naprawdę szkoli się ludzi w duchu militarnym i to obowiązkowo. Każdy obywatel Izraela obowiązkowo ma do wypełnienia misję i w to święcie wierzy. Oczywiście w duchu obrony Ojczyzny i takie tam... Podczas rozmów prywatnych ciężko jest się postawić po jakiejkolwiek stronie tej barykady ( racje są rozłożone ), nie proporcjonalnie, ale są rozłożone.
09-06-2010 20:12 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)
>Tam naprawdę szkoli się ludzi w duchu militarnym i to obowiązkowo.

   Nie masz litości dla mojej szczęki! Co ja Ci takiego zrobiłem? Wiesz, co jest przez Arabów - obywateli Izraela - uznawane za koronny dowód ich dyskryminacji? To, że nie mogą służyć w wojsku. Bo ten, kto nie służył w wojsku (łącznie z dziewczętami) jest uznawany za obywatela II kategorii. I nie ma to niczego wspólnego z duchem militaryzmu.

   Pozdrawiam
   PS Jeśli chcesz odpowiedzieć - kliknij na przycisk Odpowiedz znajdujący się pod tą ramką.

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
09-06-2010 21:13 
 Ocena 1 na 1
immune.ltd (1783 punktów)
>Wiesz, co jest przez Arabów - obywateli Izraela - uznawane za koronny dowód ich dyskryminacji? To, że nie mogą służyć w wojsku. Bo ten, kto nie służył w wojsku (łącznie z dziewczętami) jest uznawany za obywatela II kategorii. I nie ma to niczego wspólnego z duchem militaryzmu.

Nie mam nic do Ciebie placownik daj spokój. W Izraelu mało, kto nie może służyć w wojsku ( musi go coś bardzo ważnego dyskwalifikować ) i to co napisałeś faktycznie też ma miejsce. Oprócz tego istnieje moda na wojsko, niestety.
10-06-2010 09:48 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
> Wiesz, co jest przez Arabów - obywateli Izraela - uznawane za koronny dowód ich dyskryminacji? To, że nie mogą służyć w wojsku. Bo ten, kto nie służył w wojsku (łącznie z dziewczętami) jest uznawany za obywatela II kategorii.

A co jest uznawane z koronny dowód dyskryminacji Arabów nie obywateli Izraela?
09-06-2010 17:37 
 Ocena 1 na 9
Scepticus (-290 punktów)
(zablokowany)
W samym Izraelu mamy do czynienia z mechanizmami żywcem wyjętymi z Niemiec przed II wojną światową (paradoksalnie Żydzi niczym się nie różnią od nazistowskich Niemiec ). Palestyńczycy są dyskryminowani na każdym kroku i nie pozostają dłużni.

Bo tacy są ludzie. Faszyści nie byli wyjątkowymi zwyrodnialcami, tak jak się to próbowało wciskać naiwnym z powodu nieograniczonych możliwości manipulacji.
Racjonaliści nie działający racjonalnie podlegają takim samym mechanizmom.
Izraelczykom podobnie może się wydawać, że kto ich krytykuje jest przeciw nim i mogą mieć podobne skłonności do czarno-białego widzenia. Takich mechanizmów nie trzeba daleko szukać. Są wszechobecne, a skutki represyjnych działań są dyktowane przede wszystkim możliwościami.

I druga strona niewygodnego medalu. Co z tego że Palestyńczycy mają rację, skoro jako społeczność są tak skorumpowani i zdeprawowani, że należałoby racjonalnie w sumie popierać Izrael jako bardziej cywilizowany?
Czy jest tu może ktoś, kto wołałby siedzieć w więzieniu palestyńskim jako kolaborant izraelski, niż we więzieniu izraelskim jako terrorysta Hamasu?


Pozdrawiam wszystkich; cyt. ukradziona wypowiedź
09-06-2010 18:12 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>... należałoby racjonalnie w sumie popierać Izrael jako bardziej cywilizowany?

   A co jest takiego dobrego w tej cywilizacji, żeby była głównym powodem do solidarności?
   Że Izraelczycy mają bardziej cywilizowane rakiety?
   W czym dla mnie lepszy ma być izraelski czołg od hamasowskiego scyzoryka?

   W czym dla mnie ma być lepszy zegar kwarcowy od słonecznego?

   Widocznie są różne racjonalizmy, bo wg. mnie należałoby pragmatycznie nie wtrącać się w ten konflikt, niech się wyrżną ekstremiści z obu stron - ja nie mam interesów ani z Izraelczykami, ani z Palestyńczykami.

>Czy jest tu może ktoś, kto wołałby siedzieć w więzieniu palestyńskim jako kolaborant izraelski, niż we więzieniu izraelskim jako terrorysta Hamasu?
   Wolę w fotelu.

Komputer rozwiązuje 100% problemów, których byś nie miał, gdybyś nie kupił komputera. Murphy
09-06-2010 19:03 
 Ocena 3 na 3
Menel De Lux (3111 punktów)
> bo brak uzbrojonego Izraelczyka uspokoi Palestyńczyków

Nie moge sie z tym zgodzic.
Brak uzbrojonego Izraelczyka spowoduje spelnienie pragnien terrorystow z Hamasu, ktorych celem jest wybicie do nogi kazdego zyda, wliczajac w to kobiety i dzieci.
Przeciez oni sie specjalnie z tym nie kryja, takie maja zalozenia i to jest ich celem.

Niejaki Mahmud Ahmadineżad, kontrowersyjna postac, jeszcze nie tak dawno krytykowana za swoje zapedy militarne i zbrojenia atomowe, bedzie w przyszly piatek eskortowal nastepny statek z tak zwanej "flotylli wolnosci".

W zwiazku z powyzszym mam pytanie:

czy potrzebny jest nam drugi Iran?
immune.ltd (1783 punktów)
do: Menel De Lux
Jeśli to faktycznie prowokacja to jest godna potępienia i aż dziw bierze, że biorą w tym udział obywatele innych narodowości. Nie mam na ten temat konkretny, żadnej wiedzy i opieram się na Twoich słowach.
10-06-2010 09:51 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>czy potrzebny jest nam drugi Iran?
>
A w czym przeszkadza tobie "pierwszy" Iran?
10-06-2010 10:26 
 Ocena 1 na 1
Menel De Lux (3111 punktów)
>>czy potrzebny jest nam drugi Iran?
>>
>A w czym przeszkadza tobie "pierwszy" Iran?
>

Chociazby w tym ze prezydent tego panstwa szykuje bombe atomowa na "niewiernych psow", do ktorych ja tez wedlug jego kryteriow sie zaliczam.
10-06-2010 11:27 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)
>>>czy potrzebny jest nam drugi Iran?
>>>
>>A w czym przeszkadza tobie "pierwszy" Iran?
>>
>Chociazby w tym ze prezydent tego panstwa szykuje Bombę atomowa na "niewiernych psow", do ktorych ja tez wedlug jego kryteriow sie zaliczam.

A moze dlatego ze niewierne psy juz bombę maja?
10-06-2010 12:12 
 Ocena 1 na 1
Menel De Lux (3111 punktów)
>>>>czy potrzebny jest nam drugi Iran?
>>>>
>>>A w czym przeszkadza tobie "pierwszy" Iran?
>>>
>>Chociazby w tym ze prezydent tego panstwa szykuje Bombę atomowa na "niewiernych psow", do ktorych ja tez wedlug jego kryteriow sie zaliczam.
>A moze dlatego ze niewierne psy juz bombę maja?

No jasne, najlepiej daj malpie brzytwe.
Wlos sie jezy na glowie od takich dywagacji.
10-06-2010 12:30 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
>>>>>czy potrzebny jest nam drugi Iran?
>>>>>
>>>>A w czym przeszkadza tobie "pierwszy" Iran?
>>>>
>>>Chociazby w tym ze prezydent tego państwa szykuje Bombę atomowa na "niewiernych psow", do których ja tez według jego kryteriów sie zaliczam.
>>A Mozę dlatego ze niewierne psy juz bombę maja?
>No jasne, najlepiej daj małpie brzytwę.
>Wlos sie jezy na glowie od takich dywagacji.

Jestem konserwatystka, i pamiętam,jak ruskie bały sie amerykańskiej bomby a USOwcy ruskiej to była tylko zimna wojna.
Wiec po co ryzykowac?
09-06-2010 19:09 
 Ocena 1 na 1
Menel De Lux (3111 punktów)
>paradoksalnie Żydzi niczym się nie różnią od nazistowskich Niemiec

W takim razie maja pozwolic na nastepny holokaust, bo juz raz tego doswiadczyli.
Zaprawde dziwne jest takie rozumowanie, godne racjonalisty.
09-06-2010 19:24 
 Ocena 1 na 1
immune.ltd (1783 punktów)
W takim razie maja pozwolic na nastepny holokaust, bo juz raz tego doswiadczyli.
Zaprawde dziwne jest takie rozumowanie, godne racjonalisty.

do: Menel De Lux
Tutaj przypominam Ci już raz napisane słowa na innym wątku. Zanim w swej mądrości Państwa koalicji wpadły na pomysł stworzenia Państwa Izrael mieszkali tam Palestyńczycy (pasterze). Na samym początku Izraelczycy wywołali konflikt z nimi i wyparli ich na odludzia. Więc jak sam rozumiesz nie łatwo im się teraz z tym pogodzić i konia z rzędem temu, kto ich pogodzi. Obecnie stan jest taki, że Izrael dysponuje ogromną siłą rażenia i używanie retoryki ponowny holokaust jest moim zdaniem przesadny. Byłoby dobrze gdyby wszystkie strony poszły po rozum do głowy i usiedli do prawdziwego stołu rokowań, ale nie takiego w CNN na pokaz
09-06-2010 20:18 
 Ocena 3 na 3
Menel De Lux (3111 punktów)
>Tutaj przypominam Ci już raz napisane słowa na innym wątku. Zanim w swej mądrości Państwa koalicji wpadły na pomysł stworzenia Państwa Izrael mieszkali tam Palestyńczycy

Panstwa koalicji o ktorych mowisz proklamowaly utworzenie dwoch panstw na terenach niczyich, w efekcie powstal Izrael i Palestyna, niestety chwile pozniej mial miejsce zmasowany atak na obydwa te panstwa, przy czym nalezy pamietac ze jako pierwszy najechal Egipt na tereny nowo powstalej Palestyny.
Dalej juz bylo tak jak mowisz totalny galimatias z ktorym nikt do dzis nie potrafi dac sobie rady.
09-06-2010 21:11 
 0 na 2
Luszek (348 punktów)
>Panstwa koalicji o ktorych mowisz proklamowaly utworzenie dwoch panstw na terenach niczyich,
Niczyich? Czyli i Palestyna i Izrael powstały w próżni? A może na Antarktydzie?
Teraz już rozumiem dlaczego europejczycy mieli prawo i obowiązek zająć niczyją Australię i Ameryki.
Pozdrawiam


a ti poziwai
09-06-2010 22:59 
 Ocena 1 na 1
Menel De Lux (3111 punktów)
>Niczyich? Czyli i Palestyna i Izrael powstały w próżni? A może na Antarktydzie?
>Teraz już rozumiem

Twoja ironia na temat niczyjej ziemi jest co najmniej chybiona.
Zwroc uwage na zawirowania jakie mialy miejsce po II WW.
Tak z grubsza na terenach subsahryjskich, chwile po kapitulacji Niemiec nikt nie orientowal sie kto podbil te tereny i kto bedzie wprowadzal nowe porzadki na wspomnianych terenach.
Przy okazji warto wspomniec o zaangazowaniu sie co niektorych panstw arabskich w hitlerowskie podboje i efekty tej wspolpracy

A moze ja sie myle i obydwa te panstwa powstaly w prozni, albo na Antarktydzie jak raczyles laskawie zasugerowac?


