Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dania: niedoszła ofiara gwałtu przed sądem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
27-01-2016 23:54Mariusz Agnosiewicz (moderator)Dania: niedoszła ofiara gwałtu przed sądem
Ocena 7 na 7
Jak wiadomo w krajach szariackich za gwałt karze się głównie kobiety, bo jak zostały zgwałcone to znaczy, że albo wędrują samotnie gdzie nie powinny albo prowokują. I w stolicach europejskiego multikulti zaczynają się analogiczne absurdy.


Ponieważ zaraz odezwą się głosy, że kazus duński z mema jest nieprawdziwy, jako źródło linkuję serwis orędowników multikulti: TVN24 (ataku dopuścił się osobnik zakapturzony mówiący po angielsku, czyli imigrant, nie wiadomo z pewnością, że chodzi o uchodźcę, lecz Sonderborg to miasto uchodźców, gdzie dochodziło w ostatnich tygodniach do napaści na tle seksualnym na kobiety, których dokonywali migranci przybyli niedawno do Danii)

Władze Danii wymyśliły, że remedium na nadzwyczajnie wysoki odsetek gwałtów "interkulturowych" będzie aplikowanie uchodźcom ...lekcji wychowania seksualnego, które będą organizowane przy okazji kursów językowych. Władze wierzą, że ich nauczanie zneutralizuje nauczanie czołowego autorytetu muzułmańskiego w ich kraju, Shahida Mehdiego, który naucza swych braci w wierze, że Europejki, które nie noszą chust i nie zasłaniają twarzy "zapraszają do gwałtu". Tylko kobieta w hidżabie zasługuje na szacunek, inne można traktować jak suki. I jeśli są powodem przestępstw seksualnych, to tylko dowód ich winy. Tako rzecze kopenhaski imam.
Tymczasem w Kolonii aktywistki multikulti, by odreagować sławetnego Sylwestra, rozdawały uchodźcom kwiaty. Bez hidżabów, wyszminkowane.

Warto pamiętać, że takie a nie inne nastawienie kierowników duchowych do gwałtów musi mieć swoje konsekwencje w złagodzonych wyrokach, bo choć w kulturze zachodniej gwałt nieosłoniętych kobiet wciąż pozostaje przestępstwem, lecz fakt ich usprawiedliwiania w kulturze sprawcy jest podstawą do złagodzenia kary. Tak skonstruowane są nasze kodeksy, że takie czynniki bierze się pod uwagę przy wymiarze kary.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

28-01-2016 00:26
 Ocena 8 na 10
romaro (25211 punktów)
Jeśli mowa o kazusie prawnym - To jest przykład, do jakich absurdów dochodzi, gdy prawo chroni uczucia religijne. Można je nazwać zjawiskiem kulturowym, ale to nie zmienia faktu, że w tej kulturze wzory zachowania i myślenia dyktuje Koran.
28-01-2016 07:39 
 Ocena 8 na 8
ZaKotem (8733 punktów)
>Jeśli mowa o kazusie prawnym - To jest przykład, do jakich absurdów dochodzi, gdy prawo chroni uczucia religijne. Można je nazwać zjawiskiem kulturowym, ale to nie zmienia faktu, że w tej kulturze wzory zachowania i myślenia dyktuje Koran.
>
Interpretacja z d... Dziewczyna użyła nielegalnych środków, więc policja musi zawiadomić prokuraturę, taki jej psi obowiązek w państwie prawa. To że stanie przed sądem, nie znaczy, że zostanie skazana - jak tak będzie, to dopiero bedziemy mogli mówić o absurdach duńskiego prawa. A napastnik chodzi na wolności bo NIE ZOSTAŁ ZŁAPANY, co ma to, w mordę jeża, do jakichś uczuć religijnych?!
28-01-2016 08:00 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
>To że stanie przed sądem, nie znaczy, że zostanie skazana - jak tak będzie, to dopiero bedziemy mogli mówić o absurdach duńskiego prawa.
W żaden sposób się do tego nie odniosłem. Zostawiam to do ewentualnej oceny sądowi.
>A napastnik chodzi na wolności bo NIE ZOSTAŁ ZŁAPANY, co ma to, w mordę jeża, do jakichś uczuć religijnych?!
Nie ja poruszyłem sprawę kazusu prawnego. Jeżeli taki istnieje w duńskim prawie, jak autor tematu sugeruje, to tylko wyłuszczyłem czym on jest w rzeczywistości.
Przypomnę fragment tej wypowiedzi:
>bo choć w kulturze zachodniej gwałt nieosłoniętych kobiet wciąż pozostaje przestępstwem, lecz fakt ich usprawiedliwiania w kulturze sprawcy jest podstawą do złagodzenia kary.
Więc jeszcze raz przypomnę, że w kulturze islamu wzory zachowania i myślenia dyktuje Koran.

Ostatnio w Muzeach Kapitolińskich w Rzymie "Przez wyraz szacunku dla irańskiej kultury i wrażliwości całkowicie zasłonięto statuy z wszelkimi elementami nagości."
A jak już oficjele wyjadą i rzeźby zostaną ponownie odkryte, i te muzea odwiedzi jakiś fanatyk islamski, i w furii roztrzaska te rzeźby, to w sądzie, licząc na łaskawe potraktowanie, przyjmie taką linię obrony - Muzea nie zrobiły nic, by zadbać o jego WRAŻLIWOŚĆ.
28-01-2016 08:16 
 Ocena 6 na 6
Rupson (1793 punktów)
>>Jeśli mowa o kazusie prawnym - To jest przykład, do jakich absurdów dochodzi, gdy prawo chroni uczucia religijne. Można je nazwać zjawiskiem kulturowym, ale to nie zmienia faktu, że w tej kulturze wzory zachowania i myślenia dyktuje Koran.
>>
>Interpretacja z d... Dziewczyna użyła nielegalnych środków, więc policja musi zawiadomić prokuraturę, taki jej psi obowiązek w państwie prawa.
-Szkoda, że ta policja nie zawsze bywa taka "sumienna" w przypadku wybryków muzułmańskich imigrantów.

>To że stanie przed sądem, nie znaczy, że zostanie skazana - jak tak będzie, to dopiero bedziemy mogli mówić o absurdach duńskiego prawa. A napastnik chodzi na wolności bo NIE ZOSTAŁ ZŁAPANY, co ma to, w mordę jeża, do jakichś uczuć religijnych?!

