Racjonalista - Strona głównaDo treści
Hipokryzja made in EU

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
02-02-2016 20:24Arminius (25555 punktów)Hipokryzja made in EU
Ocena 6 na 8
Król Jordanii Abdullah oświadczył, iż jego kraj jest w stanie krytycznym z powodu napływu setek tysięcy uchodźców z Syrii, których gigantyczna liczba wywiera ogromną presję na jordańską politykę socjalną oraz jordańską ekonomię. Król stanowczo podkreślił, iż prędzej czy później nastąpi krach i „tama puści”. Wypowiadając się w przededniu konferencji międzynarodowej poświęconej pomocy uchodźcom syryjskim, Abdullah zażądał od międzynarodowej społeczności znacznie większej pomocy, w tym także finansowej – jeżeli Jordania ma nadal utrzymywać tak ogromną masę uchodźców. A jest to liczba szokująca. Bo w Jordanii oficjalnie zarejestrowanych jest ok. 650 tysięcy syryjskich uchodźców, przy czym populacja tego kraju liczy 6.5 mln ludzi. To tak jakby w Polsce zjawiło się 4 mln. uchodźców a w Niemczech 8 milionów. Pikanterii smutnej owym statystykom dodaje fakt, iż szacuje się, że ok.1 mln uchodźców przebywa tam niezarejestrowanych. Słowem, horrendum. Podobnie jest w pobliskim maleńkim Libanie, który przyjął ponad 1 mln. syryjskich uchodźców oraz w Turcji, gdzie znajduje się ich ponad 2.5 mln. – przy czym w praktyce, jest ich w tych krajach znacznie więcej, bo liczby jak wyżej odnoszą się do uchodźców zarejestrowanych. Na tle tych liczb statystki uchodźców znajdujących się w krajach europejskich wyglądają jak dziecinna hetka z pętelką – zważywszy zwłaszcza na kluczowy dla tego typu dywagacji fakt, iż to USA, Izrael oraz kraje europejskie dokonały w ciągu ostatnich kilkunastu lat totalnej destabilizacji regionu (seria interwencji militarnych) i są w ogromnej mierze odpowiedzialne za wykreowanie problemu z uchodźcami. Innymi słowy Zachód nawarzył piwa – a Jordania i Liban stanęły w obliczu jego konsumpcji. Jednakże jeżeli spełni się czarny scenariusz Abdullaha – Europie też przyjdzie skosztować gorzkiego trunku w znacznie większych ilościach. Bo jeżeli nie nastąpi jakaś radykalna popraw sytuacji – w Libanie i Jordanii może dojść do implozji instytucji państwa – co będzie oznaczało, iż rzesze tamtejszych uchodźców syryjskich ruszą ławą na zachód, zwielokrotnione – oczywiście – o rzesze uchodźców jordańskich i libańskich - i wówczas....... z rozrzewnieniem będziemy wspominać obecny kryzys z uchodźcami. Czy chcemy takiego scenariusza? Jeżeli nie, to albo trzeba sporą część tych uchodźców zabrać z ww. krajów albo bardzo dobrze im zapłacić za utrzymywanie uchodźców. I nie mówimy tutaj – ze względu na skalę problemu – o setkach milionów Euro, mówimy raczej o miliardach jeżeli nie dziesiątkach miliardów. Przy wszystkich oczywistych różnicach, sytuacja powyższa przypomina czasy Imperium Rzymskiego, które na swoim niespokojnym limesie, na przykład naddunajskim , opłacało się plemionom tzw. „barbarzyńców” – na przykład germańskich – w zamian za co owe plemiona nie atakowały terytorium rzymskiego. Czas więc najwyższy zacząć szykować spore kwoty i ustalić zasady kto i dlaczego ma tyle a nie mniej lub więcej wpłacać do wspólnego europejskiego mieszka. Król Jordanii ostrzegając przed możliwą zapaścią jego państwa odrzucił zarazem krytykę, z jaką spotkał się jego kraj, w związku z tym, iż władze Jordanii zwlekają z przyjęciem grupy 16 tysięcy syryjskich uchodźców zablokowanych na północnej granicy państwa. Wyjaśnił, iż powoli, stopniowo uchodźcy owi są przyjmowani na terytorium Jordanii ale muszą być oni bardzo dokładnie weryfikowani – co spowolnia bardzo procedurę - ze względu na wiarygodne info, iż są wśród nich elementy ISIS. Kończąc ów wątęk, monarcha podkreślił, iż jeżeli ktokolwiek chce moralizować na ten temat i udzielać etycznych reprymend Jordanii – jego kraj będzie więcej niż szczęśliwy udostępniając swoje bazy lotnicze, w celu translokowania ww. uchodźców do kraju pochodzenia moralizatorów. Są jacyś chętni do przyjęcia tych ludzi? To tylko głupie 16 tysięcy? Nie? To sięgajmy do portfeli i zaczynajmy liczyć i odkładać.