10-06-2010 12:33 
 Ocena-1 na 1
apud (4399 punktów)

>Tak z grubsza na terenach subsahryjskich, chwile po kapitulacji niemiec nikt nie orientowal sie kto podbil te tereny i kto bedzie wprowadzal nowe porzadki na wspomnianych terenach.

Ty se na mapę popatrz zanim co napiszesz,
11-06-2010 10:03 
 Ocena 2 na 2
Menel De Lux (3111 punktów)
>>Tak z grubsza na terenach subsahryjskich, chwile po kapitulacji niemiec nikt nie orientowal sie kto podbil te tereny i kto bedzie wprowadzal nowe porzadki na wspomnianych terenach.
>Ty se na mapę popatrz zanim co napiszesz,

Faktycznie, bezmyslnie palnalem glupote.
Nastepnym razem na pewno spojrze najpierw na mape.
Dobrych rad nigdy dosc, dziekuje.
Luszek (348 punktów)
>Tak z grubsza na terenach subsahryjskich, chwile po kapitulacji niemiec nikt nie orientowal sie kto podbil te tereny i kto bedzie wprowadzal nowe porzadki na wspomnianych terenach.
Nie chodziło mi o to kto podbił te tereny tylko kto na nich mieszkał.
Pozdrawiam


a ti poziwai
10-06-2010 11:35 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)
>...przy czym należy pamiętać ze jako pierwszy najechał Egipt na tereny nowo powstałej Palestyny.
>Dalej juz było tak jak mówisz totalny galimatias z którym nikt do dziś nie potrafi dac sobie rady.

No ale potem zeby było sprawiedliwie,
Izrael napadł na Liban twierdząc ze na Hetzbole, trafił w jakiś ONZ punkt kontrolny zakatrupiając siedzących tam pokojowych obserwatorów i tez dostal po dupie.
10-06-2010 09:54 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
>>paradoksalnie Żydzi niczym się nie różnią od nazistowskich Niemiec
>W takim razie maja pozwolic na nastepny holokaust, bo juz raz tego doswiadczyli.
>Zaprawde dziwne jest takie rozumowanie, godne racjonalisty.
>
Na razie Arabom aplikują czego sie od Niemców nauczyli.
10-06-2010 10:36 
 Ocena 2 na 2
Menel De Lux (3111 punktów)
>>>paradoksalnie Żydzi niczym się nie różnią od nazistowskich Niemiec
>>W takim razie maja pozwolic na nastepny holokaust, bo juz raz tego doswiadczyli.
>>Zaprawde dziwne jest takie rozumowanie, godne racjonalisty.
>>
>Na razie Arabom aplikują czego sie od Niemców nauczyli.
>

Jak na razie to zalozyli blokade i to jest ich jedyna w tym momencie forma walki z eksplodujacymi w tlumach niewinnych ludzi muzulmanami.

Blokada a gazowanie milionow ludzi, nie widzisz roznicy?

Tak na marginesie, bardzo karkolomnego zadania sie podejmujesz, probujac argumentowac cokolwiek mieszajac w to Hitlera i jego metody dzialania
10-06-2010 11:38 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>Blokada a gazowanie milionow ludzi, nie widzisz roznicy?
>Tak na marginesie, bardzo karkolomnego zadania sie podejmujesz, probujac argumentowac cokolwiek mieszajac w to Hitlera i jego metody dzialania
>
Ach, rozumiem, gazowanie jest bardziej humanitarne, bo zdechnąc z głodu zajmuje jaki miesiąc.
10-06-2010 12:19 
 Ocena 1 na 1
Menel De Lux (3111 punktów)
>>Blokada a gazowanie milionow ludzi, nie widzisz roznicy?
>>Tak na marginesie, bardzo karkolomnego zadania sie podejmujesz, probujac argumentowac cokolwiek mieszajac w to Hitlera i jego metody dzialania
>>
>Ach, rozumiem, gazowanie jest bardziej humanitarne, bo zdechnąc z głodu zajmuje jaki miesiąc.

A kto z glodu zdycha?

religiapok(*)/html/1310721,262146,20.html?3

Zajrzyj pod tego linka, bo najwidoczniej propaganda wykreowala w twojej glowie falszywy obraz kulisow tej blokady.
10-06-2010 12:37 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>Zajrzyj pod tego linka, bo najwidoczniej propaganda wykreowala w twojej glowie falszywy obraz kulisow tej blokady.

i w dodatku hodowla trzody chlewnej pada!
10-06-2010 18:56 
 Ocena 1 na 1
Menel De Lux (3111 punktów)
>>Zajrzyj pod tego linka, bo najwidoczniej propaganda wykreowala w twojej glowie falszywy obraz kulisow tej blokady.
>i w dodatku hodowla trzody chlewnej pada!

Co mam przez to rozumiec?
Czyzby to mial byc kontrargument?
To ma mnie przekonac ze jednak w strefie gazy gloduja?
09-06-2010 20:46 
 Ocena 4 na 4
Klapaucjusz (3379 punktów)
>Jeśli jednak ktoś sympatyzuje z jednymi zabijającymi drugich i z tego powodu przemilcza "sympatyczne" zbrodnie - to gratuluję postawy godnej racjonalisty.
Widzę że strzelasz z grubej rury.
To też sobie strzelę.
Czy uważasz że rozpaczanie nad dolą ludzi którzy sami przyznają że chętnie staną się męczennikami jest racjonalne?

Przed wyruszeniem Flotylli, część aktywistów, która zginęła w wyniku późniejszego izraelskiego ataku na MV Mavi Marmara, mówiła o swoich pragnieniach męczeństwa. Ali Khaider Benginin powiedział swojej rodzinie przed wypłynięciem: Zostanę szahidem; marzyłem o tym, żeby zostać szahidem - zobaczyłem we śnie, że zostanę zabity. Jego żona stwierdziła, że Benginin stale modlił się o zostanie męczennikiem

P.S.
Palestyńska telewizja zachęca dzieci do męczeństwa
09-06-2010 21:04 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
> Czy uważasz że rozpaczanie nad dolą ludzi którzy sami przyznają że chętnie staną się męczennikami jest racjonalne? >
Ależ ja, Klapaucjuszu nie rozpaczam. Chcę tylko, aby nie dzielono uczestników konfliktu na czarnych i białych, gdy wszyscy są szarzy.
> Przed wyruszeniem Flotylli, część aktywistów, która zginęła w wyniku późniejszego izraelskiego ataku na MV Mavi Marmara, mówiła o swoich pragnieniach męczeństwa. Ali Khaider Benginin powiedział swojej rodzinie przed wypłynięciem: Zostanę szahidem; marzyłem o tym, żeby zostać szahidem - zobaczyłem we śnie, że zostanę zabity. Jego żona stwierdziła, że Benginin stale modlił się o zostanie męczennikiem >
I dlatego zabijanie ich jest przysługą wyświadczoną im i ich obłędnemu ruchowi. Eskalacja terroru tylko nakręca spiralę. Nie są to sprawy proste, ale może Izrael, jeśli był przekonany, że mają broń - powinien użyc pięcio, dziesięciokrotnie większych sił, aby ich spacyfikowac i sprawdzic co jest na statku. Rozstrzeliwanie do niczego nie prowadzi.
> P.S.
> Palestyńska telewizja zachęca dzieci do męczeństwa
>
A raczej prowadzi do takiej patologii.
Pozdrawiam
10-06-2010 00:25 
 Ocena 3 na 3
Klapaucjusz (3379 punktów)
>Ależ ja, Klapaucjuszu nie rozpaczam. Chcę tylko, aby nie dzielono uczestników konfliktu na czarnych i białych, gdy wszyscy są szarzy.
Ja niestety inaczej rozumiem Twoje wypowiedzi.
Chcesz aby wszyscy w jakiś specjalny sposób zajęli się tym co robią Izraelczycy. Wydaje mi się że oczekujesz wyraźnych słów potępienia względem Izraelczyków, a równocześnie nie obchodzi Ciebie aby w ten sam sposób podchodzić do uczynków atakujących Izraelczyków.

>I dlatego zabijanie ich jest przysługą wyświadczoną im i ich obłędnemu ruchowi.
To prawda. Prowokacja się udała.
Czy to znaczy że sprowokowani są winni?
Przecież to stawianie sprawy na głowie!

Ja całą sprawę widzę nieco inaczej.
Obie strony mają wiele na sumieniu, ale wyraźnie widać kto się broni a kto atakuje.
Widać kto się zbroi aby chronić własne dzieci i kto wręcza broń własnym dzieciom w wiadomym celu.
Nic nie usprawiedliwia wysyłania dzieci na wojnę.
Nic nie usprawiedliwia strzelania do wroga przez ramię własnych dzieci, czy żon.
Tak robią tylko dzikusy i ludzie całkowicie zdegenerowani.

Popieranie zaś dzikusów na pewno nie przyniesie nic dobrego.
10-06-2010 00:56 
 Ocena 2 na 2
Adamiak (36436 punktów)
>Widać kto się zbroi aby chronić własne dzieci i kto wręcza broń własnym dzieciom w wiadomym celu.
   A w czym jest różnica? Jedni i drudzy robią to z identycznych motywów.

>Nic nie usprawiedliwia wysyłania dzieci na wojnę.
   Dlaczego? Przed kim nie usprawiedliwia?

>Nic nie usprawiedliwia strzelania do wroga przez ramię własnych dzieci, czy żon.
   Jw...?

>Tak robią tylko dzikusy i ludzie całkowicie zdegenerowani.
   Albo zdesperowani, albo w innych kulturach.

>Popieranie zaś dzikusów na pewno nie przyniesie nic dobrego.
   Komu?
10-06-2010 11:41 
 0 na 2
apud (4399 punktów)

>Tak robią tylko dzikusy i ludzie całkowicie zdegenerowani.
>Popieranie zaś dzikusów na pewno nie przyniesie nic dobrego.

To cytat z Mein Kampf?
10-06-2010 15:58 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>To cytat z Mein Kampf?

   Masz na myśli ten palestyński bestseller?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
10-06-2010 09:57 
 0 na 2
apud (4399 punktów)

>P.S.
> Palestyńska telewizja zachęca dzieci do męczeństwa
>
A nasi żołnierze w Afganistanie to na rozkaz czy za pieniądze?
Roznie mówią na ten temat, ale czy rozkaz czy forsa świadczy to o ich moralnej wyższości, nieprawdaż?
placownik (17853 punktów)

>A nasi żołnierze w Afganistanie to na rozkaz czy za pieniądze?

   Dostrzegasz podobieństwo naszych dzielnych wojaków do palestyńskiej dzieciarni, wychowywanej od pieluch w nienawiści do wszystkiego co nosi zarost różny od preferowanego w ich rodzimym klanie?

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
10-06-2010 17:01 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>   Dostrzegasz podobieństwo naszych dzielnych wojaków do palestyńskiej dzieciarni, wychowywanej od pieluch w nienawiści do wszystkiego co nosi zarost różny od preferowanego w ich rodzimym klanie?

   Ja dostrzegam: jedni i drudzy działają z chęci zysku - wiek, zarost, kolor turbanu czy stopień pokrewieństwa są jedynie różnymi pretekstami, zmiennymi gadżetami w identycznym od lat scenariuszu.

   Pozdrawiam.
apud (4399 punktów)
>>A nasi żołnierze w Afganistanie to na rozkaz czy za pieniądze?
>   Dostrzegasz podobieństwo naszych dzielnych wojaków do palestyńskiej dzieciarni, wychowywanej od pieluch w nienawiści do wszystkiego co nosi zarost różny od preferowanego w ich rodzimym klanie?

Ale skutki sa identyczne, nieprawdaż?
Ciekawe, ze w Izraelu to obowiązek. Walczyć o swoja ojczyznę...i pewnie miłując nieprzyjaciela.