To ma:
"Warto pamiętać, że takie a nie inne nastawienie kierowników duchowych do gwałtów musi mieć swoje konsekwencje w złagodzonych wyrokach, bo choć w kulturze zachodniej gwałt nieosłoniętych kobiet wciąż pozostaje przestępstwem, lecz fakt ich usprawiedliwiania w kulturze sprawcy jest podstawą do złagodzenia kary. Tak skonstruowane są nasze kodeksy, że takie czynniki bierze się pod uwagę przy wymiarze kary."
-To że inaczej się traktuje przestępstwa dokonywane przez osobniki wychowane w antykulturze islamskiej opartej na Koranie i "naukach" mułłów, i którym przez to się wydaje, że maja prawo traktować kobiety jak u siebie, a inaczej, surowiej karze się swoich obywateli. A wiadomo, na pochyłe drzewo....Oczywiście Bogusławski wyjaśni pewnie, że musimy mieć inne standardy, bo wyższa cywilizacja, a Koran to cholernie wartościowa książka tylko źle interpretowana. Islamskie cwaniaki wprost kpią z Europy, jako strefy bogatych naiwniaków i mięczaków, którym można bezkarnie wchodzić na głowę, i w znacznej mierze mają rację.
28-01-2016 09:24 
 Ocena 2 na 2
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Jeśli mowa o kazusie prawnym - To jest przykład, do jakich absurdów dochodzi, gdy prawo chroni uczucia religijne

To nie ma nic wspólnego z uczuciami religijnymi. Po prostu przy ustalaniu stopnia winy gwałciciel z kultury, która ten czyn tak silnie relatywizuje siłą rzeczy będzie miał przypisany niższy stopień winy niż gwałciciel z naszej kultury, która to potępia. Takie ustalanie stopnia winy jest oczywiście w dużej mierze w gestii sędziego i być może u nas niezbyt brano by to pod uwagę, jednak w politycznie poprawnych krajach zachodu sądy zapewne chętniej biorą to pod uwagę przy wymiarze kary, gdyż teoretycznie powinny.
28-01-2016 10:03 
 Ocena 3 na 3
ZaKotem (8733 punktów)
>>Jeśli mowa o kazusie prawnym - To jest przykład, do jakich absurdów dochodzi, gdy prawo chroni uczucia religijne
>To nie ma nic wspólnego z uczuciami religijnymi. Po prostu przy ustalaniu stopnia winy gwałciciel z kultury, która ten czyn tak silnie relatywizuje siłą rzeczy będzie miał przypisany niższy stopień winy niż gwałciciel z naszej kultury, która to potępia. Takie ustalanie stopnia winy jest oczywiście w dużej mierze w gestii sędziego i być może u nas niezbyt brano by to pod uwagę, jednak w politycznie poprawnych krajach zachodu sądy zapewne chętniej biorą to pod uwagę przy wymiarze kary, gdyż teoretycznie powinny.

Nie wykluczam, że tak właśnie może w Danii być, ale proszę podać przykłady, do których można się odnieść i jakieś dane wskazujące, że nie są to odosobnione przypadki patologii w sądzie. Inaczej trzeba uznać, że to fantazjowanie i przdstawianie własnych wyobrażeń jako prawd. Bo powyższy przykład w ogóle na nic takiego nie wskazuje.
romaro (25211 punktów)
>To nie ma nic wspólnego z uczuciami religijnymi. Po prostu przy ustalaniu stopnia winy gwałciciel z kultury, która ten czyn tak silnie relatywizuje siłą rzeczy będzie miał przypisany niższy stopień winy niż gwałciciel z naszej kultury, która to potępia.
Swego czasu Francja wprowadziła zakaz noszenia Burek, nikab i hidżab. Nawet w Polsce były głosy w oburzenia. Próbowali to prawo wprowadzić również Niemcy. Bezskutecznie.
wiadomosci(*)_wyznania__Zakaz_noszenia.html

Tak się miało prawo w Turcji w 2008
wyborcza.pl/1,76842,4881420.html
Jak wygląda dzisiaj i dlaczego inaczej. Odpowiedź imama
"niestety, przyjęliśmy z Zachodu wiele niemoralnych wzorców niezgodnych z naszymi wartościami".
Proszę poszukać jak się wtedy wypowiadali ultraprawicowi Europejczycy?

"Zawiedzeni imigranci opuszczają Niemcy" i to jest pierwsza dobra wiadomość od roku w sprawie "uchodźców"
www.tvn24.(*)dzaja-zawiedzeni,614395,s.html
28-01-2016 11:18 
 Ocena 6 na 6
ZaKotem (8733 punktów)

> Swego czasu Francja wprowadziła zakaz noszenia Burek, nikab i hidżab. Nawet w Polsce były głosy w oburzenia.

Mnie też takie pomysły oburzają. Nie jestem w stanie zaakceptować tego, że w XXI wieku państwo europejskie może, na wzór monarchii orientalnych, zakazać noszenia tego czy owego stroju. W takich momentach czuję przypływ patriotyzmu. Naprawdę cieszy mnie, że żyję w państwie, gdzie prawo poważnie traktuje najbardziej podstawowe objawy wolności, gdzie, jeśli zechcę, mogę założyć sutannę, burkę, spódniczkę mini albo nawet skarpetki do sandałów, wyjść tak na ulicę i nic nikomu do tego.
28-01-2016 12:15 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>W takich momentach czuję przypływ patriotyzmu. Naprawdę cieszy mnie, że żyję w państwie, gdzie prawo poważnie traktuje najbardziej podstawowe objawy wolności, gdzie, jeśli zechcę, mogę założyć
spodnie patriotyczne
buty, takie czerwone z białym - nowa linia patriotyczna adidasa.
bluza unitet-patriots
Skarpetki i majtole, to wiadomo według uznania, bo to nie wypada tam okazywać patriotyzmu.
28-01-2016 13:02 
 Ocena 4 na 4
Rupson (1793 punktów)
>> Swego czasu Francja wprowadziła zakaz noszenia Burek, nikab i hidżab. Nawet w Polsce były głosy w oburzenia.
>Mnie też takie pomysły oburzają. Nie jestem w stanie zaakceptować tego, że w XXI wieku państwo europejskie może, na wzór monarchii orientalnych, zakazać noszenia tego czy owego stroju.
-Myślisz że w ten sposób bronisz ich swobód? Jest odwrotnie, sankcjonujesz zniewolenie tych kobiet, bo temu służą te stroje. To nie ich wybór, zresztą pewnie innych ubrań nie mają. One muszą się tak ubierać, bo każda ma jakiegoś męskiego "opiekuna", pana, ojca, męża, brata, który pilnuje jej "moralności. I tak w XXI wieku, w Europie spokojnie patrzymy na niewolnice, na upokarzanie kobiet, podczas gdy miejscowe feministki już same nie wiedzą czego jeszcze się domagać.