www.bbc.com/news/world-middle-east-35462698
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rupson (1793 punktów)
>Król Jordanii Abdullah oświadczył, iż jego kraj jest w stanie krytycznym z powodu napływu setek
>tysięcy uchodźców z Syrii, których gigantyczna liczba wywiera ogromną presję na jordańską politykę
>socjalną oraz jordańską ekonomię. Król stanowczo podkreślił, iż prędzej czy później nastąpi krach i
>"tama puści". Wypowiadając się w przededniu konferencji międzynarodowej poświęconej
>pomocy uchodźcom syryjskim, Abdullah zażądał od międzynarodowej społeczności znacznie większej
>pomocy, w tym także finansowej - jeżeli Jordania ma nadal utrzymywać tak ogromną masę
>uchodźców. A jest to liczba szokująca. Bo w Jordanii oficjalnie zarejestrowanych jest ok. 650
>tysięcy syryjskich uchodźców, przy czym populacja tego kraju liczy 6.5 mln ludzi. To tak jakby w
>Polsce zjawiło się 4 mln. uchodźców a w Niemczech 8 milionów. Pikanterii smutnej owym statystykom
>dodaje fakt, iż szacuje się, że ok.1 mln uchodźców przebywa tam niezarejestrowanych. Słowem,
>horrendum. Podobnie jest w pobliskim maleńkim Libanie, który przyjął ponad 1 mln. syryjskich
>uchodźców oraz w Turcji, gdzie znajduje się ich ponad 2.5 mln. - przy czym w praktyce, jest
>ich w tych krajach znacznie więcej, bo liczby jak wyżej odnoszą się do uchodźców zarejestrowanych.
-Wszystko wskazuje na to, że w Syrii nikogo już nie ma.

>Na tle tych liczb statystki uchodźców znajdujących się w krajach europejskich wyglądają jak
>dziecinna hetka z pętelką
-Bo też tu nie z Syryjczykami jest główny problem, tylko z islamskimi imigrantami z wielu rejonów świata.

>Są jacyś chętni do przyjęcia tych ludzi? To tylko głupie 16 tysięcy? Nie? To sięgajmy do portfeli i zaczynajmy liczyć i odkładać.
-No przecież cały czas lobbujesz za ich przyjmowaniem to bierz, sięgnij do swojego portfela...no chyba za ktoś ci płci za lobbowanie, wszystko na to wskazuje. Coś pominąłeś, nie możesz nikogo zmusić, by kogokolwiek przyjmował, to kwestia dobrej woli, która w kodeks prawny, ani w konstytucję żadną wpisana nie jest. Mogę być draniem i mieć to w dupie, a Ty dobry i miłosierny...przyjmuj i sięgaj do portfela, tylko k... nie do mojego, pajacu!
03-02-2016 08:46 
 Ocena 3 na 7
Arminius (25555 punktów)Mentalność Piotrusia Pana
"Wszystko wskazuje na to, że w Syrii nikogo już nie ma".

W Syrii - wynika to jednoznacznie ze statystyk uchodźców - jest nadal ok. 2/3 mieszkańców tego kraju, w bardzo wielu wypadkach przemieszczonych wewnątrz kraju.

"Bo też tu nie z Syryjczykami jest główny problem, tylko z islamskimi imigrantami z wielu rejonów świata".

Z Syryjczykami jest bardzo poważny problem - bo stanowią 30-50 % wszystkich uchodźcow, którzy trafili do Europy. Wśród zaś pozostałych islamskich uchodźców, jest bardzo duży odsetek Irakijczyków i Afgańczyków - a więc ludzi w obszarów przemielonych interwencją Zachodu. Imigranci ekonomiczni - to też problem ale innej natury. Mój post dotyczy uchodźców.

"No przecież cały czas lobbujesz za ich przyjmowaniem..."