No to jak z tymi motywacjami? Ciekawy problem?
placownik (17853 punktów)

>No to jak z tymi motywacjami? Ciekawy problem?

   Pewnie, że ciekawy. Dla nas jeszcze teoretyczny i może dlatego nie dla wszystkich interesujący. Jesteś zainteresowana? Załóż wątek i skomentuj. Materiału jest jeszcze sporo. Zawsze mogę podrzucić.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
10-06-2010 15:50 
 Ocena 1 na 1
rexus (2343 punktów)
Cały ten konflikt jest irracjonalny.
14-06-2010 18:31 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Cały ten konflikt jest irracjonalny.

Pozornie. Fraktal też wydają się czystym chaosem, ale jeśli zmienimy geometrię, wszystko układa się we wzór. Okazuje się, że nawet obrazy Pollocka (z pozoru chaotyczne) mają u swych podstaw matematyczne regularności.

Nic nie dzieje się irracjonalnie. To, co uważamy za irracjonalne, czeka po prostu na ujęcie z punktu widzenia innej racjonalności. Bliski Wschód to skrzyżowanie racjonalności starotestamentowej z nowoczesną racjonalnością techniczną, czyli ręka, noga, mózg na ścianie: rzeźnia.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Appenzeller (3118 punktów)
>Jest się czego bać.
>Na forum i w Izraelu.
>
Dałbym Ci więcej punktów, ale nie mam jak. Może tą drogą...
Uśmieszka ani oklasków nie wstawię - temat jest zbyt przerażający. Nie znam wojny z autopsji, ale każdy, kto świadomie krzywdzi dzieci (na przykład z blokowanej Gazy), postępuje jak zwierzę. Nie, przepraszam zwierzęta: jak bestia. Aby uprzedzić protesty - te same słowa mam dla porywacza autobusu z dziećmi; opinia nie dotyczy żadnej ze stron szczególnie, ani też tylko Gazy.
09-06-2010 13:03
 Ocena 5 na 13
Koraszewski (82900 punktów)
Czy warto odpowiadać kompletnemu i zaślepionemu ignorantowi? Być może warto, może nie tyle ze względu na tego czy innego biedaka, co do którego nie wiadomo czy nim tylko gardzić czy również współczuć, ale ze względu na sam fenomen takich postaci. Proszę zatem o cierpliwość, moja odpowiedź będzie w kolejnym artykule.
Nawiasem mówiąc, jeśli już czyni się zarzuty to może lepiej sprawdzić co się pisze i czy fakty się zgadzają. O "Pomocy dla Gazy" pisaliśmy w dniu "napadu" na pomocników Gazie. Jeden z organizatorów owej pomocy (której teraz Hamas nie chce wpuścić), jemeński szejk tak wyglądał z nożem do obierania pomarańczy:
09-06-2010 13:26 
 Ocena 4 na 10
plodzien (7378 punktów)
> Czy warto odpowiadać kompletnemu i zaślepionemu ignorantowi? Być może warto, może nie tyle ze względu na tego czy innego biedaka, co do którego nie wiadomo czy nim tylko gardzić czy również współczuć, ale ze względu na sam fenomen takich postaci. Proszę zatem o cierpliwość, moja odpowiedź będzie w kolejnym artykule. >

Gdybym nie miał do czynienia z kulturalnym i światowym człowiekiem, sądziłbym, że słucham gości gromadzących się pod moim blokiem w sobotnią noc.
Poza tym, proszę się uspokoić, bo wielokrotne wklejanie tych samych tekstów w różnych miejscach i do różnych uczestników świadczy o krańcowym zdenerwowaniu, które nie najlepiej wygląda.
> Nawiasem mówiąc, jeśli już czyni się zarzuty to może lepiej sprawdzić co się pisze i czy fakty się zgadzają. O "Pomocy dla Gazy" pisaliśmy w dniu "napadu" na pomocników Gazie. Jeden z organizatorów owej pomocy (której teraz Hamas nie chce wpuścić), jemeński szejk tak wyglądał z nożem do obierania pomarańczy: >
>

Dziennikarz powinien wiedzieć, że nie widzimy na co patrzy ten Arab.
Może na to:

PS.
Inwektywy a nic na temat.
Koniec świata.
09-06-2010 14:01 
 Ocena 4 na 4
Ocykan (3528 punktów)
>Gdybym nie miał do czynienia z kulturalnym i światowym człowiekiem

A masz? Jesteś pewien? Bo ja mam poważne wątpliwości. Kulturalny człowiek raczej nie nazywa swoich oponentów "kompletnymi i zaślepionymi ignorantami" i "biedakami, co do których nie wiadomo czy nimi tylko gardzić czy również współczuć".

Cytat:
Czy warto odpowiadać kompletnemu i zaślepionemu ignorantowi? Być może warto, może nie tyle ze względu na tego czy innego biedaka, co do którego nie wiadomo czy nim tylko gardzić czy również współczuć, ale ze względu na sam fenomen takich postaci. Proszę zatem o cierpliwość, moja odpowiedź będzie w kolejnym artykule.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,336205#w336243

No popatrz, plodzien, jak to się dziwnie plecie na tym świecie. Nigdy bym się nie spodziewał, że nas, tak różnych przecież, połączy ślepa nienawiść p. Koraszewskiego. Nie dość, że potraktował nas identycznie, to jeszcze identycznymi słowy www.racjonalista.pl/forum.php/s,335862#w336242 (swoją drogą cóż za brak inwencji!).

Nie wiem jak Tobie, ale mnie pochlebia, że "fenomen mojej postaci" stanie się przedmiotem artykułu czołowego publicysty i prominenta Racjonalisty i PSR. Mam nadzieję, że moja postać będzie tam potraktowana bardzo krytycznie. Przychylna bowiem ocena ze strony takiej postaci jak p. Koraszewski stanowiłaby dla mnie wielką ujmę.
09-06-2010 16:44 
 Ocena 4 na 4
placownik (17853 punktów)

   www.youtub(*)q59Y&feature=player_embedded#!

   Prośba o komentarz. Racjonalny. Niekoniecznie zaangażowany.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
09-06-2010 18:53 
 Ocena 5 na 5
plodzien (7378 punktów)
>    Prośba o komentarz. Racjonalny. Niekoniecznie zaangażowany. >
Cześc Placownik
W żadnym miejscu nie twierdziłem, że Hamas i inne arabskie terrorystyczne organizacje są cacy. Zwróciłem jedynie uwagę, że ten tak niesamowicie skomplikowany problem przedstawiany jest zbyt (jak na mój gust) jednostronnie. Co uważam za niesprawiedliwe, nierzetelne i stronnicze.
W tym natomiast wątku przedstawiłem wyraźne i rażące łamanie prawa przez izraelskich żołnierzy. Postępowanie, które uchodzi im na sucho byłoby niedopuszczalne w prawie każdym innym kraju na Ziemi.
Pozdrawiam
09-06-2010 19:34 
 Ocena 1 na 1
immune.ltd (1783 punktów)
do: placownik i plodzien
Jak żywo ta sytuacja jest bardzo analogiczna do naszych wspólnych wydarzeń z Ukrainą i ich bandami UPA oraz naszymi późniejszymi grupami likwidacyjnymi. Do dziś ten spór jest i trudno go jednoznacznie rozstrzygnąć. Na szczęście dla nas wszystkich Europa jest o wiele bardziej tolerancyjna i potrafimy sobie z tym poradzić i o tym rozmawiać (większość) bez emocji. Tam jest to podsycane przez fundamentalistów religijnych po obu stronach i polityków (żołnierzy, terrorystów).
Reasumując: żadna zbrodnia nie powinna ujść nikomu bez konsekwencji i należy ją napiętnować.
09-06-2010 20:36 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>Reasumując: żadna zbrodnia nie powinna ujść nikomu bez konsekwencji i należy ją napiętnować.

   Mylisz się. Pokój na Bliskim Wschodzie wymaga od obu stron zaprzestania dążeń do wyciągania konsekwencji za zbrodnie strony przeciwnej. Piętnowanie też należałoby sobie podarować, a pamiętać tylko skutki. Aby unikać ich w przyszłości. To tłumaczy dlaczego na szybki pokój w tym rejonie nie należy zbytnio liczyć.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
09-06-2010 21:09 
 Ocena 1 na 1
immune.ltd (1783 punktów)
>Mylisz się. Pokój na Bliskim Wschodzie wymaga od obu stron zaprzestania dążeń do wyciągania konsekwencji za zbrodnie strony przeciwnej. Piętnowanie też należałoby sobie podarować, a pamiętać tylko skutki. Aby unikać ich w przyszłości. To tłumaczy dlaczego na szybki pokój w tym rejonie nie należy zbytnio liczyć.

Z tym się zgadzam. Wcześniej niewłaściwie dobrałem słowo piętnowanie ( miałem na myśli zapobieganie ).
09-06-2010 21:49 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>Pokój na Bliskim Wschodzie wymaga od obu stron zaprzestania dążeń do wyciągania konsekwencji za zbrodnie strony przeciwnej.

   Zapomniałeś o drobiazgu - ten "pokój" musiałby być wynikiem chęci jego zawarcia przez wszystkich bezpośrednio zainteresowanych.

   No i nasuwa mi się pytanie: czy wszyscy zainteresowani na Bliskim Wschodzie znają Twoją definicję "pokoju"?

>To tłumaczy dlaczego na szybki pokój w tym rejonie nie należy zbytnio liczyć.

   A kto liczy?

   Pozdrawiam.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
yyyy...
Dałem minusa z powodu 'takapuka', miał być plus, sorki.


www.racjolinki.tk
09-06-2010 21:59 
 Ocena 2 na 2
Ocykan (3528 punktów)
>Pokój na Bliskim Wschodzie wymaga od obu stron zaprzestania dążeń do wyciągania konsekwencji za zbrodnie strony przeciwnej. Piętnowanie też należałoby sobie podarować, a pamiętać tylko skutki. Aby unikać ich w przyszłości. To tłumaczy dlaczego na szybki pokój w tym rejonie nie należy zbytnio liczyć.

To nie są istotne problemy. Dobrze wiesz, że jedyną istotną przeszkodą w osiągnięciu pokoju jest ziemia palestyńska, którą Izrael zagarnął i której nie chce i nie może (bo by przestał istnieć) oddać. Zbrodnie Palestyńczycy by wybaczyli. Chyba pamiętasz, co pisał Machiavelli: Ludzie prędzej puszczają w niepamięć śmierć ojca niż stratę ojcowizny.
09-06-2010 22:29 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>Dobrze wiesz, że jedyną istotną przeszkodą w osiągnięciu pokoju jest ziemia palestyńska, którą Izrael zagarnął i której nie chce i nie może (boby przestał istnieć) oddać. Zbrodnie Palestyńczycy by wybaczyli.

   Pewnie, żeby wybaczyli. Gdyby ceną za to była likwidacja Izraela? To prawie darmo!

>Chyba pamiętasz, co pisał Machiavelli: Ludzie prędzej puszczają w niepamięć śmierć ojca niż stratę ojcowizny.

   Posłuchaj, co na ten temat ma do powiedzenia Pani Helen Thomas, prezeska (była prezeska) Stowarzyszenia Korespondentów przy Białym Domu. newsbuster(*)as-jews-should-go-back-germany

   a potem jeszcze raz dobrze się zastanów nad sensownością przywoływania tego cytatu Machiavellego.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
10-06-2010 14:14 
 Ocena 1 na 3
Ocykan (3528 punktów)
>>Dobrze wiesz, że jedyną istotną przeszkodą w osiągnięciu pokoju jest ziemia palestyńska, którą Izrael zagarnął i której nie chce i nie może (boby przestał istnieć) oddać. Zbrodnie Palestyńczycy by wybaczyli.
>   Pewnie, żeby wybaczyli. Gdyby ceną za to była likwidacja Izraela? To prawie darmo!