>W takich momentach czuję przypływ patriotyzmu. Naprawdę cieszy mnie, że żyję w państwie, gdzie prawo poważnie traktuje najbardziej podstawowe objawy wolności, gdzie, jeśli zechcę, mogę założyć sutannę, burkę, spódniczkę mini albo nawet skarpetki do sandałów, wyjść tak na ulicę i nic nikomu do tego.
-Dopuszczasz dowolność stroju w każdym miejscu? Ktoś bez twarzy zawinięty od stóp do głowy, miałby np, uczyć dzieci? Chyba raczej straszyć. A gdyby do banku, klienci wchodzili w kominiarkach? Może też na lotniska?
28-01-2016 13:22 
 Ocena 1 na 3
ZaKotem (8733 punktów)

>-Myślisz że w ten sposób bronisz ich swobód? Jest odwrotnie, sankcjonujesz zniewolenie tych kobiet, bo temu służą te stroje. To nie ich wybór, zresztą pewnie innych ubrań nie mają.

Oczywiście, że ich wybór. Tak samo jak wyborem niektórych polskich kobiet jest przebywanie z mężem alkoholikiem lub świrem, który bije od czasu do czasu. Ich wybór.

>One muszą się tak ubierać, bo każda ma jakiegoś męskiego "opiekuna", pana, ojca, męża, brata, który pilnuje jej "moralności.

Gdyby konsekwentnie stosować zasadę: jeśli opiekun-tyran coś nakazuje, państwo ma zakazać - muzułmańskie (i nie tylko) panny powinny być zobowiązane do utraty dziewictwa.

> I tak w XXI wieku, w Europie spokojnie patrzymy na niewolnice, na upokarzanie kobiet, podczas gdy miejscowe feministki już same nie wiedzą czego jeszcze się domagać.

A może tak byś ZAPYTAŁ muzulmanek w Europie, czy chcą nosić worek, czy nie? Niewolnictwo na tym właśnie polega, że ktoś inny decyduje, co będzie dla ciebie dobre, bez znizania się do pytania cię o opinię.

>-Dopuszczasz dowolność stroju w każdym miejscu? Ktoś bez twarzy zawinięty od stóp do głowy, miałby np, uczyć dzieci? Chyba raczej straszyć. A gdyby do banku, klienci wchodzili w kominiarkach? Może też na lotniska?
>
Oczywiście, że nie w każdym. Każda instytucja może sobie wprowadzić własny dress code. Czy to bank, czy szkoła, czy kościół. Ale nie państwo jako całość.
28-01-2016 13:55 
 Ocena 3 na 3
Rupson (1793 punktów)
>>-Myślisz że w ten sposób bronisz ich swobód? Jest odwrotnie, sankcjonujesz zniewolenie tych kobiet, bo temu służą te stroje. To nie ich wybór, zresztą pewnie innych ubrań nie mają.
>Oczywiście, że ich wybór.
-Absurd.

>Tak samo jak wyborem niektórych polskich kobiet jest przebywanie z mężem alkoholikiem lub świrem, który bije od czasu do czasu. Ich wybór.
-Zupełnie nieporównywane. Wychodząc za mąż mają wybór, nie są sprzedawane, potem mogą się rozwieść, donieść na policję. Nikt z rodziny maltretowanej kobiety nie poprze alkoholika, ani chama który ją bije. Muzułmanka nawet o tym nie pomyśli, bo jej środowisko, rodzina, by jej tego nie darowało, musiałaby się ukrywać, nawet przed zabójstwem "honorowym".

>>One muszą się tak ubierać, bo każda ma jakiegoś męskiego "opiekuna", pana, ojca, męża, brata, który pilnuje jej "moralności.
>Gdyby konsekwentnie stosować zasadę: jeśli opiekun-tyran coś nakazuje, państwo ma zakazać - muzułmańskie (i nie tylko) panny powinny być zobowiązane do utraty dziewictwa.
-Bez przesady chodzi o granice normalności, które islam przekracza w każdej dziedzinie, czego nie powinno się tolerować. Chore ideologie trzeba zwalczać, zanim ich wyznawcy zaczną nam mówić jak mamy się ubierać. Ciesz się, że u nas jeszcze ich nie ma. W Niemczech już instruują (słynna pani burmistrz) niemieckie kobiety jak powinny się ubierać, by nie prowokować szanownych imigrantów, nabuzowanych testosteronem. Dyrekcje szkół gdzie przyjmowano imigrantów, nakazywały dziewczynom nosić się skromnie, czyli dekolty i sukienki niewskazane. Zapomnieli tylko dodać, ze w razie gwałtu same będą sobie winne. Gdy dasz pełną wolność wrogom wolności, to ze swoją wolnością się pożegnasz.

>> I tak w XXI wieku, w Europie spokojnie patrzymy na niewolnice, na upokarzanie kobiet, podczas gdy miejscowe feministki już same nie wiedzą czego jeszcze się domagać.
>A może tak byś ZAPYTAŁ muzulmanek w Europie, czy chcą nosić worek, czy nie?
>Niewolnictwo na tym właśnie polega, że ktoś inny decyduje, co będzie dla ciebie dobre, bez znizania się do pytania cię o opinię.
-Hahaha. Sam rozmowa z nimi może przysporzyć im kłopotów. I nam też, dlatego nawet trudno poznać ich opinie, ale wierzysz, że wszystkie nawet młode dziewczyny, widząc jak żyją ich europejskie rówieśniczki, ubierają się jak u nas zakonnice z wyboru i nie chcą spróbować inaczej? Absurd.
28-01-2016 14:22 
 Ocena 3 na 3
ZaKotem (8733 punktów)

>>Tak samo jak wyborem niektórych polskich kobiet jest przebywanie z mężem alkoholikiem lub świrem, który bije od czasu do czasu. Ich wybór.
>-Zupełnie nieporównywane. Wychodząc za mąż mają wybór, nie są sprzedawane, potem mogą się rozwieść, donieść na policję.

