Racjonalista - Strona głównaDo treści
W co inwestować

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
24-02-2025 09:09Molina (2 punktów)W co inwestować
W co warto jest obecnie inwestować? Pytam się bo wszystko wydaje się totalnie przeawrtościowane.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

koto (4 punktów)
>W co warto jest obecnie inwestować? Pytam się bo wszystko wydaje się totalnie przeawrtościowane.

Jeśli inwestujesz regularnie to nie ma to znaczenia czy dane aktywo jest przewartościowane czy niedoszacowane, długofalowo uśredniasz cenę. Jeśli oprócz inwestowania regularnego stworzysz portfel złożony z przynajmniej kilku aktyw, które różnie zachowują się w danym środowisku rynkowym to będziesz w dobrej pozycji niezależnie od koniunktury, bo jeśli jeden ze składników portfela pójdzie w dół to inny powinien pójść w górę. Dywersyfikacja to klucz. Nawet proste portfele złożone np tylko z nieruchomości, złota, obligacji i kilku ETF-ów na akcje długofalowo wychodzą bardzo dobrze. Zerknij sobie też na platynowe monety srebroizlo(*)uktu/platyna/platynowe-monety/ Bo skutecznie opierają się inflacji.
Zastanawianie się "w co powinienem akurat teraz wrzucić moje oszczędności" jest krótkowzroczne i prowadzi do strat.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365