Masz rację. No Israel - no problems.

>Posłuchaj, co na ten temat ma do powiedzenia Pani Helen Thomas, prezeska (była prezeska) Stowarzyszenia Korespondentów przy Białym Domu. newsbuster(*)as-jews-should-go-back-germany a potem jeszcze raz dobrze się zastanów nad sensownością przywoływania tego cytatu Machiavellego.

Wyobraź sobie, że mnie nie przeraża wizja powrotu polskich Żydów i ich potomków. Mam nadzieję, że nas potraktują lepiej niż Arabów.
10-06-2010 16:05 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>Wyobraź sobie, że mnie nie przeraża wizja powrotu polskich Żydów i ich potomków.

   Zanieś tę radosną nowinę do Jedwabnego. Ksiądz proboszcz z pewnością Ci pobłogosławi i zaraz zarządzi zrzutkę na tacę. Na ekspertów od szacowania pojemności szop.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Ocykan (3528 punktów)
Nie stać Cię na nic prócz insynuacji?
placownik (17853 punktów)

>W tym natomiast wątku przedstawiłem wyraźne i rażące łamanie prawa przez izraelskich żołnierzy. Postępowanie, które uchodzi im na sucho byłoby niedopuszczalne w prawie każdym innym kraju na Ziemi.

   W zasadzie się z Tobą zgadzam. Czekam na osobny wątek w którym odniesiesz się do treści zawartych w zlinkowanym materiale. Chyba, że to akurat wcale Cię nie rusza.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
ktośtam (650 punktów)
>W żadnym miejscu nie twierdziłem, że Hamas i inne arabskie terrorystyczne organizacje są cacy. Zwróciłem jedynie uwagę, że ten tak niesamowicie skomplikowany problem przedstawiany jest zbyt (jak na mój gust) jednostronnie. Co uważam za niesprawiedliwe, nierzetelne i stronnicze.

Nie wiem czy jest przedstawiany zbyt jednostronnie. W związku z przejęciem statków z pomocą dla Gazy słyszałem już, że tam była pomoc humanitarna, słyszałem jakie organizacje brały w tym udział, jacy działacze byli na pokładzie i kto złoży protest. Słyszałem również jakie jest stanowisko Izraela w tej sprawie. Mi akurat trudno jest powiedzieć, że ten temat jest przedstawiany jednostronnie;

inna sprawa, że znam mnóstwo ludzi, ale tak naprawdę mnóstwo, których opinia nt. Izraela ogranicza się do "za.ebać tych brudnych parchów". Nie wiem niby skąd miałoby się to brać, jeśli Palestyna miałaby jednoznacznie złą prasę w naszym pięknym kraju?

>W tym natomiast wątku przedstawiłem wyraźne i rażące łamanie prawa przez izraelskich żołnierzy. Postępowanie, które uchodzi im na sucho byłoby niedopuszczalne w prawie każdym innym kraju na Ziemi.

Możliwe, że byłoby niedopuszczalne w niektórych, tych najbardziej cywilizowanych skrawkach Ziemi. To smutne, ale prawdziwe. Prawami człowieka na wojnie przejmuje się tylko część Europy, weź dowolny konflikt w dowolnym rejonie świata to znajdziesz po jego obu stronach zbrodnie. Wniosek jaki z tego płynie jest prosty: konflikty należy potępiać bo są złe. I tyle. Winny jest zawsze ten kto zaczął.
09-06-2010 22:13 
 Ocena 3 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>Wniosek jaki z tego płynie jest prosty: konflikty należy potępiać bo są złe. I tyle.
   A najgorsze są konflikty serologiczne, wiem coś o tym - potępiam konflikty czynników "RH"!!!

>Winny jest zawsze ten kto zaczął.
   Adam czy Ewa...?
09-06-2010 13:50 
 Ocena 5 na 5
Appenzeller (3118 punktów)
>Czy warto odpowiadać kompletnemu i zaślepionemu ignorantowi?
Panie Andrzeju. Rozumiem, że jest Pan całym sercem po jednej ze stron. Każdy ma prawo do takiej decyzji, to naturalne. Jednak znakomicie ułatwiłoby nam wymianę poglądów, gdyby wszystkie biorące w niej strony powstrzymały się od takich wypowiedzi, jaką widzimy powyżej. Najlepiej niezależnie od wypowiedzi oponenta. Żałowałbym, gdyby to było niemożliwe. Argumentami może Pan przekona. Inwektywami na pewno nie. Serdecznie pozdrawiam.
09-06-2010 15:07 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>Nawiasem mówiąc, jeśli już czyni się zarzuty to może lepiej sprawdzić co się pisze i czy fakty się zgadzają.

   Mówiąc zaś innym nawiasem, to może lepiej sprawdzić, czy myśli się w ogóle swoimi myślami, zanim zarzuci komuś bezmyślność ze swojej Wysokości, mości Koraszewski.

   Bo może się okazać, iż Wieża, owszem, ze Słoniowej Kości, tyle, że z innej litanii się wywodzi, no i cała słoniem jedynie ortograficznym capi.

   Podaję sposób na sprawdzanie - spojrzeć w lustro i mruknąć sobie w nos: "sprawdzić, czy nie słoń", po uprzednim popukaniu się w ośrodek wieżeń.
10-06-2010 10:00 
 Ocena 1 na 3
apud (4399 punktów)
>Czy warto odpowiadać kompletnemu i zaślepionemu ignorantowi? Być może warto, może nie tyle ze względu na tego czy innego biedaka, co do którego nie wiadomo czy nim tylko gardzić czy również współczuć, ale ze względu na sam fenomen takich postaci. Proszę zatem o cierpliwość, moja odpowiedź będzie w kolejnym artykule.
>Nawiasem mówiąc, jeśli już czyni się zarzuty to może lepiej sprawdzić co się pisze i czy fakty się zgadzają. O "Pomocy dla Gazy" pisaliśmy w dniu "napadu" na pomocników Gazie. Jeden z organizatorów owej pomocy (której teraz Hamas nie chce wpuścić), jemeński szejk tak wyglądał z nożem do obierania pomarańczy:
>

A jak mnie sie zechce to w Photoshopie ubiorę tego szejka w jarmułkę, kapelusz i co tam jeszcze potrzebne i jako niepodważalny dowód podeśle.
13-06-2010 23:19 
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)
>Czy warto odpowiadać kompletnemu i zaślepionemu ignorantowi? Być może warto, może nie tyle ze względu na tego czy innego biedaka, co do którego nie wiadomo czy nim tylko gardzić czy również współczuć, ale ze względu na sam fenomen takich postaci. Proszę zatem o cierpliwość, moja odpowiedź będzie w kolejnym artykule.
Czy o Singapurze i Makao też będzie?
A może by tak dorzucić do tego jeszcze np. Monte Carlo?
Przecież tam cztery razy ciaśniej niż w Strefie Gazy, aż 16 818 osób/km² a nie jakieś tam tylko 4118 osób/km² i wyobraźcie sobie, że jakoś kurcze żyją bez bomb, pomocy humanitarnej i fundamentalizmu a nawet od 1993 są w ONZ i na dodatek jeszcze w XX w. też byli pod okupacją potęgi kolonialnej.
Zadziwiające nieprawdaż?
Ci Palestyńczycy to jacyś od czapy ludzie muszą być chyba, bo takie Makao, Singapur i Monaco jakoś mogą a oni tylko dżihad i terroryzm. Normalnie prawie jak w Timurze wschodnim.
Była kolonia to był spokój a teraz masz, jakaś guerilla i bunty cholera wie o co, bo przecież suwerennym państwem Timorczycy zostać nie mogą dlatego, że sobie nie poradzą bez bogactw naturalnych, których tam podobno nie ma, a zresztą i tak zostały już sprzedane, więc nawet nie ma o czym gadać.

"Kłamstwo powtórzone sto razy staje się prawdą" - J. Goebbels
09-06-2010 13:23
 Ocena 11 na 11
waldeck77 (4307 punktów)
Miał komunizm swoich pożytecznych idiotów na Zachodzie.
Ma i islamizm.
09-06-2010 13:28 
 0 na 6
Ocykan (3528 punktów)
>Miał komunizm swoich pożytecznych idiotów na Zachodzie.
>Ma i islamizm.

Ma i Izrael. Również i na tym forum...
09-06-2010 14:30 
 Ocena 2 na 2
waldeck77 (4307 punktów)
>>Miał komunizm swoich pożytecznych idiotów na Zachodzie.
>>Ma i islamizm.
>Ma i Izrael. Również i na tym forum...

Taa, czyli w tej analogii Izrael to ZSRR, a Arabowie światły demokratyczny Zachód. Hehe
09-06-2010 14:55 
 Ocena-2 na 4
Ocykan (3528 punktów)
>>>Miał komunizm swoich pożytecznych idiotów na Zachodzie.
>>>Ma i islamizm.
>>Ma i Izrael. Również i na tym forum...
>Taa, czyli w tej analogii Izrael to ZSRR, a Arabowie światły demokratyczny Zachód.

Coś Ci się "pomerdało". Gdyby to Arabowie byli analogiem "światłego demokratycznego Zachodu" - popieraliby Izrael (tak jak ówcześni zachodni idioci - ZSRR).
W tej analogii ZSRR to istotnie Izrael, ale popierający go pożyteczni idioci są i tam gdzie byli (czasem nawet są to ci sami) i w paru innych miejscach. Kilku, w tym jeden wyjątkowo zidiociały, jest nawet na tym forum.
09-06-2010 15:10 
 Ocena 6 na 6
waldeck77 (4307 punktów)
>>>>Miał komunizm swoich pożytecznych idiotów na Zachodzie.
>>>>Ma i islamizm.
>>>Ma i Izrael. Również i na tym forum...
>>Taa, czyli w tej analogii Izrael to ZSRR, a Arabowie światły demokratyczny Zachód.
>Coś Ci się "pomerdało". Gdyby to Arabowie byli analogiem "światłego demokratycznego Zachodu" - popieraliby Izrael (tak jak ówcześni zachodni idioci - ZSRR).
>W tej analogii ZSRR to istotnie Izrael, ale popierający go pożyteczni idioci są i tam gdzie byli (czasem nawet są to ci sami) i w paru innych miejscach. Kilku, w tym jeden wyjątkowo zidiociały, jest nawet na tym forum.

Pożyteczni idioci z Zachodu wychwalali i popierali komunizm, czym przyczyniali się do jego ekspansji i zwiększenia zagrożenia dla zachodnich demokracji. Analogicznie pożyteczni idioci popierający biednych islamistów przyczyniają się do ekspansji islamu i jego prymitywnej cywilizacji i zwiększenia zagrożenia dla Zachodu.
09-06-2010 15:21 
 Ocena-1 na 3
Ocykan (3528 punktów)
Zważ jeno, że dopóki nie było Izraela - islamski terroryzm nie istniał (nawet jako pojęcie).
09-06-2010 16:43 
 Ocena 3 na 3
placownik (17853 punktów)
>Zważ jeno, że dopóki nie było Izraela - islamski terroryzm nie istniał (nawet jako pojęcie).

   Ani islamski, ani żaden inny (jako pojęcie). Ekspriopriacja. Kto, bez słownika, wie dzisiaj co to znaczy?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
09-06-2010 17:40 
 Ocena 1 na 1
Ocykan (3528 punktów)
>>Zważ jeno, że dopóki nie było Izraela - islamski terroryzm nie istniał (nawet jako pojęcie).
>Ani islamski, ani żaden inny (jako pojęcie).

Inny istniał, zarówno jako pojęcie jak i jako działalność "praktyczna". Był to terroryzm żydowski, którego celem było "przygotowanie gruntu" pod państwo żydowskie w Palestynie.
histmag.org/?id=2424

>Ekspriopriacja. Kto, bez słownika, wie dzisiaj co to znaczy?