Zupełnie tak, jak Arabki we Francji

> Nikt z rodziny maltretowanej kobiety nie poprze alkoholika, ani chama który ją bije.

Różne są rodziny.

>Muzułmanka nawet nie pomyśli, bo jej środowisko, rodzina, by jej tego nie darowało, musiałaby się ukrywać, nawet przed zabójstwem "honorowym".

Zdarzają się takie rodziny, chociaż błędne jest przekonanie, że dotyczy to wszystkich. Jeśli jednak weźmiemy taki przypadek, to powiedz, co da kobiecie ZABRONIENIE jej spełniania wymagań rodziny? Jeśli będzie miała wybór: nosić nielegalny strój, w ogóle nie wychodzić z domu lub zostać zabitą, w jaki sposób zwiększy to jej wolność?

>Chore ideologie trzeba zwalczać, zanim ich wyznawcy zaczną nam mówić jak mamy się ubierać.

Całkowicie się zgadzam. Właśnie zwalczam ludzi, którzy mówią innym, jak mają się ubierać.

>Ciesz się, że u nas jeszcze ich nie ma.

Muszę powiedzieć kilku klientom, że ich nie ma. W ogóle zdajesz sobie sprawę, że w poprzednich latach Polska przyjęła dziesiątki tysięcy muzułmanów i... nic z tego nie wyniknęło?

>Gdy dasz pełną wolność wrogom wolności, to ze swoją wolnością się pożegnasz.

Z tym tez się zgadzam. Trzeba tylko ustalić, co jest objawem bycia "wrogiem wolności". Zabranianie ludziom noszenia jakiegoś stroju - jest. Noszenie jakiegoś stroju - nie jest.

>Sam wierzysz, że wszystkie nawet młode dziewczyny, widząc jak żyją ich europejskie rówieśniczki, ubierają się jak u nas zakonnice z wyboru i nie chcą spróbować inaczej? Absurd.
>
A oczywiście, że nie wszystkie. Jest w Europie mnóstwo muzułmanek, które religijnych wymogów modowych nie przestrzegają, albo też, powiedzmy, interpretują je w sposób liberalny. Powiedziałbym, że raczej większość. W worku chodzą tylko najbardziej ortodoksyjne.

Przy okazji: habit zakonnicy spełnia wszystkie warunki hidżabu. Jeśli prawo ma być równe dla wszystkich (a masz może inne zdanie? ) to i zakonnicom należałoby nakazać rozebranie się przed wyjściem z klasztoru.
28-01-2016 19:44 
 Ocena 2 na 2
Rupson (1793 punktów)
>>Gdy dasz pełną wolność wrogom wolności, to ze swoją wolnością się pożegnasz.
>Z tym tez się zgadzam. Trzeba tylko ustalić, co jest objawem bycia "wrogiem wolności".
-Ideologie i religie regulujące każdy aspekt życia człowieka, które ludzi ich nie wyznających nazywają niższą rasą, podludźmi, wrogami ludu, kułakami, niewiernymi psami, potomkami małp i świń, czyli tu faszyzm, komunizm oraz ISLAM.
28-01-2016 22:38 
 Ocena 4 na 4
ZaKotem (8733 punktów)
>>>Gdy dasz pełną wolność wrogom wolności, to ze swoją wolnością się pożegnasz.
>>Z tym tez się zgadzam. Trzeba tylko ustalić, co jest objawem bycia "wrogiem wolności".
>-Ideologie i religie regulujące każdy aspekt życia człowieka, które ludzi ich nie wyznających nazywają niższą rasą, podludźmi, wrogami ludu, kułakami, niewiernymi psami, potomkami małp i świń, czyli tu faszyzm, komunizm oraz ISLAM.

Ideologia nikogo niczym nie nazywa, robią to ludzie. To kompletny zestaw, czy tylko przykłady? Psów i świń, jak rozumiem, nie lubisz. Potomkiem małp nazwie cię każdy biolog, opętany szaloną ideologią ewolucjonizmu. A czy nazywanie ogółem wyznawców jakiejś nielubianej religii bydłem, hołotą i dziczą też jest już oznaką wroga wolności, czy wprost przeciwnie, jej obrońcy?
29-01-2016 07:54 
 0 na 2
Rupson (1793 punktów)
>>>>Gdy dasz pełną wolność wrogom wolności, to ze swoją wolnością się pożegnasz.
>>>Z tym tez się zgadzam. Trzeba tylko ustalić, co jest objawem bycia "wrogiem wolności".
>>-Ideologie i religie regulujące każdy aspekt życia człowieka, które ludzi ich nie wyznających nazywają niższą rasą, podludźmi, wrogami ludu, kułakami, niewiernymi psami, potomkami małp i świń, czyli tu faszyzm, komunizm oraz ISLAM.
>Ideologia nikogo niczym nie nazywa, robią to ludzie.
-Też mi odkrycie.
>To kompletny zestaw, czy tylko przykłady? Psów i świń, jak rozumiem, nie lubisz.
-Nie łapiesz o co chodzi? Mułłowie lubią tak rozprawiać o niewiernych. Według nich to straszne obelgi.
>Potomkiem małp nazwie cię każdy biolog, opętany szaloną ideologią ewolucjonizmu.
-Uuupppss. Myślałem, że mimo wszystko jesteś mądrzejszy. Żaden poważny biolog nie nazwie nikogo potomkiem małp, bo takich określeń używają raczej niedouczeni wrogowie ewolucjonizmu, jako ich zdaniem, kpiny z teorii ewolucji. W skrócie, ktoś coś zasłyszał i chce się wymądrzać, a nie ma pojęcia o czym mówi.
>A czy nazywanie ogółem wyznawców jakiejś nielubianej religii bydłem, hołotą i dziczą też jest już oznaką wroga wolności, czy wprost przeciwnie, jej obrońcy?
-Wszyscy zasługują na określenia adekwatne do postawy jaką prezentują. Po to ludzie posługują się mową, słowami, by wyrazić co myślą. A gdy jakąś grupę określę jako bydło, to głównie dlatego, że nie podoba mi się jak to bydło traktuje innych.
29-01-2016 08:31 
 Ocena 3 na 3
ZaKotem (8733 punktów)Folwark zwierzęcy

>>Potomkiem małp nazwie cię każdy biolog, opętany szaloną ideologią ewolucjonizmu.
>-Uuupppss. Myślałem, że mimo wszystko jesteś mądrzejszy. Żaden poważny biolog nie nazwie nikogo potomkiem małp, bo takich określeń używają raczej niedouczeni wrogowie ewolucjonizmu, jako ich zdaniem, kpiny z teorii ewolucji. W skrócie, ktoś coś zasłyszał i chce się wymądrzać, a nie ma pojęcia o czym mówi.

