Racjonalista - Strona głównaDo treści
Budowa ciał istot inteligentnych

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
04-04-2022 18:58MaxGolonko3 (3459 punktów)Budowa ciał istot inteligentnych
Grafiki:

pbs.twimg.(*)MAQjj4h?format=jpg&name=medium

oraz

pbs.twimg.(*)AsunYB?format=jpg&name=900x900

oraz

pbs.twimg.(*)XMAsIDId?format=jpg&name=small

oraz

pbs.twimg.(*)AQN_rr?format=jpg&name=900x900

Według Biblii przyroda ma tylko służyć człowiekowi, który jest bardziej doskonały od zwierząt bo ma duszę.

Dlatego życie pod innymi gwiazdami i kosmici dla nauki są praktycznie pewni - pytanie tylko jak daleko jedno od drugiego - dla teologów jest natomiast dużym problemem.

Sto milionów lat temu oraz za sto milionów lat naturalne dryfowanie Słońca w kosmosie zbliży nas do innej gwiazdy na odległość około miesiąca świetlnego. To stworzy szansę na sensownie krótki lot kosmitów do nas lub astronautów pod inną gwiazdę. Obecne odległości są zbyt duże, a zbyt szybkie loty są niewykonalne bo rakieta przegrzeje się od zgarnianych po drodze protonów i atomów, które są także w przestrzeni międzygwiezdnej.

Wizje kosmitów jakie widujemy są zatem na pewno bezpodstawne. Zwyczajnie bajki i zgadywanie.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54913 punktów)
Odpowiesz w końcu na pytanie o środowiskowe koszta kosmicznej turystki i postulat zielonych palenia w piecu oponami?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
alsor (3283 punktów)
>Sto milionów lat temu oraz za sto milionów lat naturalne dryfowanie Słońca w kosmosie zbliży nas do
>innej gwiazdy na odległość około miesiąca świetlnego. To stworzy szansę na sensownie krótki lot
>kosmitów do nas lub astronautów pod inną gwiazdę.

A kiedy obliczyłeś ten układ 100 miliardów ciał, że takie wielkie prognozy tu serwujesz?

Gwiazdy dryfują?
A może one latają losowo - chaotycznie?

Albo jeszcze zabawniej: to lata tak jak planetki dookoła Słońca,
czyli nigdy nie ma kolizji... no bo to jest z góry tak zaprojektowane aby nie było. nie jest tak?

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365