Zapewne nieliczni. Tylko co ekspropriacja ma tu do rzeczy? Nawet jeśli metody są podobne, to cel jest inny. Celem akcji ekspropriacyjnych było zdobycie środków na działalność (konspiracyjną), celem akcji terrorystycznych jest zastraszenie przeciwnika.
09-06-2010 20:24 
 Ocena 4 na 4
placownik (17853 punktów)
>>>Zważ jeno, że dopóki nie było Izraela - islamski terroryzm nie istniał (nawet jako pojęcie).
>>Ani islamski, ani żaden inny (jako pojęcie).
>Inny istniał, zarówno jako pojęcie jak i jako działalność "praktyczna". Był to terroryzm żydowski, którego celem było "przygotowanie gruntu" pod państwo żydowskie w Palestynie.
>histmag.org/?id=2424

   Jasne. Wcześniej nie było terroryzmu. Jako pojęcia. Zwłaszcza terroryzmu islamskiego.

1. 1920 kwietniowy pogrom w Jerozolimie - 6 Żydów zabitych, 200 rannych

2. 1921 majowy pogrom w Jaffie - zginęło 47 Żydów. 7000 musiało uciekać z miasta.

3. W czasie rozruchów w 1929 palestyńscy Arabowie zamordowali:
- 24 sierpnia 1929 - 17 Żydów w Jerozolimie
- 23-24 sierpnia 1929 - pogrom w Hajfie - 67 Żydów zabitych, Żydzi muszą opuścić miastao
- 29 sierpnia 1929 - Safed - 18 Żydów zabitych, 80 rannych
- 24 sierpnia 1929 - 7 osób zamordowanych w Motza (w tym 5 członków rodziny Makleff - ocalał tylko 1 chłopiec), kilka osad musiało być opuszczonych
- Łącznie w trakcie zamieszek zamordowano 133 Żydów

4. Rewolta arabska z 1936-39
- maj 1935 - pogromy w: Tel-Avivie (19 zabitych), Hajfie (1 zabity), Jerozolimie (5 zabitych)
- 20 lipca 1938 - 5 osób (w tym 2 kobiety i 2 dzieci) zginęło w Kiryat Haroshet. 3 osoby spłonęły żywcem w podpalonym budynku.
- 2 października 1938 - masakra w Tyberiadzie, zamordowano 20 Żydów
- 10000 Żydów musi uciekać ze swych domów i chronić się w obozach dla uchodźców, 400 zginęło


   Cofamy się jeszcze dalej? Ty prawym okiem, ja lewym. Może wspólnie coś dojrzymy? Tylko wcześniej dokończmy przerwanej lektury: histmag.org/?id=2448

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Ocykan (3528 punktów)
1. 1920 kwietniowy pogrom w Jerozolimie - 6 Żydów zabitych, 200 rannych
[...]
4. Rewolta arabska z 1936-39
- maj 1935 - pogromy w: Tel-Avivie (19 zabitych), Hajfie (1 zabity), Jerozolimie (5 zabitych)
- 20 lipca 1938 - 5 osób (w tym 2 kobiety i 2 dzieci) zginęło w Kiryat Haroshet. 3 osoby spłonęły żywcem w podpalonym budynku.
- 2 października 1938 - masakra w Tyberiadzie, zamordowano 20 Żydów
- 10000 Żydów musi uciekać ze swych domów i chronić się w obozach dla uchodźców, 400 zginęło

Mogłeś podać źródło: peb.pl/swi(*)bin-mowi-prawde-o-gazie-2.html
Rzeczywiście, baaardzo obiektywne... Jak można wątpić, że rabin mówi prawdę?
09-06-2010 21:27 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>Rzeczywiście, baaardzo obiektywne... Jak można wątpić, że rabin mówi prawdę?

   Rabinowi wierzyć - grzech. Masz swoje źródła - dawaj. Porównamy.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Ocykan (3528 punktów)
>>Rzeczywiście, baaardzo obiektywne... Jak można wątpić, że rabin mówi prawdę?
>Rabinowi wierzyć - grzech. Masz swoje źródła - dawaj. Porównamy.

Na temat wydarzeń przywołanych przez Ciebie - nie mam żadnych. Toteż na ich temat głosu nie zabieram. Co i Tobie radzę.
09-06-2010 21:43 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>Na temat wydarzeń przywołanych przez Ciebie - nie mam żadnych. Toteż na ich temat głosu nie zabieram.

   I tego się trzymaj.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
14-06-2010 15:09 
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)
>   Rabinowi wierzyć - grzech. Masz swoje źródła - dawaj. Porównamy.
Po co, wystarczy przeczytać i policzyć:
Pomiędzy 29 listopada 1947 i 15 maja 1948 (przed powstaniem państwa Izrael!!) ginie na terenie Palestyny łącznie 1256 Żydów - w większości bezbronnych cywili.

A troszeczkę powyżej napisane jest, że PALESTYŃSKIE ZAMACHY: od 1920 do 13 maja 1948 po zsumowaniu przyniosły 1220 ofiar, wliczając w to zarówno ofiary pogromów jak i walk pomiędzy uzbrojonymi oddziałami co ni jak nie pasuje mi do definicji zamachu, chyba że stanu.

Przypomina mi to trochę 1% z 100 351 udokumentowanych (szacunkowa liczba to 655 000) ofiar podbicia i okupacji Iraku przez 100 tys. armię U.S.A przy stratach własnych 3 533 zabitych. która to np. po swojej schrzanionej akcji w Somali podała liczbę ofiar "od kilkuset do kilku tysięcy " kosztem życia 19 własnych żołnierzy.
Zadziwiające prawda? A jednak powtórzone 100 razy działa bo pelikany łykają.

Co tutaj pomoże licytowanie się statystykami, z których każda strona robi propagandowy użytek, a
najlepiej wychodzi na tym przemysł zbrojeniowy, czynnie wspomagający bzdurnie sentymentalną propagandę idei państwowości a raczej odcinających z niej kupony przywódców oraz pożytecznych idiotów rozgłaszających tę bzdurę, po to by pisać pieśni o bohaterach i stawiać pomniki wysłanym na rzeź.

   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli

14-06-2010 17:27 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>Co tutaj pomoże licytowanie się statystykami,

   Nic. Tylko, że w tej akurat wypowiedzi nie o statystykę chodzi a o wskazanie błędności poglądu jakoby palestyński terror był zjawiskiem nieznanym przed powstaniem Izraela.

   Pozdrawiam
   PS www.youtube.com/watch?v=GzI8Hr10OHg Specjalnie dla Ciebie. W Autonomii Palestyńskiej nieznany. W Izraelu są organizowane jego festiwale.


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
14-06-2010 20:36 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>   Nic. Tylko, że w tej akurat wypowiedzi nie o statystykę chodzi a o wskazanie błędności poglądu jakoby palestyński terror był zjawiskiem nieznanym przed powstaniem Izraela.
Tak jak napisałeś: "Ani islamski, ani żaden inny (jako pojęcie).", bo zorganizowanymi terrorystami działającymi w Palestynie na długo przed powstaniem obecnego Izraela byli Zeloci i Syrakiusze w I w.n.e.. A początki islamskiego terroryzmu to XI w. i wywodzący się od irańskich isma'ilitów (odłam szyitów) Nizaryci nazwani przez krzyżowców Asasynami.
   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli

PS. Żeby nie było stronniczo to Islam istnieje od VII w. a Judaizm załóżmy, że mniej więcej od XIII-XII wieku p.n.e. czyli Muzułmanie doszli do terroryzmu ponad dwa razy szybciej.
10-06-2010 09:37 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)
> Może wspólnie coś dojrzymy?

Niby co?
ze jak liczba zabitych po obu stronach sie Wyrówna to będzie sprawiedliwie?

I zapanuje pokój?
apud (4399 punktów)

>Pożyteczni idioci z Zachodu wychwalali i popierali komunizm, czym przyczyniali się do jego ekspansji i zwiększenia zagrożenia dla zachodnich demokracji. Analogicznie pożyteczni idioci popierający biednych islamistów przyczyniają się do ekspansji islamu i jego prymitywnej cywilizacji i zwiększenia zagrożenia dla Zachodu.
>
Kocham takie odzywki!!!
Bo ja kiedyś z paczkami z żarciem dla siedzących w PRL owskich pierdlach roboli latałam i od piątej rano stalo sie pod bramami.

I, k***a nie wiem teraz, po co to robiłam.

Agentem demokratycznego (hehehehehe) zachodu nie byłam,
robole teraz Cały KOR za Ubecka prowokacje maja,
cywilizacja po przemianie ustrojowej tyz sie jakoś zmieniła,
kadzidlana taka i demokratycznie postępowa,
nawet teatr telewizji zlikwidowali i zamiast tow. Gierka jakieś dyskusje przedwyborcze kandydatów pokazują chyba jako namiastkę kabaretu Tej
bo nie kabaretu Olgi Lipińskiej.

Wtedy byl Czarny Wrzesień, Czarne Pantery, Bader Mainhoff i Red Army Brygady.

Nasi "wyemigrowani" Żydzi, ku uciesz polskich antysemitów, lali ruskich Arabów w wojnach jakichś sześciodniowych a Świat byl prosty chociaż popierdolony.

A tu masz, pożyteczni idioci bronia Arabów.
A postępowi obecnie Żydzi zupełnie jak my z KORu, tez wygrywaja chociaz przegrali.

Izrael zgodził sie zabronione poprzednio artykuły żywnościowe dostarczać do Gazy!
Sluszna blokadę tez teoretycznie maja przerobić na mniej słuszna.

Na pocieszenie Izrael pokazał swoim obywatelom w programie TV scyzoryk znaleziony po skrupulatnym przeszukaniu całej flotylli.
Nawet Bosaków, toporków p.pożarowych i kluczy francuskich i innych wihajstrow z maszynowni nie pokazali.

Nie wspominając o terrorystycznych śrubokrętach. Tylko scyzoryk. Jeden, ale zawsze.

Ciekawe co będzie dalej, sie zastanawiam.

I kto w końcu będzie mial racje?
Racjonalisci?
10-06-2010 16:22 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

   Na otarcie łez wklejam Ci zdjęcie z targu w Gazie.

   Źródło
   Zdjęć z Darfuru poszukaj sobie sama.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Menel De Lux (3111 punktów)

>dostarczenie pomocy humanitarnej dla głodujących dzieci i ich matek

Znalazlem ciekawy wpis na ten temat na jednym z blogow.

religiapok(*)/html/1310721,262146,20.html?3

Faktycznie zabiedzeni sa.

A tak na marginesie, Palestynczycy wybrali sobie terrorystow z Hamasu na swoich przedstawicieli w rzadzie.
Ciekaw jestem czy na przyklad Irlandczycy mogliby liczyc na zrozumienie opinii publicznej i wsparcie, gdyby rzadzila u nich IRA?
immune.ltd (1783 punktów)
tak tylko woli wyjaśnienia: Sama organizacja HAMAS w Libanie jest dość komicznie postrzegana, mało kto o tym mówi. W Bejrucie mówi się na nich pożyteczni pasterze i waleczni przynajmniej mamy dzięki nim spokój na granicy Państwa. Sama demokracja w Libanie jest daleko posunięta i pluralistyczna. Gdyby nie było działań zaczepnych na granicy tych dwóch Państw sama ta organizacja straciłaby na znaczeniu. Obecnie jednak rośnie w siłę i lokalnie tworzy własne niezależne od rządu struktury. Podzielam pogląd kilku moich tutaj przedmówców, że stawanie po jakiejkolwiek ze stron w sposób jednoznaczny tej sprawy nie wyjaśni i nie poprawi.
placownik (17853 punktów)
>tak tylko woli wyjaśnienia: Sama organizacja HAMAS w Libanie jest dość komicznie postrzegana, mało kto o tym mówi.