Rozwiej więc mgły mojej ignorancji. Chciałbym, żebyś mi wyjaśnił, czym są małpy, dokladnie małpy właściwe, do jakiego podrzędu zaliczamy człowieka oraz jego znanych przodków, douczony przyjacielu ewolucjonizmu, który ma pojęcie, o czym mówi.

>>A czy nazywanie ogółem wyznawców jakiejś nielubianej religii bydłem, hołotą i dziczą też jest już oznaką wroga wolności, czy wprost przeciwnie, jej obrońcy?
>-Wszyscy zasługują na określenia adekwatne do postawy jaką prezentują. Po to ludzie posługują się mową, słowami, by wyrazić co myślą. A gdy jakąś grupę określę jako bydło, to głównie dlatego, że nie podoba mi się jak to bydło traktuje innych.

A jeśli to bydło nazywa inną grupę psami i świniami, bo nie podoba im się to, jak te psy i świnie traktują bydło?
Rupson (1793 punktów)Odp: Folwark zwierzęcy
>>>Potomkiem małp nazwie cię każdy biolog, opętany szaloną ideologią ewolucjonizmu.
>>-Uuupppss. Myślałem, że mimo wszystko jesteś mądrzejszy. Żaden poważny biolog nie nazwie nikogo potomkiem małp, bo takich określeń używają raczej niedouczeni wrogowie ewolucjonizmu, jako ich zdaniem, kpiny z teorii ewolucji. W skrócie, ktoś coś zasłyszał i chce się wymądrzać, a nie ma pojęcia o czym mówi.
>Rozwiej więc mgły mojej ignorancji.
-Niewykonalne, skoro napisałeś coś takiego "każdy biolog, opętany szaloną ideologią ewolucjonizmu." Jeżeli ewolucjonizm dla ciebie jest szalona ideologia, to o czym mowa? Dzisiejsze małpy to jedynie nasi krewni,z którymi mamy wspólnych przodków, a nie przodkowie.
29-01-2016 11:07 
 Ocena 2 na 2
ZaKotem (8733 punktów)

>>Rozwiej więc mgły mojej ignorancji.
>-Niewykonalne, skoro napisałeś coś takiego "każdy biolog, opętany szaloną ideologią ewolucjonizmu." Jeżeli ewolucjonizm dla ciebie jest szalona ideologia, to o czym mowa?

Przepraszam za nie dość jasną ironię.

>Dzisiejsze małpy to jedynie nasi krewni,z którymi mamy wspólnych przodków, a nie przodkowie.
>
Czy ja coś wspomniałem o DZISIEJSZYCH małpach? Człowiek jako gatunek jest potomkiem małp wczorajszych, sam będąc dzisiejszą małpą. Natomiast człowiek jako osobnik jest potomkiem człowieka, a ponieważ człowiek należy do małp wąskonosych, wychodzi niestety na to, że matka i ojciec każdego człowieka to również małpy, uczony przyjacielu, chociaż ze względu na poprawność polityczną rzadko się o tym fakcie uczciwie wspomina.
29-01-2016 08:28 
 Ocena 4 na 4
szarley (54911 punktów)Odp: Dania: niedoszła ofiara gwałtu przed sądem
>-Ideologie i religie regulujące każdy aspekt życia człowieka, które ludzi ich nie wyznających nazywają niższą rasą, podludźmi, wrogami ludu, kułakami, niewiernymi psami, potomkami małp i świń, czyli tu faszyzm, komunizm oraz ISLAM.

Rupsonizm
29-01-2016 19:26 
 Ocena 1 na 1
Rupson (1793 punktów)
>>-Ideologie i religie regulujące każdy aspekt życia człowieka, które ludzi ich nie wyznających nazywają niższą rasą, podludźmi, wrogami ludu, kułakami, niewiernymi psami, potomkami małp i świń, czyli tu faszyzm, komunizm oraz ISLAM.
>Rupsonizm
>
-Jakkolwiek go sobie wyobrażasz, jest zdrowszy od "szarleyizmu", który doprowadził w Europie do takiej zawieruchy.
28-01-2016 15:12 
 Ocena 8 na 8
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>-Myślisz że w ten sposób bronisz ich swobód? Jest odwrotnie, sankcjonujesz zniewolenie tych kobiet, bo temu służą te stroje. To nie ich wybór, zresztą pewnie innych ubrań nie mają. One muszą się tak ubierać, bo każda ma jakiegoś męskiego "opiekuna", pana, ojca, męża, brata, który pilnuje jej "moralności. I tak w XXI wieku, w Europie spokojnie patrzymy na niewolnice, na upokarzanie kobiet, podczas gdy miejscowe feministki już same nie wiedzą czego jeszcze się domagać.

Ano

pbs.twimg.com/media/CZrkCiWXEAAadu7.jpg


Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.
28-01-2016 13:13 
 Ocena 3 na 3
DyktaFon (9281 punktów)
>> Swego czasu Francja wprowadziła zakaz noszenia Burek, nikab i hidżab. Nawet w Polsce były głosy w oburzenia.
>Mnie też takie pomysły oburzają. Nie jestem w stanie zaakceptować tego, że w XXI wieku państwo europejskie może, na wzór monarchii orientalnych, zakazać noszenia tego czy owego stroju. W takich momentach czuję przypływ patriotyzmu. Naprawdę cieszy mnie, że żyję w państwie, gdzie prawo poważnie traktuje najbardziej podstawowe objawy wolności, gdzie, jeśli zechcę, mogę założyć sutannę, burkę, spódniczkę mini albo nawet skarpetki do sandałów, wyjść tak na ulicę i nic nikomu do tego.
>
Oooo... przepraszam... Wszystko rozumiem, ale skarpetki do sandałów? Tego nie tłumaczy nawet zima i mróz -20st.C. To powinno być najsurowiej karane. I to nie grzywną, a od razu długoletnim więzieniem! I prezydent nie powinien tu stosować ułaskawień!