Cały czas ostro krytykowałem idiotyczne i krwawe interwnecje Zachodu na Bliskim Wschodzie. Teraz pokazuję ich skutki i uświadamiam różnym Piotrusiom - Panom, iż jest zasada że jest się odpoiwiedzialnym za swoje czyny, zwłaszcza te które wywołują negatywne skutki.

" Mogę być draniem i mieć to w dupie, a Ty dobry i miłosierny...przyjmuj i sięgaj do portfela, tylko k... nie do mojego, pajacu!".

Pan się zabawnie emocjonuje i wygłasza infantylne poglądy. Jak trzeba będzie to fiskus sięgnie do pańskiego portfela - nie ja. Albo Unia nie da tego co już jest teokretycznie zaklepane że da - i będzie podobnie. Od Pana czy ode mnie tu nic nie zależy.
03-02-2016 19:04 
 Ocena 2 na 2
Rupson (1793 punktów)Odp: Mentalność Piotrusia Pana
>Z Syryjczykami jest bardzo poważny problem - bo stanowią 30-50 % wszystkich uchodźcow, którzy trafili do Europy. Wśród zaś pozostałych islamskich uchodźców, jest bardzo duży odsetek Irakijczyków i Afgańczyków - a więc ludzi w obszarów przemielonych interwencją Zachodu.
-Nadal spokojnie łżesz. Od Zachodnich agresorów uciekają czy od bojowników Państwa Islamskiego? I uciekają na Zachód do tych agresorów? Może ich zapytaj, zanim z kogoś durnia zechcesz zrobić.

>Imigranci ekonomiczni - to też problem ale innej natury.
-Problem to nie sami imigranci, tylko ich wyznanie i kultura, brak przystosowania do cywilizacji, gdzie choćby z założenie wszyscy są równi, nawet kobiety.

>"No przecież cały czas lobbujesz za ich przyjmowaniem..."
>Cały czas ostro krytykowałem idiotyczne i krwawe interwnecje Zachodu na Bliskim Wschodzie.
-Czyli zostawić ich na pastwę islamskich morderców i nie interweniować? Ty to umiesz dostrzec prawdziwe zagrożenie.
>Teraz pokazuję ich skutki i uświadamiam różnym Piotrusiom - Panom, iż jest zasada że jest się odpoiwiedzialnym za swoje czyny, zwłaszcza te które wywołują negatywne skutki.
-Samemu trzeba być świadomym by innym coś uświadamiać
>" Mogę być draniem i mieć to w dupie, a Ty dobry i miłosierny...przyjmuj i sięgaj do portfela, tylko k... nie do mojego, pajacu!".
>Pan się zabawnie emocjonuje i wygłasza infantylne poglądy.
-Nie zajmuj się moimi emocjami, kłamco, wrogu Zachodu, przydupasie islamskiej dziczy.
PerverserPerser (579 punktów)Odp: Hipokryzja made in EU
Piszesz jako rzecznik prasowy Króla Jordanii, urzędnik ONZ czy jesteś na umowie-zleceniu w którejś NGO Sorosa?
Na chwilę obecną najbardziej zagrożoną jest tama w Iraku która może w każdym momencie puścić i mamy 1 mln Irakijczyków mniej.