   Hamas to szyici. W Libanie Hamasu praktycznie nie ma. Jest za to sunnicki Hesbollah. To tak tylko gwoli wyjaśnienia.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
10-06-2010 12:44 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>A tak na marginesie, Palestynczycy wybrali sobie terrorystow z Hamasu na swoich przedstawicieli w rzadzie.

Demokracja, kochany a nie szariat!

>Ciekaw jestem czy na przyklad Irlandczycy mogliby liczyc na zrozumienie opinii publicznej i wsparcie, gdyby rzadzila u nich IRA?
>
Wybor PiS, Samoobrony i LPR tez byl demokratyczny.
09-06-2010 17:52
 Ocena 12 na 12
Scorp (5381 punktów)
>Winni są pasażerowie i załoga statku, bo mieli noże, a dostarczenie pomocy humanitarnej dla głodujących dzieci i ich matek to udana prowokacja złych w stosunku do zawsze dobrych.

Jechałem kiedyś z konwojem, który wiózł zabawki, przybory szkolne i inne takie, pluszaki, do sierocińca Rumunii, a było to w czasach, kiedy na trasie były granice.

Oczywiście mundurowi nas zatrzymali na granicy, kazali czekać, potem wypełnialiśmy jakieś papiery, oni oglądali przewożone towary szukając żywności (względy sanitarne - nie wolno było przewozić). Trzymali nas na granicy chyba ze dwie godziny.

A my, mając czyste sumienie:

- czekaliśmy spokojnie, poddając się procedurom
- wzruszaliśmy tylko ramionami na bezsensowną, naszym zdaniem, kontrolę i formalności. Straciliśmy te dwie godziny, ale puścili nas bez problemu

i nikomu nie przyszło do głowy zaatakować kogokolwiek. Po co, kiedy sprawa była czysta?

Na podstawie tych osobistych doświadczeń podejrzewam, że sprawa tego zatrzymanego konwoju nie była tak czysta jak mówią konwojenci.
-
09-06-2010 19:16 
 Ocena 2 na 4
plodzien (7378 punktów)
> A my, mając czyste sumienie: >
> - czekaliśmy spokojnie, poddając się procedurom >
> - wzruszaliśmy tylko ramionami na bezsensowną, naszym zdaniem, kontrolę i formalności. Straciliśmy te dwie godziny, ale puścili nas bez problemu >
To mieliście szczęście. Nie wiedziałeś, że Rumuni zastrzelili podczas odprawy celnej mnóstwo Polaków?
> i nikomu nie przyszło do głowy zaatakować kogokolwiek. >
Gdybyście wiedzieli, jakie oni robią jatki, to może by wam przyszło.
> Po co, kiedy sprawa była czysta? >
> Na podstawie tych osobistych doświadczeń podejrzewam, że sprawa tego zatrzymanego konwoju nie była tak czysta jak mówią konwojenci. >
Tych doświadczeń z rumuńskiej granicy, rozumiem?
09-06-2010 19:37 
 Ocena 1 na 1
Meretseger (61860 punktów)
>To mieliście szczęście. Nie wiedziałeś, że Rumuni zastrzelili podczas odprawy celnej mnóstwo Polaków?
Nie wiedziałam. Zwłaszcza to "mnóstwo" mnie zafascynowało. Podasz źródło tych rewelacji?
09-06-2010 19:47 
 Ocena 2 na 6
plodzien (7378 punktów)
>> To mieliście szczęście. Nie wiedziałeś, że Rumuni zastrzelili podczas odprawy celnej mnóstwo Polaków? >
> Nie wiedziałam. Zwłaszcza to "mnóstwo" mnie zafascynowało. Podasz źródło tych rewelacji? >
Nie wiem o ani jednym takim przypadku. Ale skoro scorp jest znawcą sytuacji na granicy rumuńskiej i porównuje ją ze strefą Gazy, no.. to przyjąłem, że Rumuni też strzelają.
09-06-2010 19:56 
 Ocena 3 na 3
Scorp (5381 punktów)
>Nie wiem o ani jednym takim przypadku. Ale skoro scorp jest znawcą sytuacjęi na granicy rumuńskiej i porównuje ją ze strefą Gazy, no.. to przyjąłem, że Rumuni też strzelają.

Kpiny, kiedy brak argumentów.

Poza tym: nie napisałem, na jakiej to było granicy.

W sumie wygląda na to, że - przyjąłeś - również za wiele w ocenie tamtej sytuacji na morzu.
-
09-06-2010 20:02 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
>> Nie wiem o ani jednym takim przypadku. Ale skoro scorp jest znawcą sytuacjęi na granicy rumuńskiej i porównuje ją ze strefą Gazy, no.. to przyjąłem, że Rumuni też strzelają. >
> Kpiny, kiedy brak argumentów. >
Nic podobnego. Nie brak argumentów, ale rozbawienie wynikające z porównywania syucji na jakiejkolwiek europejskiej granicy ze strefą Gazy. Sam z siebie zakpiłeś stosując takie porównanie.
> Poza tym: nie napisałem, na jakiej to było granicy. >
Chcesz, żebym zapytał: a na jakiej to było granicy?
>W sumie wygląda na to, że - przyjąłeś - również za wiele w ocenie tamtej sytuacji na morzu.
Nie. Odpowiedź masz poniżej.
apud (4399 punktów)

>Kpiny, kiedy brak argumentów.

Brawo scorp, zawsze to była kropelka miodu w morzu g... pardon cywilizacji i humanitaryzmu.
10-06-2010 12:32 
 Ocena 2 na 2
Scorp (5381 punktów)
>>Kpiny, kiedy brak argumentów.
>Brawo scorp, zawsze to była kropelka miodu w morzu g... pardon cywilizacji i humanitaryzmu.

Nie rozumiem. Kiedy odpowiadasz na moją wypowiedź, to pisz prościej, z łaski swojej, bo nie jestem tak inteligentny jak Ty. Morze g... też przekracza moją wyobraźnię.
-
10-06-2010 12:46 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>Nie rozumiem. Kiedy odpowiadasz na moją wypowiedź, to pisz prościej, z łaski swojej, bo nie jestem tak inteligentny jak Ty. Morze g... też przekracza moją wyobraźnię.
>-
Poparlam Ciebie, wiem jak to jest...
10-06-2010 09:20 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
Rozumiem. Taki dowcip to był. Chyba nie mam poczucia humoru.
A skąd założenie, że na granicy strefy Gazy strzelano by do zachowujących się spokojnie konwojentów z dostawą żywności? Może niekoniecznie, może akurat żołnierze izraelscy nie mieliby najmniejszego powodu, by strzelać (jak ci europejscy celnicy)? Ja naprawdę wyobrażam sobie taką scenkę: na granicę zajeżdża konwój, dajmy na MCK albo innej organizacji humanitarnej (to lepsze niż konwój Hamasu), wiozący żywność i środki czystości. Konwojenci siadają sobie spokojnie z boku, straż graniczna przeszukuje ładunek, w ładunku jest to, co trzeba, czyli żywność i środki czystości, żołnierze izraelscy salutują, konwój przejeżdża. Przy odrobinie dobrej woli obu stron nie byłoby w tym żadnego sci-fi.
10-06-2010 09:27 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>Konwojenci siadają sobie spokojnie z boku, straż graniczna przeszukuje ładunek, w ładunku jest to, co trzeba, czyli żywność i środki czystości, żołnierze izraelscy salutują, konwój przejeżdża. Przy odrobinie dobrej woli obu stron nie byłoby w tym żadnego sci-fi.

   Cóż za sielanka, eh - rozmarzył się Juruś.

   Gdybyż to jeszcze na granicy było, to landszaft miałby więcej kolorów z palety miłości bliźniego wziętych.
10-06-2010 12:34 
 Ocena 1 na 1
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
>>Nie wiedziałeś, że Rumuni zastrzelili podczas odprawy celnej mnóstwo Polaków?

Proszę o wiarygodne linki.
10-06-2010 12:51 
 Ocena 1 na 1
plodzien (7378 punktów)
>>> Nie wiedziałeś, że Rumuni zastrzelili podczas odprawy celnej mnóstwo Polaków? >
> Proszę o wiarygodne linki. >
Śmieję się z siebie, gdy wyjdę na gapę. Mógłbym jeszcze ewentualnie skasować gapowaty tekst, zanim ktoś na moją gapowatość odpowie. Wybrałeś inną drogę, ale dobrze, że to nie nóż jaki, albo pałka a jeno myszka komputerowa.
09-06-2010 19:57 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
> Na podstawie tych osobistych doświadczeń podejrzewam, że sprawa tego zatrzymanego konwoju nie była tak czysta jak mówią konwojenci. >
Odpowiadam na raty, ale jednak zapytam:
A czy, pominąwszy osobiste doświadczenie z rumuńskiej granicy, nie przyszło ci scorpie do głowy, że gdyby na Navi Marmara była broń, Izraelczycy nie omieszkaliby natychmiast sie tym pochwalic? Jak myślisz?
09-06-2010 20:13 
 Ocena 2 na 2
Scorp (5381 punktów)
>A czy, pominąwszy osobiste doświadczenie z rumuńskiej granicy, nie przyszło ci scorpie do głowy, że gdyby na Navi Marmara była broń, Izraelczycy nie omieszkaliby natychmiast sie tym pochwalic? Jak myślisz?

Oczywiście, że by ją pokazali, tysiąc razy.

W naszym konwoju też nie było broni, ale gdybyśmy się nie zatrzymali do kontroli, to mundurowi rzuciliby się za nami w pościg i dali nam popalić. Wtedy wszystko stać by się mogło: strzeliliby w opony, przewrócili do rowu, ustawili przegrodę. Mógłby też każdy oberwać pałą, co uważałbym za uzasadnioną karę za głupotę.

Jadąc z konwojem humanitarnym należy stosować się do wymogów władz i przede wszystkim nie podejmować walki. Przynajmniej z wojskiem.

Jeszcze raz: to nie było na rumuńskiej granicy. Nie dodawaj szczegółów do mojej wypowiedzi.
-
09-06-2010 20:42 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
>> A czy, pominąwszy osobiste doświadczenie z rumuńskiej granicy, nie przyszło ci scorpie do głowy, że gdyby na Navi Marmara była broń, Izraelczycy nie omieszkaliby natychmiast sie tym pochwalic? Jak myślisz? >
> Oczywiście, że by ją pokazali, tysiąc razy. >

Ale to przeczy temu, co napisałeś poprzednio:
> "Na podstawie tych osobistych doświadczeń podejrzewam, że sprawa tego zatrzymanego konwoju nie była tak czysta jak mówią konwojenci." >
Sprawa była czysta. Nie było transportu broni (Ty się myliłeś) a porównanie sytuacji (Twoje) na granicach europejskich ze strefą Gazy jest śmieszne, bo tu nikomu nawet nie przyszłoby do głowy atakowac celnika. Tam nienawiśc jest zaś taka, że załodze mogły puścic nerwy, więc została rozwalona z broni palnej. Ot, wszystko.
> Jeszcze raz: to nie było na rumuńskiej granicy. Nie dodawaj szczegółów do mojej wypowiedzi. >
Popatrz na czas pisania postów. O granicy rumuńskiej napisałem, zanim zwróciłeś mi uwagę.
10-06-2010 10:20 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>A czy, pominąwszy osobiste doświadczenie z rumuńskiej granicy, nie przyszło ci scorpie do głowy, że gdyby na Navi Marmara była broń, Izraelczycy nie omieszkaliby natychmiast sie tym pochwalic? Jak myślisz?

ja myśle, dlaczego listy, która sobie Izraelczycy z zakazanymi towarami i ich dopuszczalna ilością ułożyli jakoś nie wdać.

A tam jak byk stoi cement, bo sobie z niego Araby maga bunkier antyizraelski ulepić albo zbombardowany szpital odbudować.