Myślę, że nawet ten wpis na portalu powinien skutkować natychmiastowym usunięciem z grona i wykluczeniem z internetu. Taki zresztą składam wniosek do moderatorów. Proszę o natychmiastową reakcję!
28-01-2016 12:22 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>"Zawiedzeni imigranci opuszczają Niemcy" i to jest pierwsza dobra wiadomość od roku w sprawie "uchodźców"

Nie tylko Niemcy. Coraz więcej uchodźców opuszcza również "rasistowską" Grecję. Dla wielu to finansowa tragedia: wioska złożyła się na jego wyjazd sadząc, że w ten sposób jej mieszkańcy staną się bogaci. Po powrocie trzeba będzie spłacić dług. Często mówi się o ściąganiu przez uchodźców rodziny. Tu nie chodzi tylko o rodzinę, ale również wierzycieli. W ramach specjalnego programu dostają bilet powrotny i 300 Euro na drogę...

www.youtube.com/watch?v=kKzkFJNYjIw

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Suregos (5 punktów)
Problem tej dziewczyny polega na tym, iż gaz pieprzowy w Danii jest prawnie zabroniony jako przedmiot w zakresie samoobrony, choć duńska policja od 2008 roku może go używać. Wyrok nie zapadł,a wobec dziewczyny toczy się postępowanie o ten nieszczęsny gaz, który według ich prawa nie mógł znaleźć się w jej posiadaniu.

Niestety napastnik dalej swobodnie chodzi na wolności, jednakże może trafi na wspomniane lekcje wychowania seksualnego. Następnym razem może chociaż poprosi o pozwolenie na ubogacenie kulturowe swoją ofiarę.
PerverserPerser (579 punktów)
>Problem tej dziewczyny polega na tym, iż gaz pieprzowy w Danii jest prawnie zabroniony<
Gaz pieprzowy nie jest zabroniony, zabronione jest używanie go przeciw ludziom. Wolno używać przeciw psom lub innej zwierzynie.
Problem tej dziewczyny polega na tym że do jej kraju wjeżdżają uchodźcy, obieżyświaty którzy objechali pół globu żeby się zdecydować gdzie spróbować swojego szczęścia i złożyć wniosek o azyl, kryminaliści, terroryści. Wszystkich wpuszcza się do środka nie przyglądając się osobie którą się wpuszcza i każdy może robić co chce. Tak przecież w wyobrażeniu lewaków wygląda raj, albo?
29-01-2016 01:19 
 Ocena 1 na 1
Suregos (5 punktów)
>>Problem tej dziewczyny polega na tym, iż gaz pieprzowy w Danii jest prawnie zabroniony<
>Gaz pieprzowy nie jest zabroniony, zabronione jest używanie go przeciw ludziom. Wolno używać przeciw psom lub innej zwierzynie.

bit.ly/1PDWmSR Ich ustawa o broni §1 punkt 4 oraz §2 punkt 2. W Niemczech na przykład możesz używać w obronie przed zwierzętami. Mimo tego zakazu obywatel Danii kupują gaz pieprzowy u swoich sąsiadów cphpost.dk(*)g-pepper-spray-in-germany.html
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Tylko kobieta w hidżabie zasługuje na szacunek, inne można traktować jak suki. I jeśli są powodem przestępstw seksualnych, to tylko dowód ich winy.
Czyli muzułmanie przyznają, że gwałt jest złem, tyle, że religia pozwala alogicznie zinterpretować kogo należy pociągnąć do odpowiedzialności. Ta alogiczność to znakomita przesłanka do zdelegalizowania religii, niestety każdej, więc nie przejdzie.

>Władze Danii wymyśliły, że remedium na nadzwyczajnie wysoki odsetek gwałtów "interkulturowych" będzie aplikowanie uchodźcom ...lekcji wychowania seksualnego
Uznając religię za uprawnioną, uznaje się ważność logiki stosowanej w obrębie religii, a w takim razie lekcje wychowania seksualnego należałoby zafundować kobietom, bo to one nie ogarniają wagi swojej prowokacji.

>Tymczasem w Kolonii aktywistki multikulti, by odreagować sławetnego Sylwestra, rozdawały uchodźcom kwiaty.
Lepiej by im po kozie dały.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
28-01-2016 14:28 
 Ocena 6 na 6
Celecrin (6386 punktów)
>Czyli muzułmanie przyznają, że gwałt jest złem,
Jak Ty nic nie wiesz
W islamie nie jest złem gwałt, tylko cudzołóstwo. Grzechem jest sięganie po kobietę innego muzułmanina.
Gwałcenie nie muzułmanek (niewolnic) oraz żon nie jest widziane jako grzech.
>Lepiej by im po kozie dały.
Może lepiej po prostu dupy, gdzie trzymać kozę w Kolonii?
28-01-2016 20:10 
 Ocena 3 na 5
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Czyli muzułmanie przyznają, że gwałt jest złem,
>Jak Ty nic nie wiesz
>W islamie nie jest złem gwałt
Odniosłam się do wypowiedzi przedstawiającej islamski system wartości słowami "Tylko kobieta w hidżabie zasługuje na szacunek, inne można traktować jak suki." z których jednak wynika, że gwałt jest złym uczynkiem.

>gwałcenie nie muzułmanek (niewolnic) oraz żon nie jest widziane jako grzech.
A u nas więzienie ludzi jest dopuszczalne, bo kpk takie praktyki dopuszcza.

>>Lepiej by im po kozie dały.
>Może lepiej po prostu dupy
W sumie to zależy czyj problem bardziej Ci leży na sercu.