Jeżeli sądzisz że fala emigracji wynika z problemów finansowych to coś przeoczyłeś. Każdy z tych wojowników Allaha musi wyłożyć kilkanaście tysięcy $(smartphone inc.) żeby się dostać do ziemi obiecanej. Pewnie król nie chce im zabrać tych pieniędzy żeby się nie narazić na drwiny Brzostowskiego i proroctwo upadku monarchii jordańskiej. Porównanie z cesarstwem rzymskim jest nieudane bo Gotowie w końcu doprowadzili do upadku Rzymu. Ponadto Cesarstwo Brukselskie zlikwidowało limes bo wg cesarzowej nie sposób go obronić. Tzn. limes w Alpach, bo limes na wybrzeżu egejskim jest do obrony. Kosztuje tylko 3 mld....lub 5 mld, dokładnie jeszcze nie wiadomo, jak to na tureckim bazarze. Zwłaszcza że Gubernator dzielnicy Italii ma jakieś obiekcje. Jedyną podobizną cesarstwa brukselskiego z cesarstwem rzymskim jest 'choroba cesarska' cesarzowej. Pieniądze nie są problemem, cenzor cesarstwa brukselskiego dr. W. Schäuble ogłosił podatek od owsa dla osiołków którymi poruszają się obywatele cesarstwa. Ale że dzięki zielonym którzy ratują świat, owies służy nie tylko do wyżywienia lecz również do opalania, trzeba przeprowadzić w cesarstwie cenzus ile mamy osłów, żeby nikt nie jeździł na owsie paliwowym uchylając się od podatku na rzecz cesarstwa. To może uratować cesarstwo brukselskie. Gdy masy udadzą się do Brukseli żeby wziąć udział w spisie, gdzieś tam w małej stajence pod Brukselą przyjdzie na świat nowy mesjasz imieniem Ali. Schulz, Juncker i Oettinger przyjdą złożyć mu dary uznając jego wyższość. Ich cesarstwo miało trwać 1000 lat, boskie jest zawsze wieczne.Hollande, Putin i Cameron wykręcą się z oddania hołdu. Pierwszy stwierdzi że ma już wystarczająco dużo gnostyków w swojej prowincji, Putin nie uznaje władzy żadnego cesarstwa nad swoim a Cameron stwierdzi że właśnie odbił Brytanię od cesarstwa brukselskiego.
Przyszłość pokaże czy nowa religia będzie religią państwową w cesarstwie brukselskim.
Tak mogą pisać za 500 lat historycy o Europie i taką historię głosić w meczetach.
03-02-2016 00:27 
 Ocena 1 na 1
Eliath (1441 punktów)
>Porównanie z cesarstwem rzymskim jest nieudane bo

sytuacja w europie bardziej przypomina tą w Grecji...
Jeśli analogia do Rzymu była chybiona, to jak oceniać Twoje słowa?

>Gotowie w końcu doprowadzili do upadku Rzymu.

Czyli oceniasz że EU ma kilka wieków przed sobą?

W sensie, że co? Zdobyli upadające miasto, które czasy świetności miało dawno za sobą?
Upadek Rzymu, to trochę bardziej skomplikowany był, i wbrew pozorom, to "barbarzyńcy" odsuwali go w czasie

Ciekawym też jest szczególnie w tym kontekście zagadnienie: co uczyniło Rzym potęgą?

Rzeczywistość jest kłamstwem
PerverserPerser (579 punktów)
Nie musisz tak wszystkiego brać śmiertelnie poważnie. Trzeba umieć rozpoznać ironię.
03-02-2016 10:26 
 Ocena 1 na 1
Eliath (1441 punktów)
>Nie musisz tak wszystkiego brać śmiertelnie poważnie. Trzeba umieć rozpoznać ironię.

Rozpoznałem, mimo iż nie miała rączek ni nóżek. Zostawiłem więc, Twoje ad personam i całą tyradę w spokoju... ale wepchnąłeś tam śmiałe tezy i o nie pytam.


Rzeczywistość jest kłamstwem
DEMONICON (4893 punktów)
Pod zastanowienie:

www.youtube.com/watch?v=Vo4IYXoNqwo

Pozdrawiam
dzentelmen (2000 punktów)
>... zważywszy zwłaszcza na kluczowy dla tego typu dywagacji fakt, iż
>to USA, Izrael oraz kraje europejskie dokonały w ciągu ostatnich kilkunastu lat totalnej
>destabilizacji regionu (seria interwencji militarnych) i są w ogromnej mierze odpowiedzialne za
>wykreowanie problemu z uchodźcami.

Przeceniasz możliwości Izraela Arminiusie. Chcąc być uczciwym w ocenie tej sytuacji, nie można nie zwracać uwagi na to, że to nie tylko zachód jest odpowiedzialny za cały bajzel. Oczywiście uprościć zawsze jest wygodniej, ale to błąd. Państwa regionu takie jak Arabia Saudów, Iran, Turcja, Katar, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie ect... To kraje, które już dawno temu uzyskały możliwości operacyjne, zarówno na poziomie militarnym, wywiadowczym, czy przede wszystkim gospodarczym. Dochodzi do tego podłoże etniczne i wyznaniowe, co ukazuje obraz niezywkle skomplikowanej sytuacji. Konfliktu bliskowschodniego nie można "zamknąć" takim stwierdzeniem, że za wszystko winny jest zachód nie mówiąc o Izraelu. Jakiej natury jest konflikt Syryjski, Iracki, czy ten na terenach Jemenu? (Te właśnie "ogniska" są w głównej mierze odpowiedzialne za problem uchodźców z Bliskiego Wschodu).

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365