Ludzkie paniska co? Do getta warszawskiego nawet podejść nie można było, a w Łódzkim przejeżdżający tramwaj nie mógł sie zatrzymać.

a szmugiel w podziemnych tunelach z Egiptu idzie az milo.
Ciekawe kto jest właścicielem tych tuneli?
10-06-2010 16:45 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>ja myśle, dlaczego listy, która sobie Izraelczycy z zakazanymi towarami i ich dopuszczalna ilością ułożyli jakoś nie wdać.

   Trochę widać. Trzeba tylko dobrze popatrzeć.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
placownik (17853 punktów)

   Tych sytuacji nie można porównywać. To nie była granica Strefy Gazy, a Tobie naprawdę musiało bardzo zależeć nie na awanturze z mundurowymi, tylko na dostarczeniu tych zabawek dzieciom z sierocińca.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
09-06-2010 23:39 
 Ocena 1 na 1
Adamiak (36436 punktów)
>   Tych sytuacji nie można porównywać. To nie była granica Strefy Gazy...

   Masz oczywistą rację, ale ja mam w związku z tym pytanie: jaka jest szerokość ( grubość?) granicy Strefy Gazy w kontekście informacji Kurczewskiego?

   Pytam, bo chciałbym mieć pewność, że ta granica nie przechodzi przez moją chałupę.

   Pozdrawiam.
placownik (17853 punktów)

>   Pytam, bo chciałbym mieć pewność, że ta granica nie przechodzi przez moją chałupę.

plodzien:
a porównanie sytuacji (Twoje) na granicach europejskich ze strefą Gazy jest śmieszne, bo tu nikomu nawet nie przyszłoby do głowy atakowac celnika.

   Pytaj. Może plodzien coś będzie wiedział?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
10-06-2010 08:25 
 Ocena 1 na 1
plodzien (7378 punktów)
>    Tych sytuacji nie można porównywać. To nie była granica Strefy Gazy, a Tobie naprawdę musiało bardzo zależeć nie na awanturze z mundurowymi, tylko na dostarczeniu tych zabawek dzieciom z sierocińca. >
Świetna ta Twoja ironia. Dorzucę więc, że i mundurowi nie celowali w scorpa z gnatów i profilaktycznie nie zastrzelili mu konwojenta lub kierowcy.
10-06-2010 10:02 
 Ocena 1 na 1
Scorp (5381 punktów)
>   Tych sytuacji nie można porównywać. To nie była granica Strefy Gazy, a Tobie naprawdę musiało bardzo zależeć nie na awanturze z mundurowymi, tylko na dostarczeniu tych zabawek dzieciom z sierocińca.

Nie porównuję sytuacji: lokalizacji, uzbrojenia i mundurów, bo te parametry sytuacji są inne na każdej granicy. Porównuję tylko sposób postępowania wobec mundurowych posiadających broń. A ten - abstrahując od realiów - może być dwojaki:

1. Prowadzący do konfliktów, zaostrzający istniejące, podsycający animozje, albo

2. Unikający trudności i konfliktów, ukierunkowany na osiągnięcie celu.

Uprawniającą do porównania podstawą jest właśnie ten jednakowy cel, deklarowany jako charytatywny.
Sądząc jednak po skutkach - tu bezkonfliktowo przepuścili a tam obustronna agresja i nie przepuścili - i odnosząc je do wyjściowego założenia identycznego celu, muszę to założenie zweryfikować.

W moim, lądowym przypadku cel był rzeczywiście charytatywny, w przypadku morskim nie, albo nie tylko. Tak mi się wydaje.
-
Matix (5786 punktów)
Tak tak. Straszne rzeczy się na BW dzieją. Jakoś o takiej Rwandzie 99% Polaków nie ma zielonego pojęcia. Kompletne ZERO!
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Mocno to skomplikowane. Trudno z daleka ocenić co z tego co do nas dociera jest prawdą. Arabowie mają z urzędu przesrane a Żydzi dla odmiany mają wszędzie 'swoich' i dodatkowo krytykowanie czegokolwiek związanego z Żydami jest be.

Nie jest tajemnicą, że na forum są użytkownicy uważający się za Żydów i bronią spraw żydowskich jak niepodległości.

Pozdrawiam (Żyd w 1/8)


www.racjolinki.tk
10-06-2010 09:03 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
Witam Cię, J.S.
> Nie jest tajemnicą, że na forum są użytkownicy uważający się za Żydów i bronią spraw żydowskich jak niepodległości. >
A ja myślałem, że najważniejszy jest fakt, iż na forum są wyłącznie racjonaliści.
I ten racjonalizm, do którego aspiruję nie przeszkadza mi dostrzegać wad i przywar Polaków, do których przynależę z racji urodzenia.
Pozdrawiam
10-06-2010 09:12 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>A ja myślałem, że najważniejszy jest fakt, iż na forum są wyłącznie racjonaliści.

   Eh, ten rozczulający optymizm plodzienia.
10-06-2010 09:27 
 Ocena 4 na 4
plodzien (7378 punktów)

>    Eh, ten rozczulający optymizm plodzienia.
>
Słuchaj. Jak żeś się odezwał, to skorzystam z okazji i poproszę o konsultacje.
Jak ktoś minusuje wypowiedź otwierającą ten wątek to znaczy, że:
- nie zgadza się z praktyką zabijania osób niezaangażowanych w konflikt, ale jest wściekły na mnie, że naruszyłem spokój jego ducha, czy,
- uważa, że żołnierze izraelscy mają prawo walić jak popadnie i jeździć koparkami, gdzie się im podoba, a jak ktoś znajdzie się na drodze pocisków bądź gąsienic - to jego wina?
A może masz jeszcze inne pomysły?
Pozdrawiam
10-06-2010 09:37 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Słuchaj. Jak żeś się odezwał, to skorzystam z okazji i poproszę o konsultacje.

   Pomogę z dziką rozkoszą (licho mnie podkusiło).

>A może masz jeszcze inne pomysły?
   Plodzien, Ciebie przebić w pomysłach...?

   Zresztą znasz moją spolegliwą naturę - jeszcze mi życie forumowe miłe.

   Pozdrawiam.
10-06-2010 16:33 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>Nie jest tajemnicą, że na forum są użytkownicy uważający się za Żydów i bronią spraw żydowskich jak niepodległości.

   Swego czasu międzynarodową furorę zrobił facet, który stwierdził, że jest berlińczykiem, chociaż niemiecki znał tylko ze słyszenia, a o tym gdzie leży Berlin dowiadywał się od swoich doradców. Jak myślisz, dlaczego?

   Jackowi Kuroniowi zdarzyło się coś podobnego, kiedy bezczelnie podał się za Żyda. Towarzyszom z celi zaczęło wtedy coś świtać. Czego i Tobie szczerze życzę.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-06-2010 11:32 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
>>Nie jest tajemnicą, że na forum są użytkownicy uważający się za Żydów i bronią spraw żydowskich jak niepodległości.
>   Swego czasu międzynarodową furorę zrobił facet, który stwierdził, że jest berlińczykiem, chociaż niemiecki znał tylko ze słyszenia, a o tym gdzie leży Berlin dowiadywał się od swoich doradców. Jak myślisz, dlaczego?
>   Jackowi Kuroniowi zdarzyło się coś podobnego, kiedy bezczelnie podał się za Żyda. Towarzyszom z celi zaczęło wtedy coś świtać. Czego i Tobie szczerze życzę.
>   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli


hehehehe,
JFK powiedział Ich bin eine Berliner co akurat znaczyło w kolokwialnej na owe czasy berlińskiej mowie również cos w rodzaju obwarzanka, o ile pamiętam.

Kuron po niemiecku i francusku raczej słabo, musiałam mu tłumaczyć komentarze prasy francuskiej kiedy Lechu szukał małżonki w łóżku wersalskim.
A było co czytac, oj było!
Jacek skomentowal, ze jak zwykle przesadzam.

I tu bewnie tez, bo nazywanie rzeczy po imieniu nie jest ...racjonalne?

PS
kudy JFK do Kuronia!!!
placownik (17853 punktów)

>I tu bewnie tez, bo nazywanie rzeczy po imieniu nie jest ...racjonalne?

    Tobie coś świta, ale jakby słabo. Może nazwij rzecz po nazwisku, a będzie jaśniej? Wujcio Jacek z przyjemnością udzieli Ci konsultacji gdybyś miała problemy. Oni w Australii się na tym znają.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-06-2010 16:01 
 Ocena 2 na 2
apud (4399 punktów)

>    Tobie coś świta, ale jakby słabo. Może nazwij rzecz po nazwisku, a będzie jaśniej? Wujcio Jacek z przyjemnością udzieli Ci konsultacji gdybyś miała problemy. Oni w Australii się na tym znają.
>   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli


no tak, z tym świtaniem zamsze kłopoty...

Jacka ostatni raz w Paryżu widziałam...potem pisał ze miałam racje, kiedy mu o intencjach dobroczyńców objaśniłam.
Zdaje sie ze gdzieś palnął w Ameryce, ze Polce forsa jest potrzebna a nie doradcy...co zresztą przewidziałam.

Babom z technicznym wykształceniem na koniec uwierzył mam nadzieje.
Bo Gajka mnie, raczej nie tolerowała.

PS
nazywanie świństw, zbójnictwa i przemocy po imieniu, nie jest antysemityzmem.
Antysemitow polskich to ja tępię, bezlitośnie, bardziej jeszcze niz polska głupotę. Nawet w tak wytwornym towarzystwie jakie mamy na forum.
placownik (17853 punktów)

>nazywanie świństw, zbójnictwa i przemocy po imieniu, nie jest antysemityzmem.

   Pewnie, że nie. Dlatego też myślę, że "Islamofaszyzm" byłoby dobrym tytułem dla wątku, w którym podzieliłabyś się wrażeniami z obejrzanego materiału. Bo chyba obejrzałaś?

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
11-06-2010 16:43 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
"Islamofaszyzm" byłoby dobrym tytułem dla wątku, w którym podzieliłabyś się wrażeniami z obejrzanego materiału. Bo chyba obejrzałaś?

Dawno temu, dzieci naciągnęły mnie na kino.
Na Sylwestra Stallone jako Rambo z którymś numerem.
Nie pamiętam numeru, ale on tam dywizje komuszych Wietnamczyków wystrzelał z łuku!!!

Zgadnij, jaka była ich odpowiedz, kiedy zapytałam kto wygrał w Wietnamie?
PS
Dzieciska miały po 10 i 12 lat chyba...
placownik (17853 punktów)

>Dawno temu, dzieci naciągnęły mnie na kino.
>Dzieciska miały po 10 i 12 lat chyba...

   Na strzelanie cokolwiek za wcześnie. Ale z kałachem mogłyby już poganiać. Mogło by się przydać jak już tych wrednych syjonistów zepchną do morza i na poważnie zaczną się rozglądać za rysownikami karykatur.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
apud (4399 punktów)
>>Dawno temu, dzieci naciągnęły mnie na kino.
>>Dzieciska miały po 10 i 12 lat chyba...
>   Na strzelanie cokolwiek za wcześnie. Ale z kałachem mogłyby już poganiać. Mogło by się przydać jak już tych wrednych syjonistów zepchną do morza i na poważnie zaczną się rozglądać za rysownikami karykatur.
>   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli


Dobrz,e ze nie spychasz syjonistów do Syjamu, chociaż tez tak bywało.
Kurczewski (2471 punktów)
Jeszcze ciekawsze jest to, że artykuły od tego czasu prezentowane na stronie są wyjątkowo jednostronne i dobierane "z klucza". Tłumaczą że działania Izraela są zasadne bo muzułmanie sami nie są święci, bo uciskają chrześcijan, bo mordują się sami nawzajem, bo nienawidzą Izraela i na dodatek używają kłamliwej propagandy. WTF ? Jak to się ma do naruszenia neutralności wód międzynarodowych ? Ataku wojska na cywilny statek płynący pod banderą państwa nie zaangażowanego w konflikt ? Na dodatek w obronie blokady nie sankcjonowanej przez ONZ ?