>gdzie trzymać kozę w Kolonii?
Razem z arabami.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
29-01-2016 12:15 
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)
Kobieta w hidżabie jest czyjąś własnością. Nie rozumiesz? To nie gwałt jest zły ale złamanie prawa własności plus cudzołóstwo.
Gdyby gwałt był złem to gwałciciel odpowiadałby za gwałt, tymczasem w prawie szariatu, winne są OBIE strony. Odpowiadają za cudzołóstwo.
www.tvn24.(*)seks-pozamalzenski,340524.html

Dubaj miasto XXI wieku.
29-01-2016 14:37 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Kobieta w hidżabie jest czyjąś własnością. Nie rozumiesz? To nie gwałt jest zły ale złamanie prawa własności plus cudzołóstwo.
A Ty nie doczytałeś, czy może nie ogarniasz, że programowo nie kwestionowałam realiów przedstawionych przez przedmówcę? I jeśli interpretacja, którą on przedstawił m.in. słowami "kobieta w hidżabie zasługuje na szacunek", to jego sobie go pouczaj, a nie mnie.

>Gdyby gwałt był złem to gwałciciel odpowiadałby za gwałt
Jak by nie patrzeć, to w trzecim od końca zdaniu linkowanego przez Ciebie artykułu jak byk napisano, że i wg prawa szariatu gwałt może być uznany za przestępstwo.

Więc jeśli jedno z nas czegoś tu nie rozumie, to na pewno nie ja.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
Celecrin (6386 punktów)
Więc jeśli jedno z nas czegoś tu nie rozumie, to na pewno nie ja.
Rozumiem, że ogarniasz islam tak jak swoją torebkę.
29-01-2016 22:12 
 Ocena 4 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Więc jeśli jedno z nas czegoś tu nie rozumie, to na pewno nie ja.
>Rozumiem, że ogarniasz islam tak jak swoją torebkę.
Pisałam, że mam torebkę?


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
piotr35 (1843 punktów)
>Tymczasem w Kolonii aktywistki multikulti, by odreagować sławetnego Sylwestra, rozdawały uchodźcom kwiaty

Nie tylko.

2 uchodźców próbowało zaczepiać wulgarnie przed paroma dniami 2 kobiety, jeden z nich odważył się klepnąć jedna z nich po tyłku. Zadzwoniły po policje, policja błyskawicznie przybyła, zabrała facetów na komisariat, o azylu mogą zapomnieć, prawdopodobnie zostaną wydaleni z UE.

W ostatnią niedzielę 30-letni Afrykańczyk próbował molestować w knajpie inną kobietę, świadkowie zadzwonili na policje, przytrzymali molestanta do jej przybycia, facet siedzi, o azylu może zapomnieć, prawdopodobnie zostanie wydalony z UE.
I jeszcze kilka takich przypadków w ostatnich dniach w całych Niemczech, nie tylko w Kolonii.

Efektem wydarzeń w Kolonii i innych miastach jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem molestowania kobiet, niezależnie od koloru skóry molestanta. Jeszcze w grudniu bardzo niewiele kobiet zareagowałoby wzywając policje, która pewnie i tak przybyłaby za późno, a sprawę by szybko umorzyła. Teraz wreszcie się wszystko zmieniło, oby na zawsze. Nie tylko w sprawie meldowania takich przypadków, ale przede wszystkim w głowie tych wszystkich facetów, pozwalających sobie na takie zachowania.
28-01-2016 16:10 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Efektem wydarzeń w Kolonii i innych miastach ...

Szwedzi (mniejsza o powody) zamierzają wydalić do 80 000 uchodźców, w razie potrzeby - siłą. Zdaje się, że Europa powoli idzie po resztki rozumu do głowy ...

www.faz.ne(*)werber-ausweisen-14038427.html

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Burnham (1149 punktów)
>>Efektem wydarzeń w Kolonii i innych miastach ...
>Szwedzi (mniejsza o powody) zamierzają wydalić do 80 000 uchodźców, w razie potrzeby - siłą. Zdaje się, że Europa powoli idzie po resztki rozumu do głowy ...

Tak, tylko ciekawe jak mają zamiar to zrobić. Wyłapią ich i przemocą wepchną w autobusy i rozwiozą poza granice UE ? To nie w ich stylu. Propaganda u nich piętnuje przypadki agresywnych działań, a tu nagle z dnia na dzień okazuje się, że dyplomacją i słodkim gadaniem pewnych kwestii rozwiązać się nie da. Ciekawe co teraz. Mus propagandę zmienić i pałami towarzystwo rozgonić albo przejść na prawo szariatu. A dzisiaj jeden z generałów armii szwedzkiej ogłosił, że czas szykować się do III wojny światowej, która rychło ma zawitać do Europy.

www.breitb(*)ns-the-country-will-be-at-war/
29-01-2016 04:19 
 Ocena 1 na 1
dzentelmen (2000 punktów)
>Tak, tylko ciekawe jak mają zamiar to zrobić. Wyłapią ich i przemocą wepchną w autobusy i rozwiozą poza granice UE ? To nie w ich stylu.... A dzisiaj jeden z generałów armii szwedzkiej ogłosił, że czas szykować się do III wojny światowej, która rychło ma zawitać do Europy.

Wszystko ma swoje granice, i jak będzie trzeba to i Szwedzi zareagują adekwatnie do problemu. Natomiast co do słów generała, to ewidentnie poniosło chłopa. Poza tym Szwecja jest neutralna.
A poważnie, to nietrudno sobie chyba wyobrazić, że niesłabnący napływ ludności, oraz nasilające się takie zachowania przybyszów, o których słychać coraz częściej, mogą w konsekwencji być czynnikami, które doprowadzą np. do "wystąpień" anty- muzułmańskich na szerszą skalę. To niewykluczone, ale wojna? Grube przegięcie.

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
29-01-2016 08:28 
 Ocena 3 na 3
piotr35 (1843 punktów)
>Tak, tylko ciekawe jak mają zamiar to zrobić. Wyłapią ich i przemocą wepchną w autobusy i rozwiozą poza granice UE ?

W XXI wieku wywozi się samolotami, bo to wypada taniej.
Bilet w jedna stronę kosztuje przy wyczarterowanym samolocie około 50 euro, miesięczne utrzymanie jednej osoby kosztuje 500 euro. Wystarczy tylko wyłapać, a śniadolicy migrant przy jasnowłosych Szwedach się raczej nie uchowa. Proste?

Zamieni się do tego nazwę "obozy deportacyjne" na ładnie brzmiące "centra wyjazdowe" i nikt nie będzie narzekał.
dzentelmen (2000 punktów)
>Tak, tylko ciekawe jak mają zamiar to zrobić...

Chyba wykrakałem, bo coś zaczęło się dziać.

prostozmos(*)aby-wyczyscic-go-z-przestepcow

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
PerverserPerser (579 punktów)
>2 uchodźców próbowało zaczepiać wulgarnie przed paroma dniami 2 kobiety, jeden z nich odważył się klepnąć jedna z nich po tyłku. Zadzwoniły po policje, policja błyskawicznie przybyła, zabrała facetów na komisariat, o azylu mogą zapomnieć, prawdopodobnie zostaną wydaleni z UE.<
Piękna bajka, szkoda że tylko bajka. Klepnięcie po tyłku nie jest żadnym przestępstwem a wielka koalicja nie może się dogadać od jakiej kary prawo do azylu przepada. Rozdają jedynie pigułki uspokajające przed mikrofonami bo wybory blisko. Taktyka słuszna bo widać są lemingi które to łykają.
29-01-2016 09:17 
 Ocena 3 na 3
piotr35 (1843 punktów)
>Klepnięcie po tyłku nie jest żadnym przestępstwem
§177 StGB - aczkolwiek rzadko stosowany w tym przypadku przez sady, to jednak możliwy
§185 StGB - obraza - ten zawsze można zastosować

> wielka koalicja nie może się dogadać od jakiej kary prawo do azylu przepada
Już się dwa tygodnie temu dogadała. Nawet za najmniejszy wyrok w zawiasach będzie wylot.
dajmonion (3663 punktów)
>Efektem wydarzeń w Kolonii i innych miastach jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem molestowania kobiet, niezależnie od koloru skóry molestanta.

Chyba jednak w pewnym stopniu zależnie. W jednym z ostatnich numerów der Spiegel był wywiad z dwoma niemieckimi feministkami: Alice Schwarzer i Anne Wizorek. Obie mają bardzo różne wyobrażenie o feminizmie. Co do jednej rzeczy się jednak zgodziły. Tej mianowicie, że przed aferą w Kolonii bynajmniej nie przykładano aż tak dużej wagi w kwestii walki z seksizmem.

dajmonion
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Władze Danii wymyśliły, że remedium na nadzwyczajnie wysoki odsetek gwałtów "interkulturowych" będzie aplikowanie uchodźcom lekcji wychowania seksualnego <<
Potomkowie Vikingów najwyraźniej nie mają jaj. Gdyby mieli, to ten "mówiący po angielsku" już by ich nie miał.
28-01-2016 17:45 
 Ocena 1 na 1
ZaKotem (8733 punktów)

>Potomkowie Vikingów najwyraźniej nie mają jaj. Gdyby mieli, to ten "mówiący po angielsku" już by ich nie miał.
>
Oczywiście, winnego próby gwałtu znajduje się za pomocą własnych jąder, jest to rzecz w kryminologii powszechnie znana.
GrzeTor (1279 punktów)
Przez kilka milionów lat ludzie chodzili ze śmiertelnymi narzędziami przy sobie; pięściakami, dzidami itp. Koncepcja zarówno rozbrojenia w życiu codziennym, jak i popularne aktualnie walki wręcz są bardzo nienaturalne.
31-01-2016 17:47 
 Ocena 3 na 3
ZaKotem (8733 punktów)
>Przez kilka milionów lat ludzie chodzili ze śmiertelnymi narzędziami przy sobie; pięściakami, dzidami itp. Koncepcja zarówno rozbrojenia w życiu codziennym, jak i popularne aktualnie walki wręcz są bardzo nienaturalne.

Przez kilka milionów lat lat ludzie chodzili w grupach po kilkudziesięciu, znając się w grupie nawzajem i unikając obcych. Zaczęło się to zmieniać parę tysięcy lat temu i zawsze tam, gdzie zaczęły występować kilkutysieczne populacje ludzi, zaczynała obowiązywać jakaś forma rozbrojenia. Zauważ też, że o wiele trudniej zabić człowieka dzidą czy toporem bez wysiłku i pewnego przygotowania, zazwyczaj dającego mu szansę na obronę lub ucieczkę. Warunki techniczne wpływają na stosunki społeczne, wołanie o przywrócenie zwyczajów jaskiniowcow (prawdopodobnie nie takich złych, ale dostosowanych do ich warunków) jest zupełnie niepoważne.

Wzruszają mnie nutrie.
01-02-2016 23:31 
 Ocena 1 na 1
GrzeTor (1279 punktów)
> tam, gdzie zaczęły występować kilkutysieczne populacje ludzi, zaczynała obowiązywać
>jakaś forma rozbrojenia.

Typowa forma rozbrojenia polegała na tym, że rządzący zostali DOZBROJENI, np. w porównaniu z czasami łowców-zbieraczy wzbogacili się o miecze, zbroje, tarcze, hełmy. Rządzący mieli całe gwardie przyboczne o liczebności dużo wyższej niż jakiekolwiek plemię łowców-zbieraczy.

Czym niżej natomiast był człowiek w hierarchi tym bardziej był ROZBRAJANY. Niewolnicy w ogóle nie mieli broni - dzięki czemu rządzący mogli ich zabijać bezkarnie, chłopi co najwyżej jakieś przerobione narzędzia rolnicze, co nie wystarczało gdy rządzący próbowali zrobić im rzeź (*).

Teraz jest tak samo - VIPy mają uzbrojonych ochroniarzy, rząd jest pod ochroną BOR, a zwykły człowieczek ma być bezbronny jak starożytny niewolnik.
31-01-2016 18:01 
 Ocena 4 na 4
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Koncepcja zarówno rozbrojenia w życiu codziennym, jak i popularne aktualnie walki wręcz są bardzo nienaturalne.

Tak jak i cale życie współczesnego człowieka.

Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>
Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,692760#w693242

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
GrzeTor (1279 punktów)
>>Koncepcja zarówno rozbrojenia w życiu codziennym, jak i popularne aktualnie walki wręcz są bardzo nienaturalne.
>Tak jak i cale życie współczesnego człowieka.

Stąd m.in. taka duża skala chorób cywilizacyjnych.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365