Rozumiem że islam jest zagrożeniem. Że Hamas ma ręce unurzane po łokcie we krwi. Wszystko to prawda. Ale jeśli już chcemy się bawić w propagandę żeby przypieprzyć wrogowi którego się boimy, to chociaż nie bądźmy hipokrytami i nie róbmy tego w maseczce obiektywizmu.

erka.ovh.org/
hototogitsu.blogspot.com/
13-06-2010 14:31 
 Ocena 3 na 3
placownik (17853 punktów)

>nie róbmy tego w maseczce obiektywizmu.

   Więc może nie piszmy o pomocy humanitarnej dla " głodujących dzieci i ich matek", bo to nie była pomoc dla Darfuru. Owszem, dzięki polityce Izraela, a także dzięki polityce rządzącego w Gazie żelazną ręką Hamasu, półtoramilionowa ludność tego przeklętego przez Boga i ludzi skrawka ziemi żyje z dnia na dzień, nie widząc dla siebie żadnej sensownej przyszłości, a całą winą za ten stan rzeczy obarcza krwiożerczych Żydów. Można tak jeszcze bardzo długo, ale gawędy o głodujących dzieciach i ich matkach są zwykłym mydleniem oczu i świadczą o bezwolnym poddawaniu się propagandzie jednej ze stron.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
13-06-2010 20:23 
 Ocena 2 na 2
Kurczewski (2471 punktów)
>Można tak jeszcze bardzo długo, ale gawędy o głodujących dzieciach i ich matkach są zwykłym mydleniem oczu i świadczą o bezwolnym poddawaniu się propagandzie jednej ze stron.

Faktycznie pisanie wyłącznie o matkach i dzieciach to niezasadny sentymentalizm i granie na emocjach, skoro według raportów Amnesty International, Save the Children, Cafod, Care International i Christian Aid zestawionych przez BBC jeśli chodzi o żywność

"...more than 80% of population rely on humanitarian aid. Unemployment about 40%. No running water for 25-30% of Gazans. "

Wracając do naszego forumowego podwórka: wydaje mi się, czy nie spotkałem się na nim z JAKĄKOLWIEK, choćby najłagodniejszą, krytyką Izraela, niezależnie od tego jak bardzo wątpliwe etycznie byłyby podejmowane przez niego działania ? Czyżby nowa świecka święta krowa ?

erka.ovh.org/
hototogitsu.blogspot.com/
placownik (17853 punktów)

>Wracając do naszego forumowego podwórka: wydaje mi się, czy nie spotkałem się na nim z JAKĄKOLWIEK, choćby najłagodniejszą, krytyką Izraela, niezależnie od tego jak bardzo wątpliwe etycznie byłyby podejmowane przez niego działania ? Czyżby nowa świecka święta krowa ?

   Tutaj znajdziesz moją - subiektywną - opinię na ten temat. I wiele innych. Nie mniej subiektywnych.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
13-06-2010 22:44 
 Ocena 1 na 1
Kurczewski (2471 punktów)
Miałem raczej na myśli teksty pojawiające się na portalu a nie wypowiedzi użytkowników bo te ostatnie są wyjątkowo różnorodne.


erka.ovh.org/
hototogitsu.blogspot.com/
placownik (17853 punktów)
>Miałem raczej na myśli teksty pojawiające się na portalu a nie wypowiedzi użytkowników bo te ostatnie są wyjątkowo różnorodne.

   Moja opinia, do której odesłałem, właśnie do tego się odnosi. Do tekstów pojawiających się na portalu.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
zachaj (5239 punktów)

>Nie pomogło, że mieli na głowach kaski z prasowym identyfikatorem, czy pomarańczowe kamizelki.

Żeby kochający zachodnich dziennikarzy terroryści z Hamasu nie przebierali się w owe kamizelki i kaski , nie byłoby sprawy ...

Dziennikarze wszelkiej maści , uwielbiają sensacje , bo przecież kim by byli żeby nie ludzkie ścierwo które mogą fotografować. Tu nie liczy się rozwiązywanie konfliktów zbrojnych , liczy się tylko sensacja , która przekłada się na ilość trupów nagranych na taśmie.

Kiedy następuje tragedia większość ludzi płacze , ale nie dziennikarze , oni wtedy zacierają ręce. Wiedzą , że wszyscy siądą przed telewizorami i słupki oglądalności rosną , co przekłada się na miliony zysków. Pan szanowny dziennikarz Piotr Kraśko nabija kieszeń pisząc już drugą książkę o tragedii Smoleńskiej , książka która niczego nie wnosi. Bazuje na ludzkich emocjach i daje tłumowi sensacje , niczym Super Express.
14-06-2010 08:52 
 Ocena 1 na 1
plodzien (7378 punktów)
>> Nie pomogło, że mieli na głowach kaski z prasowym identyfikatorem, czy pomarańczowe kamizelki. >
> Żeby kochający zachodnich dziennikarzy terroryści z Hamasu nie przebierali się w owe kamizelki i kaski , nie byłoby sprawy ... >
Czy fakt, że zamachu dokonał ktoś ucharakteryzowany na Beniamina Netanjahu uprawnia żołnierza do automatycznego strzelania do wszystkich podobnych do Netanjahu?
Zasady użycia broni palnej są w każdej armii przejrzyste.
W wątpliwej sytuacji - chociaż tutaj takiej nie było i okoliczności wskazują na egzekucję a nie przypadkowe naciśnięcie spustu przez spanikowanego żołnierza - trzymający broń daje wezwanie do zatrzymania się, nakazuje zdjęcie kurtki, aby przekonać się czy pod nią nie ma bomby. Zastrzelić zawsze zdąży.
Twoje twierdzenie jest niebezpieczne, bo w praktyce zezwala na zabijanie każdego, kogo nie lubimy. A wydawać by się mogło, że dzisiejszy świat to nie Tombstone.
> Dziennikarze wszelkiej maści , uwielbiają sensacje , bo przecież kim by byli żeby nie ludzkie ścierwo które mogą fotografować. Tu nie liczy się rozwiązywanie konfliktów zbrojnych , liczy się tylko sensacja , która przekłada się na ilość trupów nagranych na taśmie. >

Korespondenci wojenni to najwspanialsza kategoria pismaków.
Zastanawiam się, ile zbrodni wojennych nie zostało popełnionych z powodu paraliżującej obecności teleobiektywów.
zachaj (5239 punktów)

>W wątpliwej sytuacji - ... - trzymający broń daje wezwanie do zatrzymania się, nakazuje zdjęcie kurtki, aby przekonać się czy pod nią nie ma bomby.

Śmieszne jest to co piszesz. Myślisz , że na wojnie jest czas na debatowanie i rozmowę z terrorystą. Czasami nawet nie ma czasu , żeby oddać strzał. Dochodzi do tego wielki stres , który paraliżuje racjonalny ogląd sprawy. Troszkę inaczej to wszystko wygląda kiedy się siedzi w domku w przytulnym gniazdku i wypisuje na forum swoje wyważone tezy a co innego ... Poznałem Anglików , którzy służyli w Iraku , trochę mi opowiadali jakie są realia wojny , nie każdy człowiek jest w stanie znieść świst kul z broni maszynowej nad głową , a najgorsze jest to , że cywil i przeciwnik niczym się nie różnią . Mojego kolegi brat służył bodajże w Syrii albo gdzieś w tym rejonie , już nie pamiętam bo było to dobrych kilka lat temu. Po zakończeniu służby i powrocie do kraju , powiesił się. Nie wiem co tam widział , już się tego nie dowiemy.

Ludzie giną i bez wojny. Dwa przykłady z ostatnich tygodni. Jeden to ten murzyn zastrzelony przez Policje w Polsce , może i próbował się szarpać ale zapłacił za to najwyższą cenę. Kolejny to chłopak zastrzelony na granicy USA - Meksyk. Rzeczywiście tam mają duże problemy z przestępczością ale prawdopodobnie on zginął niepotrzebnie. Gdzie jest broń , ostra amunicja wypadki się zdarzają. Mój dziadek (myśliwy) zawsze mówi : Broń raz w roku sama strzela.

>Zastrzelić zawsze zdąży.
Jak nie zdąży to zginie

>Zastanawiam się, ile zbrodni wojennych nie zostało popełnionych z powodu paraliżującej obecności teleobiektywów.

Przykłady ostatnich 100 lat przeczą Twoim tezą. Rzeczywiście nikt o zdrowych zmysłach nie morduje w świetle kamer dlatego dzieje się to poza nimi.
14-06-2010 11:00 
 Ocena 3 na 3
plodzien (7378 punktów)
>> W wątpliwej sytuacji - ... - trzymający broń daje wezwanie do zatrzymania się, nakazuje zdjęcie kurtki, aby przekonać się czy pod nią nie ma bomby. >
> Śmieszne jest to co piszesz. Myślisz , że na wojnie jest czas na debatowanie i rozmowę z terrorystą. Czasami nawet nie ma czasu , żeby oddać strzał. >
Śmieszne, to jest to, że racjonalista dyskutuje zawzięcie i zarzuca przeciwnikowi śmieszność, bez sprawdzenia okoliczności przedstawionych incydentów.
W przypadku Millera najpierw padł strzał, gdy wyszedł on z kolegą z chaty. Krzyknęli, że są brytyjskimi dziennikarzami - jakby zresztą izraelski niemot nie widział kamizelek, kasków, kamer i niesionej przez nich białej flagi. Dopiero po 13 sekundach padł strzał następny. Ten śmiertelny.
A z Rachel Corrie to w ogóle operator koparki mógł nie wiedzieć co robić. No nie mógł. Drobna dziewczyna naprzeciw stalowej kopary. Co było robić? Przecież mogła ją przewrócić, urwać gąsienicę, wskoczyć do kabiny i udusić żołnierza gołymi ręcami. On po prostu musiał ją przejechać.
zachaj (5239 punktów)
Rzeczywiście przypadki przez Ciebie opisane wydają się prawdziwe i takie pewnie są. Ale tak to już jest przemoc rodzi przemoc. Trzeba sobie jasno powiedzieć , że w armii i ogólnie w społeczeństwie Izraelskim panuje swego rodzaju propaganda. A odpowiedzialni za to są rabini , którzy podsycają nienawiść narodów.

Duża rolę odgrywa tu religia powiązana z tożsamością narodową , co kłóci się z realiami. Izrael jest państwem wyznaniowym, religią państwową jest judaizm. Przestrzega się ściśle biblijnych i talmudycznych praw i przepisów pokarmowych w wojsku i instytucjach państwowych, cywilne prawa osobiste (małżeństwo, rozwód) podlegają wyłącznie jurysdykcji sądów rabinackich i stosują się do żydowskiej tradycji. Nieżydzi podlegają odrębnym sądom religijnym. Nie można zawierać ślubów cywilnych. W szkołach państwowych naucza się religii

Statystyki podają, że 16,2% populacji stanowią muzułmanie. Arabscy obywatele Izraela stanowią 19,8% populacji państwa, i 82,6% izraelskich Arabów jest muzułmanami.

Według opinii międzynarodowej mieszkający w Izraelu Żydzi uchodzą za społeczność jednorodną - w rzeczywistości jednak w społeczeństwie występują głębokie podziały, a ich głównym źródłem są różnorodnego rodzaju schizmy. Głęboki konflikt istnieje pomiędzy osobami świeckimi a religijnymi, zwolennikami pokojowego rozwiązania konfliktu na Bliskim Wschodzie (tzw. "gołębie") a zwolennikami wojny ("jastrzębie"), Żydami pochodzącymi z Bliskiego Wschodu i Europy.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365